dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. mack DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mack Zarejestrowany: 11.08.2004 Posty: 696
    Cytat Napisał AGNIECHA
    Ok dzięki.Czekam na namiary na stal bo zaraz po świętach muszę kupić.
    Centostal?Taki zły nawet dzwoniłam i ceny nawet konkurencyjne,ale oczywiście zawsze moge sprawdzic gdzies indziej bo właściwie chodzi tu tylko o cenę.

    W Centrostalu jesienią 2005 udało mi się kupić daszki kominowe z kwasówki na wypzedaży. Kupiłem za 100 zł 2 daszki i 2 kołnierze, za które dałbym około 500 zł jeślibym kupował firmowe
  2. sihaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sihaja Zarejestrowany: 03.01.2006 Posty: 127
    Ma może ktoś z Was do odsprzedania blaszany garaż albo inne cudo na czas budowy? Cos niedrogiego....
    Bede budowała w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

    Pozdrawiam

    Ola
    tel 604 10 44 70
  3. msci SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msci Zarejestrowany: 29.12.2005 Posty: 99
    Pablo1979 nie wiedziałem, że z Ciebie taki guru, że aż drukiem wychodzą Twoje posty (1) w najnowszym Muratorze. Gratulacje i Wesołych Świąt dla Wszystkich.
  4. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał sihaja
    Ma może ktoś z Was do odsprzedania blaszany garaż albo inne cudo na czas budowy? Cos niedrogiego....
    Bede budowała w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

    Pozdrawiam

    Ola
    tel 604 10 44 70
    metea miała. Zapytaj ją, dla mnie do Łodzi transport był za drogi
  5. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    msci przepraszam ze co guru???
  6. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    jakie posty ??? nic nie rozumiem
  7. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał sihaja
    Ma może ktoś z Was do odsprzedania blaszany garaż albo inne cudo na czas budowy? Cos niedrogiego....
    Bede budowała w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

    Pozdrawiam

    Ola
    tel 604 10 44 70
    Wiosna przyszła. Ruszyły prace w ogródkach. Powywieszaj ogłoszenia na tablicach w okolicach ogródków działkowych. Ja tak wyrwałem swój garaż. Gostek postawił sobie nowy i za 4 moje stówki pozbył się kłopotu. Musisz wziąć pod uwagę również koszty transportu.
    poz
    mm
  8. moniqa_1977 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    moniqa_1977 Zarejestrowany: 18.04.2006 Posty: 413
    Witam ponownie

    Stary nick mi wcięło - hasła zapomniałam, więc zaczynam od początku

    Budowę mam zamiar zacząć w maju/czerwcu na Rudzie Pabianickiej (okolice "cygańskiej" stacji paliw).
    Teraz jestem na etapie adaptacji projektu, projektów przyłączy, mapek itp.
    Pani architekt obiecała pozwolenia na budowę na połowe maja - mam nadzieję, że słowa dotrzyma.

    Na naszej pieknej ale wybitnie mokrej działce stanie Proxima I :
    http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=22&flip=1

    Ten projekt to kompromis miedzy naszą niewymiarową działką (21 m. szer,, 35 m. dł.) i wewnetrzną potrzebą posiadania perterówki
    Zmiany sa niewielkie - ale troszkę zamierzamy zmienić charakter domu - ma być mniej sielski a bardziej nowoczesny

    Mamy juz umówioną ekipę do murowania, mamy do dachu, jest hydraulik, jest elektryk -
    brakuje speców od wykończeń, ale nie ustajemy w poszukiwaniach

    Nasz ambitny plan obejmuje zamieszkanie w nowym domu w grudniu tego roku
    oczywiscie z założeniem, że wprowadzamy się do budynku ocieplonego, ale bez tynków zewnetrznych,
    z jedną działającą łazienką - druga to plan pięcioletni - i byc może z kuchnią

    W tej chwili tez szukam blaszaka/ kontenera/ barakowozu na działkę - więc jesli komus coś wpadnie w oko czy ucho na ten temat,
    to bardzo proszę o sygnał

    Mam tez dylemat roletowy - bo wprawdzie planowaliśmy rolety zewnetrzne-
    ale ostatnio coraz częściej słyszymy, że rolety nic kompletnie nie daja z punktu widzenia ochrony domu przed złodziejami -
    i że lepiej sobie je darować...
    Instalacja alarmowa na pewno bedzie - a tych kilka tysiecy na rolety z pewnoscia wydatnie wspomogło by fundusz podłogowy
    I mam zagwozdkę...
    Jak jest u Was: macie rolety czy nie?
    Co Was przekonało do takiej a nie innej decyzji?
  9. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał moniqa_1977
    Jak jest u Was: macie rolety czy nie?
    Co Was przekonało do takiej a nie innej decyzji?

