dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Heh, widzę że PR to taka trochę tabula rasa jeśli chodzi o segment budowlany - a wszyscy narzekają, że klienta trudno znaleźc - a tu klient sam się narzuca i nie ma się kto nim zająć... żenua
  2. i_v_o FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    i_v_o Zarejestrowany: 25.03.2006 Posty: 100
    Cytat Napisał AnkaSzklanka
    kochani, czy ktos z was wie cos o drzwiach "Lutostański"???
    chodzi mi przede wszystkim o jakosc
    i porownanie tej jakosci z "Dewro"

    Ja właśnie będę zamawiała te drzwi (Lutostański) w przyszłym tygodniu, mam wyceny z chyba wszystkich punktów, są to chyba drzwi z najwyższej półki, solidnie zrobione i bardzo mi się podobają. Wybrałam wybarwienie dąb calvados.
  3. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    czytam czytam i włosy mi stają dęba. W czerwcu ub r dostałam wycenę na moje okna PCV, 1-str okleina, 4 komory, kluczyki, montaż (12 okien + balkon) profil Trocal, szyba 1,0, bez dodatkowych grzybków RAZEM 10,800. Czy możliwe, żeby cena wzrosła 2 razy???
  4. Dorota szymczak DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Dorota szymczak Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 512
    długi dziękuję bardzo
  5. Dorota szymczak DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Dorota szymczak Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 512
    długi dziękuję bardzo
  6. Charlie Lider FORUM (min. 2800)
    Charlie Zarejestrowany: 20.05.2004 Posty: 4621
    Cytat Napisał i_v_o
    Cytat Napisał AnkaSzklanka
    kochani, czy ktos z was wie cos o drzwiach "Lutostański"???
    chodzi mi przede wszystkim o jakosc
    i porownanie tej jakosci z "Dewro"

    Ja właśnie będę zamawiała te drzwi (Lutostański) w przyszłym tygodniu, mam wyceny z chyba wszystkich punktów, są to chyba drzwi z najwyższej półki, solidnie zrobione i bardzo mi się podobają. Wybrałam wybarwienie dąb calvados.
    Lutostański to bardzo dobra firma - kolega kupił sobie miesiąc temu do domu w Sokolnikach. Wysoka klasa za przystępną cenę - 1750 PLN w meranti lakierowany na kolor zbliżony do palisandra.

    Najwyższa półka to np.: www.klimek-klus.pl

    Pozdrawiam
  7. Robin_lodz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robin_lodz Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 92
    prosciu widzę, że masz jakiegoś pecha. Ja wysłałem fax z oknami do 7 firm, a ponieważ okazał się troszkę nieczytelny to ludzie sami dzwonili do mnie z prośbą o podanie wymiarów które nie mogą odczytać i zadawali pytania a ostatecznie w ciągu tygodnia dostałem wyceny. Jakie to firmy wspomnaiłem wcześniej m.in kmm, który o dziwo zrobił mi wycenę ze szprosami konstrukcyjnymi (w sumie podchodzi pod zewnętrzny), choć Tobie chodzi pewnie o naklejany tzw. wiedeński ? Co do Ulińskich to akurat moi znajomi i za moment też będe miał wycenę, ale rzeczywiście polecał szprosy wewnętrzne które mi się nie podobają, ale myślę, żę konstrukcyjne też mają.
    Za to Pan z Aluplasta powiedział, że szprosy naklejane po roku się odklejają
  8. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał Robin_lodz
    prosciu widzę, że masz jakiegoś pecha. Ja wysłałem fax z oknami do 7 firm, a ponieważ okazał się troszkę nieczytelny to ludzie sami dzwonili do mnie z prośbą o podanie wymiarów które nie mogą odczytać i zadawali pytania a ostatecznie w ciągu tygodnia dostałem wyceny. Jakie to firmy wspomnaiłem wcześniej m.in kmm, który o dziwo zrobił mi wycenę ze szprosami konstrukcyjnymi (w sumie podchodzi pod zewnętrzny), choć Tobie chodzi pewnie o naklejany tzw. wiedeński ? Co do Ulińskich to akurat moi znajomi i za moment też będe miał wycenę, ale rzeczywiście polecał szprosy wewnętrzne które mi się nie podobają, ale myślę, żę konstrukcyjne też mają.
    Za to Pan z Aluplasta powiedział, że szprosy naklejane po roku się odklejają
    Jasne a koty zagryzają swoich właścicieli podczas snu.
  9. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał akacja
    Cytat Napisał długi
    [
    dużo masz tych okien???
    jakie szyby??
    jakie okucia???
    ile grzybków na skrzydło???
    cena z montażem czy bez??
    Okien 17 szt, w tym 4 nietypowe i 2 bardzo duże ,szyba i okucia standard, cena z montażem. O grzybkach nic nie wiem...
    to ja mam 18 szt.
    ale celuję albo budrex albo milewskiego
  10. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał i_v_o
    Cytat Napisał AnkaSzklanka
    kochani, czy ktos z was wie cos o drzwiach "Lutostański"???
    chodzi mi przede wszystkim o jakosc
    i porownanie tej jakosci z "Dewro"

    Ja właśnie będę zamawiała te drzwi (Lutostański) w przyszłym tygodniu, mam wyceny z chyba wszystkich punktów, są to chyba drzwi z najwyższej półki, solidnie zrobione i bardzo mi się podobają. Wybrałam wybarwienie dąb calvados.

