dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. 11małgosia STAŁY BYWALEC (min. 300)
    11małgosia Zarejestrowany: 20.01.2006 Posty: 484
    Wciąż i wciąż

    Cytat Napisał 11małgosia
    Pinie poszukuję glazurnika.


    Może to by np. dłubek, co to będzie robił długo, byle dobrze. Ma ktoś może kontakt do dobrego fachowca?[/list][/code]
    Czekam na jakiś kontakt
  2. canna ELITA FORUM (min. 1000)
    canna Zarejestrowany: 27.08.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał Yeti
    Cytat Napisał długi
    Cytat Napisał mm3844
    [
    drogi kolego pozwolę sobie zauważyć ,że kolega w całej rozciagłości ma rację, kajam się z powodów słownictwa ale jak koleka trafnie zauważył ostatnimi czasy dużo czasu spędzam na budowie , chociaż staram się bardzo pewnych spraw nie brać do siebie to jednak...
    ... wracając jednak do tematu klinkieru w kominie. Otóż do dachu mam pełną cegłę budowlaną, powyżej dachu klinkier dziurawka (bo bnyła tańsza swego czasu od zwykłaej pełnej budowlanej) a jedynie ostatnie dwa rzędy z cegły pełnej klinkierowej. Podtrzymuję jednak swoje zdanie nt. tego że dziurawka nie będzie/będzie przeciekać.
    Tym o to konsekwentnym akcentem pozwolę sobie zakończyć swój przydługawy wywód.
    miło ,że kolega pozbył się swego plugawego słownictwa
    i zyczę ,żeby nie ciekło ale nie wierzę w żadne inne systemy obróbki komina oprócz wcinki a acinka w dziurawce to spacerek po brzytwie
    Uprzejmie witam drogie grono Koleżanek i Kolegów.
    Na wstępie pozwolę sobie zauważyć, że po długich godzinach przebywania wśród wszelakiego elementu odzianego w gumofilce i beretki z antenką, czytanie postów takich jak wyżej to miód na moje oczy i serce. Jestem niezmiernie zaszczycony możliwością konwersacji w tak uprzejmym, życzliwym i elokwentnym gronie.
    cudowne teksty

  3. terka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    terka Zarejestrowany: 10.12.2006 Posty: 136
    Cytat Napisał kropkq
    Cytat Napisał agi888
    Mam mieć na działce ekol. oczyszczalnie i studnie głębinową.Dlatego kazano zrobić mi badania geologiczne.

    Będę też robić badania pod oczyszczalnię ...... ale namiar będę mieć za ok. tydzień
    geolog ten coś wspomniał o cenie 300zł ..... jak czas nie nagli to poczekaj ...może warto
    Mogę się podzielić z wami namiarami na geologa. Potrzebne było badanie, ponieważ na naszej działce planowaliśmy studnię głębinową i oczyszczalnię.
    Badania były robione na początku roku
    Piotr Janiszewski (0-42) 681 52 95 koszt 300 zł
    Studnia już jest, oczyszczalnia będzie na wiosnę
  4. agi888 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agi888 Zarejestrowany: 10.09.2007 Posty: 120
    Oj SLI wybacz za ten mój czeski błąd. Strasznie sie zawstydziłam
  5. agi888 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agi888 Zarejestrowany: 10.09.2007 Posty: 120
    Cytat Napisał terka
    Cytat Napisał kropkq
    Cytat Napisał agi888
    Mam mieć na działce ekol. oczyszczalnie i studnie głębinową.Dlatego kazano zrobić mi badania geologiczne.

