dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał długi
    mmmad jak tam twoje drzwi ???????????????????????
    Dzwonilem do stolarza, mowie od kogo i ze w sprawie drzwi, a on od razu mi odpowiada "przed swietami to ja juz nie dam rady"
    Dogadalem sie z nim, ze ja tak szybko nie potrzebuje, a on ma zadzwonic w tym tygodniu, jak bedzie mial czas na ogledziny i spotkanie.
  2. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Witam wszystkich. Z zaciekawienie przyglądam się forum od jakiegoś czasu. Super!!
  3. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Chciałabym skorzystać z Waszych doświadczeń. Pilnie poszukuję w Łodzi ekipy,która wykonuje wylewki z agregatu solidnie i niezbyt drogo.
  4. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał i_v_o
    Chciałabym skorzystać z Waszych doświadczeń. Pilnie poszukuję w Łodzi ekipy,która wykonuje wylewki z agregatu solidnie i niezbyt drogo.

    Jak już znajdziesz i sprawdzisz to daj wiedzieć bo w tym roku i mnie będzie potrzebna.
  5. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Podpowiedzcie, bo są różne opinie. Nie mam jeszcze okien, wylewek ani tynków. Czy wskazane jest zakładać już wełnę na dach czy wstrzymać się z tym na czas po "pracach mokrych"?
  6. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał i_v_o
    Podpowiedzcie, bo są różne opinie. Nie mam jeszcze okien, wylewek ani tynków. Czy wskazane jest zakładać już wełnę na dach czy wstrzymać się z tym na czas po "pracach mokrych"?
    Wstrzymac sie! Bezwarunkowo! Po wylewkach czekac 6 tygodni, az odparuje.
  7. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Ja wełnę będę zakładał na końcu. Tynki i wylwki to przecież parę ton wody i lepiej żeby sobie swobodnie odparowała.
  8. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał i_v_o
    Podpowiedzcie, bo są różne opinie. Nie mam jeszcze okien, wylewek ani tynków. Czy wskazane jest zakładać już wełnę na dach czy wstrzymać się z tym na czas po "pracach mokrych"?
    Wstrzymac sie! Bezwarunkowo! Po wylewkach czekac 6 tygodni, az odparuje.

    mmmad a dlaczego 6 ???????????????????
  9. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    No jak to dlaczego? Tak pisza w "Muratorze"!
  10. Tommco ELITA FORUM (min. 1000)
    Tommco Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 1922
    Hej,

    Potrzebuję wyrównać teren, uporządkować, nawieźć ziemii, zrobić (chociaż kawałek) ładnego ogrodzenia, bramę i furtkę wjazdową, oraz wyłożyć scieżki i podjazd.

    Czy możecie mi kogoś polecić? Bardzo proszę. Najlepiej, żeby ta osoba była dobra i niedroga

    Pozdrawiam,

    Tommco
  11. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Hej, bardzo proszę o podanie namiarów na ludzi wykonujących wylewki z agregatu,mam mało czasu,a nie chcę brać kogoś przypadkowego.
    Liczę na was.
  12. Mysz_a SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mysz_a Zarejestrowany: 11.12.2005 Posty: 61
    Jeśli chodzi o te wylewki, to ja proszę o info na forum (nie na priva), bo też takiego kogoś szukam, a myślę, że i innym namiary się przydadzą

    DZiękuję z góry i pozdrawiam.

    Acha ! Czy ktoś z Was robił dach z gontów bitumicznych ? Ile Was to ksztowało ? Proszę podać również rozmiary dachu, żebym mogła sobie porównać

