dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa łódzka
  1. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał duśka

    Tak dla ścisłości Borowa to miejscowość Borowo II to obręb geodezyjny w Borowej. Ja też tam buduję. Pozdrawiam sąsiadów.
    Koło mnie jest masa pustych działek budowlanych, to może właśnie którąś z nich zasiedlicie. Ja buduję niedaleko drogi na Zieloną Górę. Urzekła nas ta okolica.
    Chyba wiem. Jeżdżę tam na rowerze.
  2. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał mruva

    My za przejazdem kolejowym, ale nie w Janówce tylko na takim małym kawałeczku Justynowa.
    Tam gdzieś mój krawiec mieszka
  3. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Wreszcie w przewadze Łódź wschód a nie Aleksandrów
  4. null SYMPATYK FORUM (min. 10)
    null Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 42
    Cytat Napisał EZS
    Wreszcie w przewadze Łódź wschód a nie Aleksandrów
    To ja dodam jeszcze Tuszyn.
    I co Wy na to?
  5. duśka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    duśka Zarejestrowany: 13.02.2008 Posty: 194
    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał duśka

    Tak dla ścisłości Borowa to miejscowość Borowo II to obręb geodezyjny w Borowej. Ja też tam buduję. Pozdrawiam sąsiadów.
    Koło mnie jest masa pustych działek budowlanych, to może właśnie którąś z nich zasiedlicie. Ja buduję niedaleko drogi na Zieloną Górę. Urzekła nas ta okolica.
    Chyba wiem. Jeżdżę tam na rowerze.
    A tereny dla rowerzystów tam są piękne nieprawdaż? Sama mój rower na wiosnę przywożę i zaczynam wycieczki krajoznawcze. Te lasy wydają się nie mieć końca.
  6. Aga i Zbyszek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aga i Zbyszek Zarejestrowany: 25.01.2009 Posty: 99
    Czy ktos z was kupowal ostatnio porotherm 25 p+w wienerbergera? I za ile?
  7. Aga i Zbyszek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aga i Zbyszek Zarejestrowany: 25.01.2009 Posty: 99
    zmienione
  8. EZS REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    EZS Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 14190
    Cytat Napisał duśka
    Te lasy wydają się nie mieć końca.
    Tak fajnie to nie ma
    Z jednej strony wojsko, z drugiej Bukowiec i Kraszew u dołu Andrespol a na górze ... a nie wiem. Ale pewnie droga na Łaznowską Wolę i Tomaszów, jakby się dobrze rozpędzić.
    Dla moich rodziców to takie normalne - jakiś sklep w Kurowicach , mleczarnia w Kraszewie, do Bedonia do rzeźnika, w Bukowcu kiedyś się meble kupowało...
  9. duśka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    duśka Zarejestrowany: 13.02.2008 Posty: 194
    Cytat Napisał Aga i Zbyszek
    Cytat Napisał duśka
    Będziemy lobbować za szerokopasmowym internetem w naszych okolicach. W kupie siła. Internet dla Borowej, Gałkówka, Bukowca itd. Co wy na to?
    Może jak nas się dużo pobuduje, to i busów wiecej będzie jeździć do Łodzi
    Co prawda jestem zmotoryzowana, ale jak się ostatnio przekonałam, motoryzacja bywa zawodna, i wtedy dobrze by było żeby taki busik jeździł częściej.
    Jeszcze jezdzi tam autobus.
    Naprawdę??? A gdzie się zatrzymuje, bo Borowa jest strasznie długa? Dobrze byłoby wiedzieć.
  10. ProStaś ELITA FORUM (min. 1000)
    ProStaś Zarejestrowany: 17.09.2007 Posty: 2381
    Cytat Napisał Aga i Zbyszek
    Czy ktos z was kupowal ostatnio porotherm 25 p+w wienerbergera? I za ile?
    Wienerbergera nie kupowałem, kupowałem to i tu, masz też ocenę.

    http://forum.muratordom.pl/post30098...light=#3009825

    pzdr
  11. Polanka73 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Polanka73 Zarejestrowany: 30.12.2007 Posty: 391
    Cytat Napisał Aga i Zbyszek
    Czy ktos z was kupowal ostatnio porotherm 25 p+w wienerbergera? I za ile?
    ja kupowałam po 6 zł za szt. A było to w listopadzie bodajże.
  12. meg60 Lider FORUM (min. 2800)
    meg60 Zarejestrowany: 22.10.2008 Posty: 4369
    EZS masz rację. Te lasy ciągną się aż do Łaznowskiej Woli. W sobotę, po wizycie u architekta, chcieliśmy przejechać lasem do Borowej ( było tak pięknie, biało). ale niestety nie udalo się!!! Zakopalismy się po pachy
    Ale latem robilismy to bez przeszkód.
  13. Aga i Zbyszek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aga i Zbyszek Zarejestrowany: 25.01.2009 Posty: 99
    zmienione
  14. mruva DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mruva Zarejestrowany: 23.08.2007 Posty: 866
    Cytat Napisał ProStaś
    mruva

    Kiedy już skręcisz to trza się dobrze rozglądnać, a ma strzecha, widoczna się stanie. Wcześniej, czy później.

