dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Jestem po rozmowie z elektrykiem:
    wszystko z jego materiałem ( kilkakrotnie zaznaczał, że nie robi na chińszczyźnie)

    doprowadzenie kabla ze skrzynki do domu-300 pln(nasza koparka)
    50 pln za punkt (wyliczył ich 116 domek 114 m2 pow użyt. , całkowitej 239)
    rozdzielnia 700 pln
    to cena robocizny w sumie 6800pln

    materiał bardzo, bardzo wstępnie wyliczył na około 6000pln jutro mam dostać dokładny kosztorys
    w cenie odbiór

    Czy to są ceny z kosmosu? Czy na taki mały domek to normalne koszty elektryki?
    Jutro mam spotkanie z innym elektrykiem, polecanym na białej liście Panem A. Miernikiem
  2. kaslemke SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaslemke Zarejestrowany: 08.06.2010 Posty: 10
    Witam! Poszukuję osób które w najbliższym czasie planują zakup szamba. Wybraliśmy betonowe, 2 komorowez firmy z okolic Radomia. koszty transportu można podzielić na 3 - tyle pojemników można załadować jednym kursem. Jeśli ktoś jest zainteresowny - zapraszam. Pozdrawiam.
  3. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Cytat Napisał atija Zobacz post
    Jestem po rozmowie z elektrykiem:
    wszystko z jego materiałem ( kilkakrotnie zaznaczał, że nie robi na chińszczyźnie)

    doprowadzenie kabla ze skrzynki do domu-300 pln(nasza koparka)
    50 pln za punkt (wyliczył ich 116 domek 114 m2 pow użyt. , całkowitej 239)
    rozdzielnia 700 pln
    to cena robocizny w sumie 6800pln

    materiał bardzo, bardzo wstępnie wyliczył na około 6000pln jutro mam dostać dokładny kosztorys
    w cenie odbiór

    Czy to są ceny z kosmosu? Czy na taki mały domek to normalne koszty elektryki?
    Jutro mam spotkanie z innym elektrykiem, polecanym na białej liście Panem A. Miernikiem
    Mogę prosić o namiary tych elektryków?Z góry dziękuje.
  4. aprilka1000 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aprilka1000 Zarejestrowany: 27.07.2009 Posty: 341
    Czy ja tez moglabym prosic o namiary .(elektrykow)

    dzieki
  5. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    Mogę prosić o namiary tych elektryków?Z góry dziękuje.
    Można spróbować rozmowy z Wakmen-em - wykonuje instalacje elektryczne.
  6. jagawe SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jagawe Zarejestrowany: 22.08.2009 Posty: 38
    Z tym elektrykiem to chyba ceny z kosmosu.
    Materiał to nie wiem co się nim zawiera. Ja kupowałem sam przykładowe ceny. Zaznaczam że nie mam żadnych rabatów.
    Przewód YDPY 3x1,5 450/700V Telefoniki - 160 zł za 100 mb. Potrzebne około 200-250mb (buduję dom 118m kw. użytkowej)
    Przewód YDPY 3x2,5 450/700V Telefoniki - 240 zł za 100 mb. Potrzebne około 200-250mb
    Puszka podtynkowa 0,40 zł płytka, 0,45 zł głęboka
    Uchwyty do kabla US za 100 szt 5,20zł
    Rozdzielnia 3x12 - do 300 zł.
    Szybko złączki 0,30 do 0,90 zł za sztukę ( firmy Wago)
    Do tego dochodzi wyposażenie rozdzielnicy powinno się zmieścić do 1000 zł w zależności od liczby obwodów. Cały materiał powinien więc kosztować około 2500 zł.
    Niech elektryk robi bruzdy pod kable. Jak nie schowa kabli w bruzdy to trzeba zapłacić więcej za tynk (materiał)
  7. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Cytat Napisał atija Zobacz post
    Jestem po rozmowie z elektrykiem:
    wszystko z jego materiałem ( kilkakrotnie zaznaczał, że nie robi na chińszczyźnie)

    doprowadzenie kabla ze skrzynki do domu-300 pln(nasza koparka)
    50 pln za punkt (wyliczył ich 116 domek 114 m2 pow użyt. , całkowitej 239)
    rozdzielnia 700 pln
    to cena robocizny w sumie 6800pln

    materiał bardzo, bardzo wstępnie wyliczył na około 6000pln jutro mam dostać dokładny kosztorys
    w cenie odbiór

