dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. mikka27 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikka27 Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 41
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem "szcześliwą" posiadaczka małego domku w stanie deweloperskim. Mam milion rzeczy do zrobienia i poprawienia
    Szukam rozpaczliwie dobrej ekipy od wykończeniówki( głądzie, terakota, glazura, deska barlinecka, malowanie itd, itp) Gdzie jest ta tabilca ogłoszeń? Nie mogę znaleźć( jestem tu nowa). Kogo możecie polecić? W miarę też w "ludzkich" cenach
    Będe też szukać niebawem ( jak tylko znajde ekipę z waszą pomocą-mam nadzieję):
    - kogoś od schodów (obłozenia)
    - kogoś od kominków
    - kamieniarza
    - drzwi wewnęttrzne
    - osprzęt elektryczny
    Błaaaaagam pomóżcie!!!! Odwdzięczę się jak tylko bedę mogła
  2. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    masz link http://forum.muratordom.pl/showthrea...UGI-I-PRODUKTY
    a szukać możesz w grupach budujących na samym szcycie
    elektryk tam jest, kominki też. Więcej nie pamiętam
  3. kowalc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalc Zarejestrowany: 05.08.2008 Posty: 89
    Cytat Napisał Romin:) Zobacz post
    ... a jeszcze robiłem rozpoznanie odnośnie kolektorów... dostałem oferte z Wielunia (całkiem całkiem), ale zaproponowali też alternatywę w postaci pompy powietrznej do ogrzewania wody. Owa pompa zintegrowana jest ze zbiornikiem na ciepła wodę - całośc o srednicy 60cm a wysokosc 180, montowana w kotłownii w przeciwienstwie do kolektorów nie ma potrzeby przechodzenia z instalacja przez pokrycie dachu, temp. wody daje do 60 C a koszty takie same jak w przypadku kolektorów słonecznych. Dobre to Waszym zdaniem???
    Też myślałem wcześniej o kolektorach, ale ostatecznie zdecydowałem się na pompę ciepła o której piszesz. Zakupiłem już takie cudo, stoi sobie w pomieszczeniu gospodarczym. Prądu zżera tyle co lodówka (podobna zasada działania) a woda podgrzana do 60 st (ja mam ustawione na razie 50 st). Zbiornik w środku na 300l, więc nie powinno zabraknąc dla nikogo do kąpania. Na razie nie widzę minusów, ale zaznaczam, że jeszcze tam nie mieszkam. Producent to Stiebel.

    Pozdrawiam!
  4. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    czy yaka pompa działa na zasadzie odwróconej lodówki? Jeżeli tak, to ziębi pomieszczenie a podgrzewa wodę. Jeżeli pomieszczenie gospodarcze jest oddzielone od domu i, najlepiej, mieogrzewane, to OK. Jeżeli jest częścią domu, to wychładza dom i wtedy żaden biznes, ciepło i tak trzeba dostarczyć przez CO. Choć latem może być użyteczne takie chłodzenie
  5. sailor_man FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man Zarejestrowany: 27.12.2006 Posty: 156
    Poszukuję w Łodzi lub okolicach (Pabianice, Aleksandrów itp.) sprawdzonej hurtowni z materiałami hydraulicznymi w dobrej cenie. Muszę kupić rurki i kształtki PCV do kanalizacji w stanie "0" budynku.
    Czy możecie coś polecić?

    sailor_man
  6. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Poszukuję w Łodzi lub okolicach (Pabianice, Aleksandrów itp.) sprawdzonej hurtowni z materiałami hydraulicznymi w dobrej cenie. Muszę kupić rurki i kształtki PCV do kanalizacji w stanie "0" budynku.
    Czy możecie coś polecić?

    sailor_man
    Za Łaskiem w stronę Zduńskiej po prawej stronie za wsią Orchów jest hurtownia z mat. hydraulicznymi co własnie szukasz. Hurtownia patronacka Instal-Plastu z Łasku. Bardzo dobre produkty. My akurat tam kupowaliśmy wszystko do drenażu, ale wiem, że mają wszystkie rury.
    Nam hydraulik robił hydraulikę "0" i sam kupował wszystko ...

    pozdrawiam, majki
  7. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    Cytat Napisał yuka Zobacz post
    Lawenda była jednym z wieeeelu projektów, które nam się podobały
    Nie wybrałam się tam w końcu, ale mój M. był i widział
    No i co powiedział o niej ciekawego? Podobała mu się? My jeszcze co prawda mam chwile żeby poszukiwać projektów, ale lawenda jest numerem jeden Na razie obmyślamy plan ogrodzenia, oraz czy zaryzykować i zasypać rów, który niestety jest w dolinie rzeki i za bardzo nie mogę, czy odpuścić sobie i zmniejszyć o kilka metrów kw. działkę...
  8. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Poszukuję w Łodzi lub okolicach (Pabianice, Aleksandrów itp.) sprawdzonej hurtowni z materiałami hydraulicznymi w dobrej cenie. Muszę kupić rurki i kształtki PCV do kanalizacji w stanie "0" budynku.
    Czy możecie coś polecić?

    sailor_man
    Na pewno jest w Pabianicach, przy przelotówce prowadzącej z Ksawerowa do Łasku kilka skrzyżowań za Philipsem po lewej stronie jadąc w stronę Łasku bodajże "Janczes", niektóre produkty taniej niż w Orchowie.

