dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Wasyluk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wasyluk Zarejestrowany: 30.07.2010 Posty: 16
    Cytat Napisał pikorek
    powiedzcie czy jeszcze można przeszukiwać konkretne grupy? próbuje i przeszukuje mi cale forum.
    możecie polecić mi jakiegoś rzeczoznawce do wyceny inwestycji do banku? muszę zwiększyć kredyt i potrzebuje aktualny operat szacunkowy.
    I jeszcze prośba o kogoś od kominka
    Pikorek daj znać gdzie się budujesz a podeśle ci namiary na rzeczoznawce najbliżej miejsca budowy. Najpierw sprawdź jednak w banku czy możesz sam załatwić operat.

    Co do kominków, zabudowy, wkłady, rozprowadzenie to polecam Kwidzinskiego z Chmielna 58-684-21-69
  2. pikorek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikorek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 58
    Dzięki. Bank bierze każdego rzeczoznawcę - napisałem do kilku i dostałem już ofertę i po rozmowie jutro jestem z nim umówiony. A do kominkarza zadzwonie
  3. Majonez SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majonez Zarejestrowany: 07.11.2008 Posty: 56
    Hej,
    Tak się chciałem przywitać i zadać jedno pytanie.
    Witam się, bo zaczynam biudowę w Gdańsku Klukowie - zapraszam do dziennika (w stopce link)
    Budowa w technologii mocno udziwnionej

    Pytanie. Czy ktoś instalował wentylację nawiewno-wywiewną higrosterowaną Aereco?
    Ktoś ma? Spisuje się?
    Dajcie znać... A jakby co piszcie na każdy temat.
    Serdeczności

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?...i-HBE-(Konsbud)
  4. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    A nie budujesz czasami z FD szkieleciaka? Toż to normalna budowa, a nie udziwniona?
  5. MALGORT SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MALGORT Zarejestrowany: 02.01.2011 Posty: 10
    Witam, pomóżcie proszę bo już nie mam nerwów na szukanie wśród wszystkich postów namiarów na sprawdzonych, fachowych i nie drogich: stolarzy od schodów dęb owych oraz kogoś od balustrad z nierdzewki łączonej z drewnem. Z góry serdeczne dzięki
  6. thoren WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thoren Zarejestrowany: 19.05.2010 Posty: 5
    witam.Poszukuję osób które mają zamiar się budować bądź budują w Bielkowie (gm.Kolbudy).
    Pozdrawiam
  7. adi_8_8 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adi_8_8 Zarejestrowany: 23.01.2011 Posty: 2
    Witam,

    zamierzam w polowie roku rozpoczac budowe domu.

    Mam kilka pytan:
    1. Czy budowac 1W czy 2W pustak 24 plus styropian?
    2. Czy budowac na klej (spoina cienka) czy na zaprawe?
  8. adi_8_8 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adi_8_8 Zarejestrowany: 23.01.2011 Posty: 2
    Jeszcze jedno pytanie:

    Czy mogli byscie polecic jakiegos dobrego inspektora/kierownika budowy z pomorskiego?
    Moze byc ktos z okolicy Kaszub gdyz dom bende budowal w Kartuzach.

    Jak ktos ma tez namiary na dobra i zaufana ekipe budowlancow to tez bym prosil o namiary.
  9. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał adi_8_8
    Witam,

    zamierzam w polowie roku rozpoczac budowe domu.

    Mam kilka pytan:
    1. Czy budowac 1W czy 2W pustak 24 plus styropian?
    2. Czy budowac na klej (spoina cienka) czy na zaprawe?
    Kolego nigdy 1W, Najlepiej 3W ale to droga metoda wiec pozostaje 2W
  10. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Też tak uważam.Jednak są i tacy którzy zachwalają pomysł ścian jednowarstwowych i całkiem sporo ich się buduje.
  11. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał jimmy123
    Też tak uważam.Jednak są i tacy którzy zachwalają pomysł ścian jednowarstwowych i całkiem sporo ich się buduje.
    Zgadzam się że jest wielu których dało się wprowadzić w omotanie, ale tak naprawde to my decydujemy nie wykonawca czy też broszury reklamowe!
  12. Kuhan SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kuhan Zarejestrowany: 12.12.2010 Posty: 14
    Witam
    Buduję w Mrzezinie , możecie polecić dekarz. sprawa dosyć pilna
    pozdro
  13. Dorota_N FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorota_N Zarejestrowany: 13.08.2004 Posty: 254
    Witam, czy ktoś z Was może polecić solidną firmę do wykonania wentylacji mechanicznej wraz z gwc? Póki co, tylko dwie firmy pofatygowały się, żeby przysłać swoją ofertę. Są to Apis i AirComfort. Nie wiem też, czy opłacalne jest rozprowdzanie rur, bo koszt jest wysoki-grubo ponad 10 tys. Do tego dopiero reszta - rekuperator, instalacje itd.

    W razie czego, szukam też dobrej firmy od c.o., kominka i solarów. Polećcie kogoś sprawdzonego.
  14. wojtek_bud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek_bud Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 53
    Cytat Napisał Dorota_N
    Witam, czy ktoś z Was może polecić solidną firmę do wykonania wentylacji mechanicznej wraz z gwc? Póki co, tylko dwie firmy pofatygowały się, żeby przysłać swoją ofertę. Są to Apis i AirComfort. Nie wiem też, czy opłacalne jest rozprowdzanie rur, bo koszt jest wysoki-grubo ponad 10 tys. Do tego dopiero reszta - rekuperator, instalacje itd.

