dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Abigor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Abigor Zarejestrowany: 07.06.2007 Posty: 90
    Cytat Napisał Szapika
    Abigor - ale jak? Geologa zatrudnić i przedstawić w Starostwie ekspertyzę?
    To co wygooglałem:
    1) http://www.slupia.bipst.pl/index.php?grupa=26739
    Klasyfikacją obejmuje się grunty rolne oraz grunty pod lasami i wodami zamkniętymi o powierzchni do 10 hektarów.
    Jeśli uważamy. że istnieje potrzeba przeprowadzenia na nowo klasyfikacji gruntu (nadanie klasy lub zmiana klasy), możemy wystąpić z wnioskiem w tej sprawie do starosty powiatowego; on rozstrzyga w formie decyzji administracyjnej o zasadności nadania klasy lub jej zmianie.
    Od decyzji negatywnej można się odwołać do wojewody. Projekt klasyfikacji gruntów opracowuje klasyfikator, który określa typ i klasę gleby oraz sporządza potrzebną dokumentację (podstawę do naniesienia zmian w ewidencji gruntów).

    2) http://www.grupy.otopr.pl/zmiana-kla...n,8342551.html
    Musisz znalezc geodete z uprawnieniemi klasyfikatora gruntow, ktory
    sporzadzi operat klasyfikacyjny
    i poprowadzi za Ciebie sprawy w urzedzie.

    3) http://www.naszdziennik.pl/index.php...po&id=po04.txt
  2. Kamilxus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamilxus Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 30
    Cytat Napisał Dorota_N
    Flatronka, ja niestety też jestem na etapie poszukiwań jeśli chodzi o fachowców. Mam nadzieję, że za jakiś rok to ja będę mogła kogoś polecić, coś podpowiedzieć.

    Niestety wygląda na to, że po zakończeniu budowy raczej się na forum już nie zagląda... a szkoda.
    Witam,

    Wybudowałem dom w Gdyni Małym Kacku i od wszystkiego wod-kan-co-gaz miałem jednego wykonawcę z Gdyni, którego polecił mi szwagier, któremu robił instalacje w kilku domach, które wybudował. Wg mnie dobry cenowo (porównywałem z innymi) i zajmuje się kompleksowo wszystkim przez instalacje, grzejniki, piece, po. odkamieniacze wody, solary itp.

    PHU Sebastian Kądzielewski 501449538
  3. Szapika SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szapika Zarejestrowany: 01.08.2010 Posty: 16
    Cytat Napisał abigor
    to co wygooglałem:
    1) http://www.slupia.bipst.pl/index.php?grupa=26739
    klasyfikacją obejmuje się grunty rolne oraz grunty pod lasami i wodami zamkniętymi o powierzchni do 10 hektarów.
    Jeśli uważamy. że istnieje potrzeba przeprowadzenia na nowo klasyfikacji gruntu (nadanie klasy lub zmiana klasy), możemy wystąpić z wnioskiem w tej sprawie do starosty powiatowego; on rozstrzyga w formie decyzji administracyjnej o zasadności nadania klasy lub jej zmianie.
    Od decyzji negatywnej można się odwołać do wojewody. Projekt klasyfikacji gruntów opracowuje klasyfikator, który określa typ i klasę gleby oraz sporządza potrzebną dokumentację (podstawę do naniesienia zmian w ewidencji gruntów).

    2) http://www.grupy.otopr.pl/zmiana-kla...n,8342551.html
    musisz znalezc geodete z uprawnieniemi klasyfikatora gruntow, ktory
    sporzadzi operat klasyfikacyjny
    i poprowadzi za ciebie sprawy w urzedzie.

    3) http://www.naszdziennik.pl/index.php...po&id=po04.txt

    dziękuję !!!
  4. wojtek_bud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek_bud Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 53
    Witam,

    Mam dwa temety:

    Od jakiegoś czasu niepokoi mnie to że ciężko otwierają się okna, mają dopiero kilka miesięcy a po telefonie do sprzedawcy Motyl usłyszałem że może mieć na to wpływ że jest mróz.Co prawda nie mieszkam tam jeszcze, ale ogrzewam, temperatura utrzymuje się na poziomie około 14-17 stopni. Macie podobne kłopoty?