    Będę też robić badania pod oczyszczalnię ...... ale namiar będę mieć za ok. tydzień
    geolog ten coś wspomniał o cenie 300zł ..... jak czas nie nagli to poczekaj ...może warto
    Mogę się podzielić z wami namiarami na geologa. Potrzebne było badanie, ponieważ na naszej działce planowaliśmy studnię głębinową i oczyszczalnię.
    Badania były robione na początku roku
    Piotr Janiszewski (0-42) 681 52 95 koszt 300 zł
    Studnia już jest, oczyszczalnia będzie na wiosnę
    Wielkie dzięki Terka za namiar!!!
    Jutro będę dzwoniła. Jak możesz podaj mi też namiary na studniarza i przybliżone koszty.
  6. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał mruva
    Cytat Napisał EZS

    Przecież przyłącze zleca się gazowni, wychodzi taniej.. no dobrze, zależy od miejsca, dolna granica 1000 zł za przyłącze krótkie do 4 m, górna 3500 za długie (odległość w ulicy!). Ja robiłam sama, bo gazownia na ten rok ma już komplet i mogą zrobić dopiero na wiosnę. Ale gdyby nie czas, zleciłabym im to..
    EZS - skąd posiadasz informacjem, że górna granica za długie przyłącze to 3500. Nam powiedzieli, że musimy pokryć połowę tzn. 7600. Czy też Twoja informacja dotyczy przyłącza od ulicy do domu?.

    Pozdrawiam
    Mam w warynkach technicznych widełki 1000-3500. Pani poinformowała mnie, że dolna granica za przyłącze do 4m i w łatwych warunkach, górna za odwrotnie i.
  7. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    EZS - znaczy się, że każdy ma inaczej, wolna amerykanka.

    Pozdrawiam.
  8. Yeti ELITA FORUM (min. 1000)
    Yeti Zarejestrowany: 05.03.2004 Posty: 2620
    Cytat Napisał długi
    ...jedyny problem jaki mam z kominem to taki ,że ptaki na nim siadają i srają na dach ......chyba im posadzę jakieś drzewo
    ... tylko najlepiej od razu takie wyższe od domu i koniecznie po zawietrznej...

    (No Długi, to teraz przyznaj, że nie ma to jak prosto z gumiaków -przed komputer... od razu język giętki powie wszystko co pomyśli -pełna wrażeń z budowy- głowa...)
  9. tyniu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tyniu Zarejestrowany: 16.12.2005 Posty: 110
    Cytat Napisał 11małgosia
    Wciąż i wciąż

    Cytat Napisał 11małgosia
    Pinie poszukuję glazurnika.


    Może to by np. dłubek, co to będzie robił długo, byle dobrze. Ma ktoś może kontakt do dobrego fachowca?[/list][/code]
    Czekam na jakiś kontakt
    Witam
    Namiar na znanego mi glazurnika podałem na grupie z polecanymi usługami.
  10. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał Yeti
    Cytat Napisał długi
    ...jedyny problem jaki mam z kominem to taki ,że ptaki na nim siadają i srają na dach ......chyba im posadzę jakieś drzewo
    ... tylko najlepiej od razu takie wyższe od domu i koniecznie po zawietrznej...

    (No Długi, to teraz przyznaj, że nie ma to jak prosto z gumiaków -przed komputer... od razu język giętki powie wszystko co pomyśli -pełna wrażeń z budowy- głowa...)
    umnie sucho na działce to w gumiakach nie chodzę )))
    a ptaki ....na mój piękny daszek
    i jeszcze mi sikorki pianke wydłubują
  11. agi888 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agi888 Zarejestrowany: 10.09.2007 Posty: 120
    Terka a masz może jeszcze jakiś inny tel. do tego geologa,bo pod tym nr włącza mi sie fax.
  12. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał agi888
    Terka a masz może jeszcze jakiś inny tel. do tego geologa,bo pod tym nr włącza mi sie fax.
    a może weź za d... wykonawcę oczyszczalni
    oni maja swoich geologów ,projektantówi i na pewno lepsze ceny .....
  13. agi888 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agi888 Zarejestrowany: 10.09.2007 Posty: 120
    Do etapu wyboru oczyszczalni(znaczy wstępnie się już rozglądałam) jeszcze nie dotarłam."Moja"(zajmie się adaptacją jak tylko przyślą mi projekt) architekt powiedziała aby wykonać już teraz te badania,żeby wiedzieć jak się ma rozplanowanie oczyszczalni do studni głebinowej.Poprostu musze sprawdzić glebe u siebie na działce.
  14. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Pytanie do mieszkających:

    Wprowadzenie się a odbiór domku.

