dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ile placicie za drewno i gdzie bierzecie
  2. 2r SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2r Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 16
    moze ktos z was wie jak dlugo czeka sie na wydanie pozwolenia na budowe w gminie aleksandrow , chodzi mi o czas od zlozenia kompletnej dokumentacji do urzedu
  3. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    [quote="ogloszka
    WITAM mam panią architekt GOSIA[/quote]

    Więc zadzwoniłam. faktycznie bardzo miła. Cena adaptacji znosna (= cenie projektu... gotowego). Za projekty przyłaczy jak za zboże!!! - 700-800-900. Rany, ci instalatorzy to sobie żyją... Ale myślę, że będzie dobrze, bo ugodowa: przedłużyć domek - nie ma sprawy, poszerzyć - też można. Jak miło usłyszeć .
    No to czekam na podział działki (jeszcze tydzień), a w "międzyczasie" jadę sobie do Meksyku. Za 2 dni będzie mi CIEPŁO, CIEPŁO, CIEPŁO. Szkoda tylko, że służbowo i nie będzie czasu na rozrywki.... Ale CIEPŁO tam NIE MA śniegu
  4. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Cytat Napisał rosa
    Aniu tak też myślałem,że to jest na oko ok.5 mp. My też "używamy" kominka jako dogrzewacza w tej samej częstotliwości. Reszta na gaz. Np. ostatni rachunek był za 2-m-ce 828zł (dom 3xm, 215m2); jak to wychodzi u Was? Pzdr.
    U nas domek mniejszy, ok. 130 m2. Przy mojej ciepłolubności (23 st.) i bez przerwy dziennej (córka "pracuje" w domu - tzn. pisze prace licencjacką) za gaz (co + ciepła woda) zarówno w styczniu jak i w lutym płaciłam po 270 zł czyli spaliłam 200 m3 gazu co miesiąc.

    Cytat Napisał Pablo1979
    ile placicie za drewno i gdzie bierzecie
    Ostatnio wydzwoniliśmy wszystkich dostawców z gratki i znajomych ogłoszeń. Kupiliśmy buka (piekny, 45 cm) po 160 zł i brzozę po 150 zł. Jesli trzeba, wezmę od męża namiary i podam.

    Cytat Napisał 2r
    moze ktos z was wie jak dlugo czeka sie na wydanie pozwolenia na budowe w gminie aleksandrow , chodzi mi o czas od zlozenia kompletnej dokumentacji do urzedu
    Teraz nie wiem, bo pozwolenie wydaje Zgierz a nie Aleks, jak to drzewiej bywało za moich czasów. Ale jeśli ktoś szuka fachmana od adaptacji, to proszę spróbować uderzyć do p. Marii w UG Aleks. Mnie robiła adaptację i mam bardzo miłe wspomnienia, nie mówiąc o znośnych kosztach. Uzgodnienia nic mnie nie obchodziły.
  5. tomek_2 ELITA FORUM (min. 1000)
    tomek_2 Zarejestrowany: 11.03.2004 Posty: 1411
    Czy moglby ktos z was polecic dobrego brukarza do ulozenia kostki granitowej na podworzu? Mam rozne namiary, ale wszystkie w ciemno - a b. mi zalezy na osobie sprawdzonej, z ktorej pracy byliscie zadowoleni. pozdrawiam was, tomek_2
  6. 2r SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2r Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 16
    Cytat Napisał tomek_2
    Czy moglby ktos z was polecic dobrego brukarza do ulozenia kostki granitowej na podworzu? Mam rozne namiary, ale wszystkie w ciemno - a b. mi zalezy na osobie sprawdzonej, z ktorej pracy byliscie zadowoleni. pozdrawiam was, tomek_2

    a masz juz kostke? a duza powierzchnie masz do ulozenia?
  7. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał EZS
    Więc zadzwoniłam. faktycznie bardzo miła. Cena adaptacji znosna (= cenie projektu... gotowego). Za projekty przyłaczy jak za zboże!!! - 700-800-900. Rany, ci instalatorzy to sobie żyją... Ale myślę, że będzie dobrze, bo ugodowa: przedłużyć domek - nie ma sprawy, poszerzyć - też można. Jak miło usłyszeć .
    A czy Pani architekt powiedziala Ci, ze poszerzenie i wydluzenie budynku to beda rysunki zamienne w konstrukcji? - Mnie to kosztowalo +700 do gotowego projektu.
    A na dodatek wyglada to tak, ze wszystkie instalacje sie rozsypaly... Nie te dlugosci, za male grzejniki, nie tu swiatlo, wylaczniki, za male doswietlenie itp. Projektanci problem zbyli stempelkiem "instalacje dopasowac na budowie". Jesli chodzi o elektryke, to i tak sie tym nie przejalem, ale np., w projekcie mam uklad i zestawienie grzejnikow, ktorego nie potrafie przelozyc do nowych warunkow. Na szczescie bardzo sympatyczna Pani z hurtowni mat. instal. z Andrzejowa przy robieniu kosztorysu na c.o. jeszcze raz to przeliczala i mam nadzieje, ze jest ok.
    A propos cen: dzis jest tak, ze zeby dostac klienta podaje sie niska cene podstawowa, a zysk wyrabia sie pracami dodatkowymi.

