dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. 2mm Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Honorata - dzięki za inf. o dachówkach i przy okazji gratulacje!
    a co do kupna sprzętu AGD to polecam tzw. sklepy internetowe. Ceny są znacząco niższe niż w Media markt, tzw. studiach kuchni no i zwykłych sklepach AGD. Ryzyko przy zamówieniu - żadne.
    pozdr..
  2. 2mm Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Honorata
    A ja na dachówkę ceramiczna polecam Dagart w Rzgowie (przy wylotówce z Łodzi), maja naprawde duzy wybór i daja dobre ceny, mozna z nimi negocjowac.

    Kochani, wczoraj mielismy uroczyste pierwsze rozpalenie w kominku , jako ze zdun stawil sie wreszcie do pracy, no to juz prawdziwy dom z cieplem domowego ogniska!
    Honorata, takie pytanie - kto robił u Ciebie ten kominek? tzn. która firma?
  3. Gosias SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosias Zarejestrowany: 27.04.2005 Posty: 41
    Honorata - serdeczne gratulacje! Dbaj o siebie i oszczędzaj nerwy!
    Jesli chodzi o dach - to też kupowałam w Dagarcie w Rzgowie ( Rupp Ceramika ) i naprawdę jestem zadowolona. Załatwiają wszystko - materiały, więźbę i ekipę wykonawczą , a ceny miali najbardziej konkurencyjne ( mielismy dla porównania oferty z Sunbudu i z Plus dachów). Polecam, bo profesjonalnie i elastycznie. Teraz walczymy z przyłączami - w sobotę wkopane szambo, dziś popłynie w domku woda! Zamawiam okna - chyba zdecyduję się na ABM Jędraszek, jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia z tą firmą, chętnie posłucham. Pozdrawiam - Gosias.
  4. Honorata ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata Zarejestrowany: 07.07.2003 Posty: 1407
    monika i wojtek, 2mm macie info ode mnie na skrzynkach.

    Dziekuje za zyczenia grupko kochana, kazda ilosc sie przyda , ale na razie wszytsko jest super !
  5. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    no on Honorka ale masz fajosko

    bedziecie mieli małe

    a na razie znosisz patyki na gniazdo
  6. tomek_lodz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomek_lodz Zarejestrowany: 12.08.2004 Posty: 467
    Honorata
    Gratulacje
    a czy wiesz już w jakich kolarach pokój dziecinny
    i czy nie potrzeba piętrowego łóżka (jak u nas)
  7. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Honorata i Gosias. Z peanami na czesc dachow z "Dagartu" moze macie racje, ale ja sie nie zdecydowalem. Owszem, p. Dagmara wyglada na osobe bardzo kompetentna i przedstawila tez atrakcyjna oferte cenowa, ale wczesniej bralem od nich system kominowy Zapel i juz nie bede ryzykowal takich przejsc.
    Pisalem juz we fragmentach: dalem projekt i zle policzyli mi wysokosc kominow, wobec czego do kosztorysu trzeba bylo pozniej dodac ok. 40 % i cena zblizyla sie do Leiera (jesli nie do Schiedla). Musialem zaplacic za dodatkowy transport (wlascicielka bazuje na cenach taksowek ), a na koniec odwiedzic ich po raz szosty lub siodmy, bo kolejny raz czegos jeszcze nie doliczyli.
    Piszac to - boje sie - bo dzis lub jutro bedzie murowany komin ponad dach i znow moze sie okazac, ze czegos braknie.[/b]
  8. Honorata ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata Zarejestrowany: 07.07.2003 Posty: 1407
    mmmad z peanami to przesadziles, bo peanow na czesc to chyba zaden "fachowiec" czy hurtownik ode mnie nie uslyszy, ale ja nic zlego nie moge powiedziec na uslugi Dagartu, zamawialam u nich sporo rzeczy, mimo ze buduje w zupelnie innej czesci miasta, zmaowienia sie zgadzaly, transport na czas, bylo taniej niz gdzie indziej, obsluga byla fachowa, a wiec ja mam wrazenia pozytywne, tyle ze jak widac nie zawsze to tak wyglada.

