dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Dorota Szymczak, w nowym prawie budowlanym zmiany wymiarów okien i drzwi są dopuszczalne, bo uznane za mało istotne. Możesz je nawet zamieniać miejscami jak masz na to ochotę Nie wiem, czy są standartowe okna piwniczne, ale jak znajdziesz mniejsze to sobie wstaw i już. My będziemy mieli garaż dwa razy większy niż w projekcie i jest to dopuszczlne, bo będzie drugie stanowisko pod płyta wejściową, która jest w projekcie, ale brama garażowa zostanie przesunięta o jakieś trzy metry. Nasz projektant stwierdził, że to bez znaczenia
  2. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    A ja taz z innej beczki - koleżanka poszukuje opiekunki do dziecka w okolicach Rudy, ktoś coś wie?
  3. kropkq ELITA FORUM (min. 1000)
    kropkq Zarejestrowany: 05.10.2006 Posty: 2213
    ja też zaczynam, wiem że będzie czasem ciężko ale mam cel i marzenia ..to co naważniejszew życiu( oprócz dzieci i mężą) więcej optymizmu!!!!
    pozdrawim

    quote="ZIKO"]Witam wszystkich z łodzi i okolic.Wygląda na to ,że rozpoczynam swoją drogę przez mekę .Dostałem po dłuuugim czasie decyzję o warunkach zabudowy(Górna) i jak wszystko będzie się odbywało w takim tempie to...już się boję. Przejrzałem troszkę Waszych postów i zwłaszcza te ostatnie nie nastrajają optymistycznie(ceny materiałów,brak ekip).Z drugiej jednak strony są osoby ,które budują w expresowym tempie ,np moniqa_1977(będziemy sąsiadami-ok Rudzkiej Góry).Bardzo liczę na pomoc zwłaszcza w zakresie wykonawców.Na początek muszę mieć jednak projekt.Oczywiście mam wizję (a właściwie mamy) naszego domu ale potrzebuję architekta ,który to wszystko razem poukłada,albo dostosuje gotowy projekt.Jeśli możecie kogoś polecić to będę bardzo wdzięczny,można na priv.Może za jakiś czas ja będę mógł komuś polecić moje ekipy,bo przecież nie wszyscy co zostali w kraju są partaczami Pozdrawiam ZIKO[/quote]
  4. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Byłam dziś na targach. Ale bryndza. tylko jeden pawilon, liczyłam na kozy a tu prawie zero, Z kotłów był wiessman, baardzo mnie przkonali do Vitopenda 222, w sumie 6000 za dwufunkcyjny z 50l pojemnikiem to cena znośna. Tylko nie mam se go gdzie powiesić . Panele i podłogi w zaniku, schodów w ogóle, napędy bram- jedno stoisko. Najwięcej developerów i banków...
  5. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    A ja sie wlasnie jutro, czyli dzisiaj wybieralam na targi. Głównie z powodu okien, schodów i podłóg. Napisz EZS coś więcej, tzn. czy w tym temacie nic nie było.
  6. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał Dorota szymczak
    A ja mam znów pytanie.
    Jaki jest rozmiar okien do piwnicy. Architekt powiedział mi o wymiarze 60x60. Może są mniejsze? Jak wiecie o piwnicznych standartowych to podajcie rozmiar.
    U nas jest 90x60. A dlaczego chcesz jeszcze mniejsze? Bedzie wpadac bardzo malo swiatla.
  7. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał Anisia3
    A ja sie wlasnie jutro, czyli dzisiaj wybieralam na targi. Głównie z powodu okien, schodów i podłóg. Napisz EZS coś więcej, tzn. czy w tym temacie nic nie było.
    Szczerze mówiąc to szkoda fatygi - okna: jedno czy 2 stoiska (zdaje się jakiś salamander), schodów brak, podłogi - jakieś parkiety i qniec . Jeśli już bardzo musisz, to weź wczorajszą wyborczą - zapłacisz 1 zł zamiast 5
    Do tego w hali brak wentylacji i jest potwornie duszno, nie wiem czemu te łódzkie targi są takie marne
  8. Dorota szymczak DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Dorota szymczak Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 512
    Ja wiem o tym że np: okna mogę sobie wymieniac i urzędy sie tego już nie czepiają. Tylko że tak jak pisałam podlegam pod zgierz gdzie czepiają się wszystkiego czego mogą. Zgadzam sie z opinią architekta że to co chce zmienić zmieniac od razu w projekcie a nie czekać na zmiany zrobione w dzienniku budowy.
    Ja robię duże zmiany np: przesuwam ścianę zewnętrzną budynku przez co zmienia się powierzchnia użytkowa kubatura itd. Te zmiany musza być w projekcie.
    Chciałam żeby piwnica tyle wystawała powyżej gruntu, np: wysokość okna piwnicznego + 2xwysokość okna ( nad i pod oknem) = 180cm piwnicy nad gruntem. To jest za dużo. Ja pomyślałam o oknach na zasadzie lufcików. Piwnicę w projekcie mam cała w gruncie ale by nie było w niej stęchlizny i trochę dziennego światła. Pomyślałam o wyciągnieciu gdzieś na metr. Dlatego potrzebny jest wymiar takiego okan piwnicznego.
  9. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    To jak taka kicha to nie idę na targi.
    A propos okiuen salamandra. Czy ktoś w ogóle wie co to jest?
  10. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Salamander jest uznawany za jeden z lepszych profili, są faktycznie b. ładne, eleganckie, mają bardzo białą biel , niestety przy okazji są też ciutek droższe. Poszukaj po wymianie doświadczeń, sporo tego było swegoczasu.
  11. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Forumowy guru okienny handluje salamandrą. Handluje też Aluplastem, o którym wiem skądinąd, że jest do d... A jeśli chodzi o białość bieli, to akurat nie dla mnie, bo chc e mieć okna brązowe tzn. w kolorze ciemnego drewna.
  12. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Często opinie typu "profil x jest do d" są słabo uzasadnione. Np. sporo psów powieszono na Panoramie - jeden z pierwszych profili, jakie weszły do handlu w PL, swego czasu jedyny dostępny dla mojej kieszeni. Mam okna na tych profilach (i to 3-kom) od 6 lat i nic złego się nie dzieje.
    A czego chcą od Aluplasta?
  13. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Nie powiem ci dokładnie, bo to mojemu mężowi opowiadali kilka lat temu historie z tym związane. Opowiadali fachowcy od okien Zaznaczam, że nie mieli już żadnego interesu w tym, aby nam obrzydzać konkurencję, bo to było w trakcie montażu okien w naszym starym mieszkaniu. I tak już byśmy nie kupili Aluplasta, bo po prostu było "po ptokach".
  14. AxLe DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe Zarejestrowany: 31.01.2004 Posty: 524
    Cytat Napisał kropi
    Salamander jest uznawany za jeden z lepszych profili, są faktycznie b. ładne, eleganckie, mają bardzo białą biel , niestety przy okazji są też ciutek droższe. Poszukaj po wymianie doświadczeń, sporo tego było swegoczasu.
    Ja zamówiłem salamandra w ABATEXIE na Wierzbowej. Wybrałem kolor dwustronny ..złoty dąb,, szyby P4 okucia wk2 w sumie 10 sztuk za 12,5 tyś.
  15. Radekkow FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radekkow Zarejestrowany: 11.07.2006 Posty: 182
    Witam,
    Jestem jednym z Was - tych ryzykantów, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i porwali się z motyką na słońce.
    Miejsce: Sokolniki Las
    Technologia: Lite bale
    Aktualny stan: Czekam na pozwolenie już 2 miesiąc (Zgierz , podstawowe ekipy zarezerwowane
    Start budowy: 03.2007
    Oczekiwany parapet: 08.2007
    Nastrój: bojowy

