dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. Forsa80 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Forsa80 Zarejestrowany: 21.08.2008 Posty: 295
    SPRZEDAM KOZĘ wraz z postronkiem (2 kolanka i 3 metrowe rurki)

    Ładnie służyła przez zimę, teraz mamy już ogrzewanie więc koza stoi i nie ma co jeść
    Okolice Andrespola!
  2. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał markoos
    milek mówisz o tej koło Strykowa?
    Najprawdopodobniej (nie wiem - ta Zelgoszcz czy ten... ), bo namiar mam od mojego wykonawcy, a on jest ze Strykowa
  3. bajanadjembe ELITA FORUM (min. 1000)
    bajanadjembe Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 1135
    Cytat Napisał bajanadjembe
    Słuchajcie, kochani, jaka to radość, jak żywy ogień wkracza do domku. Ten pierwszy raz.... Nie ma to jak czar płomienia.... i jego ciepełko.

    Nie wytrzymam: Mam kominek.!!!!!!!!!!!!!!!!
    Heeejjo,
    Tak się cieszyłam... wtedy..., a dzisiaj mam mały kłopot.
  4. netbet ELITA FORUM (min. 1000)
    netbet Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 2302
    Cytat Napisał bajanadjembe
    Heeejjo,
    Tak się cieszyłam... wtedy..., a dzisiaj mam mały kłopot.
    zeznawaj...
  5. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    bajana nie daj się prosić...
  6. bajanadjembe ELITA FORUM (min. 1000)
    bajanadjembe Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 1135
    No... to poczytajcie sobie: założyłam wątek w "kominkach" -> Kms
    Teraz nie wiem co mam zrobić.
    Czy szukać innego wykonawcy żeby dokończył?
    Czy naciskać pierwszego żeby skończył?
    Czy wypowiedzieć umowę pierwszemu zażądać zwrotu kasy, oddać wszystko... i zlecić wykonanie od początku do końca innej firmie?

    Miłej lektury.
    Olgusieniunieczka, spotkałam Cię w "kominkach" -> KOMINKI nasze!!!

    PS: w ogóle to latam teraz więcej po kominkowych tematach.
  7. yuka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    yuka Zarejestrowany: 22.09.2008 Posty: 5169
    Cytat Napisał *milek*
    Słuchajcie, ja brałam z Zelgoszcza, cena była uzależniona od samochodu, jesienią 25 ton kosztowało bodajże 450 zł a 12 - 300, jeśli wierzyć moim bazgrołom
    607 534 659
    Ale siany
    Płukanego nie mają Chyba, że nie o tych samych żwirowniach mówimy
  8. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Mam dwa namiary na piasek, niestety kompletnie nie pamiętam jakie ceny i czy mają płukany:
    601357080
    510297490

    Pozdrawiam
  9. SSN774 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SSN774 Zarejestrowany: 13.11.2010 Posty: 152
    Witam,

    dziś miałem spotkanie z facetem od ociepleń aby wstępnie obgadać temat ocieplenia mojej kostki. Przy okazji grubości ocieplenia poruszyliśmy ewentualne obróbki blacharskie dachu i stąd moje pytanie. Czy ktoś z Was zna koszta obróbki blacharskich? Jak to wygląda finansowo?
  10. *milek* ELITA FORUM (min. 1000)
    *milek* Zarejestrowany: 02.09.2006 Posty: 1514
    Cytat Napisał yuka
    Ale siany
    Płukanego nie mają Chyba, że nie o tych samych żwirowniach mówimy
    No siany - płukanego jeszcze nie potrzebowałam, więc nie pytałam...
    A ten mieli wtedy w dobrej cenie, więc zapodałam...
  11. olgusieniunieczka ELITA FORUM (min. 1000)
    olgusieniunieczka Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 1960
    Cytat Napisał SSN774
    Witam,

    dziś miałem spotkanie z facetem od ociepleń aby wstępnie obgadać temat ocieplenia mojej kostki. Przy okazji grubości ocieplenia poruszyliśmy ewentualne obróbki blacharskie dachu i stąd moje pytanie. Czy ktoś z Was zna koszta obróbki blacharskich? Jak to wygląda finansowo?
    Tak z ciekawości zapytam, ile zaoszczędzimy kładąc ocieplenie sami ?