    W razie czego, szukam też dobrej firmy od c.o., kominka i solarów. Polećcie kogoś sprawdzonego.
    Witaj,
    Porozmawiaj z Aquatic Lublewo www.aquatic24.pl, 58 347-94-07 już ich polecałem. Uważam że świetna robota i w miarę dobre ceny!!!
    Ja poszukuję dobrej ekipy od bruku, tylko muszą się naprawdę znać. Planuję troszkę zawijasków i chciałbym kostkę połączyć z kamieniem.
    Pozdrawiam,
  15. Dorota_N FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorota_N Zarejestrowany: 13.08.2004 Posty: 254
    Dzięki wojtek_bud ! Gdzieś faktycznie o nich czytałam. Chyba na białej liście. Zdaje się, że mąż próbował się kontaktować, ale nie udało się. Skoro polecani, to będziemy próbować dalej. Pierwsza wycena (z innej firmy ) wyszła sporo, więc chcemy mieć dwie, lub trzy wyceny porządnych firm, zanim zdecydujemy.
  16. wojtek_bud SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtek_bud Zarejestrowany: 19.06.2010 Posty: 53
    Cytat Napisał Dorota_N
    Dzięki wojtek_bud ! Gdzieś faktycznie o nich czytałam. Chyba na białej liście. Zdaje się, że mąż próbował się kontaktować, ale nie udało się. Skoro polecani, to będziemy próbować dalej. Pierwsza wycena (z innej firmy ) wyszła sporo, więc chcemy mieć dwie, lub trzy wyceny porządnych firm, zanim zdecydujemy.
    Witaj!

    Żaden kłopot, mam kilku znajomych u których robili no i u mnie też, a też właśnie zastanawiam się nad reku tylko nie wiem czy to nie za późno, ale zadzwonię do nich i popytam.
    A znasz kogoś od kostki brukowej? Dostałem jakiś namiar od kuzyna ale rozmowa brzmiała ......... wrrrr fatalnie ?
  17. Dorota_N FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorota_N Zarejestrowany: 13.08.2004 Posty: 254
    Niestety, jeszcze nie ten etap u mnie. U nas wszystko tak szybko się toczy, że tylko na bieżąco dajemy radę z wszystkim. Póki co, to mamy większość rzeczy uzgodnione do momentu stanu surowego zamkniętego - mury, dach, dachówka, okna, elektryka, alarm. Szukamy teraz c.o. i c.w. no i rekuperacja. No i ocieplenie i elewacja. W tej chwili mamy zrobione fundamenty - więc droga przed nami daleka
    Co dalej, to jeszcze nie rozglądamy się nawet, bo brak czasu a nie chcemy poczuć utraty kontoroli nad tym co się dzieje
  18. Beatka35 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beatka35 Zarejestrowany: 04.08.2007 Posty: 49
    Kuhan to namiar na dekarza 607497634 polecany tu na forum pozdrawiam
  19. lidiawroclaw WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lidiawroclaw Zarejestrowany: 14.02.2011 Posty: 1
    Witam!Mogę polecić Państwu Pana Krzysztofa Roszkowskiego.Podczas budowy domu mojego Syna mieliśmy wielu fachowców.Po wielu przykrych doświadczeniach straciliśmy już nadzieję,iż w naszym kraju są ludzie znający się na swojej profesji.Wielu z nich raczyło nas na wstępie opowieściami o swoich umiejętnościach,co w efekcie nie miało nic wspólnego z tym czego oczekiwaliśmy.Pana Krzysztofa poznaliśmy przypadkiem,jak to zwykle bywa z polecenia.Zanim jednak podjęliśmy decyzję zatrudnienia,nauczeni doświadczeniem zażądaliśmy adresu gdzie obecnie wykonywał pracę.Zajechaliśmy na budowę,gdzie pracowników było dość mnogo,jednak z kilku pokoi,które były już wykończone,okazało się ,że tylko jeden zasługiwał na uwagę.Ten właśnie pokój robiony był przez Pana Krzysztofa.Ponieważ złe doświadczenia zostawiły ślad i w związku z tym ograniczone zaufanie do kogokolwiek ,nie omieszkałam zapytać o zdanie inwestora remontowanego domu.Podczas gdy potwierdził ,iż na uznanie zasługuje tylko Pan Krzysztof zdecydowaliśmy ,że zaprosimy go do współpracy.Trwało to długo,ponieważ robił cały dom sam, ale warto było.Jest to człowiek bardzo dokładny,zwraca uwagę na każdy szczegół.Ma też sporo własnych pomysłów,potrafi doradzić.U nas wygładził i pomalował ściany,na marginesie mówiąc po fachowcach którzy robili tynki maszynowo,poprawiali dwukrotnie i dopiero ściany były jak należy po poprawkach Pana Krzysztofa.Wiązaliśmy z nim dalsze plany wykończeniowe, niestety przez jakiś czas został wyłączony z pracy z uwagi na dolegliwości chorobowe.Tak więc do położenia paneli musieliśmy wziąć kogoś innego.Ponieważ jeszcze został garaż do dokończenia ,z którym można było poczekać,czekaliśmy cały rok i jest już dokończony.Raz jeszcze polecam i podaję adres kontaktowy Pana Krzysztofa:http:www.bersongroup.pl
  20. Tossia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tossia Zarejestrowany: 14.02.2011 Posty: 2
    Wtam. Poszukuję wykonawcy domu drewnianego letniskowego. Firm reklamuje się sporo, ale którą wybrać...? Czy ktoś może polecić mi firmę, która buduje solidnie i w rozsądnej cenie? Z góry dziękuję.
Pokaż wyniki od 21021 do 21040 z 21872