    Drugi temat to ekogroszek. W zeszłym tygodniu miałem taki kłopot że po przyjeździe na działkę, stwierdziłem że jest jakoś zimno, kocioł chodził ale temperatura była około 8 stopni. Wezwałem wykonawcę Aquatic, przyjechali następnego dnia i stwierdzili, że to jest problem z ekogroszkiem. Wyczyścili kocioł, nasypali innego ( z worka) i chodzi, jest ok. Powiedzieli że to co ja kupilem co jest „Czeskie”. Może macie jakiś sprawdzonych dostawców ekogroszka z okolic Gdańska? Proszę o jakiś namiar.

    Pozdrawiam,
  5. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Ja jakiś czas kupowałem workowany eko na Dworcowej w Pruszczu, ale ostatnio wróciłem do składu opału w Rusocinie i zamówiłem tonę Pieklorza luzem.
    Pali się dużo lepiej, mniej popiołu, zero spieków, tylko ta cena - bo za tonę ostatnio było 840zł.
    Po przeliczeniu i obserwacji zużycia wychodzi że i tak się opłaca, a i czyszczenia kotła jakby mniej
    Tylko czy Rusocin to nie za daleko jak do Ciebie?

    Pozdrawiam
  6. wojtek_bud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek_bud Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 53
    Cytat Napisał marjucha
    Ja jakiś czas kupowałem workowany eko na Dworcowej w Pruszczu, ale ostatnio wróciłem do składu opału w Rusocinie i zamówiłem tonę Pieklorza luzem.
    Pali się dużo lepiej, mniej popiołu, zero spieków, tylko ta cena - bo za tonę ostatnio było 840zł.
    Po przeliczeniu i obserwacji zużycia wychodzi że i tak się opłaca, a i czyszczenia kotła jakby mniej
    Tylko czy Rusocin to nie za daleko jak do Ciebie?

    Pozdrawiam
    Witam,

    Dzięki wielkie za informację. Rusocin to nie klopot, domek mam w Bielkówku. Ta cena jest naprawdę wysoka. Ostatni moj zakup to wychodzi za tonę 720zł ale jak mówisz że jest ok to w poniedziałek się tam zgłoszę. Raz jeszcze dziękuję.
    Pozdrawiam,
  7. Jarrek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarrek Zarejestrowany: 22.02.2010 Posty: 104
    Witam

    Powiedzcie gdzie kupowaliscie styropian Termorganika Platinium Plus 0,031 lub austrotherm 0,031 w okolicach Trojmiasta ?

    Pozdrawiam

    Jarek
  8. wojtek_bud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek_bud Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 53
    Cytat Napisał Jarrek
    Witam

    Powiedzcie gdzie kupowaliscie styropian Termorganika Platinium Plus 0,031 lub austrotherm 0,031 w okolicach Trojmiasta ?

    Pozdrawiam

    Jarek
    Witaj,

    Ja kupowałem w firmie BAT , Gdańsk kokoszki
    Pozdrawiam,
  9. Jarrek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarrek Zarejestrowany: 22.02.2010 Posty: 104
    [Dzieki wielkie, pozdrawiam

    Wesolych Swiat

    Jarek
  10. Dżarecki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dżarecki Zarejestrowany: 27.09.2007 Posty: 35
    Cytat Napisał wojtek_bud
    Witaj,

