dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. Jędruśki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jędruśki Zarejestrowany: 09.05.2010 Posty: 279
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):
    * 210zł/m3 B20, 300zł/h pompa - General-Beton
    * 195zł/m3 B20, 250zł/h pompa (lub 500zł za całość pracy pompy) - Nast-bud z Gospodarza,
    * 200zł/m3 B20, 100zł dojazd pompy, 200zł/h pompa, 300zł/h pompo-gruszka - Walenciak
    * 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

    sailor_man
    Pewnie już policzyłeś ile to wychodzi "średnio" i kto jest najtańszy

    U nas wszystko załatwiał nasz Wykonawca i wybrał Go-Trakt.
    Czytając wiele Waszych dzienników, bardzo często zdarza się że coś nie "zatrybia" na linii Inwestor- podwykonacy.
    Beton na płytę fundamentową w naszym przypadku zamówiony był na godzinę 11.00 w sobotę dnia 8 maja. I wiecie że o godzinie 10.58 na plac wjechała pompa i trzy gruchy ?!?!?!?
    Jechali ze Strykowa i byli co do minuty! To się nazywa profeska i szacunek do osób które na nich czekały. Zero stresu, czyściutko, kulturalnie, miło i na czas! Zabrakło nam 3m sześcienne więc ten który opróżnił się pierszy po 40 minutach był z brakującym betonem.
    Nie zawsze cena jest najważniejsza!
  2. Aneta Szawłowska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aneta Szawłowska Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 199
    Cytat Napisał mruva Zobacz post
    Witam i ponownie pytam, czy ktoś wie gdzie można tanio kupić żwirek lub kamyczki na rabatę?.

    Kopalnie Surowców Mineralnych "Kosmin" z Siedzibą w Łodzi. Baza Przeładunku Kruszywa
    94-007 Łódź, ul. Maratońska 96
    woj. łódzkie, powiat: Łódź

    P.S. Pozdrawiam, Aneta
  3. Aneta Szawłowska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aneta Szawłowska Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 199
    na ostatnich fotkach w moim albumie jest gryz, kupiony na Maratońskiej, którym wysypaliśmy skalniaki i rabatki
  4. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał Jędruśki Zobacz post
    Beton na płytę fundamentową w naszym przypadku zamówiony był na godzinę 11.00 w sobotę dnia 8 maja. I wiecie że o godzinie 10.58 na plac wjechała pompa i trzy gruchy ?!?!?!?
    !
    właśnie o tym pisałam
    czasem taniej znaczy drożej, bo beton może mieć nizszą cenę ale płacisz za czas popmpy, a ona czeka na gruszkę... albo m3 w rzeczywistości to 0,7m3. Nie sprawdzisz..
    Go Trakt jest dobry, nie będziesz miał niespodzianek.
  5. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Cytat Napisał Aneta Szawłowska Zobacz post
    na ostatnich fotkach w moim albumie jest gryz, kupiony na Maratońskiej, którym wysypaliśmy skalniaki i rabatki
    Piękny dom macie! Gratulacje. Jestem pod wrażeniem.
    Jak się sprawuje takie oczko z otoczaków i kaskada? Nie pokrywa się glonami? Jesteśmy wraz z żoną właśnie na tym etapie urządzania ogrodu.
    Pzdr. Krzysztof
  6. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Cytat Napisał mruva Zobacz post
    Witam i ponownie pytam, czy ktoś wie gdzie można tanio kupić żwirek lub kamyczki na rabatę?.
    Ja swój biały grysik kupowałem w STONE-ART Sztuka Kamienia Łagiewniki Nowe ul.Smardzewska 2K tel. 42/716-97-77; 601/324-854 www.stone-art.pl
  7. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Aneta i Rosa bardzo dziękuję za namiary, sprawdzę jak cenowo na obecne czasy.
  8. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Cytat Napisał mruva Zobacz post
    Aneta i Rosa bardzo dziękuję za namiary, sprawdzę jak cenowo na obecne czasy.
    Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to ten żwirek wysypuj na wcześniej bardzo dokładnie oczyszczoną ziemię z wszystkich chwastów i pokrytą tkaniną rolniczą. Pomoże to w dużym stopniu w utrzymaniu "bieli" tego żwirka. Na takim tle baaaaardzo brzydko wyglądają wszelkiego typu przeszkadzajki. I druga sprawa: odpowiedni border. Zapobiegnie on wysypywaniu się go lub wydmuchiwaniu przez wiatr na trawnik. Pzdr.
    PS. wysłałem Ci na priv link do kilku moich fotek z ogrodu.
  9. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Witam,
    co się k@#$$a dzieje z dziennikami budowy! Chciałam zajrzeć po urlopie co tam słychać u naszych dzielnych budowniczych a tu dupa - pokazuje mi jakąś ogólną stronę z dziennikami (142 podstrony) i jak ja mam tu znaleźć "swoich". Znalazłam tylko wnerwionego Majkiego, a reszty nie mam czasu wygrzebywać (ja Zona Matka Polka i Pracownik Miesiąca w jednym i czasu brak)! A ja właśnie miałam zakładać dziennik bo lada moment powinniśmy dostać pozwolenie na budowę!
    Pozdrawiam Grupę Łódzką, która, mam takie wrażenie, ledwo dyszy dzięki działaniom "ulepszającym".
  10. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
    sailor_men te ceny betonu to są ceny netto czy brutto ??

