dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    kropi, dlatego polecam Aleksandrów! Właściwie gmina samowystarczalna, wszystko jest, nawet super pizzeria!
  2. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    OK, ja jestem za a nawet przeciw - Aleksandrów, Konstantynów, czy nawet Pabianice to nie jest złe rozwiązanie... Coraz bardziej skłaniam się ku opcji "przedmieścia, choćby małego miasta" przesuwając pomysł "wsi spokojnej, wsi wesołej" na dalszą przyszłość. To, co teraz chcę postawić, ma nam wystarczyć na jakieś 15-20 lat (zakładając, że dożyjemy ), czyli musi stworzyć jakieś warunki samodzielnej szkolnej egzystencji dla dzieci...
    Jak już wcześniej pisałem, podobają mi się Żabiczki, ale powiesiłem tam tydzień temu ogłoszenie, że chcę kupić, i nikt się nie zgłasza. Jeśli ktoś napatoczy się na jakąś ciekawą ofertę (albo sam będzie chciał sprzedać) to niech wali na priva. Każda pomoc mile widziana

    Może ktoś buduje w okolicach Konstantego i mógłby się podzielić wrażeniami? Obiecuję, że do kiedy nie kupię tej działy zadam jeszcze niejedno beznadziejne pytanie. Słowo.
    Pozdrawiam.
  3. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał Luśka
    Kropi, rozważałeś może okolice Stoków? Swego czasu szukaliśmy tam działki ale jak był prąd i woda, to nie było kanalizacji. Jak była kanalizacja to zero szans na telefon (i Internet ). Z aktualnych wieści, to z telefonami i kanalizacją coś się ruszyło. Ceny były co prawda różne (od 20 - 75 PLN/m2), ale kto wie jak jest teraz.
    Stoki to bardzo dobre miejsce dla mnie (tam pracuję) ale cena 20 zł/m wydaje mi się mało prawdopodobna. W każdym razie nie widziałem ogłoszenia z taką ofertą. Telefon/internet to nie problem (radiołącze ) a i szambojeta przez jakiś czas można tolerować, albo zrobić sobie ekologię, to nie taki wielki wydatek, tym bardziej, że można dostać w niektórych miejscach jakieś dofinansowanie.
    Jeśli gdzieś to masz to może podeślij mi te oferty.
    zdrówka!
  4. Luśka ELITA FORUM (min. 1000)
    Luśka Zarejestrowany: 24.02.2002 Posty: 1892
    Kropi, myśmy po prostu jeździli po Stokach i zaczepialiśmy ludzi. Jak pokrążysz po okolicach między Pomorską, Janosika i Brzezinską to może coś znajdziesz. Takie działki w cenie 20 PLN/m2 były na odcinku od Pomorskiej do Nowosolnej (wjeżdżaliśmy w polne drogi na lewo i prawo). Moje informacje są z przed 3 lat, więc trochę mogło się zmienić.
  5. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał Luśka
    Kropi, myśmy po prostu jeździli po Stokach i zaczepialiśmy ludzi. Jak pokrążysz po okolicach między Pomorską, Janosika i Brzezinską to może coś znajdziesz. Takie działki w cenie 20 PLN/m2 były na odcinku od Pomorskiej do Nowosolnej (wjeżdżaliśmy w polne drogi na lewo i prawo). Moje informacje są z przed 3 lat, więc trochę mogło się zmienić.
    OK, spróbuję kiedyś po pracy pozaczepiać ludzi - dzięki za sugestię, ja w ogóle nie wiem, jak się za te sprawy zabrać - no, trochę już wiem, ale to tylko dzięki Wam :buzi_buzi:

