dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Wchodzą te dotacje od września, może wcześniej, na razie o pompach nic nie mówią, solary tylko.
    To program NFOŚiGW - http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/...5-doplata.html
    Zwracać będą część kapitału kredytu (wcześniej były tylko kredyty preferencyjne, z częściową spłata odsetek).
    Nawet jak z tych 45% po odjęciu tych wszystkich opłat (podatek, odsetki) zostałoby 20%, to zawsze jakaś kwota do kieszeni
  2. popcarol ELITA FORUM (min. 1000)
    popcarol Zarejestrowany: 16.10.2007 Posty: 2595
    To prawda, ale u nas pompa juz 2 zimy grzala a wstecz na pewno nie zwracaja powodzenia
  3. fox2010 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fox2010 Zarejestrowany: 30.05.2010 Posty: 2
    Hej
    Na wstepie powiem ze nowy jestem tutaj i szukam malej pomocy.
    Buduje domek a raczej juz zamknalem stan surowy i robie instalacje.
    Mam projekt instalacji gazowej wew a gaz jest w ulicy.
    Oczywiscie gazownia podlaczy mnie za rok chetnie ale ja musze miec to do zimy wykonane bo mieszkanie sprzedane i musze sie upychac u tesciow wiec zalezy mi na czasie by bylo to jak najkrocej.

    Dowiedzialem sie ze w wariancie tzw drugim moge "sam" zbudowac przylacze i bedzie to szybciej.
    Ale na poczatek potrzebuje projekt.

    Czy mozecie mi doradzic lub macie kogos kto mi taki projekt wykona.
    Chodzi o sam projekt od rury z gazowni do granicy posesji do skrzynki.

    Bede zobowiazany.

    Pozdrawiam
    Adam
  4. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał popcarol Zobacz post
    To prawda, ale u nas pompa juz 2 zimy grzala a wstecz na pewno nie zwracaja powodzenia
    Za pompy w ogóle na razie nie zwracają, nie tylko wstecz
    Ten program dotyczy tylko kolektorów słonecznych.
    Ja mam trochę czasu do montażu instalacji, więc do pompy na razie tylko przygotuję odpowiednie przepusty w fundamentach.
    Do solarów przymierzam się konkretniej, właśnie ze względu na te dotacje - jest to program ogólnopolski i ma trwać chyba trzy lata, więc mam czas - zobaczymy jak będzie to wyglądało w praktyce i jakie będą opinie pierwszych beneficjentów
  5. Romin:) FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Romin:) Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 114
    Cytat Napisał popcarol Zobacz post
    Mialam wycene, ok 17 tys wypasione, na 3-4 osoby. Gdyby to umiec zrobic samemu, zamkneloby sie pewnie w 6-10...
    A podpowiedz jeszcze w jakiej firmie robiliście wycene na takie kolektory prózniowe?
  6. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Fox2010
    Ja zleciłam projekt pierwszemu lepszemu biuru (biurowi???) na Piotrkowskiej chyba pod 7.
    Można też zatrudnić wykonawcę a on załatwi projekt. Weź kogoś, kto zna ludzi z gazowni. Mój wykonawca był zupełnie bezradny, przyłącze zrobił ale w gazowni powiedzieli, ze na wcinkę przyjadą .. wiosną. A był koniec października, ja się wprowadzałam 1 grudnia. Od listopada gazownia nie kopie w ziemi!!! Pamiętaj o tym.
    Mnie uratował hydraulik. Piec nam zakładał i przez przypadek był świadkiem rozmowy gazowników, którzy przyjechali na wizję z moim wykonawcą. Okazało się, ze zna wszystkich, wcinkę miałam w ciągu 2 dni.
    Teraz jeszcze masz trochę czasu, ale wbrew pozorom wcale nie tak dużo. Wiele zależy też od lokalizacji.
  7. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    Witam, mój pierwszy post Planuję budowę domu w przyszłym roku. Na razie mam o tyle dobrze, że działka którą zakupiłem jest w bliskiej odległości od rzeki i mogę wodę mieć do budowy za darmo. Bzurzanka ponoć jest bardzo dobra Jednak w planie jest budowa studni 30 metrowej. Mój sąsiad ma wiercenie studni. 220zł za metr. I prawie 1000zł za wkopanie dwóch drynien? :| dryny będę mógł sam wkopać, nie jedną studnię się w końcu kopało. Ale ta cena szczególnie w woj, łodzkim jest dla mnie bardzo wysoka. I do tego trzeba płacić za odwierty nietrafione 78zł za metr. Gdy damy na to, że facet nie trafi 3-4 razy to już jestem 10tys do tylu. Czy to normalne że pobiera się kasę za odwierty nietrafione? Czytałem na forum, że inni nie biorą takiej opłaty...
  8. popcarol ELITA FORUM (min. 1000)
    popcarol Zarejestrowany: 16.10.2007 Posty: 2595
    Wycene na kolektory prozniowe mam od firmy Warebud z Wielunia, robili u mnie instalacje rekuperacji, dobrzy fachowcy.