    Obróbki były robione w cenie dachu, na tarasach jeszcze nie więc sama się chętnie dowiem...
  12. Z-35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Z-35 Zarejestrowany: 29.12.2009 Posty: 412
    Jestem teraz na bieżąco bo weszli do mnie dekarze.
    U mnie obróbki blacharskie z założeniem rynien przy 200 mkw dachu to ok. 2 tys. Szczegółowo wygląda to tak:
    - montaż rynny + pas nadrynnowy + pas podrynnowy + rury spustowe- 36 zł mb,
    - obróbka blacharska wiatrownic - 12 zł mb
    - obróbka blacharska komina - 150 zł szt.
    Nie wiem czy to dużo czy mało - mamy kompleksowo usługę z materiałem.
    Ale na 100% sami byśmy tego nie zrobili bo ustrojstwo do gięcia ogromne.
  13. bajanadjembe ELITA FORUM (min. 1000)
    bajanadjembe Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 1135
    Cytat Napisał olgusieniunieczka
    Tak z ciekawości zapytam, ile zaoszczędzimy kładąc ocieplenie sami ?

    Obróbki były robione w cenie dachu, na tarasach jeszcze nie więc sama się chętnie dowiem...
    W sprawie obróbek tarasów: jak robicie, jakie warstwy, jaka blacha, itd?
  14. netbet ELITA FORUM (min. 1000)
    netbet Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 2302
    Cytat Napisał olgusieniunieczka
    Tak z ciekawości zapytam, ile zaoszczędzimy kładąc ocieplenie sami ?

    .
    odpowiedź do moderacji: ...od ..uja...
    odpowiedź taka se: ... samorobne ocieplenie jest fajne do wysokości 3 metrów... przemyśl Olga czy nie macie lęku wysokości....
    odpowiedź bez moderacji: ... zaoszczędzisz jakieś 5- 7 koła..może z dychę... .... sama przykleisz styro... sama zaciągniesz siatkę klejem... sama to wygładzisz... .... nie widzę ( jak na razie ) możliwości położenie samemu tynku.. za duże powierzchnie i za mało czasu na jadną osbobę...

    ale.... jak to przerobię .. Ty będziesz już po zawodach
  15. SSN774 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SSN774 Zarejestrowany: 13.11.2010 Posty: 152
    Cytat Napisał netbet
    odpowiedź taka se: ... samorobne ocieplenie jest fajne do wysokości 3 metrów... przemyśl Olga czy nie macie lęku wysokości....
    Tak jak netbet pisze, do 3 m to nie problem, sam z teściem bym się pokusił, tyle że moja hacjenda ma 12 m wysokości. za 480 m2 ścian wyjdzie mi 22 tysie, chyba że tynk załatwię sobie sam to może trochę taniej. Do tego parę okien do wymiany i będzie 30 do upłynnienia. Fundamenty trzeba odkopać więc to już sami zdziałamy, nie będę płacił za to co mogę zrobić sam. Jak net bet potrafi to czemu nie ja
  16. lpawlow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lpawlow Zarejestrowany: 21.06.2010 Posty: 22
    Witam
    Mam do odsprzedania po okazyjnej cenie projekt "AMBROZJA I".
    Cena wywoławcza 1600zł do negocjacji !
    Odsprzedaje z jednego powodu, nowe warunki zabudowy jakie otrzymaliśmy po podziale działki wymusiły na nas tak dużą liczbę zmian w projekcie, że musieliśmy zrezygnować z projektu gotowego na rzecz projektu indywidualnego ,który powstał na bazie projektu "Ambrozja I"
    Oczywiście projekt orginalny, nienaruszony, do tego faktura zakupu.

    Jeśli ktoś na początku przygody z budowaniem chce zaoszczędzić kilkaset złotych to zapraszam.

