dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. AGP-ON ELITA FORUM (min. 1000)
    AGP-ON Zarejestrowany: 18.10.2009 Posty: 1716
    Jakie są procedury gdy chcę wybudować drewutnie 3 x3 m w rogu działki?
    odległości, pozwolenia, zgłoszenia. itp
  2. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Cytat Napisał AGP-ON Zobacz post
    Jakie są procedury gdy chcę wybudować drewutnie 3 x3 m w rogu działki?
    odległości, pozwolenia, zgłoszenia. itp
    Wydaje mi się, że nic nie jest potrzebne. Nie jest to budynek związany z gruntem fundamentami. My teraz będziemy przed budową stawiać domek narzędziowy ok. 2,5x2,5 i nawet nie zamierzam tego zgłaszać, choć planujemy go zostawić już na stałe. Majki powinien wiedzieć bo on ma już elegancką drewutnię
  3. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał Z-35 Zobacz post
    Wydaje mi się, że nic nie jest potrzebne. Nie jest to budynek związany z gruntem fundamentami. My teraz będziemy przed budową stawiać domek narzędziowy ok. 2,5x2,5 i nawet nie zamierzam tego zgłaszać, choć planujemy go zostawić już na stałe. Majki powinien wiedzieć bo on ma już elegancką drewutnię
    Eeee, tam, elegancka ...
    Spytaliśmy tylko sąsiadów, czy nie będzie im przeszkadzało jak postawimy takie coś. Podalismy konkretnie wymiary, w jakiej odległości od płotu. Zgodzili się ( wiem, wiem, ustnie ... ), ale tyle.
    Jakby mieli focha, postawilibyśmy w innej części działki ...

    pozdrawiam, majki
  4. kowalc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalc Zarejestrowany: 05.08.2008 Posty: 89
    Czy może mi ktoś z Was podać kontakt (może być na p.w.) do osoby, która zajmuje się rozliczaniem VAT'u? Wiem, że był taki wątek przez moment, ale tam nie znalazłem namiarów. Jaki jest koszt przygotowania takiego rozliczenia? Budowa w zasadzie skończona, czas by odzyskać trochę grosza
  5. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    Niestety nikogo takiego nie znam, ale dzięki za pomoc w sprawie nawadniania
  6. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    A co za problem rozliczyć samemu ten VAT?

    A co do domku narzedziowego należy go zgłosić jako małą architekturę. Teoretycznie
  7. Jędruśki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jędruśki Zarejestrowany: 09.05.2010 Posty: 279
    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    A co za problem rozliczyć samemu ten VAT?

    A co do domku narzedziowego należy go zgłosić jako małą architekturę. Teoretycznie
    Niby rozliczyć VAT to żaden problem. Myślę że każda księgowa albo biuro rachunkowe za kilka złociszy zrobi jeżeli nie pałną buchalterię odliczenia to chociaż zweryfikuje.faktury.
  8. Pancerny FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pancerny Zarejestrowany: 24.01.2009 Posty: 103
    Witam.
    Moglby ktos polecic dobrego producenta oknien oczywiscie w jakis normalnych pieniadzach. Jesli znac to czekam na jakies namiary. Najlepiej jakby taki sprzedawca dal rade przyjechac na budowe i sam sobie dokladnie wymierzył. Lokalizacja mojej budowy to Wieluń. oczywiscie woj. łódzkie. 100km od lodzi.
  9. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    A co za problem rozliczyć samemu ten VAT?