    Ten kawałek Justynowa to za torami w lewo, czy na wprost i w prawo ?

    Pozdrawiam przyszłych mieszkańców gminy Andrespol.
    Za torami w lewo. A za Twoją strzechą muszę się bardziej rozejrzeć. Na ogół po skręcie nabieram mocy aby z odpowiednią prędkością przejechać mostek .

    Pozdrawiam
  15. Skony71 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Skony71 Zarejestrowany: 12.05.2008 Posty: 192
    Cytat Napisał Polanka73
    Cytat Napisał Aga i Zbyszek
    Czy ktos z was kupowal ostatnio porotherm 25 p+w wienerbergera? I za ile?
    ja kupowałam po 6 zł za szt. A było to w listopadzie bodajże.
    Ja kupowałem po 6,20 w październiku.
    Teraz powinno być jeszcze taniej.
  16. Skony71 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Skony71 Zarejestrowany: 12.05.2008 Posty: 192
    Cytat Napisał oleniek
    Ha ha ja też potrzebujętakich stempli Tyle że więcej bo tak ze 180
    Jak chcecie stemple to ja mam na działce całe kilometry olszyny. Drzewa prościutkie bo rosną jedno obok drugiego. U mnie się sprawdziły i nikt nie narzekał. W sumie wystarczy podjechać i powycinać sobie, teraz nie ma liści to sprawnie pójdzie.
    Okolica - Aleskandrów.
    A tak z czystej ciekawości czy wiele osób stosowało stemple z dziwnych drzew typu olszyna czy brzoza. Ja mam tego tyle, że pewnie niejedną budowę bym obsłużył, tylko wszędzie stemple są raczej z drzew iglastych.

    Jak ktoś chce to dajcie znać, chętnie pomogę a przy okazji pozbędę się chwastów z dziąłki.
  17. Aneta Szawłowska FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aneta Szawłowska Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 199
    Jelonek72 napisał:
    - wracając do mojego pyt z przed kilku dni - nikt nie ma fachmana od mebli kuchennych do polecenia ??????


    Podaje namiar na faceta, który robił u mnie schody, meble kuchenne i łazienkowe. Pan Piotr z Ksawerowa 608502044. Nazwiska nie pamiętam, ma swoja firmę.
    Podaje link do wnętrza mojego domku, są tam meble kuchenne.
    http://aneta-marek.fotosik.pl/albumy/566972.html

    Pozdrawiam!
  18. Skony71 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Skony71 Zarejestrowany: 12.05.2008 Posty: 192
    Cytat Napisał Polanka73
    Witajcie,
    podczytałam Wasze dywagacje na temat ogólnych kosztów budowy i się zestresowałam Wzięliśmy 400 tys. kredytu i to MUSI wystarczyć!!!! Dom ma ok.200 m z garazem 55 - metrowym. Parterowy z poddaszem nieużytkowym. Cudów nie będzie, panele w pokojach, w przedpokoju i kuchni gres, ściany w tynkach z agregatu, ogrzewanie kominkowe i alternatywnie ekogroszek. Dach dwuspadowy wiec też bez udziwnień. Łazienka jedna. Kurcze, myslicie że styknie kasy???
    My planujemy w tej kwocie podobny domek, tj 160 m + garaż i kotłownia.
    Pewnie starczy, tylko dużo rzeczy robi się samemu albo z bratem specjalistą od wykańczania wnętrz.
    Moja rada - negocjować z każdym jak najlepszą cenę, nie odpuszczać, pilnować kosztów powinno się udać.
  19. Yeti ELITA FORUM (min. 1000)
    Yeti Zarejestrowany: 05.03.2004 Posty: 2620
    Cytat Napisał Skony71
    (...)A tak z czystej ciekawości czy wiele osób stosowało stemple z dziwnych drzew typu olszyna czy brzoza. Ja mam tego tyle, że pewnie niejedną budowę bym obsłużył, tylko wszędzie stemple są raczej z drzew iglastych.(...)
    Ja miałem różne, w tym część podarowaną, a jak wiecie "darowanym stemplom w liście się nie zagląda". Część była z iglastych, ale część na pewno liściasta. Sprawdziły się b. dobrze - nic na głowę mi nie spadło, baaa... strop do dzisiaj się trzyma (właściwie do wczoraj, dzisiaj nie widziałem ).
    Stempel to stempel - nie ma co się rozczulać; jak słabsze (chudsze) to dać gęściej i będzie o.k.
    Słyszałem też opinię, że bardziej się świeże nadają, bo suche mogą strzelić pod ciężarem a takie dopiero co ścięte najwyżej się wygną... Ale nie o to chyba chodzi - tam nic nie ma prawa się wyginać, bo po rozszalowaniu wyjdzie kołyska a nie strop
  20. Yeti ELITA FORUM (min. 1000)
    Yeti Zarejestrowany: 05.03.2004 Posty: 2620
    Aneta, widzę, że już spowrotem.
    Jak tam się dzieciom ferie z nartami udały?
Pokaż wyniki od 14841 do 14860 z 24849