dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. ania&rafal SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ania&rafal Zarejestrowany: 25.01.2006 Posty: 34
    jeszcze jedno - czy ktoś orientuje się gdzie w okolicach Łodzi można kupić/zamówić bramę z furtką z kątownika w dobrej cenie?
    chodzi mi o coś takiego:



    pozdrawiam, rafał.
  2. kropi ELITA FORUM (min. 1000)
    kropi Zarejestrowany: 11.02.2004 Posty: 1716
    Cytat Napisał EZS
    Właśnie wróciłam z gór, gdzie mieszkałam na drewnianym stropie. Nigdy w życiu. Albo trzeba to to super wygłuszyć i zrobić z jekiegoś ekstra wysuszonego drewna albo można słuchać każdego słowa z dołu, a siedząc pod nim miałam wrażenie, że mi dzieci biegają po głowie.
    Powitać... Z tym stropem to jest tak, że często był robiony jako jedna warstwa desek albo dwie przedzielone pustką - wtedy dudni jak trza i wszystko słychać, niekiedy jeszcze lubi się coś posypać na głowę... Jeśli się zrobi porządnie, czyli dechy - folia-wełna-folia-dechy to nie powinno być źle. Ostatnio architekt pokazywał mi patent nad którym się zastanawiam, ale trochę nie mam śmiałości - mianowicie na pierwsze dechy, między poprzeczne łaty, sypie się piasek - on ma za zadanie stabilizować układ, tłumić drgania i hałasy oraz niwelować skrzypienie. Z drugiej strony - mieć te kilka ton piasku nad głową...
  3. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał AAJ2004
    A my dzisiaj zobaczylismy sciany parteru, a szczegolnie rozmieszczenie okien i mimo wszystkich wyobrazen i szkicow zmienilismy troszke rozstaw i wielkosc okien ... na szczescie jescze nadproza nie byly zrobione wiec nie bylo specjalnie problemu zeby to zrobic ....
    Ech... na Wasze nieszczescie nadproza nie byly jeszcze zrobione...
    1. Pierwszy blad, jesli zwiekszyliscie okna. Na etapie stanu surowego okna wygladaja na mniejsze. Tak jak, np. lawy i pomieszczenia.
    2. Drugi blad, jesli zmieniliscie rozmiary na niestandardowe. Bedziecie placic za okna nietypowe.
    3. Trzeci blad, jesli zmiany sa zbyt duze - zmieniliscie elewacje, co moze byc traktowane jako istotna zmiana w projekcie...
  4. ddoommiinniikk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ddoommiinniikk Zarejestrowany: 06.06.2005 Posty: 767
    Cytat Napisał mm3844
    Podchodząc do tematu czysto matematycznie to nie bo biorąc pod uwagę cenę m3 drewna "dobrego" na poziomie ok min. 500 pln i betonu ok 200 + uzbrojenie + szalunki. To wyjdzie tak prawie tak samo.

    Czemu się gościu tak upiera przy drewnianym stropie???
    Metr sześcienny drewna stanowi tylko część metra sześćiennego stropu. Metr sześcienny betonu to metr sześcienny stropu (w przypadku monolitycznego).
  5. moniqa_1977 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    moniqa_1977 Zarejestrowany: 18.04.2006 Posty: 413
    Gdzie sprawiedliwość dziejowa? No gdzie?
    Dwa miesiące nieustającej "lampy", bez kropli deszczu, sucho, ciepło, pieknie

    A ledwo u nas zaczęli budować - juz pada

    Nie ma to jak mieć szczęście
  6. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  7. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Jaki maly deszcz? Jaki mały deszcz?

    Mam wykop na taras 8 x 5 metrow. Woda stoi w nim na 30-40 cm.

    Najbardziej sniezna zima, najzimniejsza wiosna, najgoretszy lipiec, najbardziej deszczowy sierpien???
  8. moniqa_1977 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    moniqa_1977 Zarejestrowany: 18.04.2006 Posty: 413
    Cytat Napisał mmmad
    najbardziej deszczowy sierpien???

    Mam nadzieję, że daru prorokowania nie masz za grosz
  9. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał moniqa_1977
    Cytat Napisał mmmad
    najbardziej deszczowy sierpien???

    Mam nadzieję, że daru prorokowania nie masz za grosz
    Raczej nie mam. Ale ostatnio wszedzie doszukuje sie spiskowych dzialan rzadzacych...
  10. moniqa_1977 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    moniqa_1977 Zarejestrowany: 18.04.2006 Posty: 413
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał moniqa_1977
    Cytat Napisał mmmad
    najbardziej deszczowy sierpien???

    Mam nadzieję, że daru prorokowania nie masz za grosz
    Raczej nie mam. Ale ostatnio wszedzie doszukuje sie spiskowych dzialan rzadzacych...

    Noo tak, przecież była jakaś msza w intencji deszczu w kaplicy sejmowej
    Mam nadzieję, że zbyt żarliwie sie nie modlili
  11. mmmad ELITA FORUM (min. 1000)
    mmmad Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 2677
    Cytat Napisał moniqa_1977
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał moniqa_1977
    Cytat Napisał mmmad
    najbardziej deszczowy sierpien???