    Co do rolet to nie zamierzam posiadać. Słuszne są argumenty co so słabej ochrony przed włamaniem. Ja zastanawiałem się nad roletami pod kątem tego , że cieplej i jak nie chcesz to nik ci w kaszę nie dmucha a działkę masz taką niezbyt dużą.
    Fajny projekt.
    poz
  10. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    cieplej! tego jestem pewna. W pracy założyli mi rolety zewnętrzne wewnątrz budynku , (konieczne było zaciemnienie pokoju...) I faktycznie poczułam różnicę!!! a okna były nowe i plastikowe, czyli szczelne.
    Poza tym jednak te 5 minut do przyjazdu ochrony się zyska. Dlatego ja będę miała od strony płotu, gdzie okien nie będzie za bardzo widać...
  11. tomek_lodz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomek_lodz Zarejestrowany: 12.08.2004 Posty: 467
    Ja mam rolety w planie na całym parterze a zakładam w całym domu
    1) cieplej (podobno)
    2) fakt że nie są dużą przeskodą dla złodzieja ale
    alarm włącza sie zanim złodzieje uszkodzą szyby a właściwie zanim będą w domu i te kilka minut może być bardzo cenne
    3) jak ktoś potrzebuje intymności
    4) latem osłaniaja od słońca
  12. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Jakby ktos Wam proponowal skrzynke elektryczna ZRK z licznikiem (albo juz bez) podejrzanie tanio albo "z odzysku" - to pewnie ode mnie z budowy. Zniknela w swieta i znowu jestem bez pradu.
    K J M!!!!! 3:0 dla zlodzieji
  13. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Osz w mordę, no to współczuję a złodziejasom ręce łamać, ot co...

    Czy ktoś zakupił sobie np. dwururkę na takich ćwoków? Bo osobiście rozważam...

    W ogóle jestem trochę na etapie planowania zabezpieczeń i co do rolet jak na razie jest więcej przeciw niż za:
    1. Są brzydkie (mówcie co chcecie, mnie się nie podobają)
    2. Pokazują, że nikogo nie ma w domu (wiem, można zaprogramować tak, że np. rano się podnoszą a wieczorem opuszczają, ale wtedy złodziej sobie wypatrzy taki moment, że i tak wejdzie pomimo całej pantomimy)
    3. Ich skuteczność jest wątpliwa, poza tym tylko, że może ciut wcześniej się wyjec rozwyje.
    4. Mam wrażnenie, że prowokują do włamania - skoro są, znaczy że w środku musi być coś cennego
    5. Swoje kosztują.

    Osobiście nie wiem, czy nie sensowniej np. zainwestować w lepsze okucia czy szyby antywyłamaniowe, a może po prostu chałupe ubezpieczyć i za zaoszczędzoną kasę udać się na Teneryfę? I generalnie nie panikować...

    Natomiast zastanawiam się intensywnie nad okiennicami...
  14. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    rolet nie mamy, bo b.nam się niepodobały wystające skrzynki nad oknami siedlisko brudu i przyczyna brzydkich zacieków. Wpuszczenie skrzynek w lico muru powodowało poważne przeróbki w nadprożach a właściwie wręcz wymagało specjalnych nadproży. Obejrzałem sobie to dokładnie w ALUMINIUM-PROFIL SYSTEM na ul.Brukowej 0-42/651-89-96 (mają tam też bramy garażowe) i zrezygnowałem! Oszczędzoną forsę zainwestowałem w szyby P4 i lepszy alarm. Pzdr.
  15. rosa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosa Zarejestrowany: 04.11.2004 Posty: 614
    moniqa_1977 moją żonę ostatecznie na NIE odnośnie rolet przekonał architekt,gdy jej powiedział,że w tych roletach (skrzynkach) siedzą p a j ą k i i inne robactwo oraz ,że są to fajne mostki termiczne!
  16. leśny_ziutek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    leśny_ziutek Zarejestrowany: 26.11.2005 Posty: 435
    Zastanówcie się nad zamianą rolet na odpowiednio "zbrojone" okiennice. W zależności od wykonania pasują tak do tradycyjnych jak i do nowoczesnych domów.

