dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. HusMac SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HusMac Zarejestrowany: 06.11.2005 Posty: 28
    Cytat Napisał tomek_lodz
    HusMac
    Mnie ten problem załatwił facet koparką. Umówiliśmy się żę posprżata ,.....
    Przez przypadek znalazłem gościa ze spychaczem. Mieszka niecały km od mojej działki Nie wiem jeszcze co z gruzem. Szef ekipy która prawdopodobnie będzie mi budowała ma stwierdzić czy chce to na budowie czy nie. Na dniach jadę mu to pokazać.
    Po etapie papierowym (geodeta, elektrownia, odrolnienia, zezwolenia, mapki, geolog, ZUD, gmina) musze zacząć rozglądać się za materiałami. Architekt namawia mnie na silkę. Nie ukrywam, że dużo się już naczytałem o tym materiale i raczej nie widzę jakiś specjalnych wad. Kto budował/je z silki? Na co mam zwracać uwagę? W sumie sam nawet nie wiem ile ta cała budowa bedzie kosztowała. Macie może kogoś sprawdzonego do zrobienia kosztorysu.
    pozdrawiam serdecznie
    Maciek
  2. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    mmmad kontaktrony mam niestety nie wbudowane. To b.przeszkadza przy myciu, łatwo można je uszkodzić lub zerwać kabelek!
    Po fakcie okazało się,że wykonawca okien mógł to wykonać (wbudować je) gratis! To tak ku przestrodze dla innych. Pzdr.
  3. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    No, podobno ta Silka jest fajna. Tylko dwoch znajomych sie rozmyslilo, bo nie moga znalezc rozsadnej ekipy do budowy z tego. No i bedzie max.
  4. wierzba75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wierzba75 Zarejestrowany: 07.02.2005 Posty: 47
    Szukam używanego garażu blaszanego lub czegoś podobnego na budowę.
    Jak ktoś chciał by się pozbyć, to chętnie kupię oczywiście w rozsądnej cenie tel. 602 740 290
  5. Charlie Lider FORUM (min. 2800)
    Charlie Zarejestrowany: 20.05.2004 Posty: 4621
    Cześć,
    Potrzebuję opiekunkę do 2 latka - Łódź Złotno - niezły dojazd MPK z miasta.
    Pozdro...
  6. linkad SYMPATYK FORUM (min. 10)
    linkad Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 54
    Witam
    leśny_ziutek napisz coś więcej o tych"zbrojonych" okiennicach.piszesz,że sa to ażurowe okiennice,ale drewniane? jeżeli nie to z czego wykonane no i daj namiary na wykonawcę,a może również przykładową cenę?
    Ja myślałam o okiennicach zamykanych od wewnątrz a te jakie mają rozwiązanie?
    Pozdrawiam
  7. leśny_ziutek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    leśny_ziutek Zarejestrowany: 26.11.2005 Posty: 435
    Cytat Napisał linkad
    Witam
    leśny_ziutek napisz coś więcej o tych"zbrojonych" okiennicach.piszesz,że sa to ażurowe okiennice,ale drewniane? jeżeli nie to z czego wykonane no i daj namiary na wykonawcę,a może również przykładową cenę?
    Pisałem, że to ma być mój własny patent. Generalnie spawarki się nie boję, dostęp do warsztatu mam i widzę to tak:

    1. Stelarze do okiennic wykonam ze stali. Albo będzie to blacha stalowa gr. ok. 2 mm, pocięta na odpowiednie paski, coby uzyskać ażur. Albo gotowa bednarka, coby nie ciąć blachy. Przydałaby się stal o dużej twardości, choć trudniej ją spawać, ale trudniej też przeciąć. Centrostal ma w ofercie różne gatunki stali, więc powinienem coś wybrać, choć to może przerost formy nad treścią, bo jak się ktoś przyłoży to wszystko flexem przetnie. W każdym razie stalowy rdzeń nie pozwoli okiennic byle łąchudrze, byle łomem wyłamać

    2. Po wykonaniu stelarzy, zawożę do cynkowania, a następnie do stolarza, który obłoży to ładnie drewnianymi listewkami (za samodzielnym robieniem w drewnie jakoś nie przepadam).

    3. Następnie impregnacja, malowanie i mamy okiennice kompozyt: drewno, stal, drewno. Lekkie niestety nie będą

    Być może robi ktoś takie okiennice, "zbrojone" stalą, ja jednak nie znam nikogo od wyrobu okiennic, a o kupowaniu lub zamawianiu ich u kogoś nigdy nie pomyślałem. Myślę, że mój pomysł nie wymaga własnoręcznego spawania. Można zamówić stosowne elementy u pobliskiego ślusarza, pewnie za przyzwoitą cenę. Jednak wymaga to trochę pracy organizacyjnej, no i jakiegoś projektu (być może projekt takiej okiennicy policzy i narysuje architekt, który projektuje lub adaptuje ci projekt domu). Tu jest się nad czym zastanawiać, coby nie nasiąkało, nie zaciekało, konstruksia była sztywna, trzeba wymyślić odpowienid mocowanie do muru, itp.
  8. leśny_ziutek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    leśny_ziutek Zarejestrowany: 26.11.2005 Posty: 435
    Dziś przywieźli mi "ziemię klasy VI" ze Żwiromaksu - było o tym jakiś czas temu w tym wątku.