    A tak btw to gdzieście się w końcu pobudowaliście się?
  6. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał aniszkin
    Areksam ta promocja jest w PKO BP ale ponieważ znam się na krdytach tak jak na balecie / ja jestem od promocji / a nie chcę Was w nic okropnego wpakować / i to na długie lata / to jutro wszystko posprawdzam i zobaczymy jak to się ma w stosunku do konkurencji.
    pozdrowionka
    Heja,
    coś wyczytalem o jakiejś promocji w kredytach - coś bliżej wiadomo?
    Nie zamierzam budować już, ale gdyby udało się otworzyć na jakichś preferencyjnych warunkach linię kredytową i powolutku zacząć z niej czerpać - np. na działkę, fundamenty, przyłącza... - to też nie byłoby źle.
  7. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cześć
    Cytuję : "Kropi : Aleksandrów, Konstantynów, czy nawet Pabianice to nie jest złe rozwiązanie" No, no, nie obrażać Pabianiczan ( się lokalna duma odezwała, co ).
    No a tak na poważnie - to wcale nie są złe miasta ( ja jestem z Pabianic ), do Łodzi dojazd bez problemu, a jadę krócej niż niektórzy z Retkini do Centrum
    Działkę kupiliśmy w ... Ksawerowie ( po drodze z Pabianic do Łodzi ). Trochę szklarni mamy na około , ale działeczka w cichej i spokojnej okolicy, do centrum ( Central ) samochodem 20 minut ( mierzyłem ). To chyba nieźle ( a do pracy mam jeszcze bliżej ).
    Co prawda wody nie mamy i kanalizacji ( w ciągu 2-3 lat powinna być, ale to dopiero wtedy będzie nas interesowało ), ale : gaz - przy działce, prąd - słup przy działce ( z siłą ), telefon - przy działce. 1408 m po około 30 zł/m2. Też się naszukaliśmy, ale skupiliśmy sie właśnie na tych okolicach. Myśleliśmy jeszcze o Rudzie i Łodzi Górnej - chore ceny i Złotnie - ceny z kosmosu...
    Ale jesteśmy zadowoleni, uważamy to za dobry wybór ( kiedyś na forum pisałem o moim wyborze, pochlebne opinie )
    Nasz kawałek ziemi
    Majki
  8. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał majki
    Cześć
    Cytuję : "Kropi : Aleksandrów, Konstantynów, czy nawet Pabianice to nie jest złe rozwiązanie" No, no, nie obrażać Pabianiczan ( się lokalna duma odezwała, co ).
    Majki
    Sorki jeśli duma ucierpiała, ale rozpatruję właśnie z punktu widzenia dojazdu do Mateczki Łodzi - tam mi przyjdzie pracować przez co najmniej kilka następnych lat, Koleżance Małżonce takoż - wprawdzie jedna dziewczyna dojeżdża właśnie z Pabianic, jeden kolo z Bełchatowa, ale ja to lubię pospać i raczej za daleko bym nie uciekał.
    Widziałem takie podmiejskie osiedla w Holandii - tam jest wszystko na miejscu: szkoła (przynajmniej do poziomu gimnazjum), kościół, centrum handlowe, często jakiś kompleks kulturalno/rekreacyjny w stylu kino/basen/figloraj... plus dwie-trzy knajpki. Takie coś by mi się marzyło - ale niestety, nie widziałem, żeby tak budowano osiedla w Polsce. A szkoda. Pomijam tez kwestię dróg - tu trzeba Bogu dziękować, jeśli jest kawałek ziemi przy asfalcie, bo dojazd polna drogą w roztopy może być zbyt wielkim wyzwaniem dla zwykłego "miejskiego" samochodzika.
  9. areksam FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    areksam Zarejestrowany: 25.12.2002 Posty: 146
    Jutro na targach będę po 12. Wyjazd mi się przesunął na 16 więc czasu na obejrzenie wszystkiego dokładnie bardzo mało.
    Do stoiska PKO BP napewno podejdę.
    Aniszkin do kogo się tam ewentualnie zgłaszać?

    Kropi tylko Aleksandrów

    pozdrawiam
  10. Tommco ELITA FORUM (min. 1000)
    Tommco Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 1922
    Ja na targach bede pewnie gdzies od 14tej, a do ktorej...nie mam pojecia. Moze nawet bede i po 16tej. W Wy powiedzcie o ktorej bedziecie i gdzie macie punkt zbiorczy.

    Ja do Warszawy jadę. Umówmy sie wiec o jakiejs godzinie na dworcu, czy jakos....Luśka, wydaje mi się, że jeśi chodzi o ten wyjazd to Ty jesteś szefową

    Pozdrawiam
  11. aniszkin SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniszkin Zarejestrowany: 04.02.2004 Posty: 59
    areksamMam nadzieję, że na targach na moim stoisku będą same bystrzaki ale to tylko nadzieja. A na poważnie po 12 będzie Magda Stankiewicz / mała, szczuplutka, krótkie włosy iskierki w oczach/ ona ma już Twoją sprawę / zresztą kropi ma taką samą / nagraną. Obiecała, że zajmie się tobą czule.
    pozdrowionka
    i miłego dnia
  12. tdxls ELITA FORUM (min. 1000)
    tdxls Zarejestrowany: 21.03.2003 Posty: 2321
    Pozdrawiam wszystkich łódzkich budowniczych własnych marzeń.

