dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Tyniu!
    Daj mi kogoś, to go wezmę
    Jakie płyty? Jak się nazywają?
  2. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał EZS
    Tyniu!
    Daj mi kogoś, to go wezmę
    Jakie płyty? Jak się nazywają?
    Ja z mojej ekipy jestem średnio zadowolony i dlatego ich nie polecę. Wełnę układałem sam i wiem, że nie jest to najprzyjemniejsza czynność.

    Jeśli chodzi o samą wełnę to miałem:

    - rolki UNIMata ISOVER 15 cm pomiędzy krokwie - kupiona w castoramie λ = 0,039

    - płyty Rocwool Rocton 7 cm na krokwie - w praktikerze λ = 0,036

    Płyty mocno pyliły i rolki zdecydowanie fajniej się układało.

    Sam długo szukałem ekipy - w tym czasie było u mnie chyba 6 wykonawców i niektórzy nawet nie wiedzieli jak to sie robi poprawnie na stelażu. Dlatego polecam ostrożność bo teraz wiele osób nie zna się na tym.
  3. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał EZS
    Acha, jaką wełnę jest łatwiej włożyć - z rolki, czy takie płyty? Chodzi po mnie, ze płyty są na podłogę, ale może są i na dach? Wydają mi się bardziej poręczne. Czy może mi ktoś konkretnie napisać, co mam kupić, wezmę i kupię, bo już mam dość zastanawiania się.. Marze, żeby mi ktoś coś wreszcie kazał
    Ja tez układałem sam . Masakra jeśli chodzi o drapanie , kaszlenie , raz nawet kawałek połknołem ( srednia przyjemność , drapie od wewnątrz) . ALe w końcu zrobiliśmy . Między krokwie z rolki - łatwizna , na stelarz tez z rolki - trochę trudniej ale szybciej . Ogólnie to strasznie gówniana robota .

    Wczoraj kładłem w wiatrołapie tynk mozaikowy , to jest przyjemna praca .

    Pozdr
    Jacek
  4. canna ELITA FORUM (min. 1000)
    canna Zarejestrowany: 27.08.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał canna

    Dzięki, w samą porę trafiłaś z tą uwagą.
    Miałam zamiar wziąć tego pana, ale teraz jednak skorzystam z drugiej opcji.
    Otóż pojawił się wykonawca przyłącza zewnętrznego z ramienia gazowni.
    To znaczy, dostał zlecenie od gazowni na wykonanie mojego przyłącza.
    Przy okazji zapytałam o cenę na wykonanie reszty, czyli to co trzeba zrobić w domu i przyłącze doziemne do ogrodzenia.
    Podał cenę 3.400 za wszystko: robocizna, materiał, papiery.
    Skoro i tak będzie u mnie robił, to niech robi całość.
    Czyli cenowo tak samo, na moje 7500 składało się 3500 za przyłącze i 3000 za instalację wewnątrz. To 3500 to max suma z widełek podanych przez gazownie. Canna, jak nie masz zamiaru się przeprowadzić w tym roku, to po co się śpieszysz? Ponieważ chcę odpalić kaloryfery i zimą grzać Przecież przyłącze zleca się gazowni, wychodzi taniej.. no dobrze, zależy od miejsca, dolna granica 1000 zł za przyłącze krótkie do 4 m, górna 3500 za długie (odległość w ulicy!). Ja robiłam sama, bo gazownia na ten rok ma już komplet i mogą zrobić dopiero na wiosnę. Ale gdyby nie czas, zleciłabym im to..
    Gazownia robi mi przyłącze zewnętrzne w ramach umowy, zlecili to wykonawcy z zewnątrz i ja już za to dawno temu zapłaciłam, czy przyłącze doziemne i wewnątrz domu też można zlecić gazowni? tak zrozumiałam to, co piszesz. Ale nawet jeśli tak, to byłoby to pewnie w przyszłym roku. A ja chcę już móc grzać.
    Jednocześnie robię casting na wykonawcę przyłącza wody i przy tych kosztach 3.400 za gaz wydaje mi się niezłą ceną.
  5. canna ELITA FORUM (min. 1000)
    canna Zarejestrowany: 27.08.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał długi
    Trudne nie jest ale drapac się trochę później trzeba
    no nie!