    Mam nadzieję, że daru prorokowania nie masz za grosz
    Raczej nie mam. Ale ostatnio wszedzie doszukuje sie spiskowych dzialan rzadzacych...

    Noo tak, przecież była jakaś msza w intencji deszczu w kaplicy sejmowej
    Mam nadzieję, że zbyt żarliwie sie nie modlili
    Modlili sie normalnie. Ale dopiero wczoraj zebralo sie kworum.
    Przy okazji wydali orzeczenie, ze Najwyzszy tez sie moze mylic, ale oni wybaczaja.
  12. jacekot ELITA FORUM (min. 1000)
    jacekot Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 1282
    A ja z innej beczki , czy może ma ktoś z was namiary na jakąś sprawną ekipę ktora robiła wam przyłacze wody do działki ?

    Mam już zateirdzony projekt przyłacza wodnego przez ZUD i chciałbym ruszyć z podłaczeniem wody na działkę .

    Jacek
  13. AAJ2004 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004 Zarejestrowany: 02.03.2005 Posty: 383
    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał AAJ2004
    A my dzisiaj zobaczylismy sciany parteru, a szczegolnie rozmieszczenie okien i mimo wszystkich wyobrazen i szkicow zmienilismy troszke rozstaw i wielkosc okien ... na szczescie jescze nadproza nie byly zrobione wiec nie bylo specjalnie problemu zeby to zrobic ....
    Ech... na Wasze nieszczescie nadproza nie byly jeszcze zrobione...
    1. Pierwszy blad, jesli zwiekszyliscie okna. Na etapie stanu surowego okna wygladaja na mniejsze. Tak jak, np. lawy i pomieszczenia.
    2. Drugi blad, jesli zmieniliscie rozmiary na niestandardowe. Bedziecie placic za okna nietypowe.
    3. Trzeci blad, jesli zmiany sa zbyt duze - zmieniliscie elewacje, co moze byc traktowane jako istotna zmiana w projekcie...
    zmiany byly nieduze ale dla nas istotne i nie bedzie opisywanych problemow
  14. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Kropi
    Taki strop się nawet jakoś nazywa, budowali tak w okresie międzywojennym. Dechy, na to powała gliniana lub piaskowa. Faktycznie ochrona dzwiekoszczelna i bardzo dobrze izoluje bo dodatkowo chłonie wilgoć, tylko nieco ciężkie. Jakieś 15 lat temu chciałam kupić domek poniemiecki na Rogach, tam właśnie były takie stropy. Tylko jakoś takie to mało nowoczesne .
  15. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał jacekot
    A ja z innej beczki , czy może ma ktoś z was namiary na jakąś sprawną ekipę ktora robiła wam przyłacze wody do działki ?

    Mam już zateirdzony projekt przyłacza wodnego przez ZUD i chciałbym ruszyć z podłaczeniem wody na działkę .

    Jacek
    Właśnie dziś idziemy rozmawiać. Ale na bazie moich doświadczeń z prądem mogę powiedzieć z przekonaniem: weź kogo ci polecą w ZWiKu. Połowa problemów mniej.
  16. gtca FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gtca Zarejestrowany: 16.07.2003 Posty: 230
    Cytat Napisał ania&rafal
    jeszcze jedno - czy ktoś orientuje się gdzie w okolicach Łodzi można kupić/zamówić bramę z furtką z kątownika w dobrej cenie?
    chodzi mi o coś takiego:

    pozdrawiam, rafał.
    Info na priv wysłałem.
    pozdr Mariusz
  17. mxxxx ELITA FORUM (min. 1000)
    mxxxx Zarejestrowany: 19.12.2005 Posty: 1413
    ,
  18. sihaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sihaja Zarejestrowany: 03.01.2006 Posty: 127
    Czy ktoś może miał doczynienia z firmą budowlaną

    Maciej Dębski
    Zakład Budowlany
    95-061 Dmosin
    Dmosin Drugi nr 89
    tel: 0 512 784 847

    ?

    Szukam ekipy i dałam ogłoszenie do gratki. Odezwał się właśnie pan Dębski. Chciałabym usłyszeć jakieś opinie o ekipie


    Oleńka
  19. metea DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea Zarejestrowany: 24.04.2005 Posty: 507
    Mielismy sobie polecac dobrych wykonawców więc właśnie to czynie
    Jesli bedziecie sobie zakladac roletki wewnetrzne czy tez zewnetrzne to polecam P. Henia....robi solidnie i o dziwo bardzo tanio.
    Nr telefonu do P. Henia 691-972-229

    Za 2 tygodnie podam namiary na firmę ociepleniową, na razie nie mogę bo mi ucieką własnie nam ocieplają domek.

    Pozdrawiam
  20. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Z wodą myliłam się. W ZWiKu nie dość, że robią sami drogo (od razu to powiedzieli), to nie mają żadnych namiarów na firmy. I jeszcze do tego każą mi robić od razu kanalizację )planowałam na koniec).

    Czy ktoś ma namiary na niedrogą firmę od wody i kanalizacji???? Muszę robić przecisk pod drogą...
Pokaż wyniki od 5821 do 5840 z 24849