    Jeśli są ażurowe, mogą być zamknięte cały czas, przepuszczając częściowo światło do wnętrza - do wykorzystania szczególnie w upalne lata. Ten fakt każe złodziejowi trochę się zastanowić nad tym czy ktoś jest w domu czy nie. Przy okazji nadal ma sens elektroniczny symulator obecności w domu, bo zmiany oświetlenia będą widoczne przy zamkniętych okiennicach.

    Ja planuję okiennice, chyba właśnie ażurowe, najprawdopodobniej własnego projektu, do wykonania przez ślusarza i stolarza.

    Okiennice nie powodują wielkich mostków termicznych (jedynymi mogą być kotwy utrzymujące je na miejscu), przy tym, zamknięte, tworzą poduszkę powietrzną, która mając utrudniony kontakt z otoczeniem, nawet w przypadku okiennic ażurowych, stanowi pewną warstwę izolacyjną, poprawiającą właściwości termiczne okna przy zamkniętych okiennicach.
  17. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    W sprawie rolet.
    My nigdy nie myśleliśmy o roletach - zawsze miały być okiennice.
    Na etapie projektu - firma od okiennic nawet nam to wyceniła (aby do kosztorysu było).
    Efekt jest taki - że gdy przyszło do zamawiania - to wyceniająca firma rozłożyła ręce "się pomyliliśmy - do tego domu nie da się okiennic w ogóle zrobić - " .
    Tak więc teraz mamy rolety. Ładne to specjalnie nie jest -ale to mnie nie boli tak bardzo. Natomiast z ociepleniem koszmarne mamy problemy (ponieważ rolety nie były przewidziane na etapie projektu/budowy - nie ma żadnych rozwiązań "systemowych". Do tej pory z tym walczymy. Nawet się zastanawiam - aby w cholerę je wyrzucić. Rzecz w tym, że ja okiennice/rolety chcę/potrzebuję jako ochronę dużych szyb przed niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Kiedyś podczas niezłego waitru - blaszany garaż sąsiada ominął nasz salon o kilka metrów.

    pozdr Mariusz
  18. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Cytat Napisał jacekot

    A kto ci robił POSa ? Masz z drenażem ? No i jeśli to nie tajemnica to ile płaciłeś .
    Jacek
    Robił to człowiek nazwiskiem Krzysztof Bobrowski - był chyba nawet na tym forum już wymieniany. Telefonu niestety nie pamiętam - jak znajdę to podeślę
    Pozdr Mariusz
  19. mm3844 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mm3844 Zarejestrowany: 08.12.2005 Posty: 235
    Cytat Napisał mmmad
    Jakby ktos Wam proponowal skrzynke elektryczna ZRK z licznikiem (albo juz bez) podejrzanie tanio albo "z odzysku" - to pewnie ode mnie z budowy. Zniknela w swieta i znowu jestem bez pradu.
    K J M!!!!! 3:0 dla zlodzieji
    Mam garaż do złożenia na działce ale aż się boję jechać sprawdzić czy jest jeszcze co składać.
  20. tomek_lodz STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomek_lodz Zarejestrowany: 12.08.2004 Posty: 467
    Jeszcze co do rolet to te naokienne prykrywa się steropianem więc mostów chyba nie ma (same skrzynki mają podobne własności do ram okiennych) Z kolei niestety nie wszędzie można je zamontować (no łuki)
    i tu zaczynają się schody zewnętrzny faktycznie za ładne nie są, a chować je w ociepleniu to znów powstają mostki. Okiennice nie do wszystkich domów pasują (jak i nie do wszystkich okien)
    Mam natomiast kilka pytań co do sterowania roletami
    1) Czy ktoś z Was ma rolety sterowane elektrycznie i to najlepiej w takim systemie że każdą można odsłonić i zasłonić indywidualnie przy każdym oknie oraz wszystkie z jednej (dwóch?) centrali gdzieś w domu?
    2) Na jakie zasilanie śa silniki do rolet (230 V czy mniej)
    i to samo pytanie dotyczy sterowania
    Pytam bo na te pytania nikt w żadnym z punktów gdzie pytałem się o okna nie umiał mi odpowiedzieć a chciałbym wszystkie przewody położyć przed tynkowaniem ścian

    Jeszcze jedno pytanie trochę pokrewne czy ktoś z Was ma w alarmie tzw "kurtyny" w oknach. Polega to podobno na tym że przy włączonym alarmie można poruszać się swobodnie po całym pokoju (domu) nie wolno tylko przeciąc wiązek alarmu w niszy okiennej?

    I ostatnie nilt naprawdę nie potrzebuje stempli (zostało mi sporo chętnie tanio odstąpie)
Pokaż wyniki od 5021 do 5040 z 24849