    Cytat Napisał mmmad
    Albo w ramach rekompensaty mozna byc drapanym.
    od tego można zacząć

    Cytat Napisał mmmad
    I niezaleznie od opcji politycznej ma sie czerwone rylo. I kinol. A jak sie dlugo robi bez maseczki ochronnej(!) to dochodzi sie do etapu zezwierzecenia i rzyga sie jak kot.
    jednak ta opcja nie podoba mi się

    Cytat Napisał EZS
    Nie jest trudne, ale łagodnie mówiąc niekorzystne dla zdrowia.
    łagodnie mówiąc, to jeszcze bardziej nie podoba mi się

    Cytat Napisał tyniu
    szkoda męża - wełna pyli i gryzie - mocno się kaszle potem.
    warto posłuchać głosu rozsądku

    Wobec tego:

    fachowca do ułożenia wełny szukam
  6. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał canna
    Cytat Napisał długi
    Trudne nie jest ale drapac się trochę później trzeba
    no nie!

    Cytat Napisał mmmad
    Albo w ramach rekompensaty mozna byc drapanym.
    od tego można zacząć

    Cytat Napisał mmmad
    I niezaleznie od opcji politycznej ma sie czerwone rylo. I kinol. A jak sie dlugo robi bez maseczki ochronnej(!) to dochodzi sie do etapu zezwierzecenia i rzyga sie jak kot.
    jednak ta opcja nie podoba mi się

    Cytat Napisał EZS
    Nie jest trudne, ale łagodnie mówiąc niekorzystne dla zdrowia.
    łagodnie mówiąc, to jeszcze bardziej nie podoba mi się

    Cytat Napisał tyniu
    szkoda męża - wełna pyli i gryzie - mocno się kaszle potem.
    warto posłuchać głosu rozsądku

    Wobec tego:

    fachowca do ułożenia wełny szukam
    kombinezon malarski pomaga ( 5 zł szt)
    maska 1,20
    drapanie mrrrrrrrrrrrrrrr...... bezcenne
  7. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Nie no kurcze, trochę się podbudowałem, że będąc na tym etapie myślisz o przeprowadzce w tym roku
    Ja właśnie przeżywam chwile zwątpienia, jeszcze niedawno myślałem, że zdążymy a teraz sam już nie wiem - ale podziwiam optymizm i zaangażowanie
  8. sli STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sli Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 300
    Mam pytanko:

    Kupował ostatnio ktoś gdzieś cegłę klinkierową pełną?

    Potrzebuję na kominy... Zwykłą czerwoną... Zaproponowano mi cenę 5,40 brutto...

    Wcześniej kojarzyły mi się ceny za cegłę klinkierową na poziomie 2,50 - 3 zł, ale nie 2 razy tyle !!! Okazuje się, że za 2 zł z hakiem to jest dziurawka, a taka na kominy podobno nie jest dobra.
  9. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ja kupowałem po 4,4 zł pełna brązową, a po 2,5 dziurawkę u zająca w kraszewie
  10. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał sli
    Mam pytanko:

    Kupował ostatnio ktoś gdzieś cegłę klinkierową pełną?

    Potrzebuję na kominy... Zwykłą czerwoną... Zaproponowano mi cenę 5,40 brutto...

    Wcześniej kojarzyły mi się ceny za cegłę klinkierową na poziomie 2,50 - 3 zł, ale nie 2 razy tyle !!! Okazuje się, że za 2 zł z hakiem to jest dziurawka, a taka na kominy podobno nie jest dobra.
    dlaczego dziurawka nie jest dobra na komin ?
    bo z zewnatrz nie ma różnicy , no chyba ze ktoś potrafi rozróżnić

    ja osobiscie mam z dziurawki , natomiast koncówke i zakończenia mam z pełnej
  11. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Cytat Napisał EZS

    Przecież przyłącze zleca się gazowni, wychodzi taniej.. no dobrze, zależy od miejsca, dolna granica 1000 zł za przyłącze krótkie do 4 m, górna 3500 za długie (odległość w ulicy!). Ja robiłam sama, bo gazownia na ten rok ma już komplet i mogą zrobić dopiero na wiosnę. Ale gdyby nie czas, zleciłabym im to..
    EZS - skąd posiadasz informacjem, że górna granica za długie przyłącze to 3500. Nam powiedzieli, że musimy pokryć połowę tzn. 7600. Czy też Twoja informacja dotyczy przyłącza od ulicy do domu?.