    Mam na działce dużo gliny rozplantowanej po pogłębianiu stawu i muszę ją czymś rozluźnić, bo inaczej mam, ablo skałę gdy sucho, albo plastelinę gdy mokro.

    W każdym razie, ziemia wygląda raczej jak żółty, trochę przybrudzony piach, więc chyba do niczego innego jak rozluźnianie gliny (do tego właśnie piach polecają) lub zasypanie jakiegoś wykopu raczej się to nie nadaje.

    Wywrotka typu Kamaz kosztuje 160 zł. Jutro przwożą mi jeszcze ziemię torfową po 300 zł za wywrotkę. Napiszę jak to wygląda i czy warte swojej ceny.
  9. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Ja mam na działce "ziemię klasy VI" (i trochę V ale chyba po dużej znajomości - jak dla mnie jest to taka ciemniejsza forma piachu, na której można śmiało sadzić roślinność z pustyń i sawann - osobiście rozważałbym agawy gdyby nie pora zimowa, natrętnie co roku się powtarzająca...
  10. linkad SYMPATYK FORUM (min. 10)
    linkad Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 54
    Dziękuję leśny_ziutek za info,to wymaga tyle zachodu na razie chyba odsuwam to na plan dalszy...ale okiennice będą!
    Czy ktoś budował ostatnio przyłącze wodociągowe?W przyszłym tygodniu mam mieć projekty już poZUDzie wię c można będzie brać sie do roboty.W warunkach mam tak:wykonać wcinkę na wodociągu/przebiega wzdłuż mojej działki tyle,że po drugiej stronie piaszczystej drogi tak ok.5,6m szerokości/i wykonać studzienkę betonową,w której ma być zamontowany licznik i jakieś odcięcie...Jaki może być koszt wykonania i materiałów.Chciałabym móc szukać wykonawcy,ale nie wiem o jakich pieniążkach mam rozmawiać
    Czekam na odzew,a budujemy sie między Zgierzem a Ozorkowem
    Pozdrawiam
  11. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...
  12. Andrzej Wilhelmi REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Andrzej Wilhelmi Zarejestrowany: 23.01.2006 Posty: 14207
    ZIKO spróbuj to drewno zaimpregnować impregnatem IMPREX lub IMPREX W firmy INKO (tej firmy już nie ma ele może gdzieœ dostaniesz ten œrodek), może być jeszcze CUPRINOL aktualnie firmowany przez DULUX. Pozdrawiam.
  13. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  14. linkad SYMPATYK FORUM (min. 10)
    linkad Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 54
    Dzięki mpoplaw,mam juz orientacyjną cenę !
    No to zaczynamy casting....
  15. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    podobne ceny aleksandrów
  16. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał EZS
    czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...
    Nie wiem nic o 220-kach ale ja budowalem z MAX-a "normalnego" znaczy sie 288. Produkcja z Zielonki i jestem zadowolony . W pierwszej partii 5600 sztuk dwie sztuki pękły ale i tak day sie wykorzystać. Kupowalem po 1.95 brutto. Jak najgorsze zdanie mam za to o plecewicach ,dokupiłem trochę 8-ki i 12-ki to 1/3 palety gruz. Kozlowice dobre twarde tylko ciężkie do tynkowania bo takie jakby śliskie były.
  17. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał EZS
    czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...
    Nie wiem nic o 220-kach ale ja budowalem z MAX-a "normalnego" znaczy sie 288. Produkcja z Zielonki i jestem zadowolony . W pierwszej partii 5600 sztuk dwie sztuki pękły ale i tak day sie wykorzystać. Kupowalem po 1.95 brutto. Jak najgorsze zdanie mam za to o plecewicach ,dokupiłem trochę 8-ki i 12-ki to 1/3 palety gruz. Kozlowice dobre twarde tylko ciężkie do tynkowania bo takie jakby śliskie były.
    Jak kupowalem MAX-y z Plecewic w zeszlym roku (od maja), to z kazda dostawa byly tansze. Kozlowice byly jakies 10 groszy drozsze.
    Niestety, popieram Dlugiego co do jakosci Plecewic - dzis bym juz z tego nie budowal, ze wzgledu na duza liczbe odpadow.
  18. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Cytat Napisał EZS
    czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...

    Cześć.
    Kozłowice U220 na Brzezińskiej w Łodzi kosztują ok. 1,9 zł, kupowałam kilka dni temu.
  19. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    A to mnie koledzy zaskakują zdanie nt Plecewic, ja nie mam zastrzeżeń. Jedno co to że trochę nie trzymają wymiarów, ale to ponoć norma
  20. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Gdzie na Brzezińskiej? Właśnie na przeciw M1 mi powiedzieli 2,19
    Mam też ofertę z BudMag za 2,09 i chyba te wezmę... A czym się różni U od maxa?. Bo wymiary ma takie same (220*290*18 a jedyne, co widzę z różnic, to taka dziurka w środku.
    A propos widział ktoś gdzieś tanie bloczki fundamentowe - ja znalazłam za 2,56...
Pokaż wyniki od 5061 do 5080 z 24849