dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. naftalka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    naftalka Zarejestrowany: 05.02.2011 Posty: 33
    Witam.

    Mam problem natury technicznej
    Zastanawiam się czy na poddaszu zakładać ogrzewanie podłogowe i czym ewentualnie kierować się przy wyborze?
    Na całym parterze będzie podłogówka z gruntowej p.c. i na górze też miało tak być. Problem pojawia się z późniejszym wykończeniem podłogi, bo w sypialni raczej wolałabym jakiś dywanika, a nie "zimne, nie miłe" (drogie) płytki

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i porady.
  2. czakszak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czakszak Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 166
    Cytat Napisał naftalka
    Witam.

    Mam problem natury technicznej
    Zastanawiam się czy na poddaszu zakładać ogrzewanie podłogowe i czym ewentualnie kierować się przy wyborze?
    Na całym parterze będzie podłogówka z gruntowej p.c. i na górze też miało tak być. Problem pojawia się z późniejszym wykończeniem podłogi, bo w sypialni raczej wolałabym jakiś dywanika, a nie "zimne, nie miłe" (drogie) płytki

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i porady.
    TEż mam pc i podłogówki na parterze i pietrze. parter cały w płytkach (tylko gabinet i sypialnia gościnna w tarkecie- deska klejona do wylewki)
    na górze mam panele- może kiedyś zamienie na tarkett...- woda w podłogówce nie ma temp. wrzenia i spokojnie można położyć inne materiały niż płytki
  3. naftalka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    naftalka Zarejestrowany: 05.02.2011 Posty: 33
    Cytat Napisał czakszak
    TEż mam pc i podłogówki na parterze i pietrze. parter cały w płytkach (tylko gabinet i sypialnia gościnna w tarkecie- deska klejona do wylewki)
    na górze mam panele- może kiedyś zamienie na tarkett...- woda w podłogówce nie ma temp. wrzenia i spokojnie można położyć inne materiały niż płytki
    Dzięki za odzew

    Wiem, że można dawać inne materiały, ale to kamień najlepiej oddaje ciepło z wodnego ogrzewania podłogowego płaszczyznowego do pomieszczeń i to mnie właśnie zastanawia.
    Czy jest sens robić ogrzewanie podłogowe skoro przykryje się je np. panelami lub wykładziną (z założeniem, że "są przystosowane do ogrzewania podłogowego") jeżeli część ciepła i tak nie zostanie przekazana do pomieszczenia?

    Jakie to są koszty tego tarkettu, jeśli to nie tajemnica oczywiście? Zdaje mi się, że do tanich nie należy niestety.
    Podaj chociaż jaki to rząd wielkości, może być na priv. jak nie chcesz publicznie na forum.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  4. salateria SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salateria Zarejestrowany: 04.07.2011 Posty: 39
    Mam do wybrania teraz tynki zewnętrzne. Polecacie jakąś konkretną firmę tynku? Może nawet powiecie dokąd pójść pooglądać i kupić?
  5. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Witam wszystkich. Powiedzcie mi ile elektryk birze za punkt? I dajcie namiary na jakiegoś sprawdzonego gościa co zrobi elektryke i okablowanie pod alarm, tv i internet.
  6. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Cytat Napisał jaremy
    Witam wszystkich. Powiedzcie mi ile elektryk birze za punkt? I dajcie namiary na jakiegoś sprawdzonego gościa co zrobi elektryke i okablowanie pod alarm, tv i internet.
    od 25 do 35 zł. Ci polecani na forum z tej listy wykonawców FM 30 - 35 zł. Ja mam dobrą ekipę za 25 zł za punkt, własnie u mnie działają. jesli chcesz dam Ci namiar.
  7. Bhm STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bhm Zarejestrowany: 09.07.2010 Posty: 322
    Cytat Napisał qlesh
    od 25 do 35 zł. Ci polecani na forum z tej listy wykonawców FM 30 - 35 zł. Ja mam dobrą ekipę za 25 zł za punkt, własnie u mnie działają. jesli chcesz dam Ci namiar.
    Witaj
    to jeśli możesz - ja też poproszę o namiary na priv,
  8. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Cytat Napisał qlesh
    od 25 do 35 zł. Ci polecani na forum z tej listy wykonawców FM 30 - 35 zł. Ja mam dobrą ekipę za 25 zł za punkt, własnie u mnie działają. jesli chcesz dam Ci namiar.
    poproszę o namiary na prv.
    a powiedz mi czy pozostale okablowania robią.
  9. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał salateria
    Mam do wybrania teraz tynki zewnętrzne. Polecacie jakąś konkretną firmę tynku? Może nawet powiecie dokąd pójść pooglądać i kupić?
    Jakis miesiąc temu skończyliśmy w systemie Webera TD336 "si-si".
    Jesteśmy bardzo zadowoleni