    Pozdrawiam
  12. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał jacekot
    dlaczego dziurawka nie jest dobra na komin ?
    bo z zewnatrz nie ma różnicy , no chyba ze ktoś potrafi rozróżnić

    ja osobiscie mam z dziurawki , natomiast koncówke i zakończenia mam z pełnej
    Podobno (powtarzam uslyszane) klinkier ma byc na komin bo jest nienasiakliwy. A z definicji dziurawka przecieka (w dol)...
  13. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał sli
    Mam pytanko:

    Kupował ostatnio ktoś gdzieś cegłę klinkierową pełną?

    Potrzebuję na kominy... Zwykłą czerwoną... Zaproponowano mi cenę 5,40 brutto...

    Wcześniej kojarzyły mi się ceny za cegłę klinkierową na poziomie 2,50 - 3 zł, ale nie 2 razy tyle !!! Okazuje się, że za 2 zł z hakiem to jest dziurawka, a taka na kominy podobno nie jest dobra.
    Ty weź i kup sobie noemalną cegłę z michałowa a ewentualnie końcówkę zrób z klinkieru
  14. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał jacekot
    dlaczego dziurawka nie jest dobra na komin ?
    bo z zewnatrz nie ma różnicy , no chyba ze ktoś potrafi rozróżnić

    ja osobiscie mam z dziurawki , natomiast koncówke i zakończenia mam z pełnej
    Podobno (powtarzam uslyszane) klinkier ma byc na komin bo jest nienasiakliwy. A z definicji dziurawka przecieka (w dol)...
    a po co z dziurawki jak można z pełnej normalnej jest lepiej i taniej ???
  15. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał długi
    a po co z dziurawki jak można z pełnej normalnej jest lepiej i taniej ???
    Taniej - na pewno tak. Ale chyba chodzi o ta nasiakliwosc i zacinanie deszczu z ukosa. U mnie wieksza czesc komina wystaje ponad dach (a ta, co ponizej, to faktycznie jest zwykla).
  16. Gosia Łódź DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gosia Łódź Zarejestrowany: 14.08.2003 Posty: 670
    SZUKAM POMOCY

    kiedyś na targach widziałam takie porządne KONWEKTORY z możliwością mocowania na ścianie. Porządne, z termostatem i nawet można było godziny grzania ustawiż.

    Czy może ktos kojarzy, albo może zaproponowa inne? ale dobrej jakości

    Pozdrawiam

    p.s.
    wsadziłam kilka iglaków, .... kilkanaście.. ładnie
  17. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał jacekot
    dlaczego dziurawka nie jest dobra na komin ?
    bo z zewnatrz nie ma różnicy , no chyba ze ktoś potrafi rozróżnić

    ja osobiscie mam z dziurawki , natomiast koncówke i zakończenia mam z pełnej
    Podobno (powtarzam uslyszane) klinkier ma byc na komin bo jest nienasiakliwy. A z definicji dziurawka przecieka (w dol)...
    sorry, ale gówno prawda. normalnie wymurowana dziurawka nie ma prawa przeciąkać, a poza tym z fizycznego punktu widzenia to i tak jak będzie ściana wody to i tak więcej wleci przez wylot komina
  18. sli STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sli Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 300
    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał sli
    Kupował ostatnio ktoś gdzieś cegłę klinkierową pełną?

    Potrzebuję na kominy... Zwykłą czerwoną... Zaproponowano mi cenę 5,40 brutto...
    Ty weź i kup sobie noemalną cegłę z michałowa a ewentualnie końcówkę zrób z klinkieru
    Czy ja wyglądam na takiego, który chce murować kominy od podstawy z klinkieru pełnego?

    Faktycznie trochę niefortunnie napisałem .
    Chodziło mi o cegłę klinkierową pełną, o zwykłym czerwonym kolorze .
    No i oczywiście potrzebuję ją tylko na końcówkę komina.

    Cytat Napisał mpoplaw
    ja kupowałem po 4,4 zł pełna brązową, a po 2,5 dziurawkę u zająca w kraszewie
    Faktycznie ma pełną m.in. z CRH (również czerwoną) po 4,40. I pewnie u niego kupię. Dzięki.