    Powiedzcie mi czy ziemie z wykopu pod fundament mogę rozsypać pod domem? czy nalezy tą ziemię wybrać i zastąpić żwirem maxymalnie ile się da ?
  11. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    ziemię czy humus?
    inaczej czy zbierałeś humus a teraz masz z wykopu piasek, glinę itd? Bo to może zostac, dopełnisz piaskiem i ubijesz. Jeżeli jednak to czarnoziem, to zdania są podzielone, ja bym wybrała.

    Z-35 zamienili dzienniki na blogi, niech ich gęś kopnie.
  12. yuka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    yuka Zarejestrowany: 22.09.2008 Posty: 5169
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):

    * 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

    sailor_man
    Ja brałam z Go-Trakt szybko sprawnie, na czas. Ale ja za dojazd pompogruszki nie płaciłam. Tak mi powiedzieli też przez tel. Za dojazd pompy tak (nie pamiętam ile, bo u nas wystarczyła pompogruszka)
  13. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
    EZS humus był zebrany przed wykopami i to z pół metra, a teraz zostały góry ziemi no jest ona w sumie czarna ale miejscami pomieszana jest z piasem zółtym... także kolor jest taki brunatny. A pytam bo już nie mam sil wybierac tego. Połowe (jakies 20 m3) wybrałem ręcznie bo na chwile obecną koparka ani żaden sprzęt nie ma możliwości wjazdu na działke. Więc chyba resztę rozsypię, wymieszkam z zółtym piaskiem i ubije... a będzie tego ( po wymurowaniu ścian fund.) jakies 80 m3 noo jeśli nei wybiore całej ziemi z wykopów to jakies 60 m3 ale to i tak mnie przeraża
  14. Forsa80 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Forsa80 Zarejestrowany: 21.08.2008 Posty: 295
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):
    * 210zł/m3 B20, 300zł/h pompa - General-Beton
    * 195zł/m3 B20, 250zł/h pompa (lub 500zł za całość pracy pompy) - Nast-bud z Gospodarza,
    * 200zł/m3 B20, 100zł dojazd pompy, 200zł/h pompa, 300zł/h pompo-gruszka - Walenciak
    * 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

    sailor_man
    My zalewaliśmy strop w tym tygodnu - beton z Dyckerhoff Polska
    B20 190 pln/m3 pompa 250 pln/h

