dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. majki Lider FORUM (min. 2800)
    majki Zarejestrowany: 24.04.2002 Posty: 4925
    Cytat Napisał markoos
    No zgadza się sprawa nie jest prosta... Domek to parter (70mkw) + poddasze (60mkw..narazie nieużytkowe więc nie będę ogrzewać). Także wstępnie powierzchnia wstepnie do ogrzania to 70m2. Podłoga na gruncie (15 cm betonu + 10-11 cm styropianu + 6cm jastrych), Ściany 24cm Ytong +12cm styropianu. Strop teriva na nim będzie 5cm styro + 5cm betonu. Między krokwie kupiłem wełnę grubości 15+10 cm razem 25cm. Tylko teraz skoro poddasze ma byc nieużytkowe to myślę czy nie rozłożyć tej wełny na podłodze na stropie np 10cm, a te 15 cm włożyć w krokwie.
    W ogóle nie podoba mi się wynik zapotrzebowania mojego budynku na ciepło, które wyliczył mi projektant. Podał że jest to 18500 kWh.
    Obliczona powierzchnia do ogrzewania 69,8 m2.
    Co przy założeniu ogrzewania gazem wyszło by to około 0,25 x 18500= 4625 zł (bez CWU i bez gotowania). Ekogroszkiem byłoby to około 2600. Bez uwzględnienia sprawności.
    Co do temp w domu to obecnie mieszkam w blokach i mam 19-20 st.max 21 i to mi pasuje.
    Nie będę czekał na mpoplawa i spytam : czy nie uważasz, że 12 cm ocieplenia w ścianie, 11 w podłodze i 25 w dachu, to jak na obecne "standardy" trochę mało ?
    Ja tylko pytam

    pozdrawiam, majki
  2. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
    Projekt robiony w 2007/2008 roku. Dom ocieplałem jakoś w 2010 roku. W projekcie było 10cm na ściany, 18 na dachu i 8 na podłogę...
    Sam trochę zwiększyłem... Dziś pewnie bym dał 15 na ściany i 15 na podłogę oraz jakieś 30-35 na dach... (Tzn na dach jeszcze mogę dać bo tam jeszcze nic nie jest zrobione. Nawet jak wrzucę 25 to mogę dołożyć z czasem jeszcze z 5-10 cm... bo poddasza nie będę wykańczał jeszcze.
    W związku z tym że sam buduję nie zagłębiałem się w tak odległe tematy jakim było dla mnie ogrzewanie itp sprawy z tym związane Ale już poprostu nie było czasu. Praca - budowa - 1-2 h na necie szukając informacji co jak robić - 4-5 h snu i tak codziennie Więc wszystko na bieżąco .. no jak widać niektórych decyzji nie da się już zmienić :/ A raczej nie ma sensu doklejać teraz kolejnych 5 cm styro na ściany zwłaszcza że już klej zaciągnięty...

    Także może troche mało.. ale z drugiej strony domek też nie jest jakiś duży. Zwarta bryła prostokąta 8 na 9 (wewn) Murowany na klej. Kubatura na parterze 194m3.
  3. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    18,5MWh to trochę dużo jak na mój gust, trzeba by spojrzeć w obliczenia żeby powiedzieć coś więcej

    te 5 cm styropianu extra do dołożenia warto przemyśleć skoro robisz sam i robocizna za darmo to koszty inwestycji wyjdą minimalne, pytanie tylko czy dasz radę się zebrać i wykrzesać energie

