dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. sli STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sli Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 300
    Cytat Napisał canna
    i do czego mam podłączyć ten alarm? agregat pali 2 l/h, bardzo hałasuje i nie zostawię go przecież włączonego samopas
    Może jakieś zasilanie akumulatorowe?
    Na standardowym akumulatorze (za kilkadziesiąt złotych) alarm pociągnie kilkanaście godzin.
    Porozmawiaj z jakimś specem od alarmów - może się uda. Jeśli tak, to niech Ci włoży jakiś większy akumulator, który wytrzyma ze 2 doby, drugi będziesz ładowała w domu - i co 2 dni podmianka. Ale konsultacja z alarmowcem konieczna.
  2. canna ELITA FORUM (min. 1000)
    canna Zarejestrowany: 27.08.2006 Posty: 1514
    Nie tracę nadziei, że jednak będzie prąd.
    Dzisiaj rozmawiałam z panem, którego nazwisko mam na umowie jako koordynatora ze strony ZE (a dopaść tego człowieka jest naprawdę trudno).
    Powiedział mi, że ZE dotrzyma umowy, albo opóźni realzację co najwyżej o tydzień. Oby mówił prawdę tłumaczył się opóźnieniami wynikającymi z winy projektanta, któremu zlecili wykonanie projektu z ramienia ZE.
  3. Yeti ELITA FORUM (min. 1000)
    Yeti Zarejestrowany: 05.03.2004 Posty: 2620
    Cytat Napisał Anisia3
    Cytat Napisał Yeti
    Anisia, czemu nie zadzwoniłaś do sąsiadów z informacją, że ich okradają...?
    Bo ich nie lubię. ZA ten wyjący alarm.
    ...i w ten sposób cała moja teoria legła w gruzach
  4. Jelonek72 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jelonek72 Zarejestrowany: 04.06.2006 Posty: 323
    Yeti - miałeś rację z tym projektem Teraz jak już znalazłam ten NASZ to na wszelki wypadek nie zaglądam na żadną stronę z projektami ,i nie szukam "dziury w całym" . W 27.12d jest ok i tego się trzymamy
    A pomysł projektu gotowego padło z racji czasu , nasz architekt od razu powiedział ,że to minimum 5 tygodni i dużo więcej spotkań i ustaleń...tak więc zwykłe "lenistwo" zwyciężyło . Ponad to w wybranym przez nas projekcie zmian prawie nie będzie , więc stwierdziłam że nie ma co szukać, drążyć i kombinować ....
    Dziś pierwszy dzień naszego urlopu spędziliśmy go jak na inwestorów przystało jeżdżąc po dostawcach mediów i składając wnioski o warunki przyłączy . Wiecie co mnie powaliło , kolejka w Gazowni , niemal do samego Narutowicza , same babcie i dziadki w tym kraju ludzie chyba naprawdę uwielbiają stać w kolejkach !
    W gazowni i wodociągach było miło obsługa bardzo sympatyczna i pomocna . u elektryków juz nieco mniej miło , ale pierwsze koty za płoty . Grunt ,żeby potem było miło i sprawnie ,no nie ?

    Ale jutro koniec - jedziemy na urlop , prawie 2 tygodnie na Mazurach - oby tylko pogoda się poprawiła , bo co my z dzieciakiem w deszczu robić będziemy ?????
    Tak więc pozdrawiam wszystkich i do "napisania" za 2 tyg.
  5. Jelonek72 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jelonek72 Zarejestrowany: 04.06.2006 Posty: 323
    aaaa i zapomnialam
    firma od karczowania i usuwania śmieci z działki , zaśpiewałam i dziś
    2000 zł jeśli życzę sobie fakturę lub 1300 zł jeśli bez papierków
    CHYBA Z BYKA POSPADALI NA ŁEB !!!!

    jestem w szoku - liczyłam ,że za 500 zł w łapkę da się uprzątnąć działkę
    chyba we wrześniu trzeba będzie "wynająć" jakąś "husqvarnę" i ruszyć w pole ....
  6. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Jelonek72 - poczytaj początki mojego dziennika, tam jest cały czas o karczowaniu, wycinaniu i czyszczeniu działki. Są zdjęcia, można pooglądać jak to wyglądało na początku, a jak pod koniec czyszczenia.
    Generalnie wszystko robiliśmy sami, dopiero na koniec płaciliśmy za wykopanie śmieci i ich wywiezienie.
    Dużo samozparcia w takim wypadku pomaga