    Cytat Napisał EZS
    No to czekam na podział działki (jeszcze tydzień), a w "międzyczasie" jadę sobie do Meksyku. Za 2 dni będzie mi CIEPŁO, CIEPŁO, CIEPŁO. Szkoda tylko, że służbowo i nie będzie czasu na rozrywki.... Ale CIEPŁO tam NIE MA śniegu
    A ja w zasadzie lubie snieg. Tylko w tym sezonie mnie tez juz przeszkadza - chcialbym rozpoczac prace na budowie...
  8. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Znowu pada... niech to szlag Wicheerek wczoraj zapowiadał... ochłodzenie Jeszcze trochę i harmonogram nam się rypnie
  9. tomek_2 ELITA FORUM (min. 1000)
    tomek_2 Zarejestrowany: 11.03.2004 Posty: 1411
    Cytat Napisał 2r
    Cytat Napisał tomek_2
    Czy moglby ktos z was polecic dobrego brukarza do ulozenia kostki granitowej na podworzu? Mam rozne namiary, ale wszystkie w ciemno - a b. mi zalezy na osobie sprawdzonej, z ktorej pracy byliscie zadowoleni. pozdrawiam was, tomek_2

    a masz juz kostke? a duza powierzchnie masz do ulozenia?

    Kostki jeszcze nie mam - dopiero planuje zakup. Powierzchnia w granicach 200 m2.Poszukajcie prosze namiarow na swoich brukarzy - kto temat ma juz z glowy
  10. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Lubię śnieg tylko jak mam urlop i jestem w górach - wtedy te ośnieżone jodły itd. Nienawidzę śniegu w mieście - jest brudny i mokry i przeszkadza . A w tym roku mam go już dość - ciągle jestem zagrypiona, dziecko stale chore. Dobrze chociaż, że budowę zaczynam najwcześniej w sierpniu.....

    O cenie przeróbek projektu nie rozmawiałam. Jak będzie za wysoka, to nie przerobię. Jak twierdzi mój mąż - mniejszy domek bardziej integruje rodzinę (on by najchętniej został w bloku, tu ma pełną integrację bo siedzimy sobie na głowie). No i mniej o 10m do ogrzania i sprzątnięcia .
    Co do cen architektów, to w Łodzi ten rynek jest chyba dobrze skonsolidowany, gdzie nie pytam, wychodzi na to samo, jak nie od razu, to po rozmowach szczegółowych. Te ceny projektów instalacji mnie dobiły - 900 zł za wod-kan!!! Toż to prawie cena całego projektu
  11. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    Anna99 napisała :
    U nas domek mniejszy, ok. 130 m2. Przy mojej ciepłolubności (23 st.) i bez przerwy dziennej (córka "pracuje" w domu - tzn. pisze prace licencjacką) za gaz (co + ciepła woda) zarówno w styczniu jak i w lutym płaciłam po 270 zł czyli spaliłam 200 m3 gazu co miesiąc.

    Aniu , wydaje się że nie dużo płacić za ogrzewanie , jak czytałem niektóre posty to niektórzy spalali po 30 m3 na dobe i więcej . Powiedz mi z czego budowałaś dom i jak gruba warstwe ocieplenia masz ( jeśli ją masz ). No i pytanie 100 ptktów jaki masz piecyk , czy masz ogrzewanie podlogowe ?

    Jacek
  12. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Cytat Napisał tomek_2
    Czy moglby ktos z was polecic dobrego brukarza do ulozenia kostki granitowej na podworzu? Mam rozne namiary, ale wszystkie w ciemno - a b. mi zalezy na osobie sprawdzonej, z ktorej pracy byliscie zadowoleni. pozdrawiam was, tomek_2
    U mnie 2 lata temu układała kostkę granitową firma polecona przez Strzegom. Szef Bartosz Dębowski 0-609/029-169. Wszystko zrobili jak należy i jak do tej pory wszystko gra. Pzdr.
  13. 2r SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2r Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 16
    Cytat Napisał tomek_2
    Cytat Napisał 2r
    Cytat Napisał tomek_2
    Czy moglby ktos z was polecic dobrego brukarza do ulozenia kostki granitowej na podworzu? Mam rozne namiary, ale wszystkie w ciemno - a b. mi zalezy na osobie sprawdzonej, z ktorej pracy byliscie zadowoleni. pozdrawiam was, tomek_2
    Mozesz polecic jakiegos speca od brukowania?


