dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał *milek*
    Ja wiem o co kaman (bo sama będę tak mieć) - kanał od okapu wyprowadzony przez ścianę, zakończony wyrzutnią z kratką
    Kajka - powinno coś wyskoczyć jak wpiszesz wyrzutnia ścienna, ale konkretnie gdzie w naszych okolicach toto można dostać, to się jeszcze nie orientowałam (liczę na mojego instalatora).
    Czyli rozmawiamy o czymś zupełnie innym To co ja mam to kratki z żaluzją, sterowaną ręcznie. To co Wy chcecie mieć, to tak jak piszesz wyrzutnia ścienna, gdzie w przypadku włączenia wentylatora wyciągu, kratki otwierają się "automatycznie" pod wpływem ruchu powietrza i wylatuje ono poza budynek.
    Takie jak są na ścianach w starych fabrykach, albo sklepach Społem
    Nadal interesuje mnie jednak ich szczelność ( czy nie bedzie zaciągać zimna przez prostu odcinek rur przez ścianę ) i dodatkowo czy na zewnątrz budynku po jakimś czasie nie będzie śladu na ścianie/podbitce nad wyrzutnią od tłustych oparów od gotowania ...

    Może lepiej wyprowadzić je ( opary ) przez okap nad dach za pomocą kominka wentylacyjnego ? Ja mam tak przygotowany kominek, tylko okapu brak
    Jakoś nie widze sensu u nas na razie, w przypadku umiejscowienia wyciągu reku nad płytami w kuchni ...

    Tak sobie gdybam

    pozdrawiam, majki

    PS. Problem był już omawiany :

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...przez-ścianę

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,9...ynku_.html?v=2
  2. bajanadjembe ELITA FORUM (min. 1000)
    bajanadjembe Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 1135
    heejjo,
    z tymi wyrzutniami, czerpniami, kratkami.... spróbujcie w Sobieradku na Retkińskiej 70, w sklepie Bart-Dom. Ostatnio M.Kocur dowiózł mi skamtąd rurę wentylacyjną do kominka od nich. Wydaje mi się (!), że są dobrze wyposażeni, a jak nie, to szybko na zamówienie sprowadzają. Produkty Vents Group.
  3. Kajka.Z STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kajka.Z Zarejestrowany: 14.04.2010 Posty: 413
    Mila, Majki, Baja dzięki za info
    już wiem czemu nie mogłam znaleźć- to nie kratka a wyrzutnia
    Majki u nas tez reku nad kuchnią ale jak "gotuję" lubię mieć włączony okap- wtedy zapach i dym spalenizny nie wchodzi mi do oczu
    ale jak już będę nieprzypalającą kucharką to pewnie zrezygnuję z okapu
    Pozdrawiam
  4. gobllin WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gobllin Zarejestrowany: 01.09.2012 Posty: 3
    Czy ma ktoś może pompę Alterma Daikin.
    Poszukuję namiaru na wykonawcę instalacji na bazie tego urządzenia z Łodzi lub okolic, kogoś kto ogarnie temat ogrzewania i klimatyzacji w przyzwoitych kosztach. Wycena AC KLIMAT powaliła mnie na łopaty.
    Może istnieją jakieś mniejsze firmy które nie mają tzw. wysokich kosztów własnych.
  5. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Majki, kominek na dachu na pewno najlepsze rozwiązanie, ale raz że kosztowniejsze, a dwa, nie zawsze jest taka możliwość (lub wiąże się ze sporą kombinacją). A jeśli chodzi o szczelność, to można w przewodzie umieścić klapkę zwrotną - wtedy nie zaciągnie w drugą stronę. Przeciw brudzeniu można zastosować jakiś dodatkowy filtr (bo przecież w okapie też są).

    Co do wyglądu, to spoko - tak jak można dopasować różne czerpnie, tak i z wyrzutni coś się znajdzie, niekoniecznie rodem z prl-u...