    Ja kupowałem w firmie BAT , Gdańsk kokoszki
    Pozdrawiam,
    Kupowalem m.in. ten styropian w http://www.justyr.com.pl w Niestepowie.
    Polecam, fajna obsluga, rozsadne podejscie cenowe. Chcialem kupic w BAT w Kokoszkach (jak inne materiały). Niestety w prypadku styropianu cenowo byli duzo gorsi.
  11. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Witam,
    Mam problem z wentylacją grawitacyjną. Otóż właściwie to ciągle mi wieje z kratek zamiast wyciągać powietrze. Kratki są wprowadzone do kanałów wentylacyjnych murowanych zgodnie z projektem z ceramicznych kształtek kanałowych, od dołu do poziomu stropu, dalej rurą giętką są podłączone do wylotu w kominie lub w przypadku dwóch wylotów kominkami plastikowymi do dachówki betonowej. Co jest nie tak i jak to zmienić.
    Pozdrawiam,
  12. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał grody
    Witam,
    Mam problem z wentylacją grawitacyjną. Otóż właściwie to ciągle mi wieje z kratek zamiast wyciągać powietrze. ....Co jest nie tak i jak to zmienić.
    Pozdrawiam,
    A czy czasem nie palisz w kominku?
  13. pikorek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikorek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 58
    A mozecie kogoś polecić do podłączenia wody? chodzi już tylko o wcinkę - rurociąg zrobiony i przyłącza też. Niestety na tym etapie zakończyła się współpraca z poprzednim wykonawcą i zostałem bez wody :/
  14. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał grody
    Witam,
    Mam problem z wentylacją grawitacyjną. Otóż właściwie to ciągle mi wieje z kratek zamiast wyciągać powietrze. Kratki są wprowadzone do kanałów wentylacyjnych murowanych zgodnie z projektem z ceramicznych kształtek kanałowych, od dołu do poziomu stropu, dalej rurą giętką są podłączone do wylotu w kominie lub w przypadku dwóch wylotów kominkami plastikowymi do dachówki betonowej. Co jest nie tak i jak to zmienić.
    Pozdrawiam,
    1- jak napisał Wakmen - czy do kominka jest doprowadzone powietrze? I czy jest ten kanał drożny?
    2- czy zakończenie wentylacji to kominek wentylacyjny czy też taka podniesiona dachówka?
    3-czy kanały wentylacyjne nie są czasami poniżej kalenicy?
  15. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Zdaje sie że kanały wentylacyjne nie muszę "wystawać" po za kalenice :/

    To wina raczej za małej średnicy kominka wentylacyjnego lub przewodu albo też zapchanego "napowietrzenia" kominka.
  16. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał jimmy123
    Zdaje sie że kanały wentylacyjne nie muszę "wystawać" po za kalenice :/

    To wina raczej za małej średnicy kominka wentylacyjnego lub przewodu albo też zapchanego "napowietrzenia" kominka.
    Czyli jeśli zawieje mocny wiatr zza kalenicy to wszystko będzie ok? Nie radzę ryzykować.
  17. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Oczywiście mam na myśli kanały wentylacyjne typu kuchnia, łazienka ewentualnie kanalizacja a nie wentylacyjny kanał komina dymnego taki oczywiście nad kalenice.
  18. pikorek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikorek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 58
    powiedzcie czy jeszcze można przeszukiwać konkretne grupy? próbuje i przeszukuje mi cale forum.
    możecie polecić mi jakiegoś rzeczoznawce do wyceny inwestycji do banku? muszę zwiększyć kredyt i potrzebuje aktualny operat szacunkowy.
    I jeszcze prośba o kogoś od kominka
  19. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał pikorek
    ... możecie polecić mi jakiegoś rzeczoznawce do wyceny inwestycji do banku? muszę zwiększyć kredyt i potrzebuje aktualny operat szacunkowy...
    Najlepiej zgłoś się do banku w którym już wziąłeś kredyt a na pewno maja kogoś takiego. Wielokrotnie banki zastrzegają sobie również, że musi to być ich rzeczoznawca.
  20. wojtek_bud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek_bud Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 53
    Cytat Napisał Wakmen
    Najlepiej zgłoś się do banku w którym już wziąłeś kredyt a na pewno maja kogoś takiego. Wielokrotnie banki zastrzegają sobie również, że musi to być ich rzeczoznawca.
    Dokładnie tak jest. sam zleciłem operat i jeden z banków go przyjął a inny przedstawił mi listę "swoich" rzeczoznawców wwrrrr... i 1 500zł poszło!
    Zapytaj to w banku.

    Pozdrawiam,
Pokaż wyniki od 21001 do 21020 z 21872