    Cytat Napisał mm3844
    sorry, ale gówno prawda. normalnie wymurowana dziurawka nie ma prawa przeciąkać, a poza tym z fizycznego punktu widzenia to i tak jak będzie ściana wody to i tak więcej wleci przez wylot komina
    Tak, jak piszesz: normalnie, porządnie...
    Ale pewnie nie będziesz miał 100% pewności, że wszystkie fugi są idealne. A tu na forum zdążyłem się naczytać, że na ogół jak jest problem z przeciekaniem komina (mokre ściany) to głównym problemem okazuje się "dziurawka".
    Nie chcę ryzykować naprawą komina za 2-3 lata i kupię pełną.
  19. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Sli - ja ma właśnie wymurowany komin z pełnej ( cegła od Zająca ) a na końcówce Stratus Wienerbergera po 5,25.
    Jak to wygląda, możesz pooglądać w dzienniku - prawie ostatnie posty.
    Co do klinkieru też się nie zastanawiałem - jest pełna cegła, wszyscy co się niby znają z kim gadałem tak mówią. Zresztą różnica do dziurawki w moim przypadku to grosze na sztuce, więc się wogóle nie opłaca.

    pozdrawiam, majki
  20. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał mm3844
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał jacekot
    dlaczego dziurawka nie jest dobra na komin ?
    bo z zewnatrz nie ma różnicy , no chyba ze ktoś potrafi rozróżnić

    ja osobiscie mam z dziurawki , natomiast koncówke i zakończenia mam z pełnej
    Podobno (powtarzam uslyszane) klinkier ma byc na komin bo jest nienasiakliwy. A z definicji dziurawka przecieka (w dol)...
    sorry, ale gówno prawda. normalnie wymurowana dziurawka nie ma prawa przeciąkać, a poza tym z fizycznego punktu widzenia to i tak jak będzie ściana wody to i tak więcej wleci przez wylot komina
    bardzo brzydki język to po pierwsze .......................zwracam ci uwage ,że w naszej grupie mówi się np.: " drogi kolego pozwolę sobie zauważyć ,że kolega w tej kwestii nie ma racji " lub " pozwole sobie z się tym stwierdzeniem nie zgodzic " nie GÓWNO PRAWDA rozumiem ,że kolega osttnimi czasy dużo czasu spędza na budowie ale dla nas którzy rownież to robią jast to absolutnie niewystarczające tłumaczenie ...........

    kolega ma komin z cegły dziurawki a z jakiegoż to powodu ?????? majster przekonał ?? czy ze źle pojętej oszczędności ??
    Najlepsze kominy są z normalnej czerwonej cegły .Takie kominy stoją na dachach latami. Na domu moich dziadkow komin wymagał przełożenia po ok.45 latach( oczywiście końcówka-czyli część znajdująca się ponad dachem).
    iedyś na dom mogłeśkupić cegłę taką na jaką było cię stać ale na komin to każdy majster gonił inwestora do cegielni po cegłę nakomin- cegłę wybieraną równą ,bez odrobiny margla,idealnie wypaloną, często kl.20 .Taka cegła dzwoniła często nie gorzej od klinkieru a starannie wymurowana stała na dachach latami.
    Ostatnio ze względów estetycznych( a czasami estetyczno-ambicjonalnych) stosuje się na końcówki klinkier.I niech tak bądzie dopóki nie szuka sie oszczędności typu: komin z cegły + płytki klinkierowe i najpierw pytania czym przykleić żeby nie odpadały a potem czym przykleić bo odpadło.
    Albo dziurawka na końcówkę .Murarz powie można!!!!! bo lżejsza i łatwiej mu sie na górze muruje ale spróbuj zrobić w tym przyzwoitą obróbkę !!!!
    Jak nie zrobisz wcinki to będzie sie lało a jak zrobisz to też będzie sie lało bo zawsze gdzieś kątówka zajedzie a woda jak to woda wszędzie wlezie.
    A dlaczego na dole dziurawka nie ??? dlatego,że komin oprócz tego że ma odprowadzać spaliny to jeszcze jest swoistym akumulatorem ciepła.
    Okominach systemowych nie wspominam choć mam swoje zdanie
Pokaż wyniki od 10901 do 10920 z 24849