    Wprowadzić się muszę w grudniu. Co muszę mieć (oprócz dziennika i przyłączy) do odbioru domku? Nie ma i nie będzie na razie drzwi, podług, barierki, tynków zewnętrznych (na wiosnę). CZy to jest potrzebne do odbioru?
    A czy da radę zameldować się bez odbioru?
    A co ze zmianą taryfy budowlanej prądu na zwykłą?
  15. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał EZS
    Pytanie do mieszkających:

    Wprowadzenie się a odbiór domku.

    Wprowadzić się muszę w grudniu. Co muszę mieć (oprócz dziennika i przyłączy) do odbioru domku? Nie ma i nie będzie na razie drzwi, podług, barierki, tynków zewnętrznych (na wiosnę). CZy to jest potrzebne do odbioru?
    A czy da radę zameldować się bez odbioru?
    A co ze zmianą taryfy budowlanej prądu na zwykłą?
    to sie wprowadź i "pilnuj budynku" jak większośc ...
    jedyna niedogodność to to że prąd droższy
  16. 2mm Guest
    2mm Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał EZS
    Pytanie do mieszkających:

    Wprowadzenie się a odbiór domku.

    Wprowadzić się muszę w grudniu. Co muszę mieć (oprócz dziennika i przyłączy) do odbioru domku? Nie ma i nie będzie na razie drzwi, podług, barierki, tynków zewnętrznych (na wiosnę). CZy to jest potrzebne do odbioru?
    A czy da radę zameldować się bez odbioru?
    A co ze zmianą taryfy budowlanej prądu na zwykłą?
    poza dziennikiem musisz mieć WSZYSTKIE protokoły odbioru wszystkich przyłączy (podkreślam - napisane odpowiednimi słowami, akceptowanymi przez panią w pokoju chyba 29), odpowiednio wypełniony dziennik budowy (ze wszelkimi pieczątkami i oświadczeniami kierownika budowy), mapki tzw. inwentaryzacji geodezyjnej, uzgognione przez geodetę z geodezją (chyba?) no i umowy z dostawcami mediów - nie wiem po co. Generalnie idź na Warecką 3 do PINB i tam mają druki do wypełnienia wraz z listą załąćzników. Generalnie oni chcą wyłącznie oryginałów a są to urzędnicy z którymi nie da się normalnie rozmawiać, ani prośba ani groźbą. Dyrektor tego urzędu jest wyjątkowo niegrzeczna i nieuprzejma - nie chcę tu używać innych epitetów żeby nie usunieto tego postu przez administratora forum. Urzędniczki zajmujące się rejonem bałut - a chyba tam budujesz - podobnie.
    Teoretycznie słyszałem że trzeba mieć wykończony co najmniej jeden pokój, łazienke itp. No i barierki na schodach. Ale z drugiej strony wiem że potrafią się czepiać do tego że np. płot jest niedopowiedni. Oczywiście jak przyjdą na kontrolę - a weź pod uwagę że urząd ma 21 dni na zgloszenie sprzeciwu - kalendarzowych. Więc jak nie przyjdzie to nie ma wyboru i 22 dnia MUSI wydac Ci pisemko że nie zgłasza sprzeciwu.
    ja akurat miałem wszystko wykończone w domu itp. ale ostrą kłótnią z urzędem pamiętam do dzis.
    A jeśli chodzi o ŁZE - to nie zmieni Ci taryfy bez pisemka z PINB że jest po odbiorze. Moze i są jakieś sposoby zeby to załatwić ale przychodząc do ŁZE na Ratajskiej z ulicy, nie da się tego załatwić. Jak przyjma już ten papierek z PINB to natychmiast podpisują umowę i zmieniają taryfę.
    Teoretycznie zgodnie z prawem nie zameldujesz się w domu bez odbioru technicznego. Moze da się to "załatwić" na Zachodniej 47 ale generalnie wątpię. Nawet jak masz papierek z PINB ze odbiór jest OK to pani potrafi zażądać aktu notarialnego dotyczącego nabycia działki. Po co - no wiem, chyba w celu ułatwienia życia petentom. Największą paranoją jest to że PINB wysyła ten świstek do wydziału finansowego i wydziału architektury i budownictwa (czy jakoś tak...) w urzędzie na Zachodniej ale np. wydział meldunkowy już nic nie wie bo przecież poszczególne wydziały urzędu nie kontaktują się ze sobą. To słowa pani naczelnik (kierownik, dyrektor, nie wiem) wydziału ds. meldunków (no moze inaczej się to nazywa, nie pamietam....)
    Powodzenia............
  17. terka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    terka Zarejestrowany: 10.12.2006 Posty: 136
    Cytat Napisał agi888
    Terka a masz może jeszcze jakiś inny tel. do tego geologa,bo pod tym nr włącza mi sie fax.
    Biuro znajduje się na ul. Myśliwskiej 5/44 w Łodzi
    tel. 601966125
    Moja dokumentacja jest pt. "Ocena warunków gruntowo-wodnych dla określenia możliwości posadowienia przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków"
    Był zrobiony jeden otwór i taka dokumentacja wystarczała i na studnię i na oczyszczalnię. Warunki gruntowe bardzo dobre, do tego stopnia że do wody dokopaliśmy się w okolicach 28 metra. Studniarzy polecił nam Majki byliśmy zadowoleni. Z naszego polecenia mieli jeszcze 4 studnie do zrobienia u naszych sąsiadów.
  18. katerol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katerol Zarejestrowany: 13.08.2006 Posty: 28
    bira napisała
    Dojomiak 0-604-115-481
    Robi poręcze wewnętrzne z nierdzewki to zewnętrzne pewnie też. Aktualnych cen nie znam. Osoba, od której mam kontakt była zadowolona bo szybko i dokładnie.