    P.S. Ponawiam pytanko o drzwi wewnetrzne godne polecenia (z wyjatkiem Budrexu) i szafy wnekowe/garderoby coby byc zadowolonym a nie zbankrutowac.
  9. mobby DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mobby Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 538
    Honorata
    Jeśli chodzi o drzwi to zerknij http://www.agmar.biz.pl/certyfikaty.html,może coś wybierzesz. Wtedy spróbuj bezpośrednio z firmą, są elastyczni.
    W Zgierzu na ul. Konstantynowskiej 60 ( tel. 716-60-25) ma w ofercie sporo firm, ale do ściągnięcia, bez mozliwości zobaczenia, choc myślę że ceny umiarkowane.

    Pozdrwiam

    Mobby
  10. monika i wojtek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monika i wojtek Zarejestrowany: 28.02.2005 Posty: 46
    Honorata
    gratulacje ogromne z okazji maleństwa, aż pozazdrościłam )
    nasz synek ma już ) 12 m-cy
    a za namiary wielkie dzieki, napewno skorzystamy i się z ludźmi umówimy pogadać wstępnie

    pozdrawiam serdecznie
    Monika
  11. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Dołączam się do gratulacji dla nowych Mam i Tatusiów!

    U mnie prace w toku. Kafelkarz kończy salon i nie chcę zapeszyć, ale jak na razie to fachowiec pierwsza klasa, robi szybko i dobrze a miejsc do wykazania się miał sporo. Poza tym robi się podbitka (drewniana), malowanie, zabudowa kuchni i tynk zewnętrzny. Jeszcze meble i powolutku myślę że można pakować torby. Na listopad planuje jeszcze kostkę betonową a podjazdu mam ponad 300m2...

    Pozdrawiam!
  12. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Cytat Napisał mmmad
    Honorata i Gosias. Z peanami na czesc dachow z "Dagartu" moze macie racje, ale ja sie nie zdecydowalem. Owszem, p. Dagmara wyglada na osobe bardzo kompetentna i przedstawila tez atrakcyjna oferte cenowa, ale wczesniej bralem od nich system kominowy Zapel i juz nie bede ryzykowal takich przejsc.
    Pisalem juz we fragmentach: dalem projekt i zle policzyli mi wysokosc kominow, wobec czego do kosztorysu trzeba bylo pozniej dodac ok. 40 % i cena zblizyla sie do Leiera (jesli nie do Schiedla). Musialem zaplacic za dodatkowy transport (wlascicielka bazuje na cenach taksowek ), a na koniec odwiedzic ich po raz szosty lub siodmy, bo kolejny raz czegos jeszcze nie doliczyli.
    Piszac to - boje sie - bo dzis lub jutro bedzie murowany komin ponad dach i znow moze sie okazac, ze czegos braknie.[/b]
    Zgadzam się z Tobą całkowicie .Dagmara jest przeurocza ale jej oferta Anależała niestety do najdroższych jakie dostałem. Co do wyliczeń z projektu mam podobne wrażenia ale u mnie wszystko zostało wyliczone z dużym 20% zapasem. Tańsza od Dagartu była nawet oferta APK którzy też nie należą do najtańszych. Ale to tylko moje osobiste doświadczenia.
  13. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Wczoraj zadzwonila do mnie firma od dachu, ze dzis moga zaczac u mnie prace. Troche bylem zaskoczony, bo umawialismy sie na 1 pazdziernika. Okazalo sie, ze gdzies, gdzie mieli robic, nie ma jeszcze nawet wiezby.
    U mnie w tej chwili stawiane sa kominy i musze zamowic jeszcze laty i kontrlaty, wiec zaczna od poniedzialku.
    Dziwne (w pozytywnym sensie), ale jakos tak u mnie jest, ze na razie zamiast opoznien w pracy mam przyspieszenia terminow. Moze to bonus za maksymalnie wydluzone formalnosci? Albo informacja "zima bedzie ciezka i dluga"
  14. Honorata ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata Zarejestrowany: 07.07.2003 Posty: 1407
    Kochani, oprócz dzrzwi wewnetrznych szukam tez inspiracji co do tego jak mam wygladac mój taras i podjazdy, jak wogole te przestrzen przed i wokol domu rozplanowac, za ogord wezme sie w przyszlym roku, ale troche utwardzanych powierzchni przed domem chcialabym juz miec, bo inaczej utone w glinie jesienia i wiosna.