    Pozdrawiam wszystkich.
  16. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Anisia3 Dorota zapraszam do siebie w sprawie okien. Mam z Abatexu Salamander 2D+ z okleina z jednej strony, w piwnicy 90x60 i z jednej strony do poziomu gruntu, a z drugiej strony wystaja nieco bardziej.
    Salamander w Lodzi sprzedaje jeszcze StanMal i wydaje mi sie, ze maja lepsza obsluge, natomiast u mnie Abatex wygral cenowo.

    Jesli chodzi o okna, drzwi i bramy - na targach Interbud na poczatku roku bylo ich zatrzesienie. Profil taki, owaki, promocja 25%, 30% itd itp. Moze w przyszlym lutym bedzie to samo. Na kilka promocji targowych sie skusilismy (o ile to faktycznie byly promocje). Np. wklad Tarnava ze stojakiem gratis.
  17. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    mmmad A gdzie się mieści ten twój Abatex?[/i]
  18. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał Anisia3
    mmmad A gdzie się mieści ten twój Abatex?
    Firma Abatex na Wierzbowej przy Uniwersyteckiej. Moj Abatex gmina Nowosolna w kierunku na Skoszewy - jakbys chciala przyjechac - daj znac, rozpale ognisko , bo po adresie jeszcze nikt nie znalazl
  19. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  20. ania&rafal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ania&rafal Zarejestrowany: 25.01.2006 Posty: 34
    Cytat Napisał AxLe
    Cytat Napisał kropi
    Salamander jest uznawany za jeden z lepszych profili, są faktycznie b. ładne, eleganckie, mają bardzo białą biel , niestety przy okazji są też ciutek droższe. Poszukaj po wymianie doświadczeń, sporo tego było swegoczasu.
    Ja zamówiłem salamandra w ABATEXIE na Wierzbowej. Wybrałem kolor dwustronny ..złoty dąb,, szyby P4 okucia wk2 w sumie 10 sztuk za 12,5 tyś.
    Na targach bylismy wczoraj.
    Bardzo pozytywnie zaskoczyla nas oferta cenowa abatexu-11 okien ( w tym 2x okna 1800x2300) z szybami P4 i okuciami WK2 okolo 19 000 gdy np. u peteckiego te same okna(oprocz balkonowych) z okuciami P2 i szybami P2 niewiele taniej( szyby P4 doplata 100% ceny za P2 )
    Czy ktos jeszcze ma okna z tej firmy? i moglby sie podzielic uwagami?

    Jezeli ktos chcialby nr tel na dobra ekipe murarzy i dekarzy to chetnie wysle na prv- jestesmy bardzo zadowoleni-zapraszamy do obejrzenia jesli ktos bedzie chetny
    pozdrawiam ania
Pokaż wyniki od 6621 do 6640 z 24849