dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Też właśnie szukam takiej ekipy. Na jutro jestem umówiona z facetem od kanalizacji. Inne przyłącza też podobno robią. Jak mi zrobi kosztorys to dam znać.
  2. Bonga FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bonga Zarejestrowany: 08.12.2003 Posty: 128
    Witam. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ruszamy 14 sierpnia. Mamy już zebrany humus a w sobotę geodeta wytycza budynek. Jedno pytanko: Skąd braliście piasek w okolicach Aleksandrowa / Grotnik?
  3. sihaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sihaja Zarejestrowany: 03.01.2006 Posty: 127
    Ile płacicie kierownikowi budowy? I czy ma ktoś namiar na kogoś solidnego?


    Ola
  4. sihaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sihaja Zarejestrowany: 03.01.2006 Posty: 127
    A no i mam jeszce jeden problem...dostałam z mbanku taki papierek do wypełnienia z prostym kosztorysem... nie bardzo wiem jak się mam do tego zabrac, moze macie jakies wskazówki albo podobny dokument do wglądu.....


    Ola
  5. metea DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea Zarejestrowany: 24.04.2005 Posty: 507
    Bonga- dam Ci namiary na P. koparkowego który przywozi nam również piasek ale dopiero wieczorem bo nie mogę znależć jego tel.
    Pozdrawiam
  6. Darrek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darrek Zarejestrowany: 02.08.2006 Posty: 35
    Witam!
    Zamierzam kupić działkę na Rąbieniu. Pomóżcie "zielonemu" i podajcie namiary na jakiegoś taniego rzeczoznawce do banku.
    Dziękuję z góry))
  7. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Sihaja, ja przy takim uproszczonym kosztorysie posługiwałam się kosztorysem zrobionym przrez naszego projektanta. Moim zdaniem ten od projektanta był grubo zawyżony, bo opiewał na 313 tys za stan surowy zamknięty plus posadzki i ocieplenie. Dla ułątwienia dodam, że nasz domek będzie miał 160 m. kw. łącznie z poddaszem, a 30 metrów już stoi i w parterze dobudowujemy około 50 m. Więc skoro ludzie budują za 150 tys. to powinniśmy się zmieścić w nieco ponad 200 Mam taką nadzieję. Weź od projektanta kosztorys i próbuj.
  8. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał sihaja
    A no i mam jeszce jeden problem...dostałam z mbanku taki papierek do wypełnienia z prostym kosztorysem... nie bardzo wiem jak się mam do tego zabrac, moze macie jakies wskazówki albo podobny dokument do wglądu.....


    Ola
    Moge Ci podeslac przykladowy kosztorys, na ktorym sie wzorowalem.
  9. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Cytat Napisał sihaja
    A no i mam jeszce jeden problem...dostałam z mbanku taki papierek do wypełnienia z prostym kosztorysem... nie bardzo wiem jak się mam do tego zabrac, moze macie jakies wskazówki albo podobny dokument do wglądu.....


    Ola
    U mnie ten kosztorys wykonał kierownik budowy. Zastosował do tego jakąś prcedurę porównacza (nie pamiętam "oficjalnej" nazwy). Generalnie są (nie wiem gdzie) publikowane ustandaryzowane dane ile wybudowanie domu o założonej powierzchni, konstrukcji, standardzie w danym rejonie kosztuje. Wziął (kierbud) kilka przykładów podobnych do mojego domu w Łódzkim - coś uśrednił i to był ten kosztorys. Jest to oczywiście podzielone na rodzaje robót (roboty ziemne, stan surowy otwarty, ...). Dla banku (mbank) było to zupełnie wystarczające - ja (jako "inwestor") z tego niewiele korzystałem.

    pozdr Mariusz
  10. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    witam

    zglaszam sie dowas z ogromna prosba o pomoc w znalezieniu jakiejkolwiek ekipy do uzupelnienia kawalkow sciany pod wiezba oraz odeskowania wiezby i opapowania
    pierwsza ekipa nawalila a druga niemogac sie doczekac dokonczenia swojejj roboty obecnie moze przyjsc dopiero we wrzesniu(wcale sie im niedziwie , ale teraz stoje w miejscu od 3 tygodni )

    prosze poratucie namiarami na jakies ekipy, bede dzwonic i spradzac moze gdziessie wstrzele roboty mam gdzies na tydzien

    ekiopy tynkarskie wewnetrzne i do ocieplen tez sa mile widziane, glazurnicy itp bardzo chetnie przyjme

