dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. kowalc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalc Zarejestrowany: 05.08.2008 Posty: 89
    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    aaa to nie lepiej tym piecem od razu wodę grzać? Prąd jest drogi...

    to ustrojstwo tylko wtedy może przynieść zysk, jeżeli postawisz w pomieszczeniu nieogrzewanym. Inaczej cała dostarczona do pomieszczenia energia zostanie odebrana, do tego jeszcze ze stratami. Gdzie logika?
    Mam w całym domu ogrzewanie elektryczne (piece akumulacyjne i taryfę G12W) i nie miałem alternatywy. Chyba, że bojler, ale w takim przypadku pompa jest ekonomiczniejsza. A dogrzewać pomieszczenie będę musiał jedynie sporadycznie.

    Pozdrawiam!
  2. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Zaraz, zaraz - 2600,- zł (tylko robocizna!) za dwa dni roboty (i jeszcze szanownemu instalatorowi trzeba wykop zrobić, bo inaczej straszy koparką 500,- zł/godzinę plus dojazd!!!)
    Ja się pytam - w jakim innym zawodzie tyle się zarabia za DWIE DNIÓWKI???

    Pozdrawiam
    sobieradek
    Tak to już jest w tym kraju, nie podoba się, to....
    my za przyłacze prądu zapłaciliśmy 2900! Skrzynka była w lini działki, pan monter przyjechał dłubał 0,5 godz !!! i pojechał. A i musiałam sobie sama zapłacić i zamontować skrzynkę na licznik - koszt 500zł i udawać, że już była. W przeciwnym razie czekałabym na skrzynkę ok 8 miesięcy. O tym, że kable z prądem do działek montowało stowarzyszenie mieszkańców na swój koszt, to już się nawet wspominać nie chce...
    I tak ze wszystkim... A gdzie konkurencja? Standardy? Kto tu w końcu komu płaci???
  3. misopi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misopi Zarejestrowany: 19.02.2008 Posty: 84
    Witajcie,

    poszukuję sprawdzonej ekipy od wentylacji mechanicznej z rekuperacją. bardzo proszę o podpowiedzi.

    Dziękuję,
    Michał
  4. akarolak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akarolak Zarejestrowany: 21.06.2004 Posty: 147
    witam
    szukam fachwca do położenia bednarki wokół domu.Z góry dziekuję za polecenie kogoś
  5. maren100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    maren100 Zarejestrowany: 17.10.2008 Posty: 877
    EZS
    skad zamawialas piach "ostry" pod kostke ?? i w jakiej cenie ??
    z gory dzieki
  6. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    w Go Trakt
    bardzo ładny przywieźli, bodaj 380 za wywrotkę ale jaki to samochód? 20 ton mi się plącze w głowie, ale musiałabym małża zapytać, on zamawiał
  7. pawgar FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawgar Zarejestrowany: 20.05.2010 Posty: 249
    Cytat Napisał kowalc Zobacz post
    Pompa ta pobiera powietrze z pomieszczenia w którym się znajduje, nie z zewnątrz. Minimalna temp. to 8 st, ale im wyższa tym sprawniej działa. W zbiorniku jest też grzałka i jeśli chcesz szybciej lub do wyższej temperatury podgrzać to jest taka opcja. Nie da się włączać tylko w taryfie nocnej, pracuje 24h/dobę, jak lodówka. Podobnie też jest z utrzymywaniem temperatury, ustawiasz sobie np 50 st i tyle jest utrzymywana. Nie robiłem testów jak często się włacza. Z tego co pamiętam to 300l nagrzewa się ok 8 godz do tem 50 st. (bez grzałki),
    Koszty samego urządzenia to 8500 netto.

