dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. bajanadjembe ELITA FORUM (min. 1000)
    bajanadjembe Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 1135
    Cytat Napisał memekt
    jaką przenikalność cieplną mają szyby, kto jest producentem profila (chodzi tu o jakość), jakie okucia, jaka gruba stal, co dostaniesz w standardzie, a za co będziesz musiał dopłacić, koszty montażu, czas oczekiwania na okna (jeśli Ci się śpieszy).

    Ogólnie najlepiej wycenić okna w kilku punktach i tyle.

    Ja dziś zamówiłem też okna i sam jestem ciekaw co z tego będzie bo profil jest nowy i jeszcze nie ma na jego temat opinii, no ale cóż mam nadzieję że opłaciło się zaryzykować.

    Pozdrawiam
    Dodałabym: U dla całego okna, to czy wykonują ciepły montaż i warunki gwarancji.
  2. memekt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    memekt Zarejestrowany: 07.08.2011 Posty: 188
    Cytat Napisał markoos
    PCV

    Juz mam wstepnie wybrane 3 firmy :

    Dankar (schuco lub aluplast)
    Okna Montaż (veka)
    Prymat (gelan)
    zobaczymy co zaproponują
    Na aluplaście robiłem 3 lata - nie polecam, gelan był już lepszy, twardszy, sztywniejszy.
    Veka - nie miałem do czynienia ale podobno jest całkiem niezły, schuco - nie mam zdania.

    Pozdrawiam
  3. maren100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    maren100 Zarejestrowany: 17.10.2008 Posty: 877
    witam
    moze ktoś podpowie gdzie jest tanie centrum ogrodnicze: potrzebuje zakupić tuje i inne roślinki do ogrodu ...... i jeszcze czeka mnie zakup zwiru do wysypania na agrowłóknine - gdzie najtaniej można kupić ???? z góry dzięki
  4. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał maren100
    witam
    moze ktoś podpowie gdzie jest tanie centrum ogrodnicze: potrzebuje zakupić tuje i inne roślinki do ogrodu ...... i jeszcze czeka mnie zakup zwiru do wysypania na agrowłóknine - gdzie najtaniej można kupić ???? z góry dzięki
    My paradoksalnie rok temu kupowaliśmy tuje szmaragdowe i większość roślin w Traczu. Albo w tym koło Strykowa, albo w tym koło Artdomu na Kasprzaka.
    Mieli promocje do -30-40%. To było wtedy najtaniej, może teraz też mają .. ?
    Co do żwiru podłączam się do pytania też szukam czegoś w ludzkich cenach ...

    pozdrawiam, majki
  5. sylwerson ELITA FORUM (min. 1000)
    sylwerson Zarejestrowany: 15.03.2007 Posty: 1119
    o żwir pytajcie tutaj: http://www.transartur.pl/oferta.html
  6. memekt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    memekt Zarejestrowany: 07.08.2011 Posty: 188
    Cytat Napisał majki
    Co do żwiru podłączam się do pytania też szukam czegoś w ludzkich cenach ...
    ja płaciłem 250 za 30t i 400 też za 30t płukanego. Czy to są ludzkie ceny, bo szczerze mówiąc nawet nie pytałem się w innych punktach.

    Pozdrawiam
  7. Kajka.Z STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kajka.Z Zarejestrowany: 14.04.2010 Posty: 413
    Cytat Napisał bajanadjembe
    Dodałabym: U dla całego okna, to czy wykonują ciepły montaż i warunki gwarancji.
    zgadzam się, niech też zdefiniują co to znaczy cieply montaż, folia paraizolacyjna i rozprężna, kotwy itp. zeby sie nie okazało ze chca iść na "skróty" i np montować w murze (a nie w ociepleniu).
  8. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał memekt
    ja płaciłem 250 za 30t i 400 też za 30t płukanego. Czy to są ludzkie ceny, bo szczerze mówiąc nawet nie pytałem się w innych punktach.

    Pozdrawiam
    A gdzie kupowałeś i czy to był taki żwir do wysypania na rabaty ... ?

    pozdrawiam, majki
  9. memekt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    memekt Zarejestrowany: 07.08.2011 Posty: 188
    Cytat Napisał majki
    A gdzie kupowałeś i czy to był taki żwir do wysypania na rabaty ... ?

    pozdrawiam, majki
    Można powiedzieć, że kupowałem od sąsiadów 800 m od mojej działki jest niewielka żwirownia (chociaż z dnia na dzień jest coraz większa) skąd chłopaki biorą żwir i przewożą go 3 km dalej gdzie znajduje się przesiewalnia

    A że chłopaki uczynni są to nawet za bardzo nie trzeba było ich prosić

    Żwir jak żwir, murarz nie narzekał.

    Pozdrawiam
  10. maren100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    maren100 Zarejestrowany: 17.10.2008 Posty: 877
    Cytat Napisał memekt
    Można powiedzieć, że kupowałem od sąsiadów 800 m od mojej działki jest niewielka żwirownia (chociaż z dnia na dzień jest coraz większa) skąd chłopaki biorą żwir i przewożą go 3 km dalej gdzie znajduje się przesiewalnia

    A że chłopaki uczynni są to nawet za bardzo nie trzeba było ich prosić

    Żwir jak żwir, murarz nie narzekał.