    a masz juz kostke? a duza powierzchnie masz do ulozenia?

    ja mam swoje ekipy i wlasna produkcje kostki strzegomskiej szarej i zoltej , kostak 4/6 czy 8/10 ?
  14. anna99 ELITA FORUM (min. 1000)
    anna99 Zarejestrowany: 02.12.2002 Posty: 1135
    Cytat Napisał jacekot
    Powiedz mi z czego budowałaś dom i jak gruba warstwe ocieplenia masz ( jeśli ją masz ). No i pytanie 100 ptktów jaki masz piecyk , czy masz ogrzewanie podlogowe ?
    Jacek
    Mój domek, który faktycznie jest ciepły, zbudowaliśmy z polskiego Ytonga, czyli betonu komórkowego białego o grubości 24 cm. Murowany był na cienką zaprawę klejową. Ocieplenie to styropian grub. 12 cm frezowany. Poddasze ocieplone wełną 15 + 5 cm.
    A "piecyk" to dwufunkcyjny Vaillant AquaPlus z wbudowanym 20 l zasobnikiem warstwowym z tzw. ciepłym startem. Wisi w kuchni. Cyrkulacji brak. Dwie łazienki (jedna nad drugą) i kuchnia. Komfort ciepłej wody jest (2 prysznice to pikuś). Grzeją tradycyjne grzejniki (a la Purmo), nie mam nigdzie żadnej podłogówki, lwia część parteru czyli 3 pokoje z kawałkiem przedpokoju (z wyjątkiem kuchni, łazienki i małego wiatrołapu) jest wyłożona parkietem lamelowym i nikt mnie nie przekona, że podłogówka pod drewno jest cacy. Może i jest ale straty ciepła są spore.
  15. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Jakże się cieszę z grupy łódzkiej. Sama tzn. z mężem mamy zamiar budować. Chociaż jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę, a powinniśmy je miec przynajmniej od miesiąca albo i od dwóch, tylko straszne przejścia mieliśmy z wodą, którą poprzedni właściciele działki nielegalnie doprowadzili do budyneczku (będziemy go rozbudowywać). Ale w przyszłym tygodniu projekty idą do ZUD-u. Chyba się porywamy z motyką na słońce. Ludzie budują domy za lekką ręką licząc po 300 tys. a ja chcę najwyżej za połowę tego. A może nie powinnam się do tego przyznawać, ale co tam! Przeczytałam dziennik Ewy i też postanowilam się dołączyć.
    Jak grupa inicjatywna podejmie decyzję o spotkaniu, to dajcie znać.
    Anisia
  16. AGNIECHA FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AGNIECHA Zarejestrowany: 19.04.2004 Posty: 141
    Witam wszystkich.

    Jestem z Łodzi a budowę zaczynam koło niej.
    Miło mi wszystkich powitać i oczywiście poznać-co będzie powoli następować.
  17. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    topie sie w błocie
    mieliscie takie problemy
    czym nawoziliscie czy utwardzaliscie

    gdzie piach kupowaliscie
  18. 2r SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2r Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 16
    Cytat Napisał Pablo1979
    topie sie w błocie
    mieliscie takie problemy
    czym nawoziliscie czy utwardzaliscie

    gdzie piach kupowaliscie

    piach kupisz w kopalniach kosmin zadzwon do nich to ci poleca jakiegos kierowce , numer jest w panoramie firm
  19. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    U mnie na samej działce jest spoko - grunt mocno piaszczysty - za to na drodze dojazdowej chyba ktoś wywalał jakąś glinę albo inne iły, w każdym razie jest takie miejsce gdzie można elegancko utonąć... Będzie co robić z popiołem z kominka
  20. Mysz_a SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mysz_a Zarejestrowany: 11.12.2005 Posty: 61
    Witam

    Robiliśmy wczoraj mały rajd po firmach oferujących drzwi zewnętrzne. Podobała nam się oferta firmy Grand (biuro w Uniwersalu), ale nie wiemy czy ta firma robi solidne drzwi (teoretycznie mają certyfikat). CZy korzystaliście z ich usług ?
    No i drugie pytanie. CZy macie drzwi p-pożarowe lub normalne z wkładką ppoż ? Z projektu wynika, że takie drzwi powinniśmy wstawic do kotłowni...Jest małe ALE są one albo okropne albo okropnie drogie ? Doradźcie zagubionej Myszy
Pokaż wyniki od 4821 do 4840 z 24849