    Dzięki
  13. ogloszka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogloszka Zarejestrowany: 11.02.2005 Posty: 71
    WITAM wszystkich służących radą forumowiczów mamy już upranioną wiosnę (ciekawe jak długo?) mam nadzieję że prace budowlane u większości ruszą z kopyta czego wam i sobie gorąco życzę ,a teraz mam kolejne pytanie czym kryliście lub będziecie kryli swoje dachy jesli macie już jakieś doświadczenia w tym temacie to bardzo proszę podzielcie się nimi prosze tez o cenę danego pokrycia dachu GOSIA
  14. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    cześć
    co do dachu to też się zastanawiam. Na razie wiem jedno - pełne deskowanie a nie folia. O ile dopuszczam jeszcze myśl o folii (niechętnie) pod dachówkę, o tyle pod blachę - wykluczone. Moi rodzice mieli przez chyba 3 lata. A że poddasze nieużytkowe, więc było tą folię widać dobrze. Po ostatnim lecie jak się dotknęło, to się kruszyła w palcach. Albo nie wolno dotykać albo jakiś felerny egzemplarz. Wymienili na dechy i jest ok. Poza tym ciszej (moje poddasze będzie użytkowe).
    Co do pokrycia, ciekawe jaka jest różnica między ceną robocizny przy dachówce a blasze??? Bo ceny samego materiału już są podobne nawet z przewagą dla dachówek czasami...
  15. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Cytat Napisał Pooh
    Miło mi donieść, że od wczoraj oficjalnie nie jestem już 'budującym', a tylko mieszkańcem nowego domku. Wczoraj mianowicie odbyła się uroczysta obowiązkowa kontrola połączona z wypisaniem kwitu pozwolenia na użytkowanie. O dziwo wszystko okazało się być w największym porządku. Alleluja.

    Grupy nie opuszczam, potrzebującym pomogę...

    Może ktoś solidny robił Ci wylewki z agregatu?
  16. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał EZS
    cześć
    co do dachu to też się zastanawiam. Na razie wiem jedno - pełne deskowanie a nie folia. O ile dopuszczam jeszcze myśl o folii (niechętnie) pod dachówkę, o tyle pod blachę - wykluczone. Moi rodzice mieli przez chyba 3 lata. A że poddasze nieużytkowe, więc było tą folię widać dobrze. Po ostatnim lecie jak się dotknęło, to się kruszyła w palcach. Albo nie wolno dotykać albo jakiś felerny egzemplarz. Wymienili na dechy i jest ok. Poza tym ciszej (moje poddasze będzie użytkowe).
    Co do pokrycia, ciekawe jaka jest różnica między ceną robocizny przy dachówce a blasze??? Bo ceny samego materiału już są podobne nawet z przewagą dla dachówek czasami...
    Mój kierbud twierdzi, że jeśli dach jest prosty z 1 kalenicą, bez lukarn, wolich oczek itd to taniej wychodzi blacha, jesli zaczynasz kombinować - to cena się zbliża do dachówki bo jest więcej odpadów i robocizny, a także więcej elementów do sp..rzenia . Weź też pod uwagę, że pod ceramikę robisz trochę inną więźbę - czytaj: droższą...
  17. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ja walcze z błotem na razie 3:0 przegrywam

    ale jutro przyjezdza brygada i beda korytowac i utwardzac
  18. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał kropi
    Mój kierbud twierdzi, że jeśli dach jest prosty z 1 kalenicą, bez lukarn, wolich oczek itd to taniej wychodzi blacha, jesli zaczynasz kombinować - to cena się zbliża do dachówki bo jest więcej odpadów i robocizny, a także więcej elementów do sp..rzenia . Weź też pod uwagę, że pod ceramikę robisz trochę inną więźbę - czytaj: droższą...
    To pierwsze to prawda, to drugie to podejscie nie do konca poprawne. Zwlaszcza w swietle ostatnich wypadkow.
    Wiezba ma nie tylko utrzymac blache/dachowke, ale przede wszystkim obciazenia od sniegu.
  19. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał i_v_o
    Może ktoś solidny robił Ci wylewki z agregatu?
    Widze, ze mocno szukasz Tych fachowcow. Kolega wzial po prostu namiar z "Gratki". Do konca zadowolony nie jest (nie dopilnowal i w jednym z rogow wylewka byla podniesiona), ale wiekszych zastrzezen nie mial.
    Nie wiem, jaki masz skomplikowany projekt - powierzchenie podlog. Czasem trzeba tez pamietac o dylatacji.
  20. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał Pablo1979
    ja walcze z błotem na razie 3:0 przegrywam

    ale jutro przyjezdza brygada i beda korytowac i utwardzac
    Kto i jak Ci wbil?
Pokaż wyniki od 4901 do 4920 z 24849