dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. mmiodek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mmiodek Zarejestrowany: 25.03.2005 Posty: 103
    Acha, jestem elektrykiem z uprawnieniami (E+D+budowlane wykonawcze b/o), choć z praktyką instalacyjną raczej niewielką, więc jakby jakies pytania, to chętnie sam się doszkolę i spróbuję odpowiedzieć.
  2. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Cytat Napisał Pablo1979
    ja mam wszystko z dialogu
    telefon i net
    Pablo
    Jak biega net z dialogu? Zastanawiam sie, czy sie nie przeflancować, bo u mnie sieć z routerem, dzielimy neostradę na trzy kompy. Tylko 256, bo trochę drogo. A telefon w dialogu byłby dla mnie bardzo korzystny.
  3. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał jacekot
    Nie strasz mnie że to tyle trwa Jacek
    Ja nie straszę, opisuję swoje przygody z urzędasami, dzisiaj właśnie dostałem pismo ze nie mogą rozpatrzyć mojego podania o określenie warunków zabudowy w ustawowym terminie jednego miesiąca ponieważ Łódź nie ma aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego i dodatkowe ustalenia wymagają dodatkowej pracy. Nieoficjalnie dowiedziałem się że osoba przydzielona do mojej sprawy wzięła sobie urlop a drugiemu prędzej ręka uschnie niż zastąpi kolegę.
    Pracuje w prywatnej firmie i jak czytam co się dzieje w urzedach to normalnie jest to nie wyobrażalne. Umnie jak dzwoni klient to nie ważne gdzie zadzwoni , to napewno któś sie nim zajmnie lub za moment odpowiednia osoba zadzwoni . Nie ma tekiej możliwości aby zostawić klienta bez załatwienia sprawy. U nas w branży jest tak że konkurencja tylko czeka na to aby chociaż na chwilę odpuścić petenta i już jest miło obsługiwany przez innych . Więc jak słysze że ktoś pojechał na urlop i nikt go nie zastepuje to normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

    Jacek
  4. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał anna99
    Witajcie nowi forumowicze z grupy łódzkiej!!!
    Jak to miło przeczytać, że następni są zapaleńcy do budowy (hi, hi, jak to miło juz o tym zapomnieć!!! ). Patriotyzm lokalny sie odzywa i dlatego Aleks górą. Do dociekliwych: net mam z TP SA i jak na razie (odpukać!!! ) nie ma kłopotów. I jakoś nie mogę przyłączyc sie do postu : komu niepotrzebny telefon stacjonarny?
    Otóż zawiadamiam: MNIE POTRZEBNY. Dlaczego? Otóż są jeszcze ludzie, którzy nie korzystają z: netu, komórek, skypa, i w dodatku mieszkają w innym województwie i na dodatek są moja bliską rodziną. Dlatego mozliwość darmowego dzwonienia po 20 jest bardzo wygodna. A jak sie przeniose do Dialogu to będzie jeszcze bardziej kuszące.
    Jak to miło, kropi, ze masz już swoje miejsce na ziemi. Teraz to juz tylko do przodu!
    Aniu masz sliczny domek , już Ci zazdroszcze .
    Dzięki Twoim zdjęciom poszeżyłem swoją wiedzę na temat instalacji.
    Ile budowałaś swój dom ?
    Jacek
  5. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Cytat Napisał kropi
    Sorki że nowy post ale nie chcę żeby zginęło a ytanie jest ważne:

    Gdzie w Łodzi lub okolicy znajdę firmę od piecy akumulacyjnych?

    Chodzi mi o to, żeby sobie podotykać, popatrzeć, poprzymierzać...
    Mój znajomy kupował piec do sowjego domku w Zgierzu .
    podpytam to dam CI znać
    Jacek
  6. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał jacekot
    Cytat Napisał kropi
    Sorki że nowy post ale nie chcę żeby zginęło a ytanie jest ważne:

    Gdzie w Łodzi lub okolicy znajdę firmę od piecy akumulacyjnych?