    Kaja - ja też muszę koniecznie mieć porządny wyciąg. Teraz mam kiepski pochłaniacz i cierpię...
  6. ewanz ELITA FORUM (min. 1000)
    ewanz Zarejestrowany: 04.10.2010 Posty: 1513
    proszę, podzielcie się ze mną Waszą wiedzą w temacie:
    1)czy przy układaniu kostki za cięcie obrzeży krawężnikowych o szer. 6cm płaci się dodatkowo? U mnie krwężnik bedzie szedł po delikatnym łuku tworząc miejsce na rabatę kwiatową.
    2) ile wynosi wykonanie odwodnienia przy pomocy zamontowania czyszczaków i rury drenarskiej?
    3) jaka szeroka fuga ( z piasku) może być przed drzwiami wejściowymi do domu? czyli jak blisko progu powinna dochodzić kostka?
  7. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał ewanz
    proszę, podzielcie się ze mną Waszą wiedzą w temacie:
    1)czy przy układaniu kostki za cięcie obrzeży krawężnikowych o szer. 6cm płaci się dodatkowo? U mnie krwężnik bedzie szedł po delikatnym łuku tworząc miejsce na rabatę kwiatową.
    2) ile wynosi wykonanie odwodnienia przy pomocy zamontowania czyszczaków i rury drenarskiej?
    3) jaka szeroka fuga ( z piasku) może być przed drzwiami wejściowymi do domu? czyli jak blisko progu powinna dochodzić kostka?
    Na każde pytanie trzeba odpowiedzieć to zależy ...
    Napisze jak było u nas :
    1. Umówioną mieliśmy cenę za 1m2 z materiałem i robocizną, w tej cenie piasek, cement, kostka, krawężniki, docinanie, ewentualnie zamiennie palisada ... Moim zdaniem za docięcie małych krawężników, to albo grosze, albo w cenie ułożenia. Przeciez pewno nie będziecie mieli nie wiadomo jak dużo tych docinek ...
    2. jakiego odwodnienia, czego ? Odwodnienie liniowe w podjeździe i przed garażem, mieliśmy w cenie
    3. Kostka u nas dotyka do dołu drzwi, dałem tam jedynie silikon potem, żeby w razie czego nic tam w bezpośredniej bliskości nic nie podciekało.

    pozdrawiam, majki
  8. BasiaMC SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BasiaMC Zarejestrowany: 11.05.2011 Posty: 96
    Mam do sprzedania blaszak budowlany wymiarów 3x5. Otwierany prawo-lewo, jednospadowy dach.
    Taki jak na zdjęciu (to nie nasz, zdjecie poglądowe, jutro jak będę na budowie zrobie fotkę realną )

    Odbiór w okolicach Tuszyna. Cena 800.
    Garaż przytwierdzaliśmy do ziemi prętami (chyba fi16) zagiętymi jak haki, dorzuce te pręty

  9. ewanz ELITA FORUM (min. 1000)
    ewanz Zarejestrowany: 04.10.2010 Posty: 1513
    Cytat Napisał majki
    Na każde pytanie trzeba odpowiedzieć to zależy ...
    Napisze jak było u nas :
    1. Umówioną mieliśmy cenę za 1m2 z materiałem i robocizną, w tej cenie piasek, cement, kostka, krawężniki, docinanie, ewentualnie zamiennie palisada ... Moim zdaniem za docięcie małych krawężników, to albo grosze, albo w cenie ułożenia. Przeciez pewno nie będziecie mieli nie wiadomo jak dużo tych docinek ...
    2. jakiego odwodnienia, czego ? Odwodnienie liniowe w podjeździe i przed garażem, mieliśmy w cenie
    3. Kostka u nas dotyka do dołu drzwi, dałem tam jedynie silikon potem, żeby w razie czego nic tam w bezpośredniej bliskości nic nie podciekało.

    pozdrawiam, majki
    1) ja niestety nie miałam ceny kompleksowo, tylko wszystko z osobna i wyszło według mnie masakrycznie dużo.
    2) odwodnienie w postaci odprowadzenia wody deszczowej z rur pionowych do czyszczaków i dalej rurami drenażowymi pod trawnik.
    3) u mnie przy kotłowni jest raczej idealnie, ale przy drzwiach wejściowych jest przerwa do progu szerokosci 3-3,5cm.
  10. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał majki
    Na każde pytanie trzeba odpowiedzieć to zależy ...
    Napisze jak było u nas :
    1. Umówioną mieliśmy cenę za 1m2 z materiałem i robocizną, w tej cenie piasek, cement, kostka, krawężniki, docinanie, ewentualnie zamiennie palisada ... Moim zdaniem za docięcie małych krawężników, to albo grosze, albo w cenie ułożenia. Przeciez pewno nie będziecie mieli nie wiadomo jak dużo tych docinek ...
    2. jakiego odwodnienia, czego ? Odwodnienie liniowe w podjeździe i przed garażem, mieliśmy w cenie
    3. Kostka u nas dotyka do dołu drzwi, dałem tam jedynie silikon potem, żeby w razie czego nic tam w bezpośredniej bliskości nic nie podciekało.