    Możliwość odbioru osobistego w Łodzi i okolicach. Dla chętnych z poza Łodzi mogę wystawić aukcję na allegro.
    [email protected]

    PS
    Zapomniałbym dodać. Mam pisemną zgodę od biura
    Pracownia Projektowa Dobre Domy
    Flak & Abramowicz Sp. z o.o.
    na następujące zmiany:
    • zmiany wymiarów fundamentów wynikające z dostosowania budynku do lokalnych warunków gruntowych,
    • wprowadzenia całkowitego lub częściowego podpiwniczenia budynku pod warunkiem nie wynoszenia poziomu parteru w stosunku do poziomu terenu,
    • użycia innych materiałów na konstrukcję budynku (ściany, stropy) przy zachowaniu wymaganych przepisami i normami parametrów i pod warunkiem zachowania walorów użytkowych budynku,
    • rodzaju stropów - przy zachowaniu układu konstrukcji i zachowaniu wymaganych przepisami i normami parametrów,
    • materiałów ścian zewnętrznych i wykończeniowych (tynki, posadzki, dachówki, izolacja cieplna i przeciwwilgociowa) pod warunkiem utrzymania wymaganych parametrów (tj. np. wytrzymałość, ciepłochłonność),
    • programu użytkowego wewnątrz budynku; np. przesunięcia lub likwidacji ścian działowych, zmiany lokalizacji, ilości i kształtu okien oraz drzwi, przy zachowaniu wymaganych przepisami i normami parametrów,
    • kąta nachylenia dachu do 10% lub 5 stopni pod warunkiem dostosowania konstrukcyjnego i zachowania formy architektonicznej,
    • zmiany przekrojów elementów konstrukcji dachowej wynikającej z*dostosowania do materiałów pokrycia lub z dostosowania budynku do innych stref śniegowych i wiatrowych niż podano w projekcie,
    • kolorystyki elewacji, detali dekoracyjnych, kształtu podjazdów i tarasów,
    • instalacji: wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, elektrycznej i centralnego ogrzewania – pod warunkiem zachowania obowiązujących norm i przepisów prawa budowlanego,
    • realizacji projektu wg. lustrzanego odbicia.
    • zabudowa podcienia
    • zmiana wymiarów zewnętrznych garażu
    • zmiana lokalizacji kominów
    • podniesienie ścianki kolankowej o okolo 30cm

    Oczywiście dołączam ją do kompletu.

    Pozdrawiam
    Łukasz P.

    PS
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1524815251
  17. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Witam, potrzebuję kupić ok. 30 metrów zwykłej szarej kostki betonowej (brukowej), czy wiecie gdzie można tanio kupić?.

    Pozdrawiam
  18. Kajka.Z STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kajka.Z Zarejestrowany: 14.04.2010 Posty: 413
    Cytat Napisał SSN774
    Tak jak netbet pisze, do 3 m to nie problem, sam z teściem bym się pokusił, tyle że moja hacjenda ma 12 m wysokości. za 480 m2 ścian wyjdzie mi 22 tysie, chyba że tynk załatwię sobie sam to może trochę taniej. Do tego parę okien do wymiany i będzie 30 do upłynnienia. Fundamenty trzeba odkopać więc to już sami zdziałamy, nie będę płacił za to co mogę zrobić sam. Jak net bet potrafi to czemu nie ja
    SS-ki jak zrobicie impreze z ciastem to wszyscy przyjedziemy jesc i odkopywac
  19. netbet ELITA FORUM (min. 1000)
    netbet Zarejestrowany: 26.05.2009 Posty: 2302
    Cytat Napisał mruva
    Witam, potrzebuję kupić ok. 30 metrów zwykłej szarej kostki betonowej (brukowej), czy wiecie gdzie można tanio kupić?.

    Pozdrawiam
    ..w Rąbieniu przy drodze wala się jakieś 500m kostki szarej.... oświetlenie drogi szwankuje po 23.00... jest info o wściekliźnie wiec psy pozamykane - nie szczekają... a wszelkie wałęsające się osobniki o tej porze "znieczulone" ... może pomogą "-)
  20. SSN774 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SSN774 Zarejestrowany: 13.11.2010 Posty: 152
    Cytat Napisał Kajka.Z
    SS-ki jak zrobicie impreze z ciastem to wszyscy przyjedziemy jesc i odkopywac
    Hehehe, tyko weźcie szpadle i łopaty, bo tyle to ja nie mam, a ciasto się znajdzie dla wszystkich
Pokaż wyniki od 21861 do 21880 z 24849