    Co do studni - my zrezygnowalismy ze wzgledu na wysokie koszty, zreszta woda mialaby byc tylko do podlewania ogrodka Mielismy cene 200 zl/mb, nie wiem jak z odwiertami nietrafionymi... ale u nas woda jest ponizej 30-go metra, do tego domek na gorce...
  9. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Fox2010,
    potwierdzam za EZS, że projekt zrobi każde biuro z uprawnieniami. Musisz mieć tylko z gazowni warunki przyłączenia. My teraz walczymy z gazem. Po otrzymaniu warunków, za późno złożyliśmy wniosek o podpisanie umowy i pani w gazowni powiedziała, że na ten rok oni już maja zamkniętą listę osób, które przyłączą. Ponieważ zrobiliśmy projekt we własnym zakresie, to złożyliśmy pismo z prośbą o wyrażenie zgody na wykonanie przyłącza również we własnym zakresie. Otrzymaliśmy już zgodę, mamy przedstawić kosztorys. Teraz płacimy za wszystko sami - później część oni oddają (mniej więcej taką jaką określą w warunkach).
    I faktycznie najważniejsze jest znaleźć człowieka, który pracuje w gazowni i dodatkowo ma swoją firmę instalacyjną. My mamy się dzisiaj spotkać z takim człowiekiem... zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam.
  10. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    No dzięki za informację, ja niestety jestem zmuszony na studnię. Mam do końca sieci jakieś 200 metrów. Mógłbym położyć prywatnie, tylko, że sąsiedzi nie chcą bo wolą kopać studnię. W takim razie, oni będą mieli pierwszeństwo

    ------------
    Edit:
    właśnie dostałem odpowiedź, że koszt wywiercenia studni wraz z obsypką, rurami, filtrami na głębokości 30 metrów to 5400zł. Niestety boli mnie to, że próbne odwierty są płatne... 60zł za metr...
  11. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał klaudiuszozo Zobacz post
    No dzięki za informację, ja niestety jestem zmuszony na studnię. Mam do końca sieci jakieś 200 metrów. Mógłbym położyć prywatnie, tylko, że sąsiedzi nie chcą bo wolą kopać studnię. W takim razie, oni będą mieli pierwszeństwo

    ------------
    Edit:
    właśnie dostałem odpowiedź, że koszt wywiercenia studni wraz z obsypką, rurami, filtrami na głębokości 30 metrów to 5400zł. Niestety boli mnie to, że próbne odwierty są płatne... 60zł za metr...
    Wiesz, to jakieś chore ceny, choć zdaję sobie sprawę, że może realia się zmieniły. Ja płaciłem 130 zł/mb z rurą wywiercenia studni. Polecenie moje jest na tablicy ogłoszeń w pierwszym moim poście.
    To co prawda był 2007 rok, ale chyba tak diametralnie się nie zmieniło.
    Zadzwoń, pogadaj, studnia zorbiona dobrze, cały czas korzystam, bo też nie mam wodociągu ...

    pozdrawiam, majki
  12. AGP Lider FORUM (min. 2800)
    AGP Zarejestrowany: 23.02.2009 Posty: 4432
    Kto mi pomoże w temacie kostki brukowej - jaka i gdzie najlepiej kupić?
    Potrzebuję na taras, podjazd, ścieżki i pod domek ogrodnika. Kolor - odcienie szarości.
  13. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    trzeba było wiosną. Płaciłam po 24 zł plus transport. (przez Allegro) za I gat Nostalit 6 cm, przyzwoitej firmy
    . teraz to pomarzyć można. A pisałam, że zdrożeją...
  14. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał AGP Zobacz post
    Kto mi pomoże w temacie kostki brukowej - jaka i gdzie najlepiej kupić?
    Potrzebuję na taras, podjazd, ścieżki i pod domek ogrodnika. Kolor - odcienie szarości.
    My jesteśmy umówieni po 100 zł /m2 ze wszystkim, kostka, robocizna, krawężniki, piach, cement, wszycho ...
    Zaczynać mają około połowy lipca, jak będzie ok, to wystawię polecenie ..

    pozdrawiam, majki
  15. maren100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    maren100 Zarejestrowany: 17.10.2008 Posty: 877
    odnosnie kostki .......... decydujecie sie na polozenie obrzezy czy eko-bordy ??
  16. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    Cytat Napisał majki Zobacz post
    Wiesz, to jakieś chore ceny, choć zdaję sobie sprawę, że może realia się zmieniły. Ja płaciłem 130 zł/mb z rurą wywiercenia studni. Polecenie moje jest na tablicy ogłoszeń w pierwszym moim poście.
    To co prawda był 2007 rok, ale chyba tak diametralnie się nie zmieniło.
    Zadzwoń, pogadaj, studnia zorbiona dobrze, cały czas korzystam, bo też nie mam wodociągu ...

    pozdrawiam, majki
    majki, a masz namiary na tego studniarza? nie moge znalezc w Twoim dzienniku
  17. yuka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    yuka Zarejestrowany: 22.09.2008 Posty: 5169
    Hej, tu masz link do naszej łódzkiej tablicy ogłoszeń: http://forum.muratordom.pl/showthrea...UGI-I-PRODUKTY
    Majki poleca swoich w pierwszym poście, gdzieś dalej ja też polecałam swoich, nam zrobili za 110zł/mb z obsypką. Wierciliśmy studnię w ubiegłym roku
  18. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał majki Zobacz post
    My jesteśmy umówieni po 100 zł /m2 ze wszystkim, kostka, robocizna, krawężniki, piach, cement, wszycho ...
    Zaczynać mają około połowy lipca, jak będzie ok, to wystawię polecenie ..

    pozdrawiam, majki
    Bardzo tanio
    mnie wyszło ok 75 ale sama wszytko organizowałam (no polegało to na wykonaniu kilku telefonów )
    Za całość to mi wołali 110 i więcej


    Mam obrzeża
  19. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał maren100 Zobacz post
    odnosnie kostki .......... decydujecie sie na polozenie obrzezy czy eko-bordy ??
    W sumie wszędzie będą krawężniki, na równo z kostką.

    pozdrawiam, majki
  20. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    Dzięki serdeczne za linka. A czy orientuje się ktoś może czy buduje ktoś dom projektu horyzont LAWENDA w woj. łódzkim?
Pokaż wyniki od 19861 do 19880 z 24849