    pozdrawiam, majki
    Majki - podziel się namiarem na brukarzy
  11. ewanz ELITA FORUM (min. 1000)
    ewanz Zarejestrowany: 04.10.2010 Posty: 1513
    Majki ma same fajne ekipy
  12. Stulp SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stulp Zarejestrowany: 10.10.2011 Posty: 95
    A ma ktoś namiary na sprawdzoną ekipę od gruntowych pomp ciepła?
    Polecany swego czasu na forum pan Bogdan "A" niestety od miesiąca robi wycenę i co tydzień obiecuje, że to już jutro.
    Jak tak miałaby wyglądać realizacja to wolałbym chyba kogoś innego. Podrzucicie jakiś namiar?
    Ja ze swojej strony mogę jeśli ktoś będzie chętny - podać namiary na rewelacyjnego wykonawcę dachu.
    Pozdrawiam
  13. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał *milek*
    Majki - podziel się namiarem na brukarzy


    Grzesiek - 602 687 528

    pozdrawiam, majki
  14. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał ewanz
    Majki ma same fajne ekipy
    Oj nie do końca, niestety ...
    Ale ogólnie nie można narzekać

    pozdrawiam, majki
  15. olaibartek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    olaibartek Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 189
    Cytat Napisał Stulp
    A ma ktoś namiary na sprawdzoną ekipę od gruntowych pomp ciepła?
    Polecany swego czasu na forum pan Bogdan "A" niestety od miesiąca robi wycenę i co tydzień obiecuje, że to już jutro.
    Jak tak miałaby wyglądać realizacja to wolałbym chyba kogoś innego. Podrzucicie jakiś namiar?
    Ja ze swojej strony mogę jeśli ktoś będzie chętny - podać namiary na rewelacyjnego wykonawcę dachu.
    Pozdrawiam
    Ja mogę polecić NSG Olejnik ze Zduńskiej Woli. Gruntowa pompa instalowana 3 lata temu działa bez zarzutu a nawet lepiej Wykonawca solidny i fachowy
  16. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał majki


    Grzesiek - 602 687 528

    pozdrawiam, majki
    Dzięx Podrzucisz na privka jakie miał ceny? Jak z projektem - robiła strona układająca, czy dostawca kostki? A może wszystko było z jednej firmy?
  17. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Swego czasu ktoś tu polecał pana Józia od płytek co ma odległe terminy - można namiar? Mnie odległy termin odpowiada, a szukam kogoś niedrogiego i dobrego. A może ktoś jeszcze kogos podrzuci ....
  18. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    No i niestety absolutnie odradzam pana od wylewek, którego tu polecano,.... chyba mu sie w głowie przewróciło......
    pan spod telefonu Wylewki - 693 750 813. Pan się umówił - sam wybrał termin - następnie nie przyjechał i nie odbierał telefonu, a mąż czekał i czekał na budowie. Kolejnego dnia również nie odbierał telefonu mężą, za to mój odebrał bo go nie znał, czyli to jednak nie telefon się zepsuł..... tylko wylewkarz.

    Można nawalić, wszytsko rozumiem, ale wystarczy zadzwonić i się usprawiedliwić.....
  19. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał qlesh
    No i niestety absolutnie odradzam pana od wylewek, którego tu polecano,.... chyba mu sie w głowie przewróciło......
    pan spod telefonu Wylewki - 693 750 813. Pan się umówił - sam wybrał termin - następnie nie przyjechał i nie odbierał telefonu, a mąż czekał i czekał na budowie. Kolejnego dnia również nie odbierał telefonu mężą, za to mój odebrał bo go nie znał, czyli to jednak nie telefon się zepsuł..... tylko wylewkarz.

    Można nawalić, wszytsko rozumiem, ale wystarczy zadzwonić i się usprawiedliwić.....
    Tzw. B.o.g....ś ... ? Czy ktoś inny ?

    pozdrawiam, majki
  20. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Cytat Napisał majki
    Tzw. B.o.g....ś ... ? Czy ktoś inny ?

    pozdrawiam, majki
    do p. Bogusia mam z forum inny numer, nie dzwonilam, bo ostatnio opinie byly liche..... a ten pan to nie wiem kto.... na forum byl jako numer....
Pokaż wyniki od 23801 do 23820 z 24849