    pozdrawiam, majki
  10. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał jaremy
    Witam wszystkich. Powiedzcie mi ile elektryk birze za punkt? I dajcie namiary na jakiegoś sprawdzonego gościa co zrobi elektryke i okablowanie pod alarm, tv i internet.
    Nie umawiałem się za punkt, tylko za całość. U nas był Pan Marek Osendowski. Niesamowity człowiek
    Bardzo polecam
    Namiary na niego są w moim poście na łodzkiej tablicy ogłoszeń.

    pozdrawiam, majki
  11. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Cytat Napisał naftalka
    Witam.

    Mam problem natury technicznej
    Zastanawiam się czy na poddaszu zakładać ogrzewanie podłogowe i czym ewentualnie kierować się przy wyborze?
    Na całym parterze będzie podłogówka z gruntowej p.c. i na górze też miało tak być. Problem pojawia się z późniejszym wykończeniem podłogi, bo w sypialni raczej wolałabym jakiś dywanika, a nie "zimne, nie miłe" (drogie) płytki

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i porady.
    My mielismy miec grzejniki, ale ostatecznie będzie podłogówka. Na podłodze w sypialni deska, ponoć polecana na podłogówke.

    A jaką PC wybraliście i kto Wam montował, może byc na priv jesli nie chcecie tu.
  12. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Cytat Napisał czakszak
    TEż mam pc i podłogówki na parterze i pietrze. parter cały w płytkach (tylko gabinet i sypialnia gościnna w tarkecie- deska klejona do wylewki)
    na górze mam panele- może kiedyś zamienie na tarkett...- woda w podłogówce nie ma temp. wrzenia i spokojnie można położyć inne materiały niż płytki

    jak wyżej - mozna wiedziec jaką i kto ja montowal w łodzi ?? Bo ja własnie stpoje przed koniecznością dokonania tego wyboru i cholerka trudno mi......
  13. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Cytat Napisał jaremy
    poproszę o namiary na prv.
    a powiedz mi czy pozostale okablowania robią.
    robią wszytskie kable, w tym alarmowe - tu współpracuja z jakimś specem pd alarmów. Namiar dam wieczorem jak małz wróci, bo on go ma w telefonie
  14. czarnyxxxxx WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarnyxxxxx Zarejestrowany: 25.10.2011 Posty: 3
    Witam

    Poszukuje solidnego i niedrogiego architekta do zaprojektowania niedużego domu z poddaszem użytkowym o pow ok 140m kw. Byłoby świetnie gdyby pochodził z powiatu łaskiego lub sąsiednich. Może ktoś z forumowiczów może kogoś takiego polecić?
  15. Kajka.Z STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kajka.Z Zarejestrowany: 14.04.2010 Posty: 413
    Cytat Napisał czarnyxxxxx
    Witam