    Chodzi mi o to, żeby sobie podotykać, popatrzeć, poprzymierzać...
    Mój znajomy kupował piec do sowjego domku w Zgierzu .
    podpytam to dam CI znać
    Jacek
    Będę aczkolwiek wdzięczny . Znalazłem jakieś cuś naprzeciw Leclerca, zaraz tam jadę, ale z tego co słyszałem, nie mają piecy Inproela, a te mnie osobliwie interesują ze względu na korzystny stosunek .
  7. długi Lider FORUM (min. 2800)
    długi Zarejestrowany: 06.10.2003 Posty: 3293
    Kropi bo zacznę podejrzewać ,że Stasiek do farelki podobny
  8. jacekkkk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacekkkk Zarejestrowany: 16.02.2005 Posty: 252
    u mnie tynki cementowe w całym domu zrobiłem sam ze szwagrem i powiem wam że jest to najcięższa praca z tych które sam na budowie wykonywałem. Jeśli chodzi o geodetę to miałem z Poddębic miłych 2 facetów w 2003 do 8 narożników brali 300 zł.teraz nie wiem dla zainteresowanych podaję tel który posiadam do nich 503012931(Chmielak i Czajka) podaję namiar publicznie bo przy kompie ostatnio niewiele bywam i zanim napisałbym na priv to trochę by potrwalo
  9. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Kropi, zadzwoniłam do twijego architekta, ale nadal zajęty. A tu trzeba kupić projekt i zacząć zabawę z adaptacją...

    Czy nie ma ktoś niedrogiego architekta do adaptacji i papierologii??? Jak nie to zostanie mi firma za 4 000 (bez geodety, projektu, sama ich usługa...)
  10. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał EZS
    Kropi, zadzwoniłam do twijego architekta, ale nadal zajęty.
    Tak, zajęty - ostatnio go widziałem w Galerii - ale to moje coś już w tym tygodniu ma skończyć (mam nadzieję ). Niestety nigoko innego nie znam - a może on będzie wiedział kto coś takiego robi za sensowne pieniądze, w końcu wszyscy architekci się znają
  11. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  12. msci SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msci Zarejestrowany: 29.12.2005 Posty: 99
    dawno nie zaglądałem i widzę, że wiosna jednak nadeszła przynajmniej tutaj.

    Ja mam net z dialogu 1Mb ADSL i chodzi bez zastrzeżeń

    Pablo wrzuciłbyś namiary na kierownika na priv?

    Co do geodety w Aleksie to mam ciekawą alternatywę ale pytajcie na priv
  13. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Aniu masz sliczny domek , już Ci zazdroszcze .
    Dzięki Twoim zdjęciom poszeżyłem swoją wiedzę na temat instalacji.
    Ile budowałaś swój dom ?
    Jacek
    Bardzo dziękuję za miłe słowa. To miód na serce. Zawsze chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami.

    Mój dom budowałam od maja 2003 do września 2004. Z przerwą zimową. Ale tylko dlatego tak długo, bo mi sie akurat nie spieszyło. Wiedziałam jedno, że na stancji nie moge zostać na drugi sezon grzewczy. Więc czy to byłby kwiecień czy wrzesień 2004 to było mi rybka.

    Najlepsze informacje o piecach akumulacyjnych na pewno ma Honorata. Tylko ona jest teraz młoda mama i nie zagląda na forum.
  14. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał anna99

    Najlepsze informacje o piecach akumulacyjnych na pewno ma Honorata. Tylko ona jest teraz młoda mama i nie zagląda na forum.
    Oni zamawiali akupiece z Inproela, z Gliwic. Wiem, bo mamy tego samego kierbuda . Niestety firma tutaj ma tylko przedstawiciela, a ja chciałem sobie je pooglądać na żywo...

    Byłem dziś w saloonie przy Inflanckiej 72, mają tam AEG i Elektrotermię, oraz mocno niechętny stosunek do konwektorów (których chyba nie prowadzą...) więc pani zaproponowała mi akupiece do wszystkich pomieszczeń... no ja się nie dziwię, wypasiony konwektor kosztuje 300 a średni akupiec 3 tysiące, jest o co zawalczyć tylko że ja nie sądzę abym ich potrzebował aż tyle - a za te 15,000 różnicy wolę sobie kupić samochód

    Wysłałem zapytanie ofertowe do nich i do Inproela, ciekawe co odpiszą... Inproel też ma tendencję do nadwymiarowania - w sumie tekst " lepiej trochę więcej zapłacić i nie martwić się, że pani zmarznie" sprzedaje się wyśmienicie, szkoda tylko że to "trochę" potrafi rozmnożyć się do kilku tysięcy a gdy zajdzie potrzeba, można przeciez pogrzać konwektorem w dzień... za te parę złotych

    Potrzebuję rzetelnych informacji nt ogrzewania elektrycznego!