    Niesttey fachowcy od kostki, ktorzy przychodza nie maja pomyslów, to jedynie "panowie od ukladania" , wiec projketowac musze sama.
    Macie moze jakies inspiracje? linki do stron? fotki?
    Albo moze macie osobe godna polecenia od kostki -material który juz mam to kostka bazaltowa + kruszywo granitowe.
    (zaznaczam ze panowie od kostki betonowej nie podejmuja sie ukladania bazaltowej, juz probowalam ich podpytywac).

    Tomek_Łódź napewno wystarczy pojedyncze łóżeczko na razie w naszej sypialni
  15. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Gratulki Honorata

    BTW na wiosnę przybędzie też jedna mała Kropka ale niestety z budową raczej nie zdążymy

    W tygodniu idziemy do banku po kredzia - pewnie pko bp - dobrze to?

    No i zaczną się rozważania i plany, plany i rozważania - co do technologii budowania......................................... .................. Jutro jedziemy zobaczyć jak buduje niejaki rzyraf pod warszawką (szkielet ale trochę inny niż kanada), myślę też o jakichś bardziej tradycyjnych metodach, ale kompletnie nie wiem jak znaleźć firmę, która by postawiła dom w tradycyjnej technologii... jak na razuie znalazłem jakichś gości z Wawy, Szczecina i spod Krakowa, ale oni budują tylko w swoich okolicach... Jak sobie poradziliście z początkami, kompletnie nie wiem od czego zacząć Trochę się przerażam sam na co się porywamy, ale chyba trzeba być dobrej myśli?
  16. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał monika i wojtek
    hej kropi
    też w Dobieszkowie oglądaliśmy działki
    ale wkońcu kupiliśmy w Kalonce, do nas jedzie się Marmurową prosto i jak asfalt skręca koło sklepu w prawo to do nas jedzie się dalej prosto, drogą z kostki, miedzy sklepem a kapliczką, i tak jeszcze kawałek.

    czy nikt nie poleci nam ekipy?
    Też fajna okolica, trochę bliżej do komunikacji
    Ale urzekły mnie dobieszkowskie otwarte przestrzenie - no i bliskość lasu

    Sam szukam firmy wykonawczej, z tym że waham się jeszcze co do technologii - tak w stronę drewna . Takich firm mógłbym kilka wskazać, choć nie wiem, czy by was to zaciekawiło. Ale jeśli znajdziecie jakichś bloczkowców, to dajcie znać - nasz domek ma być nieduży i przede wszystkim tani, niestety Łódź to nie Wawa i za mieszkanko nie dostanie się zbyt wiele a toi nasz główny kapitał zakładowy...
    A jak z mediami - macie w działce czy ciągniecie?
  17. Aggi Lider FORUM (min. 2800)
    Aggi Zarejestrowany: 30.08.2004 Posty: 4443
    Cytat Napisał monika i wojtek
    hej kropi
    też w Dobieszkowie oglądaliśmy działki
    ale wkońcu kupiliśmy w Kalonce, do nas jedzie się Marmurową prosto i jak asfalt skręca koło sklepu w prawo to do nas jedzie się dalej prosto, drogą z kostki, miedzy sklepem a kapliczką, i tak jeszcze kawałek.

    czy nikt nie poleci nam ekipy?
    wysylam na priv
  18. wierzba75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wierzba75 Zarejestrowany: 07.02.2005 Posty: 47
    Szukam ekipy do budowy na przyszły rok, dom ok 150 m, ściana 3 warstwowa
    Będę wdzięczny za namiary na sprawdzone ekipy

    Z innej beczki:

    Dostałem ostatnio "Zawiadomienie o wszczęciu Postępowania" z URZĘDU REGULACJI ENERGETYKI w sprawie mojego przyłącza gazowego.
    Z gazowni dostałem warunki odmowne (konieczność współfinansowania) na co im odpowiedziałem pismem w którym proszę o oszacowanie kosztów takiego współfinansowania. Jak do tej pory bez odzewu.