    Bira,bardzo dziekuje za namiar, faktycznie,panowie godni polecenia, barierke juz mam zamontowaną i jestem bardzo zadowolona z usługi.
    Jeszcze raz bardzo dziekuję

    Pozdrawiam .Kasia
  19. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał EZS
    Pytanie do mieszkających:

    Wprowadzenie się a odbiór domku.

    Wprowadzić się muszę w grudniu. Co muszę mieć (oprócz dziennika i przyłączy) do odbioru domku? Nie ma i nie będzie na razie drzwi, podług, barierki, tynków zewnętrznych (na wiosnę). CZy to jest potrzebne do odbioru?
    A czy da radę zameldować się bez odbioru?
    A co ze zmianą taryfy budowlanej prądu na zwykłą?
    Jakbys mieszkala u mnie w gminie lub powiecie, to bym Ci napisal, jak sie pilnuje budowy...

    Do odbioru musisz miec barierki (bo za bezpieczenstwo budynku odpowiada kierownik) - dom nie musi byc otynkowany (Twoje U), mozesz spac na podlodze (Twoj wybor), drzwi to rozpusta (no, zewnetrzne sie przydaja).
    A teraz uwaga: do zmiany taryfy pradu nie trzeba miec domu oddanego do uzytku, ale trzeba tam byc zameldowanym. Wbrew pozorom jedno nie kloci sie z drugim...
  20. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    2mm dzięki



    mmad - to jak się zameldować bez odbioru? Głównie o to przecież mi chodzi Nie chcę być bezdomna..., no i te opłaty za prąd...
Pokaż wyniki od 10941 do 10960 z 24849