    Pozdrawiam
  9. Romin:) FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Romin:) Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 114
    a jakie macie zdanie na temat firmy APK z Brzezińskiej???
  10. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Bardzo dobre
    mam od nich tondach w bardzo dobrej cenie, trzymali mia na składzie przez rok!
    Miałam dobrego dekarza
    Myślę, że się nie zmienili

    choć Kropi narzekał, że mu dali dachówkę w 2 odcieniach, ale w końcu wymienili. No i jakby miał lepszego dekarza, to by wymieszał
  11. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    A ja się np nie doczekałam wyceny dachu. Prosić się nie miałam zamiaru i kupiłam gdzie indziej.
  12. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    A byłaś u nich, czy wysłałaś przez internet?
  13. Konto usunięte_12* Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Witam,
    Jestem tu po raz pierwszy i nie wiem jeszcze, jak się poruszać po Forum, dlatego przepraszam, jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. W trakcie mojej budowy zetknąłem się z trudnym do "ugryzienia" problemem znalezienia niedrogiej firmy wykonującej doziemne i wewnętrzne instalacje gazowe w rejonie Pabianice - Konstantynów - Łódź. Do tej pory albo znalazłem instalatorów b. zajętych (nie mają czasu) albo bardzo drogich. Czy ktoś mógłby polecić taką firmę/osobę z tego rejonu?
  14. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    A byłaś u nich, czy wysłałaś przez internet?
    Osobiście byłam, a potem jeszcze rzuty internetem słałam. Ale ja malutki daszek mam, może im się nie opłacało, a może poprostu zapomnieli i gdybym się przypomniała to byłoby git. Bo pan dekarz z APK przysłał mi wycenę robocizny.


    A i odszczekuję wszystko co psioczyłam na gazownię, dostaliśmy w-ki. A to oznacza koniec problemów i kombinowania z ogrzewaniem Uf, będzie jednak tanie grzanie w domu
  15. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Witam,
    Jestem tu po raz pierwszy i nie wiem jeszcze, jak się poruszać po Forum, dlatego przepraszam, jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. W trakcie mojej budowy zetknąłem się z trudnym do "ugryzienia" problemem znalezienia niedrogiej firmy wykonującej doziemne i wewnętrzne instalacje gazowe w rejonie Pabianice - Konstantynów - Łódź. Do tej pory albo znalazłem instalatorów b. zajętych (nie mają czasu) albo bardzo drogich. Czy ktoś mógłby polecić taką firmę/osobę z tego rejonu?
    dobrze trafiłeś, ale mój gazownik miał jeden makament. Kompletny brak znajomości w gazowni i, co sie z tym wiąże - bezradność papierologiczną. Jeżeli to ci nie przeszkadza, bo ci np na czasie nie zależy tzn na czasie podłączenia gazu a nie budowy przyłącza, bo to robi szybko, tylko potem mu utyka, to ci go dam. Ale wieczorem, bo namiary mam w domu. A w miedzyczasie poczytaj łódką tablicę ogłoszeń, do której link masz na poprzedniej stronie
  16. sailor_man FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man Zarejestrowany: 27.12.2006 Posty: 156
    Czy możecie podać mi namiary gdzie mógłbym załatwić piasek na zasypanie fundamentów? Potrzebuję około 200ton.

    Czy to ma być żwir, pospółka czy jeszcze coś innego? Jakiej ceny się spodziewać za np. 20ton?

    sailor_man
  17. plebus STAŁY BYWALEC (min. 300)
    plebus Zarejestrowany: 24.02.2009 Posty: 386
    Słyszałam o problemach z firmą Budvar ze Rzgowskiej. Wymiana uszczelki trwała ponad miesiąc, a później jak się okazało okno było źle zamontowane i strzeliła szyba. Oczywiście w trakcie rozpatrywania obu spraw u jednej osoby nie można się było doprosić o kontakt telefoniczny czy e-mail. Osobiście korzytałam z abatexu, ale również nie polecam.
  18. kowalc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalc Zarejestrowany: 05.08.2008 Posty: 89
    Cytat Napisał sailor_man Zobacz post
    Czy możecie podać mi namiary gdzie mógłbym załatwić piasek na zasypanie fundamentów? Potrzebuję około 200ton.

    Czy to ma być żwir, pospółka czy jeszcze coś innego? Jakiej ceny się spodziewać za np. 20ton?

    sailor_man
    Ja płaciłem po 300 zł za ciężarówkę 4-osiową (coś ok 30 t kojarze), ale to od znajomego. A przywoził zwykły żółty piasek, taki, żeby się dobrze zagęszczał. I to wsypywała mi koparka (70zł/h). Ceny z XI 2008.
  19. akarolak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akarolak Zarejestrowany: 21.06.2004 Posty: 147
    witam,

    Potrzebuję zamówić kilka wywrotek gruzu do podwyższenia i utwardzenia dojazdu na działkę w okolicach Brzezin.
    Mam sporo ofert ale głownie z Łodzi i transport wychodzi dość drogo- może ktoś wie gdzie zdobyc Gruz w Brzezinach lub Koluszkach
  20. Romin:) FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Romin:) Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 114
    Jeżeli chodzi o moje pytanie o fimę APK to na termin wyceny narzekac nie moge, zawiozłem rzut dachu, po kilku dniach pan zadzwonił, pojechałem i odebrałem szczegółowa wycene (oferte) tylko, że ... no właśnie nie wiem czy wszystko jest tak do końca ślicznie i tu moje do Was pytanie: mam dach w kształcie litery T (jedna połać "wchodzi" w drugą) o powierzchni 200 m2 no i wg przygotowanej oferty zdaniem APK abym pokrył taka powierzchnię to uwzględniając odpady powinienem zakupic aż 320 m2 blachy !!!!!! Czy to możliwe że musiałbym na odpady doliczyc ponad 50 % ?????
Pokaż wyniki od 19901 do 19920 z 24849