    wełnę zawsze warto rozłożyć, pozawijana w paczki nic nie izoluje
  4. sebsa ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 1107
    Cytat Napisał markoos
    No zgadza się sprawa nie jest prosta... Domek to parter (70mkw) + poddasze (60mkw..narazie nieużytkowe więc nie będę ogrzewać). Także wstępnie powierzchnia wstepnie do ogrzania to 70m2. Podłoga na gruncie (15 cm betonu + 10-11 cm styropianu + 6cm jastrych), Ściany 24cm Ytong +12cm styropianu. Strop teriva na nim będzie 5cm styro + 5cm betonu. Między krokwie kupiłem wełnę grubości 15+10 cm razem 25cm. Tylko teraz skoro poddasze ma byc nieużytkowe to myślę czy nie rozłożyć tej wełny na podłodze na stropie np 10cm, a te 15 cm włożyć w krokwie.
    W ogóle nie podoba mi się wynik zapotrzebowania mojego budynku na ciepło, które wyliczył mi projektant. Podał że jest to 18500 kWh.
    Obliczona powierzchnia do ogrzewania 69,8 m2.
    Co przy założeniu ogrzewania gazem wyszło by to około 0,25 x 18500= 4625 zł (bez CWU i bez gotowania). Ekogroszkiem byłoby to około 2600. Bez uwzględnienia sprawności.
    Co do temp w domu to obecnie mieszkam w blokach i mam 19-20 st.max 21 i to mi pasuje.
    Hej. Zleć porządne OZC i będziesz miał wszystko jak na dłoni. Te podane przez Ciebie wyniki rzeczywiście mocno nierealne. W mojej starej chacie utrzymując 24deg na ok 240m2(całość powierzchni to 300m2 - grzanie CO już od września - bo rodzina strasznie ciepłolubna) spalę ok 6,5-6,8 tony w okresie czerwiec 2012-czerwiec 2013. A ocieplenie też praktycznie żadne bo zaledwie 10cm.
  5. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Markoos zapukaj do mpoplaw to zrobi ci porządne OZC i będziesz wiedział na czym stoisz. Ogólnie to Wszyscy dobrze ci radzą - wiadomo dylematy zawsze będą ale nośniki energii idą w górę więc warto zainwestować w ogrzewanie.
  6. sebsa ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 1107
    Cytat Napisał mpoplaw
    18,5MWh to trochę dużo jak na mój gust, trzeba by spojrzeć w obliczenia żeby powiedzieć coś więcej

    te 5 cm styropianu extra do dołożenia warto przemyśleć skoro robisz sam i robocizna za darmo to koszty inwestycji wyjdą minimalne, pytanie tylko czy dasz radę się zebrać i wykrzesać energie

    wełnę zawsze warto rozłożyć, pozawijana w paczki nic nie izoluje
    mpoplaw mały oftop. Czy ułożenie wełny/bądź styro na betonowej wylewce poddasza i przykrycie tego płytą OSB będzie niosło jakieś negatywne następstwa.
  7. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    jeżeli nie masz problemów z wilgocią to nie będzie problemów
  8. memekt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    memekt Zarejestrowany: 07.08.2011 Posty: 188
    markoos:

    dla przykładu u mnie wygląda to tak:
    220 m2
    podłoga 15cm
    ściany 18 cm
    dach 30 cm
    okna 3-szybowe i takie tam
    zapotrzebowanie 12 kW
    liczone dla temp. 22

    jak dla mnie u ciebie nie powinno przekroczyć nawet 7 KW
  9. jacek40lodz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek40lodz Zarejestrowany: 19.11.2009 Posty: 86
    w końcu znalazłem geologa za 450 zł, czy drogo nie wiem inni wołali 700
  10. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Cytat Napisał markoos
    O podbitkę zapytaj może w APK Dachy. Jak tam kupowałem rynny, oglądałem też podbitki.
    Rynny kupiłem po bardzo dobrych cenach ze sporym rabatem. Przy podbitkach pewnie też można ponegocjować.
    Cenowo są dość przystępni... mowie o podbitkach z PCV.
    Ja nie kupiłem bo raczej zrobie u siebie z drewna. Jak stawiałem dach to spodobało mi się zabawa z drewnem
    dzięki markoos, na pewno tam podjadę.
  11. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
    Cytat Napisał memekt
    markoos:

    dla przykładu u mnie wygląda to tak:
    220 m2
    podłoga 15cm
    ściany 18 cm
    dach 30 cm
    okna 3-szybowe i takie tam
    zapotrzebowanie 12 kW
    liczone dla temp. 22

    jak dla mnie u ciebie nie powinno przekroczyć nawet 7 KW
    Ściągnąłem OZC. Wykonałem obliczenia dla samego parteru 70m2 (kubatura 200m3) I szok... wyszło zapotrzebowanie 4000 kWh... Z tym że strop potraktowałem jako dach i na stropie (teriva) wstawiłem do obliczeń 5cm styro + 6cm wylewki + 15 wełny leżącej luzem na wylewce.