    Niestety na targi Interbud nie dam rady się wybrać, żałuję, ale inne priorytety są w tej chwili dla mnie ważniejsze. Muszę zerknąć na moich fachmanów po pracy.

    Odnośnie W-wy to oczywiście jadę.
    Jeżeli będzie na tyle mili to wyglądajcie nas mnie i mojej 6-cioletniej pociechy w Koluszkach.
    Jeżeli aktualna jest wyjazd o 12:32 to w Koluszkach pociąg będzie 13:00.

    Pozdrawiam
    Leszek
  13. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Ja postaram się być na targach jak najwcześniej, może też o 14. Punkt zbiorczy to może PKO?

    Co do Aleksandrowa to jako długoletni mieszkaniec tego miasteczka trudno zachować mi obiektywizm, ale bardzo cieszą mnie Wasze opinie. Zgadzam się, że komunikacja z Łodzią jest dobra, a na miejscu są urzędy, szkoły, sklepy itd. Są działki z dostępem do prądu, wody, gazu a nawet kanalizacja. W zeszłym roku był opracowany studium nowego planu zagospodarowania terenu i z tego wynikają problemy Areksama z otrzymaniem warunków.

    Ja szukając działki chciałem połączyć ogień z wodą tj. spokojną okolice z bliskim dostępem do miasta bez konieczności używania samochodu. Efekt jest taki że mam dwa ha roli w odległości ok. 900 m od ratusza .

    Jest jeden spory problem mieszkania na zachód od Łodzi, bo zarówno jadąc do pracy jak i wracając z niej trzeba jechać pod słońce .
  14. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    kropi, a wiesz jaka świetna jest nowiutka kryta pływalnia w Aleksandrowie?
    A teraz jedna uwaga. W ubiegłym roku szukaliśmy działki w Żabiczkach (piekne miejsce, jak na wczasach). I otóż pani, która nam pokazywała działki i mieszka tam 30 lat powiedziała o jednej rzeczy, o której w życiu bysmy nie pomysleli. Latem Żabiczki stają sie jednym wielkim grillem, z hałasującą młodzieżą, krzykami, głośną muzyką. Chyba rodziny wszystkich mieszkańców przyjeżdżają tam na wakacje i weekendy. Mówiła to uczciwie - sprzedawała działkę. My nie kupiliśmy.
  15. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Na targi wybieram sie ok. 12 (muszę zlustrować jeszcze elektryków na budowie). Punkt kontaktowy - PKO BP.
  16. Honorata ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata Zarejestrowany: 07.07.2003 Posty: 1407
    kropi, jezeli takie sa twoje priorytety jak piszesz, to rzeczywiście polecam Aleksandrów: fajny nowy basen, szkoły, kościół, sklepy, media itd. I bardzo zorganizowana społeczność, w ostatnich wyborach samorządowych w Aleksandrowie wzięła udział najwieksza procentowo ilosc ludnosci w Polsce, tzn. 76 % jezeli dobrze pamiętam-a to wskazuje na zainteresowanie mieszkańców sprawami gminy i tzw. społeczeństwo obywatelskie. Zresztą w takim "czynie społecznym" powstał też basen!
  17. areksam FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    areksam Zarejestrowany: 25.12.2002 Posty: 146
    Rano nie przeczytałem postów bo musiałem lecieć do pracy. Byłem punkt 12 w PKO BP. Obsłużyła mnie inna pani Smurzyńska Halina. Szkoda, że nie wiedziałem, iż okolo 12 ktoś z was będzie - trochę bym poczekał.
    Spieszę się bo za chwilę wyjeżdżam. Będę prawdopodobnie w niedzielę.
    Trochę jestem zły, że nie trafiłem do pani Magdy! Może można to jeszcze naprawić?
    Jezu jak żałuję, że się z wami nie spotkałem