    dziekuje
  11. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Anisia
    I co z tą firmą??? Masz kosztorys???
    Szukam w gazetach namiarów na kogoś, ale jakoś nikt mi się nie rzuca w oczy... Gdzie się te firmy pochowały?
  12. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Nie zna ktoś prawnika oblatanego w prawie budowlanym? potrzebuję porady prawnej "na gwałt"!!!
  13. Anisia3 ELITA FORUM (min. 1000)
    Anisia3 Zarejestrowany: 07.02.2006 Posty: 2743
    Anisia
    I co z tą firmą??? Masz kosztorys???
    Szukam w gazetach namiarów na kogoś, ale jakoś nikt mi się nie rzuca w oczy... Gdzie się te firmy pochowały?
    Dałam facetowi mój projekt i wycena będzie na sobotę. Wstępnie powiedział mi, że kanalizacja będzie kosztować 8-9 tys. Mam około 40 metrów od studzienki do domku i głębokość 3,5 metra. Dopiero przy domu zmniejsza się do około metra. Ale to wstępny szacunek. W ZWiku za coś takiego chcą około 12 tys. Może odrobinę mniej
    W sobotę napiszę
  14. ddoommiinniikk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ddoommiinniikk Zarejestrowany: 06.06.2005 Posty: 767
    Kto pierwszy "wdepnie" na setną stronę grupy łódzkiej?
  15. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    Luśka dzięki za namiary na pana stolarza Krzysztofa K. do garderób i zabudów. Jestem z nim umówiony na sobotę, zobaczymy jakie padną cyfry. Pzdr.
  16. Darrek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darrek Zarejestrowany: 02.08.2006 Posty: 35
    Witam ponownie!
    Zamierzamy kupić działkę budowlaną w Rąbieniu (przy rozjeżdzie na Rąbinek). Jest może ktoś kto się wybudował lub buduje w pobliżu?
    Czy 30zł/m2 za nieuzbrojoną i nieogrodzoną działkę to uczciwa cena? Jak wygląda sprawa wód gruntowych w tej okolicy?
    Pomóżcie bo chcemy spełnić nasze marzenia ale nie chcemy się wkopać.
    Pozdrowienia dla wszystkich
  17. Gosias SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosias Zarejestrowany: 27.04.2005 Posty: 41
    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Kto pierwszy "wdepnie" na setną stronę grupy łódzkiej?
    Może mój post rozpocznie setną stronę!!! Hurra! - będzie bardzo optymistycznie! Uwaga - obwieszczam całemu światu radosną nowinę - w dniu dzisiejszym odebrałam zawiadomienie, w którym okrągłymi literkami stoi" przyjmuję zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych i.....nie zgłaszam sprzeciwu" - w podpisie - Inspektor Nadzoru budowlanego.
    Wszystkim inwestorom, będącym na początku drogi życzę serdecznie - wytrwałości, optymizmu, energii i duuużo cierpliwości. Wszystkim niedowiarkom - uwierzcie, że można - u mnie całe budowanie trwało rok. 1 lipca 2005 koparka zdjęła humus, a dziś już legalnie mieszkam. Chętnie podziele się bagażem doświadczeń, pytajcie, w wolnej chwili odpowiem, a od jutra juz na pewno będzie łatwiej, bo w domku będzie neostrada. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców - naprawdę warto!Gosias.
  18. AAJ2004 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004 Zarejestrowany: 02.03.2005 Posty: 383
    A u mnie dzisiaj przestoj ze wzgledu na aure.

    Ale domeczek rosnie .... sciany parteru zakonczone.
  19. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał Darrek
    Witam ponownie!
    Zamierzamy kupić działkę budowlaną w Rąbieniu (przy rozjeżdzie na Rąbinek). Jest może ktoś kto się wybudował lub buduje w pobliżu?
    Czy 30zł/m2 za nieuzbrojoną i nieogrodzoną działkę to uczciwa cena? Jak wygląda sprawa wód gruntowych w tej okolicy?
    Pomóżcie bo chcemy spełnić nasze marzenia ale nie chcemy się wkopać.
    Pozdrowienia dla wszystkich
    Zastanów się dobrze, a najlepiej pojedź tam po jakimś solidnym deszczu lub w roztopy. Struktura geologiczna sprawia, że tam jest wiecznie mokro, woda stoi na poziomie -0,5 m a niektóre drogi gruntowe zamieniają się w kanały.
    Co do ceny - jesli media są w drodze a dzialka nie stanowi składowiska gruzu i innych odpadów pod 10-cm warstwa gleby - wydaje się być ok.[/quote]
  20. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał gosias
    uwaga - obwieszczam całemu światu radosną nowinę - w dniu dzisiejszym odebrałam zawiadomienie, w którym okrągłymi literkami stoi" przyjmuję zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych i.....nie zgłaszam sprzeciwu" - w podpisie - inspektor nadzoru budowlanego.
    gratulacje. Po stokroć.
Pokaż wyniki od 5841 do 5860 z 24849