    Czy to są ceny z kosmosu? Czy na taki mały domek to normalne koszty elektryki?
    Jutro mam spotkanie z innym elektrykiem, polecanym na białej liście Panem A. Miernikiem
    Dziś był drugi elektryk, z białej listy ( pan Andrzej Miernik tel 606 987 362 )
    Nie widziałam jego pracy , ale zrobił pozytywne wrażenie
    Jego cena to 35 pln za punkt, pociągniecie prądu do domu od szafki 1000 pln
    ogółem 8300 z jego materiałem i odbiorem

    Elektryka za 12 800 sobie odpuszczam, rozmawiałam dziś z koleżanką u której robił i nie jest zadowolona.
  8. wrk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrk Zarejestrowany: 20.12.2007 Posty: 250
    Ja z elektrykami byłem umówiony na cały dom (120m2), bez liczenia punktów - "wykonanie instalacji elektrycznej, antenowej, komputerowej, alarmowej oraz audio + dokumenty + rozdzielnia", bez przyłącza - 3.800zł. (samych kabli tel/lan/alarm wyszło jakieś 400m) - czas wykonania 4 dni.

    Wszystko co podciągnąłem pod elektrykę (materiał i montaż) - kable, gniazdka, włączniki, rozdzielnia (56 pól - było na styk!), przyłącze, lan, tel, sat, cały alarm wyszło mi 12.000zł.

    >Niech elektryk robi bruzdy pod kable. Jak nie schowa kabli w bruzdy to trzeba zapłacić więcej za tynk (materiał)

    U mnie kable bez bruzd nie wpłynęły na ilość tynku.

    Pozdrawiam!
  9. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    wrk

    a poleciłbyś swojego elektryka?
    w jakim rejonie Trójmiasta budujesz?
  10. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Cytat Napisał wrk Zobacz post

    >Niech elektryk robi bruzdy pod kable. Jak nie schowa kabli w bruzdy to trzeba zapłacić więcej za tynk (materiał)

    U mnie kable bez bruzd nie wpłynęły na ilość tynku.

    Pozdrawiam!
    Podobno w nowobudowanych budynkach już się nie robi bruzd. Co do zużycia materiału przy tynkowaniu, na to ma wpływ tzw dobicie kabli do ściany. Powtarzam słowa pierwszego elektryka. Nie wiem, czy miał rację. Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie to proszę o opinię.
  11. wrk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrk Zarejestrowany: 20.12.2007 Posty: 250
    >a poleciłbyś swojego elektryka?

    Tak, jedyne co mi się trochę nie podobało, to bardzo dużo kabli puszczonych po ziemi - ale w gruncie rzeczy - to nie wpływa... a na tynk - tylko pozytywnie
    Kontakt sprzed dwóch lat, więc może być nieaktualny: Jacek Klimek, tel. 504-201-760
    Na pewno nie kują bruzd - mocują kable na klej z pistoletu.

    >w jakim rejonie Trójmiasta budujesz?

    Już skończyłem... teraz jestem ogrodnikiem Za Przodkowem...

    >Co do zużycia materiału przy tynkowaniu, na to ma wpływ tzw dobicie kabli do ściany

    Kabel ma jakieś 5-7mm grubości a tynk gipsowy 12-15mm - ściana
    musiałaby być jakoś pechowo wygięta, aby to wpływało... Ale może...

    Na zużycie tynku poważny wpływ to ma pochyłość ścian - trzeba się zdecydować
    czy robić idealne kąty względem siebie (w łazienkach i kuchniach - koniecznie)
    czy może każdą ścianę wyrównywać "niezależnie".
  12. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Dzięki za odpowiedź