    Trzymajcie się
  18. Gosia Łódź DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gosia Łódź Zarejestrowany: 14.08.2003 Posty: 670
    To co na tych targach słychaC? idę jutro, abym nie omineła"
  19. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał aniszkin
    areksamMam nadzieję, że na targach na moim stoisku będą same bystrzaki ale to tylko nadzieja. A na poważnie po 12 będzie Magda Stankiewicz / mała, szczuplutka, krótkie włosy iskierki w oczach/ ona ma już Twoją sprawę / zresztą kropi ma taką samą / nagraną. Obiecała, że zajmie się tobą czule.
    pozdrowionka
    i miłego dnia
    O w mordę to straszny ze mnie gapa bo dzisiaj byłem na targach (ale tak koło 15-16), nawet rozmawiałem z jedną niezwykle sympatyczną i komunikatywną dziewczyną (pasuje do opisu ale na plakietkach miała tylko jakieś numerki), dostałem kupę materiałów (niestety bez wizytówki), wpisałem się na listę (a jakże), jedno co to nie użyłem tajnego hasła... martwi mnie to, że w momencie zawierania umowy kredytowej trzeba mieć przynajmniej umowę przedwstępną z właścicielem, a ja mam raczej marne widoki na to, żeby do 20 III znaleźć jakąś godną zainteresowania działeczkę. Więc raczej z promocji nici. Dowiedziałem się tyle, że bardziej opłaca mi się wziąć kredyt na samą działę, a potem ewentualnie poszerzyć go o budowę domu. Nawet raty są wtedy do przełknięcia, choć niestety kredyty długoterminowe mają u nas nadal bandyckie oprocentowanie (ca 9% rocznie, to na 20 lat...).

    Generalnie co do targów to trochę się zawiodłem, mało było nowoczesnych rozwiązań grzewczych (jedno stanowisko z kominkami i dwa z jakimiś kotłami), jedna firma od budownictwa szkieletowego (ale dość droga) - głównie cegły, dachówki, drzwi i kible z Koła. Aha - jedna czy dwie firmy ochroniarskie, jakieś drzwi przeciw złodziejom, bramy automatyczne, parę banków - i wszycho. Generalnie można się przejść, ale nie napalajcie się na jakieś fajerwerki. Duży plus, że nie było tłumu, można było powiercić dziury w brzuchach co niektórym wystawcom
  20. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał Honorata
    kropi, jezeli takie sa twoje priorytety jak piszesz, to rzeczywiście polecam Aleksandrów: fajny nowy basen, szkoły, kościół, sklepy, media itd. I bardzo zorganizowana społeczność, w ostatnich wyborach samorządowych w Aleksandrowie wzięła udział najwieksza procentowo ilosc ludnosci w Polsce, tzn. 76 % jezeli dobrze pamiętam-a to wskazuje na zainteresowanie mieszkańców sprawami gminy i tzw. społeczeństwo obywatelskie. Zresztą w takim "czynie społecznym" powstał też basen!
    Właśnie wczoraj byłem w szoku, jak zobaczyłem w centrum Aleksa autobus MPK linii 78 - to mi pasi . Tam mam też tę łatwość, że kolega szuka działki dla siebie (koniecznie tam, też mu się strasznie podoba), więc jak się da to weźmiemy dwie sąsiednie. Jak na razie znalazłem w jakimś biurze ofertę cenowo do przyjęcia, ale niestety media daleko, jedno co blisko to linia wysokiego napięcia .

    Cytat Napisał anna99
    Latem Żabiczki stają sie jednym wielkim grillem, z hałasującą młodzieżą, krzykami, głośną muzyką. Chyba rodziny wszystkich mieszkańców przyjeżdżają tam na wakacje i weekendy. Mówiła to uczciwie - sprzedawała działkę. My nie kupiliśmy.
    Też o tym pomyślałem, ale tego raczej trudno uniknąć, bo albo krowy i traktory, albo grille i dzieciaki... Chyba, żeby kupić działę takz 10ha i się skutecznie odizolować - tylko kto skosi tę całą trawę????

    A może ktoś mieszka w Rąbieniu - pojawiają się ogłoszenia, tylko zupełnie nie wiem, jak się stamtąd wydostać... Bo tak na chłopski rozum, to za 20 lat tam będą przedmieścia Łodzi, ze wszystkim co trzeba...

    Tak czy inaczej dzięki za pomoc w czynnościach decyzyjnych (od razu się raźniej czuję ) i upraszam się o wieści na temat fajnych działek do kupienia.
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 24849