    Ivo pochwal się ile kosztują takie drzwi ?
    Jacek
  11. AnkaSzklanka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnkaSzklanka Zarejestrowany: 28.08.2006 Posty: 133
    jacekot, wtrace sie, choc nie bylam wywolana do tablicy
    lutostanski cenowo jest podobny do dewro (moze ciut drozszy), ma cennik na stronie www.lutostanski.pl

    i_v_o, a czytalas moze cos o ich jakosci? ciekawa jestem, a na forum niewiele mozna znalezc

    juz prawie zdecydowalam sie na dewro, ale maja strasznie dlugi czas realizacji - na koniec kwietnia
    wiec chyba jednak podjade zobaczyc te lutostanskiego (bo realizacja - okolo miesiaca)


    aha i kolejne pytanie - czy zakladal ktos z was rolety wewnetrzne (ale nie rzymskie) na okna drewniane??
    i
    - czy sa w ogole rolety wew, w prowadnicach, podnoszone do gory?
    i (o kurcze, jak sie te pytania mnoza )
    - czy sa w Lodzi gdzies dobre zaluzje drewniane?

    pozdro
  12. AnkaSzklanka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnkaSzklanka Zarejestrowany: 28.08.2006 Posty: 133
    Cytat Napisał i_v_o

    Ja właśnie będę zamawiała te drzwi (Lutostański) w przyszłym tygodniu, mam wyceny z chyba wszystkich punktów, są to chyba drzwi z najwyższej półki, solidnie zrobione i bardzo mi się podobają. Wybrałam wybarwienie dąb calvados.
    i_v_o, czy "wyceny z wszystkich puktow" oznacza, ze rozne wyceny na okreslony model drzwi Lutostanskiego?

    to by znaczylo, ze te same drzwi moga miec inna cene w zaleznosci od dystrybutora??
    jesli tak, to podaj prosze namiar tam gdzie najtaniej
  13. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał AnkaSzklanka
    jacekot, wtrace sie, choc nie bylam wywolana do tablicy
    lutostanski cenowo jest podobny do dewro (moze ciut drozszy), ma cennik na stronie www.lutostanski.pl

    i_v_o, a czytalas moze cos o ich jakosci? ciekawa jestem, a na forum niewiele mozna znalezc

    juz prawie zdecydowalam sie na dewro, ale maja strasznie dlugi czas realizacji - na koniec kwietnia
    wiec chyba jednak podjade zobaczyc te lutostanskiego (bo realizacja - okolo miesiaca)


    aha i kolejne pytanie - czy zakladal ktos z was rolety wewnetrzne (ale nie rzymskie) na okna drewniane??
    i
    - czy sa w ogole rolety wew, w prowadnicach, podnoszone do gory?
    i (o kurcze, jak sie te pytania mnoza )
    - czy sa w Lodzi gdzies dobre zaluzje drewniane?

    pozdro
    Ankaszklanka to ile one kosztują w katalogu to ja sobie sprawdziłem , ktoś napisł ze płacił 1700 zł a w katalogu jest cena razy dwa . Własnie dlatego pytam ile płaci ? Czy daja takie rabaty ?