    Muszę przyznać sprawnie poszło w 2 godzinki wszystko wylane, gruszki przyjeżdżały w odpowiednich odstępach czasu i ostatnia przyjechała z 1 m3 zapasu, który jednak się nie przydał i nie został policzony - ale to już zasługa znajomości majstra .
  15. Jędruśki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jędruśki Zarejestrowany: 09.05.2010 Posty: 279
    Cytat Napisał Z-35 Zobacz post
    Witam,
    co się k@#$$a dzieje z dziennikami budowy! Chciałam zajrzeć po urlopie co tam słychać u naszych dzielnych budowniczych a tu dupa - pokazuje mi jakąś ogólną stronę z dziennikami (142 podstrony) i jak ja mam tu znaleźć "swoich". Znalazłam tylko wnerwionego Majkiego, a reszty nie mam czasu wygrzebywać (ja Zona Matka Polka i Pracownik Miesiąca w jednym i czasu brak)! A ja właśnie miałam zakładać dziennik bo lada moment powinniśmy dostać pozwolenie na budowę!
    Pozdrawiam Grupę Łódzką, która, mam takie wrażenie, ledwo dyszy dzięki działaniom "ulepszającym".
    Nie jest aż tak źle z tym FM
    Do wszystkiego nowego można i trzeba się przyzwyczaić. Mnie na przykład FM lepiej chodzi na Operze. Zakładajcie Dziennik czym prędzej bo potem trza pisać o historii. Wielce ciekawe że robicie z keramzytu! Czy to już ostateczna decyzja?
    Pozdrawiamy Żonę Matkę Polkę i Pracownika Miesiąca
  16. Jędruśki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jędruśki Zarejestrowany: 09.05.2010 Posty: 279
    I z której strony miasta się Z 35 budują?
  17. alektyc FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alektyc Zarejestrowany: 08.07.2007 Posty: 268
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Gdzie w Łodzi lub okolicach mogę kupić pustaki kominowe i wentylacyjne (takie jak do kominów systemowych)?
    Do tej pory dzwoniłem do Hi-Bet, ale może gdzieś są lepsze ceny a może i jakość?
    Ceny w Hi-bet:
    * pustak spalinowy 38x38x24 - 13,54brutto
    * 2xwentylacja 25x38x24 (średn. kanału 12x15) - 8,45brutto

    sailor_man
    Ja kupowałam kominy wentylacyjne tu http://www.maria.arg.pl/oferta.html w mari w Rąbieniu 3 lata temu było najtaniej i od ręki. swoją droga to mam sporo do sprzedania bo wykonawca miał inny patent na nasze kominy ( coś tam pozamieniał tak że jednych musiałam dokupić a inne zostały w sporej ilości na mały komin starczy)
  18. sailor_man FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man Zarejestrowany: 27.12.2006 Posty: 156
    Cytat Napisał markoos Zobacz post
    sailor_men te ceny betonu to są ceny netto czy brutto ??
    To były ceny netto ... było napisane
  19. FAN SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FAN Zarejestrowany: 10.06.2010 Posty: 46
    Witam ! jestem nowym fanem forum. Wszytkie formalności związane z rozpoczęciem budowy przede mną. Czy możecie polecić kogoś kto zajął by się czynnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę łącznie z kupnem i adaptacją projektu. W nielicznych biurach w których sprawdzałem rzyczą sobie ok 5 tyś.
  20. sailor_man FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man Zarejestrowany: 27.12.2006 Posty: 156
    Doradźcie proszę,
    na działce mam dość wysoką trawę (ok 80cm) i inne zielska (bez drzewek). Czy przed rozpoczęciem budowy trzeba to skosić? Jeśli tak, to czym ... kosą tradycyjną czy podkaszarką spalinową na żyłkę? Domyślam się, że kosiarka tradycyjna odpada.
    Jakie są Wasze doświadczenia?

    Zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu http://www.allegro.pl/item1066556110...inowa_1km.html

    Koszt wypożyczenia takiej kosy ale firmy Makita wynosi 80zł doba, więc może opłaca się kupić niefirmową ale tańszą?

    sailor_man
Pokaż wyniki od 19741 do 19760 z 24849