    Pozdrawiam!
    A jaki to jest model tego Stiebla i czy jest to model z buforem wodnym 300l czy też bufor jest oddzielną instalacją?
  8. piomar31 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piomar31 Zarejestrowany: 27.05.2007 Posty: 17
    Przyjmę ziemię do wyrównania działki. Łódź Chojny/Górna tel. 608340046
  9. kowalc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalc Zarejestrowany: 05.08.2008 Posty: 89
    Cytat Napisał pawgar Zobacz post
    A jaki to jest model tego Stiebla i czy jest to model z buforem wodnym 300l czy też bufor jest oddzielną instalacją?
    Stiebel WWK 300 z wbudowanym buforem na 300l.
  10. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Ja trochę z innej beczki.
    Mam pytanie (zwłaszcza do doświadczonych budowniczych):
    w jakiej wysokości płaciliście wykonawcom zaliczki (chodzi o grubsze roboty za większą kasę) - jaki to był procent od całości umówionej kwoty?
  11. Aga i Zbyszek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aga i Zbyszek Zarejestrowany: 25.01.2009 Posty: 99
    Cytat Napisał Z-35 Zobacz post
    Ja trochę z innej beczki.
    Mam pytanie (zwłaszcza do doświadczonych budowniczych):
    w jakiej wysokości płaciliście wykonawcom zaliczki (chodzi o grubsze roboty za większą kasę) - jaki to był procent od całości umówionej kwoty?
    My nie placilismy nikomu zaliczek, ewentualnie w polowie prac wyplacalismy jakas czesc pieniedzy.
  12. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    Czy ktoś się orientuje, w jakiej odległości od studni można budować oczyszczalnię? Bo dostaję dane, że 70 metrów od warstwy filtracyjnej i 30 od drenażu. Nie wiem w ogóle co to warstwa filtracyjna, ani drenaż. Wiem, że studnia dla mojego miasta znajduje się 50 metrów od mojej działki. Ale działkę mam 46 metrów szeroką. Więc czy za 70 metrem mógłbym robić? A swoją studnię gdzie ulokować 70 metrów znowu od oczyszczalni czy 30? Bo już nie wiem :/
  13. Romin:) FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Romin:) Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 114
    Witajcie Niniejszym informuję, iz w dniu wczorajszym wytyczony został nasz dom!!! Pewnie, ze narazieto tylko paliki, ale ja już go widze A jutro wchodzą budowlańcy i RUSZAMY !!!!!!!!
  14. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    Cytat Napisał Aga i Zbyszek Zobacz post
    My nie placilismy nikomu zaliczek, ewentualnie w polowie prac wyplacalismy jakas czesc pieniedzy.
    ja tak samo, na forum jest kilka postów o tym jak po wpłacie zaliczki kontakt z wykonawca się gwałtownie urwał i już nigdy nie wrócił
  15. Niwa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Niwa Zarejestrowany: 02.05.2010 Posty: 919
    Cytat Napisał Romin:) Zobacz post
    Witajcie Niniejszym informuję, iz w dniu wczorajszym wytyczony został nasz dom!!! Pewnie, ze narazieto tylko paliki, ale ja już go widze A jutro wchodzą budowlańcy i RUSZAMY !!!!!!!!
    Yeeeeeeaaaaah Romin GRATULUJEMY!!!!!!
    i czekamy na dziennik

    Pozdrawiam
  16. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Aga i Zbyszek - również nie płaciliśmy zaliczek, wypłacaliśmy należność po skończonym etapie.

    klaudiuszozo
    - my mamy 30 m od studni w lini prostej
  17. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    QUOTE=Z-35;4191836]Ja trochę z innej beczki.
    Mam pytanie (zwłaszcza do doświadczonych budowniczych):
    w jakiej wysokości płaciliście wykonawcom zaliczki (chodzi o grubsze roboty za większą kasę) - jaki to był procent od całości umówionej kwoty?[/QUOTE]

    Żadnych zaliczek
    płaciłam po fundamentach, po stropie i na koniec



    Dlaczego ciągle mnie wywala z forum???????

    Zaczynam mieć go dość, na serio
  18. pawgar FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawgar Zarejestrowany: 20.05.2010 Posty: 249
    Cytat Napisał kowalc Zobacz post
    Stiebel WWK 300 z wbudowanym buforem na 300l.
    Dzięki już sobie czytam o nim, zastanawiam się, kalkuluje.
  19. sailor_man FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man Zarejestrowany: 27.12.2006 Posty: 156
    Hej,
    poszukuję dobrego i sprawdzonego cieśli do wykonania mojego dachu dwuspadowego z zadaszeniem tarasu (250m2). Czy możecie polecić mi kogoś sprawdzonego i w dobrej cenie?
    Termin wykonania więźby to połowa września 2010.
    Niestety wczoraj mój cieśla zrezygnował z powodów zdrowotnych i zostałem "na lodzie" w środku lata ... heh.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    sailor_man
  20. netbet ELITA FORUM (min. 1000)
    netbet Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 2302
    sailor.... spróbuj tam gdzie ja.. dach dwu spadowy, jedna lukarna ... ekipa super.. ( tablica ogłoszeń )
    szczerze polecam.. trzy dni i po zawodach...

    pozdro
    NETbet
Pokaż wyniki od 19941 do 19960 z 24849