    pozdr
    Jacek
  14. akacja DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    akacja Zarejestrowany: 09.01.2005 Posty: 656
    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał akacja
    Cytat Napisał długi
    [
    dużo masz tych okien???
    jakie szyby??
    jakie okucia???
    ile grzybków na skrzydło???
    cena z montażem czy bez??
    Okien 17 szt, w tym 4 nietypowe i 2 bardzo duże ,szyba i okucia standard, cena z montażem. O grzybkach nic nie wiem...
    to ja mam 18 szt.
    ale celuję albo budrex albo milewskiego
    Budrex po dokładnym wymierzeniu wycenił nam na 29 tys. Dostaliśmy wycenę z Natury - ok. 24 tys, okucia ROTO NT, szyba 1.0, jeden zaczep antywyważeniowy na skrzydło, blokada złego położenia klamki, blokada uchyłu, ew. hamulce w klamce - dopłata 90,- za szt., klamki Hoppe z zabezpieczeniem Secustik. Jak na razie chyba najbogatsza oferta, jeśli zejdą jeszcze trochę z ceny, to chyba weźmiemy. Acha, dają 7 lat gwarancji na wszystko. Ferno spadło na II miejsce
  15. rxo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rxo Zarejestrowany: 31.01.2007 Posty: 45
    Witam Wszystkich,
    Jestem z Łodzi i zaczynam walke z biurokracją, niestety nie jestem na etapie okien i nie moge sie pdzielic swoimi doświadczeniami.
    Po dzisiejszym dniu podpisałem z elektrownia umowe i złożyłem wniosek o warunkach ochrony środowiska (ten papier kosztował mnie 205zł-SKANDAL!!!) na rozbudowe sieci wodociągowej.
    Pozdrowionka
  16. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał rxo
    Witam Wszystkich,
    Jestem z Łodzi i zaczynam walke z biurokracją, niestety nie jestem na etapie okien i nie moge sie pdzielic swoimi doświadczeniami.
    Po dzisiejszym dniu podpisałem z elektrownia umowe i złożyłem wniosek o warunkach ochrony środowiska (ten papier kosztował mnie 205zł-SKANDAL!!!) na rozbudowe sieci wodociągowej.
    Pozdrowionka
    Witaj w rodzinie (raz wejdziesz i już na zwasze zostaniesz z nami jak w mafi)

    "(ten papier kosztował mnie 205zł-SKANDAL!!!)" - no to przygotuj sie ze podczas budowy domu będzie skandal za skandalem . jak w naszej polityce

    pozdr
    Jacek
  17. Majkel_B FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Majkel_B Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 132
    szukam pomysłu na oświetlenie dużego pokoju, i jest to trochę kłopotliwe, pokój nieduży ale prostokątny z wysokim skośnym sufitem. Czy słyszeliście może o tym, że jakiś sklep z oświetleniem ma swojego doradce od oświetlenia, który może je zaprojektować? Albo jakiś architekt wnętrz ale specjalista od oświetlenia - może ktoś ma namiary, to poproszę na priv.

    Pozornie wydaje się, że to wszystko jest bardzo proste, ale tak niestety nie jest.
  18. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Pytanie do długiego w związku z kominami wymurowanymi z cegły pełnej.
    Jak masz rozwiązaną sprawę wentylacji w salonie. O ile w ogóle posiadasz takową.
  19. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  20. prosciu STAŁY BYWALEC (min. 300)
    prosciu Zarejestrowany: 11.05.2003 Posty: 446
    jestem z lekka podłamany
    wydawało mi się że co jak co ale z oknami nie bedzie problemu tylu producentów i sprzedawców w Łodzi
    bardzo chcieliśmy drewniane niestety po dokonaniu róznych kalkulacji stwierdziliśmy że musimy zejść na ziemię i wziąść PCV

    nie chcieliśmy rezygnować z wszystkich naszych założeń
    wiec staneło na oknach z szprosami naklejanymi okleinowanych obustronnie
    i nagle sie okazało ze wszyscy producenci i sprzedawcy jak słyszą szprosy to jest straszny dramat dla nich bo nie potrafią takich okien skalkulować
    przykład:

    Na tą chwilę nie jesteśmy w stanie Panu podać dokładnej dopłaty do okien za szprosy naklejane, gdyż są to wyceny indywidualne.
    Zostało wysłane w tym celu zapytanie cenowe do firmy zajmującej sie produkcją tego wyrobu i czekamy w tej chwili na odpowiedź zwrotną.
    Wówczas przygotujemy już dla Pana ofertę zawierająca dokładną dopłatę za szprosy naklejane.
    Na tą chwilę możemy podać tylko przedział cenowy tej dopłaty.
    Duża różnica cenowa między szprosem naklejanym, a szprosem międzyszybowym wynika z tego, iż szprosy naklejane są produkowane
    i sporowadzane przez Naszą Firmę z Niemiec.


    To tylko taki delikatniejszy przykład odpowiedzi który dostałem
    inne zakończyły się po prostu rezygnacją firm z nas jako klienta zbyt udziwnionego i upierdliwego chyba

    mam wyceny 4 firm z około 30 chyba jesli liczyć te w których byłem i do których wysyłałem zapytanie i dzwoniłem

    jedyne naprawde porządne jak dla mnie firmy to MS i Abatex gdzie w abateksie pierwsza odpowiedz była taka :

    zamiast szprosów naklejanych proponuję szprosy międzyszybowe, które są
    dostępne w różnych szerokościach i kolorach (np. w kolorze złoty dąb) -
    są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości


    i takie mi policzono
    jednak po moim telefonie od ręki policzyła szprosy naklejane

    czy ja jestem jakiś felerny czy firmom od okien sie za dobrze powodzi
    w końcu wg moich wstępnych kalkulacji mam zostawiś u nich minimum 15 tys
Pokaż wyniki od 8041 do 8060 z 24849