    Czy taki urząd może coś zdziałać, warto walczyć z gazownią ?
    Ma ktoś w tym temacie doświadczenie ?
  19. mack DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mack Zarejestrowany: 11.08.2004 Posty: 696
    Cytat Napisał mmmad
    Honorata i Gosias. Z peanami na czesc dachow z "Dagartu" moze macie racje, ale ja sie nie zdecydowalem. Owszem, p. Dagmara wyglada na osobe bardzo kompetentna i przedstawila tez atrakcyjna oferte cenowa, ale wczesniej bralem od nich system kominowy Zapel i juz nie bede ryzykowal takich przejsc.
    Pisalem juz we fragmentach: dalem projekt i zle policzyli mi wysokosc kominow, wobec czego do kosztorysu trzeba bylo pozniej dodac ok. 40 % i cena zblizyla sie do Leiera (jesli nie do Schiedla). Musialem zaplacic za dodatkowy transport (wlascicielka bazuje na cenach taksowek ), a na koniec odwiedzic ich po raz szosty lub siodmy, bo kolejny raz czegos jeszcze nie doliczyli.
    Piszac to - boje sie - bo dzis lub jutro bedzie murowany komin ponad dach i znow moze sie okazac, ze czegos braknie.[/b]
    też miałem przejścia - do komina Zapel przysłali inne pustaki wentylacyjne niż zamawiałem. Od razu zaczęli też temat dachu - miło kompetentnie ale drogo.
    Pytanie do Zapelowców - jakie zakończenie komina - oryginalne od Zapela?, czapka betonowa?, jak kończyliscie kanały wentylacyjne - kratką z boku czy daszkiem?
  20. Darwol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darwol Zarejestrowany: 11.11.2003 Posty: 134
    Honorata
    Ja do robienia podjazdów przymierzam się na listopad bo taki wolny termin ma mój wykonawca. Wychodzi tego strasznie dużo bo dom jest odsunięty od drogi na ponad 40 metrów i mniej więcej będzie ok. 350 m2. Wykonanie tego w kostce betonowej z robocizną to ok 100zł za m2 Rachunek wychodzi astronomiczny. Z tego powodu mimo że niechętnie ale zrezygnowałem z bardziej szlachetnego materiału. Co do sposobu ułożenia to planujemy aby podjazd był lekko zakrecony do garażu z małym rondem. Wychodzi prawie tyle samo kostki a powinno być bardziej wygodnie. Jeśli możesz to prośba o Twoje kalkulacje cenowe: materiał i robocizna. Może nie okażą się zaporowe i jednak...

    Kropi
    Technologią szkieletu miałem trochę styczności, stąd wiem że rzeczą podstawową jest użyte na konstrukcje drewno: musi być odpowiedniej wilgotności bodajże 15 stopni i strugane aby nie wrąbały go robale -wtedy nie trzeba impregnować, oraz wykonane izolacje. Niestety ale pierwsze domy robione były z drzewa prawie prosto z lasu - efekty tego są tragiczne. Z tego też powodu ceny pierwszych na rynku wtórnym domów w szkielecie są średnio ok. 15% niższe od tych tradycyjnych.

    Dla tych którzy są na etapie wykonania dachu dwa słowa o moich doświadczeniach. Dałem projekt do dwóch poleconych firm: jedna z nich to Grodach z Rąbienia. Cena (z materiałem) była znacznie wyższa co się później okazało z powodu przyjęcia np. większych przekrojów krokwi tak "na wszelki wypadek żeby się skręcały". Przyznam że w pierwszej kolejności patrzyłem za ceny z metra i ta róźnica mogłaby mi umknąć.

    Inny sposób na nabicie klienta w butelkę to nie uwzględnianie jakiś kosztów lub przyjecie innych niż te w projecie rozmiary. Potem porównójemy ceny i bieżemy tą najniższą a przy wykonaniu okazuje się że trzeba dopłacić za coś tam, albo np. dach urósł BTW szczetem była moja wizyta w sklepie gdzie promocja na łóżko była prawdą tylko że bez materaca, którego w tym przypadku nie daje się oddzielić od stelaża

    Pozdrawiam!
Pokaż wyniki od 3841 do 3860 z 24849