    A co do domku narzedziowego należy go zgłosić jako małą architekturę. Teoretycznie
    O psia kostka! A WC też powinnam zgłosić? Każdy kto kupuje działkę powinien dostawać ze swojej gminy wykaz praw i obowiązków posiadacza włości to byłoby mniej wątpliwości .....
    A przy okazji pochwalę się, że w dniu dzisiejszym OTRZYMALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!
    I zmieściliśmy się w 35 dniach! Cuda Panie, cuda....
  10. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Nawet nie zwróciłam uwagi, że wiersze piszę... Zdolna we wszelkich dziedzinach widać jestem!
  11. alektyc FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alektyc Zarejestrowany: 08.07.2007 Posty: 268
    Cytat Napisał AGP-ON Zobacz post
    Jakie są procedury gdy chcę wybudować drewutnie 3 x3 m w rogu działki?
    odległości, pozwolenia, zgłoszenia. itp
    Jeśli zależy ci zrobić to zgodnie z prawem to trzeba zgłosić do gminy na miesiać przed rozpoczęciem budowy, załączyć akty włąsności, rysunki wiaty (nie pisać nic o przechowywaniu drewna tylko budynek na narzędzia bo przepisy przeciwpozarowe nie pozwalają na składowanie opału przy płocie), trzeba mieć aktualne mapki itd. Każdy budynek na działce wymaga zgłoszenia tak samo jak i ogrodzenie i altana ze stolikiem, większośc nie jest zgłaszana bo to za duża biurokracja i jak się chce coś zrobić wg prawa to urzą nie pozwoli tak było w naszym przypadku. Niby Wiaty bez ścian można budować w granicy działki tak więc sobie zaplanowaliśmy a tu klops bo to dotyczy granic z sąsiadem a nie np z drogą i nam naszą wiatę kazali odsunąć na taką samą odległość jak dom - 7 metrów. Przynajmniej na papierze, Pan w gminie powiedziął na papierze musze mieć odunięte a wy gdzie postawicie to już wasza sprawa jeśli dom jest odebrany. Jeśli nie jest odebrany to nie kazał ryzykować bo nadzór budowlany w razie ew. kontroli może się przyczepić.
  12. popcarol ELITA FORUM (min. 1000)
    popcarol Zarejestrowany: 16.10.2007 Posty: 2595
    witajcie,
    czy ktos z Was wie jaki w okolicy Pabianic dostawca internetu jest godny polecenia?
    Sasiedzi maja Tepse, ale nie mam czasu na te wszystkie procedury itp, za 2 miesiace musze miec internet w nowym domu.
    Rozumiem ze o kablu nie mam co marzac. Wiec radiowo - kto tam ma dobry zasieg i zagwarantuje jakies stabilne szybkie łącze?
    Dziękuję za pomoc, nie chcę w ciemno podpisać umowy i potem się bujać...
    w sobote na dizałce podpytam sąsiadów, ale wszyscy których pytałam do tej pory mają tepsę
  13. AGP-ON ELITA FORUM (min. 1000)
    AGP-ON Zarejestrowany: 18.10.2009 Posty: 1716
    dzięki
  14. Polanka73 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Polanka73 Zarejestrowany: 30.12.2007 Posty: 391
    popcarol temat netu w naszej okolicy zgłębiłam maksymalnie.. i wiem jedno, jest kiszka. Przynajmniej w mojej miejscowości. Na tpsę nie mam szans a radiowy net Era Wimax albo Netia Wimax nie ma zasięgu Ale wiem, że w miejscowości Zalew czyli bliżej ciebie zasięg Ery Wimax jest wiec spróbuj tam sie dowiedzieć. E-Pabianice, z tego co kojarzę, zasięgiem nie obejmują Twojej miejscowości....
    Summa summarum, mam net z Cyfrowego Polsatu i powiem Ci, że jest ok. Jestem mile zaskoczona. Jest to net mobilny co prawda, ale śmiga jak ta lala Prawie jak po kablu Jakaś inna technologia chyba jest, nie tak jak w blueconnect czy I-Plus. Także polecam hucznie Są zwiększone limity od marca i teraz mam 30 gb miesięcznie za 70 zeta. Mamy jeszcze telewizję z Polsatu wiec jest taniej. Normalnie kosztuje 90 zł... chyba...
    Aaaa.... i jeszcze jest opcja że mozesz wypróbować necik przez 7 dni i jakby ci nie podpasował to możesz zerwać umowę... Też jest to jakiś plus...
  15. popcarol ELITA FORUM (min. 1000)
    popcarol Zarejestrowany: 16.10.2007 Posty: 2595
    hej,
    Z e-pabianice jestem umowiona na sobote, maja zmierzyc zasieg, gosc mowi ze powinno byc dobrze, wiec licze na to.
    Moi sasiedzi maja telefony, wiec mysle ze Tepsa by dala rady i u mnie zainstalowac kabelek, ale nie mam czasu czekac, a biurokracja jest u nich straszna. Chyba ze zloze papiery i bede czekac...
    o, w takim razie z tym polsatem sie musze zaznajomic, bo jakas telewizja tez by sie przydala (na razie nie mamy ani telewizora ani anteny, ale co tam te 70 to sam net, a ile placisz za polsatowa telewizje?
    To jest antena, cos jeszcze sie instaluje?
    Dzieki za info,
    pozdrowka
  16. Polanka73 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Polanka73 Zarejestrowany: 30.12.2007 Posty: 391
    popcarol Talerz zamontowali mi na kominie a kable puścili w peszlach (czy peszelach.... diabli wieszą jak to sie odmienia). Wsjo A Płacę 77,80 zł za tv. Wszystko zależy od tego jaki pakiet sobie wybierzesz. Ja Mam Familijny + Relax Mix za 62,80 i dodatkowo pakiet kanałów HD za 15 zyla. Sam familijny kosztuje 37,90.
    A dlatego wybraliśmy Polsat bo jest Polsat W Cyfrze i w N-ce nie ma kanałow polsatowskich a tu są wszystkie: i polsatowskie i tvn-owiske. Działa bez zarzutów, no może w urwanie chmury przez parę chwil sygnał zdechł ..
  17. popcarol ELITA FORUM (min. 1000)
    popcarol Zarejestrowany: 16.10.2007 Posty: 2595
    ok, dzieki, juz w miedzyczasie zadzwonilam do nich. Jak z e pabianice nie wyjdzie, zadzialam z nimi pozdrowka!
  18. sailor_man FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man Zarejestrowany: 27.12.2006 Posty: 156
    Poszukuję piasku do murowania i na zasypanie fundamentów.
    Dajcie proszę namiary na ten kruszec w dobrej cenie. Budowę mam w Rąbieniu AB. Jakie są teraz ceny piasku w naszej okolicy?

    Jakim piaskiem murowaliście bloczki fundamentowe i ściany domu? zwykłym i murarze przesiewali, czy kupiliście już piasek siany?
    Jakiego piasku użyć do zasypania fundamentów?

    Mi znajomy załatwił na razie piasek siany za 420zł netto (20ton z transportem).

    Inny dostawca zaproponował z transportem::
    450-500zł netto piasek siany (18-20ton)
    250-300zł netto piasek do zasypania fundamentów (18-20ton)

    sailor_man
  19. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    ...... dom odebrany .......

    pozdrawiam, majki
  20. misopi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misopi Zarejestrowany: 19.02.2008 Posty: 84
    POŚ - zmiana z szamba bezodpływowego

    Poczytałem Forum i wiem mniej niż przedtem. Mam w projekcie (i w PNB) bezodpływowe szambo. Każdy potencjalny wykonawca proponuje inną procedurę załatwienia formalności. Czy komuś z Was udało się w Łodzi, na Bałutach dokonać podobnej zmiany formalnej bez konieczności robienia projektu POŚ, wyłącznie na podstawie szkicu? Dodam, że badania geologiczne wykazały bardzo dobre parametry gruntu do rozsączenia.

    Dzięki,
    Michał
Pokaż wyniki od 19821 do 19840 z 24849