    Pozdrawiam
    a jakies namiary mozesz podac ???
  11. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał memekt
    Można powiedzieć, że kupowałem od sąsiadów 800 m od mojej działki jest niewielka żwirownia (chociaż z dnia na dzień jest coraz większa) skąd chłopaki biorą żwir i przewożą go 3 km dalej gdzie znajduje się przesiewalnia

    A że chłopaki uczynni są to nawet za bardzo nie trzeba było ich prosić

    Żwir jak żwir, murarz nie narzekał.

    Pozdrawiam
    Murarz może nie narzekał ale czy to był też taki żwir jakim można wysypać rabaty ( jasne małe kamyki ) ?

    I jeszcze z innej parafii Czy ktoś robił serwis pieca gazowego ( przegląd coroczny ). I ile płacił ... ?
    Z góry dzięki za info.

    pozdrawiam, majki
  12. 2mm Guest
    2mm Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał majki

    ............
    Czy ktoś robił serwis pieca gazowego ( przegląd coroczny ). I ile płacił ... ?

    ............
    ja robiłem,

    therminstal (z Kopcińskiego) - ci sami co robili u mnie całą instalację CO itp. wynalazki

    w maju br.,
    210 PLN z wymianą jakiegoś pierścienia grafitowego uszczelniającego coś tam...... nie znam się (cena "promocyjna" normalnie ok. 250 PLN)

    pozdr.
  13. memekt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    memekt Zarejestrowany: 07.08.2011 Posty: 188
    Cytat Napisał maren100
    a jakies namiary mozesz podac ???
    3 km za Dalikowem (powiat poddębicki) w kierunku Ozorkowa, Parzęczewa

    Cytat Napisał majki
    Murarz może nie narzekał ale czy to był też taki żwir jakim można wysypać rabaty ( jasne małe kamyki ) ?
    Kamyki też kupowałem (jako kruszywo do betonu na słupy, podciągi, wieniec) ale czy były jasne...? Takie jakieś normalne.

    Pozdrawiam,
    memekt
  14. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał 2mm
    ja robiłem,

    therminstal (z Kopcińskiego) - ci sami co robili u mnie całą instalację CO itp. wynalazki

    w maju br.,
    210 PLN z wymianą jakiegoś pierścienia grafitowego uszczelniającego coś tam...... nie znam się (cena "promocyjna" normalnie ok. 250 PLN)

    pozdr.
    Czyli szeroka usługa ... Mnie krzyknął 200 zł ( ten sam co uruchamiał piec pierwszy raz ). Chciałem tylko wypytać czy lataja takie kwoty ...
    Trzeba było jednak jakimś gazownikiem zostać ....

    dzięki, pozdro, majki
  15. 2mm Guest
    2mm Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał majki
    Czyli szeroka usługa ... Mnie krzyknął 200 zł ( ten sam co uruchamiał piec pierwszy raz ). Chciałem tylko wypytać czy lataja takie kwoty ...
    Trzeba było jednak jakimś gazownikiem zostać ....

    dzięki, pozdro, majki
    ja tam nie rozumiem dlaczego w tym kraju każdy musi skończyć te "wyższe" studia....... a potem płacz........

    ale do rzeczy - nie wiem jaki masz kocioł ale kondensacyjny należałoby tak raz na rok przeczyścić, gaz jest w Polsce tak "wysokiej" czystości, że zbiera się zawsze kupa różnych śmieci
    200-250 PLN nie jest dużo a ewent. naprawa/wymiana elementów tego czegoś gdzie spala się ten gaz to tak 1-2k PLN, mniej więcej........
    tak mi uświadomił fachowiec od przeglądów


    pozdr.
  16. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał 2mm
    ja tam nie rozumiem dlaczego w tym kraju każdy musi skończyć te "wyższe" studia....... a potem płacz........
    Bo wychodzi na to, że jakbym miał doświadczenie "zawodowe" to bym pracę znalazł szybko, a tak ze swoimi "studiami" mam gorzej

    Ale głównie chciałem podpytać czy to jest "standardowa" stawka za takie usługi. Bezapelacyjnie zgadzam się, że bezpieczeństwo ważniejsze, więc dlatego robimy taki przegląd

    pozdrawiam, majki
  17. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Jeszcze pozwolę sobie dopytać : robił ktoś ostatnio tez czyszczenie komina spalinowego ( np. od pieca węglowego ) ?
    Czyli namiary na jakiegoś sprawdzonego kominiarza co faktycznie sprawdzi komin przed zimą i ew. przeczyści ...
    I jaka cena za usługę ?

    poproszę ...

    dzięki, pozdrawiam, majki
  18. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    [quote=2mm]ja tam nie rozumiem dlaczego w tym kraju każdy musi skończyć te "wyższe" studia....... a potem płacz........

    pewnie lepsze te "wyższe" studia niż pisanie krzyżykami... zdolność do uczenia się odróżnia nas od "człekokształtnych"

    pozdrawiam,
    mgr inż.
  19. netbet ELITA FORUM (min. 1000)
    netbet Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 2302
    ..albo nie... nie było tematu..
  20. Lukassssja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukassssja Zarejestrowany: 11.06.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał majki
    Czy ktoś robił serwis pieca gazowego ( przegląd coroczny ). I ile płacił ... ?
    Z góry dzięki za info.

    pozdrawiam, majki
    Cena zależy też od marki pieca...
    Mam sprawdzonych serwisantów od Junkersa, Buderusa, Aristona, których mogę polecić
Pokaż wyniki od 22841 do 22860 z 24849