    Echh... chciałabym już być ogrodnikiem....,
  13. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Już sam nie wiem zgłupiałem........
    Jak to jest z terminem rozpoczęcia robót budowlanych w Starostwie powiedziano mi że mogę rozpoczynać budowę po upływie 15 dni od wydania pozwolenia na budowę i na 7 dni przed rozpoczęciem robót mam zgłosić budowę do nadzoru budowlanego czyli praktycznie mogę po 15 dniach od wydania pozwolenia na budowę budować............a jednak dzisiaj czytam na drukach z nadzoru które muszę wypełnić(zgłoszenie robót budowlanych ) że "Do zgłoszenia robót budowlanych można przystąpić jeżeli po upływie 30 dni od dnia doręczeni zgłoszenia właściwy organ nie wniesie sprzeciwu........"
    O co chodzi??? Kiedy mogę ruszać z budową ??? Może mi ktos to wyjaśnić na podstawie własnych doświadczeń.Z góry dziękuje.
  14. jagawe SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jagawe Zarejestrowany: 22.08.2009 Posty: 38
    Po co kłaść 12-15 mm tynku jeżeli można położyć 8-10 mm.
    Wystarczy bruzda o głębokości 5 mm.
  15. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    Już sam nie wiem zgłupiałem........
    Jak to jest z terminem rozpoczęcia robót budowlanych w Starostwie powiedziano mi że mogę rozpoczynać budowę po upływie 15 dni od wydania pozwolenia na budowę i na 7 dni przed rozpoczęciem robót mam zgłosić budowę do nadzoru budowlanego czyli praktycznie mogę po 15 dniach od wydania pozwolenia na budowę budować............a jednak dzisiaj czytam na drukach z nadzoru które muszę wypełnić(zgłoszenie robót budowlanych ) że "Do zgłoszenia robót budowlanych można przystąpić jeżeli po upływie 30 dni od dnia doręczeni zgłoszenia właściwy organ nie wniesie sprzeciwu........"
    O co chodzi??? Kiedy mogę ruszać z budową ??? Może mi ktos to wyjaśnić na podstawie własnych doświadczeń.Z góry dziękuje.
    Wziąłeś nie ten druk.
    Termin 30-dniowy obowiązuje, gdy chcesz rozpocząć budowę czegoś co nie wymaga Pozwolenia na Budowę a jedynie zgłoszenia robót budowlanych np. budynek gospodarczy o powierzchni poniżej 25m2.
    W Twoim wypadku obowiązuje Cię najpierw termin 14 dni na uprawomocnienie Pozwolenia na Budowę, wtedy składasz zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia prac, w Starostwie stawiają Ci stempel z datą wpływu pisma i 7 dni później możesz zaczynać.

    Pozdrawiam
  16. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Cytat Napisał jagawe Zobacz post
    Po co kłaść 12-15 mm tynku jeżeli można położyć 8-10 mm.
    Wystarczy bruzda o głębokości 5 mm.
    Bo zazwyczaj i tak ściany trzeba "wyprostować"
    Ja bruzd nie ryłem bo kłądłem sam i mi się nie chciało a tynki były wyceniane razem z materiałem dostarczanym przez wykonawcę.
  17. pikorek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikorek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 58
    przeszukałem forum na temat drzewa na więźbę, ale ponowię temat - macie może jakieś polecane, tanie firmy oprócz tartaku w sulęczynie i konkol tartak bo do nich już wysłałem zapytania
  18. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał pikorek Zobacz post
    przeszukałem forum na temat drzewa na więźbę, ale ponowię temat - macie może jakieś polecane, tanie firmy oprócz tartaku w sulęczynie i konkol tartak bo do nich już wysłałem zapytania
    Kolego przerabiałem juz to co Ty teraz.
    Polecam Sulenczyn
  19. pikorek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikorek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 58
    Dostałem właśnie ofertę z Tar-Mal - 973 za metr +30 za impregnację + transport. Chyba trochę dużo bo widziałem że 650 chodziły ceny nic czekam na Sulęczyn
  20. k.bob SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.bob Zarejestrowany: 25.09.2009 Posty: 31
    Cytat Napisał pikorek Zobacz post
    Dostałem właśnie ofertę z Tar-Mal - 973 za metr +30 za impregnację + transport. Chyba trochę dużo bo widziałem że 650 chodziły ceny nic czekam na Sulęczyn
    Witam
    Moja wycena z TARMALU z początku maja 793 zł/m3 brutto + 30 zł/m3 za impregnację.
    Tartak Szymerkowski na Osowej ul. Wenus www.tartak.com.pl 670 zł/m3 netto a impregnacja gratis
    Sam brałem od Konkola z Mirachowa.
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 20601 do 20620 z 21872