    pozdrawiam, majki
  7. kama&michał FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama&michał Zarejestrowany: 01.08.2007 Posty: 272
    witam
    pierwszy raz wstapilam na to forum...mam pytanie czy jest ktos budujacy w bukowcu?a moze ktos buduje w rododendronach 6?
    pozdrawiam
  8. Yeti ELITA FORUM (min. 1000)
    Yeti Zarejestrowany: 05.03.2004 Posty: 2620
    Cytat Napisał Jelonek72
    Grunt ,żeby potem było miło i sprawnie ,no nie ?
    Oooo miiiiło to będzie! Jeszcze jak!
    Jedżcie sobie na te Mazury i napatrzcie się na jeziora i słońce tak, żeby na kolejne 5 lat wam starczyło...
    A tak poważniej - to życzę udanych wakacji.
    A... i jeszcze jeśli chodzi o karczowanie i temu podobne sprawy to niestety taki los nas biednych żuczków: albo zakasujemy rękawki i co możemy to robimy sami, albo płacimy po 2 tysiączki za każda duperelę którą przyjdzie nam zrobić Stasio, Kazio czy inny Wiesio ...
  9. Yeti ELITA FORUM (min. 1000)
    Yeti Zarejestrowany: 05.03.2004 Posty: 2620
    Witaj kama&michał,
    Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej...
    skoro jesteś tu perwszy raz to podpowiem, że w prawym górnym rogu każdej strony znajduję się pod czerwonym paskiem przycisk "szukaj". Wciśnij i wpisz w odpowiednie pole "dom w rododendronach 6"
    Znajdziesz tam m.in. taki adres:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ronach#1804986
    Poszukaj a na pewno znajdziesz coś dla siebie
    (Bukowiec też tam można wpisać , ale to juz pozostawiam tobie )
  10. inka999 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka999 Zarejestrowany: 25.10.2006 Posty: 45
    Ja trochę z innej beczki... hm, poszukuję pieniędzy na budowę, ale kredytu brać nie chcę ......dlatego chcę/ muszę sprzedać działkę w Łagiewnikach. Jeśli ktoś jest zainteresowany (lub ktoś z jego znajomych) to zapraszam na priv po szczegóły.
  11. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał Jelonek72
    aaaa i zapomnialam
    firma od karczowania i usuwania śmieci z działki , zaśpiewałam i dziś
    2000 zł jeśli życzę sobie fakturę lub 1300 zł jeśli bez papierków
    CHYBA Z BYKA POSPADALI NA ŁEB !!!!

    jestem w szoku - liczyłam ,że za 500 zł w łapkę da się uprzątnąć działkę
    chyba we wrześniu trzeba będzie "wynająć" jakąś "husqvarnę" i ruszyć w pole ....
    kosa spalinowa z wypożyczalni 2 dni x50zl , 4 piwka dla sąsiada (podstawi wóz i wywiózl) , oprysk randapem 28 zl /litr , glbogryzarka 80 z za 2000 m2
    tak byo u mnie
  12. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    długi skąd brałeś glebogryzarkę? i czy sam nią zasuwałeś?
  13. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał Anisia3
    długi skąd brałeś glebogryzarkę? i czy sam nią zasuwałeś?
    łocipłaś

    Pan Ozdoba z nowosolnej przyjechał traktorem i opierdzielił mi wszystko w mig
    teraz jak posprzątam plac to też go zawołam
    glebogryzarkę można wypożyczyć na Piłsudskiego i na Brzezińskiej zdaje się ale jak policzysz cenę wynajmu + paliwo + ze dwa dni orki to Ozdoba się bardziej opłaci
  14. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Cytat Napisał długi
    glbogryzarka 80 z za 2000 m2
    tak byo u mnie
    To zdecyduj się: pan Ozdoba czy glebogryzarka. Dawaj namiar na tego Ozdobę, poiwedz ile wziął i ile pracował.
  15. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał Anisia3
    Cytat Napisał długi
    glbogryzarka 80 z za 2000 m2
    tak byo u mnie
    To zdecyduj się: pan Ozdoba czy glebogryzarka. Dawaj namiar na tego Ozdobę, poiwedz ile wziął i ile pracował.
    Ozdoba i jego glebogryzarka pracował coś ponad godzinę i wziął 80 zł
    albo 60 już nie pamiętam ale jak sprawdze w czrnym notesie to powiem .Telefon poszukam i powiem
  16. sli STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sli Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 300
    Cytat Napisał Anisia3
    Cytat Napisał długi
    glbogryzarka 80 z za 2000 m2
    tak byo u mnie
    To zdecyduj się: pan Ozdoba czy glebogryzarka. Dawaj namiar na tego Ozdobę, poiwedz ile wziął i ile pracował.
    ja też poproszę o namiar na glebogryzarkę z Ozdobą
  17. sihaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sihaja Zarejestrowany: 03.01.2006 Posty: 127
    Chce ktoś tymczasową bramę garażową? Wisiala u mnie kilka miesięcy, dziś po wytynkowaniu garażu założyliśmy docelową segmentową.

    Wysokość: 2m (od dołu lezały pustaki bo nie dosięgała do podłogi
    szerokość: jedno skrzydło ma coś około 1,10

    Stan ogóly stary rupieć, ale swoje zadanie spełniał


    pozdrawiam

    Sihaja
  18. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał canna
    mmmad, odezwij się!!!!
    gdzie kupić tanio Boryszew?
    co sądzisz o tarasie z takiej kostki?
    Boryszew nadal jest do kupienia w Awga-grand w Zgierzu www.awga-grand.com.pl. Tylko teraz maja na zamowienie - przestali byc juz skladem fabrycznym.
    Alternatywa to firma IRBud, w miejscowosci Chechlo za Pabianicami.
    Mozna jeszcze tez pytac w GroDachu, ale tam tanio nie jest.
  19. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał kama&michał
    witam
    pierwszy raz wstapilam na to forum...mam pytanie czy jest ktos budujacy w bukowcu?a moze ktos buduje w rododendronach 6?
    pozdrawiam
    Nie buduje w Bukowcu, ale znam co najmniej cztery takie miejscowsci... W jednym z Bukowcow znam ludzi, ktorzy wlasnie koncza budowe.
  20. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał małgosia2005
    My się bedziemy budować niedaleko ul. Byszewskiej na takim pagórku ( według naszego architekta "wichrowe wzgórza"). A Ty
    Ale jeszcze w Lodzi, czy juz poza?
    Ja podobno dla odmiany mieszkam na "Gajnej Górze".

    Długi, nazwa pochodzi od gajów, które kiedyś tu rosly...
Pokaż wyniki od 10041 do 10060 z 24849