    Nie wiem tylko czy w projekcie gdzie mam zapotrzebowanie 18500 kWh uwzględnione są straty dla ogrzania C.W.U.. Czy jest to wartość podawana tylko dla ogrzewania.
  12. markoos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    markoos Zarejestrowany: 16.07.2009 Posty: 371
    Cytat Napisał mruva
    dzięki markoos, na pewno tam podjadę.
    Tylko wyślij zapytanie do każdej lokalizacji. Siedziba chyba jest w Lodzi, filia jest też w Zgierzu a i mają skład w Koloniej Głowie czy coś takiego.
    W każdym ze sklepów dawali inne ceny więc warto wysłać zapytanie do każdego.
    Pozdrawiam
  13. memekt FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    memekt Zarejestrowany: 07.08.2011 Posty: 188
    Cytat Napisał markoos
    Nie wiem tylko czy w projekcie gdzie mam zapotrzebowanie 18500 kWh uwzględnione są straty dla ogrzania C.W.U.. Czy jest to wartość podawana tylko dla ogrzewania.
    U mnie nie ma uwzględnionego CWU, no bo skąd projektant ma wiedzieć jaki będę miał zbiornik 80, a może 380 l.

    Ja do tej pory nie wiem dlaczego w projekcie mam wyliczone zapotrzebowanie na ok. 14 KW, a zaprojektowany piecyk gazowy jest na 24 KW
  14. robsad SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robsad Zarejestrowany: 20.11.2010 Posty: 36
    Witam, ponawiam ogłoszenie

    Mam do sprzedania garaż blaszany 3mx5m po jednej budowie. Garaż w b. dobrym stanie, do odebrania (i rozkręcenia) we własnym zakresie.
    Budowa w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego (Wola Grzymkowa). tel. 508 167-178. Zdjęcia na maila.

    Pozdrawiam
  15. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Cytat Napisał markoos
    Tylko wyślij zapytanie do każdej lokalizacji. Siedziba chyba jest w Lodzi, filia jest też w Zgierzu a i mają skład w Koloniej Głowie czy coś takiego.
    W każdym ze sklepów dawali inne ceny więc warto wysłać zapytanie do każdego.
    Pozdrawiam
    Dzięki za info.
  16. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Powiedzcie mi czy zna ktoś poniższych dekarz:
    Jacek Maćkowiak
    Ratajczyk Andrzej
    mielcarek jacek
  17. ramsky2000 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000 Zarejestrowany: 16.09.2011 Posty: 113
    Cytat Napisał jaremy
    Powiedzcie mi czy zna ktoś poniższych dekarz:
    Jacek Maćkowiak
    Ratajczyk Andrzej
    mielcarek jacek
    Tak znam.
  18. Lukassssja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukassssja Zarejestrowany: 11.06.2010 Posty: 18
    Witam po długiej przerwie heh
    Mam pytanko odnośnie niedrogiej hurtowni elektrycznej - przewody, puszki, peszle itp Ktoś coś poleci, jak narazie najtaniej znalazłem w INS-ELu na Brzezińskiej.

    Oraz pyt 2.
    Robił ktoś tynki gipsowe knauf Diamant ??
    Oraz dobrej i niedrogiej ekipy od tynków szukam.

    Pozdrawiam
  19. qlesh FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh Zarejestrowany: 08.09.2010 Posty: 161
    Witam i ja, u nas robota idzie pełną parą, jako że już się robi środek

    Ponawiam ogłoszenia:

    Oddam w dobre ręce kontener - blaszak na budowę za 200 zł. Stacjonuje w Józefowie gm. Zgierz trasa Zgierz-Stryków. Dość wysłużony, ale jeszcze posłuży. Fota na maila.

    Sprzedam też stemple sztuk około 130 długości 2,9 - 3 m. za cenę 3,5 zł od sztuki, jesli ktoś weźmie wszystkie może być za 3 zl od sztuki.

    A poszukuję miejsca, gdzie tanio mozna kupić halogeny ledowe i listwy LED. Macie jakąś alternatywę dla allegro ??

    No i jeszcze pytanko o lacobel - robił ktos kuchnię z lacobel montowanej na płycie ??
  20. jaremy DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jaremy Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 744
    Cytat Napisał ramsky2000
    Tak znam.
    a mógłbyś powiedzieć coś wiecej
Pokaż wyniki od 24041 do 24060 z 24849