    Jak na razie dokształcam się na Forum, na szczęście nie jestem jedyny, któremu prunt wychodzi najkorzystniej
  15. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Aniu obejrzałem sobie Twój piękny domek. Super. Tak Ci zazdroszczę. U mnie wykończeniówka która mnie wykańcza. Wszędzie wszędobylski kurz (gładzie). Proszę powiedz ile z grubsza mieści się drewna opałowego w tym Twoim b.ładnym sztaplu (zdjęcie 79 i 80) i na jak długo Ci wystarczyło. Mamy podobne domy, ja też mam garaż doklejony wzdłuż całej ściany północnej. Może niedługo zamieszczę swój album z fotkami. Też mam problem z netem - walczę z TPSA o neostradę. Inne wersje, w tym wszystkie bezprzewodowe u mnie padają. Mój kolega który ma dom w Żabiczkach wywalczył od TPSA comiesięczne odszkodowanie za to,że miał mieć od nich linię a oni nie wywiązali się z umowy. TPSA jako monopolista na rynku musi ponosić tego konsekwencje. Może to jest sposób na tańszy net (cha, cha)! Pzdr.
  16. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    [quote="kropi"]
    Cytat Napisał jacekot
    Cytat Napisał kropi
    Sorki że nowy post ale nie chcę żeby zginęło a ytanie jest ważne:

    Gdzie w Łodzi lub okolicy znajdę firmę od piecy akumulacyjnych?

    Chodzi mi o to, żeby sobie podotykać, popatrzeć, poprzymierzać...
    Mój znajomy kupował piec do sowjego domku w Zgierzu .
    podpytam to dam CI znać
    Jacek
    Pytałem i znam odpowiedz ale widze ze już sam znalazłeś ten sklep.
    To nie był Zgierz ale Łódz za Leclerciem w kierunku Brzezin po lewej stronie (dawny GS).
    Pozdr
    Jacek
  17. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    To gorzej, bo wygląda na to, że jest to jedyna firma w Łodzi, któa się tym zajmuje...
  18. ogloszka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogloszka Zarejestrowany: 11.02.2005 Posty: 71
    Cytat Napisał EZS
    Kropi, zadzwoniłam do twijego architekta, ale nadal zajęty. A tu trzeba kupić projekt i zacząć zabawę z adaptacją...

    Czy nie ma ktoś niedrogiego architekta do adaptacji i papierologii??? Jak nie to zostanie mi firma za 4 000 (bez geodety, projektu, sama ich usługa...)
    WITAM mam panią architekt która obecnie zajmuje się adaptacją naszego projektu posiada własnych instalatorów z którymi współpracuje od dawna (oczywiście można mieć własnych) jest otwarta na wszelkie pomysły i sugestie dużo podpowiada przy ewętualnych zmianach w projekcie ale się nie upiera na temat ceny nic nie mogę powiedzieć ponieważ my jesteśmy liczeni troche inaczej ajak to sie okaże dopiero na końcu a teraz dla zaintweesowanych namiary podaję je na forum ponieważ mam duze kłopoty z compem i nie wiem kiedy znowu uda się go odpalić (a tak na marginesie może się ktoś zna na compach) no dobra teraz namiary PANI Barbara Adamczyk 0426583646 506590410 drugi namiar ale na ten tamat nic nie wiem biuro obrotu nieruchomości PANDORA 2001 s.c Aleksandrów Łódzki 042 7125222 życzę owocnych rozmów GOSIA
  19. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Cytat Napisał rosa
    Aniu obejrzałem sobie Twój piękny domek. Super. Tak Ci zazdroszczę. U mnie wykończeniówka która mnie wykańcza. Wszędzie wszędobylski kurz (gładzie). Proszę powiedz ile z grubsza mieści się drewna opałowego w tym Twoim b.ładnym sztaplu (zdjęcie 79 i 80) i na jak długo Ci wystarczyło.
    Rosa dzieki za komplementy. W naszej drewutni (ja tak to nazywam ) mieści się 5 metrów drewna. oczywiście przestrzennych. Palimy dosyć sporo, bo w zimie niemal codziennie po południu, w weekendy obowiązkowo. I te 5 metrów to trochę mało, bo zabrakło już w lutym. W tej chwili mamy kupione 7 m drewna na przyszły sezon , z czego dwa jest złozone wzdłuż ściany garazu. A dobrzy ludzie mówili od razu, żeby dwie takie drewutnie zbudować, mało to miejsca zajmuje, poręczne, co by było na zaś.
  20. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Aniu tak też myślałem,że to jest na oko ok.5 mp. My też "używamy" kominka jako dogrzewacza w tej samej częstotliwości. Reszta na gaz. Np. ostatni rachunek był za 2-m-ce 828zł (dom 3xm, 215m2); jak to wychodzi u Was? Pzdr.
Pokaż wyniki od 4801 do 4820 z 24849