    Poszukuje solidnego i niedrogiego architekta do zaprojektowania niedużego domu z poddaszem użytkowym o pow ok 140m kw. Byłoby świetnie gdyby pochodził z powiatu łaskiego lub sąsiednich. Może ktoś z forumowiczów może kogoś takiego polecić?
    Hej, ja z czystym sumieneim moge polecic firme ProjBud ze Zduńskiej Woli przy ul Sieradzkiej. Mnie pasowali i z tego co wiem już ktos jeszcze korzystał z ich usług. Namiary do znalezienia w necie.
  16. Kajka.Z STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kajka.Z Zarejestrowany: 14.04.2010 Posty: 413
    Napisał qlesh
    No i zastanawiam się nad zatrudnieniem projektanta wnętrz do zrobienia projektu parteru. Wiecie ile to tak orientacyjnie kosztuje ?? Bo nie wiem czy wogóle o tym myśleć. korzystał ktoś ?? polecacie czy szkkoda kasy....

    Cytat Napisał majki
    Polecamy i nie szkoda kasy

    pozdrawiam, majki
    Qlesh, moje doswiadczenia z projektantem sa takie- trzeba znaleźć takiego, co Ci jego dotychczasowe projekty pasują jak ulał. Nasz 'projektant' robił dom znajomym- wyszło super, jednolicie, gustownie, praktycznie, użytkowo. Jedyne co- nie do końca w naszym stylu. Zarzekał się, że zrobi nam takie wnętrza jak chcemy. Niestety- mimo, że przesyłałam mu mnóstwo inspiracji- swój styl juz miał tak utarty, że nie był w stanie tego zmienić. Gdybym wiedziała o tym wcześniej byłabym kilka tysi do przodu...
  17. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał Kajka.Z
    ...trzeba znaleźć takiego, co Ci jego dotychczasowe projekty pasują jak ulał.
    Albo takiego co umie słuchać i się "dostosować" Są tacy
    Ale naturalnie gdzieś zawsze dwie strony muszą sie "spotkać" i w jakimś stopniu jedna strona zaakceptować zdanie drugiej

    Z trzeciej strony, uważam, że trzeba już wiedzieć czego się chce w domu. Projektant ma to tylko "ubrać" w kształty i formy. Jak pójdziemy i powiemy, że ma być "ładnie", to faktycznie szkoda kasy ...

    pozdrawiam, majki
  18. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Ktoś robił tynki c-w z własnym materiałem ?? Ile Wam wyszło +- za materiał na m2 ?

    No i kto poleci tynkarza, bo Ci dotychczas polecani mają odleeeeeegłe terminy a ja potrzebuję już........ wiem, że późno szukam, ale wcześniej nie było środków......
  19. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Cytat Napisał qlesh
    Ktoś robił tynki c-w z własnym materiałem ?? Ile Wam wyszło +- za materiał na m2 ?

    No i kto poleci tynkarza, bo Ci dotychczas polecani mają odleeeeeegłe terminy a ja potrzebuję już........ wiem, że późno szukam, ale wcześniej nie było środków......
    ja wczoraj byłem u gościa co robi ręcznie polecany na forum
    p. Kazimierz 605 635 044 krzyknął 15 zł (plus 7 zł za filcowanie) za robociznę i plus około 3500,00 za materiał na dom 135 mkw.

    P.S. Jakbyś znalazł jakiegoś fajnego tynkarza to daj znać bo też jestem na tym etapie
  20. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Cytat Napisał qlesh
    od 25 do 35 zł. Ci polecani na forum z tej listy wykonawców FM 30 - 35 zł. Ja mam dobrą ekipę za 25 zł za punkt, własnie u mnie działają. jesli chcesz dam Ci namiar.
    a powiedz mi ile dałeś za materiał - bo cena za robociznę kusząca
    ja mam gościa który krzyknął 45 zł ale z materiałem (kable, puszki, 2 tablice rozdielcze itp.)
Pokaż wyniki od 23641 do 23660 z 24849