dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. luvvka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luvvka Zarejestrowany: 10.07.2012 Posty: 8
    Cytat Napisał amsz
    Witam,
    Czy doradził by mi ktoś jaką kostkę wybrać, którego producenta?
    Zastanawiam się nad Semmelrock lub KOST-BET z Mieszewka.
    Jakie macie doświadczenie z tymi kostkami, z ich trwałością?
    Mam kostkę firmy KOST BETz Miszewka, jasnoszarą i grafitową, niestety każda kostka ma żółtą plamę na środku,zwłaszcza widocznapo deszczu...producent twierdzi, że to wykwit, żałuję, że nie wzięłam z semmelrocka, zaoszczędziłam, ale kostka jest okropna...a producent się wypiera...
  2. symbor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    symbor Zarejestrowany: 16.07.2012 Posty: 96
    Bardzo pilnie poszukuję elektryka który połączy mi instalację odgromową (wykonaną przez dekarza) z uziomem otokowym i wykona odpowiednie pomiary. Do tego wąsy od uziomu należy dospawać bo ktoś je upierdzielił przy samej ziemi. Przez to nie mogę ocieplić budynku
    POMOCY
  3. AWgdynia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AWgdynia Zarejestrowany: 20.10.2013 Posty: 6
    Poszukuję naprawdę dobrego, dokładnego i szybkiego stolarza.
    Firmy, która robi kabiny prysznicowe na zamówienie oczywiście bardzo dobrej i sprawdzonej.
    Firmy, która wykona projekt ogrodu, a wiosną go zrealizuje. Firmy, która postawi mi ziemiankę i wędzarnię.
  4. AWgdynia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AWgdynia Zarejestrowany: 20.10.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał symbor
    Szukam kogoś do ocieplenia i zabudowy poddasza.
    Bracia Gurscy Arek i Wojtek - polecam, na pewno zrobią to najlepiej
  5. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał symbor
    Bardzo pilnie poszukuję elektryka który połączy mi instalację odgromową (wykonaną przez dekarza) z uziomem otokowym i wykona odpowiednie pomiary...
    A jak robi dekarz instalację to czemu nie wykona pomiarów? Bo nie ma uprawnień, wiedzy i miernika? Szkoda.

    Cytat Napisał symbor
    ...Do tego wąsy od uziomu należy dospawać bo ktoś je upierdzielił przy samej ziemi. Przez to nie mogę ocieplić budynku
    POMOCY
    Jeżeli jest to wiedza dekarza to się nie dziwię, że kazał pospawać. Tak się nie robi - bynajmniej przez PN.
    A kto będzie brał odpowiedzialność, za źle wykonaną instalację? Dekarz, Inwestor czy elektryk co wykona pomiary i stwierdzi braki w wykonaniu?
  6. Radosław Krasowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Radosław Krasowski Zarejestrowany: 09.04.2011 Posty: 819
    Jak już tu jesteś wokmen to muszę Cię pochwalić, właśnie tynkuję w Tuchomiu u Pana Pawła. Instalacja jest zrobiona naprawdę profesjonalnie z kablami montowanymi na blaszki, otwory na puszki na tyle duże że jest pole manewru żeby je osadzić, z końcówek przewodów zdjęta izolacja i bez problemów chowają się do puszek, w miejscach gdzie przewody się krzyżują ładnie podkute. Jest naprawdę ok Pozdrawiam.
  7. symbor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    symbor Zarejestrowany: 16.07.2012 Posty: 96
    Cytat Napisał Wakmen
    A jak robi dekarz instalację to czemu nie wykona pomiarów? Bo nie ma uprawnień, wiedzy i miernika? Szkoda.


    Jeżeli jest to wiedza dekarza to się nie dziwię, że kazał pospawać. Tak się nie robi - bynajmniej przez PN.
    A kto będzie brał odpowiedzialność, za źle wykonaną instalację? Dekarz, Inwestor czy elektryk co wykona pomiary i stwierdzi braki w wykonaniu?
    Po pierwsze ja bardzo chciałam, żeby zrobił to elektryk z uprawnieniami ale firma AMBIT z Gdyni powiedziała, że jeżeli nie zrobi tego ich dekarz to stracę gwarancję na dach.
    Jeżeli chodzi o spawanie - trzeba było dospawać wąsy wystające z ziemi bo jakaś banda złodziei upierdzieliła nam wszystkie kable zewnętrzne i wszystkie wąsy od uziomu.
  8. ekani SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ekani Zarejestrowany: 05.03.2012 Posty: 57
    [quote=AWgdynia]Poszukuję naprawdę dobrego, dokładnego i szybkiego stolarza.
    Firmy, która robi kabiny prysznicowe na zamówienie oczywiście bardzo dobrej i sprawdzonej.
    Firmy, która wykona projekt ogrodu, a wiosną go zrealizuje. Firmy, która postawi mi ziemiankę i wędzarni

    Do prysznica polecam Romana Kuppera z Liniewa - bardzo solidny i dokładny fachowiec z dużym doświadczeniem (tel. 602-369 212)

    http://www.kupper.pl/
  9. karcz3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karcz3 Zarejestrowany: 28.08.2011 Posty: 52
    Wynajme podnośnik do samodzielnego montażu płyt gipsowych, osb i innych, ułatiwa i przyspiesza prace,
    http://www.youtube.com/watch?v=XLL2qH-fQCY\

    25zł/dzień,
    [email protected]
  10. sokseb SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sokseb Zarejestrowany: 13.07.2008 Posty: 22
    Sprzedam podstawe pod wklad kominkowy Maja/Antek z kratek.pl. Cena 50zł - odbior okolice Gdansk Kowale
  11. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Witam. Poszukuję dobrego elektryka znającego się na nowoczesnym oświetleniu typu Led do podłączenia takich lamp i zlokalizowania błędu poprzedniego elektryka. Instalacja bardzo rozbudowana, moja wiedza na ten temat znikoma i słabo opisana skrzynka. Bardziej jakiś kumaty pasjonat, bo jak firma to mnie doprowadzi do ruiny a wcześniej do zawału, jak zresztą cała ta instalacja. Dodatkowo podzielcie się proszę informacją na temat waszych ogrodów, ogrodzeń, tarasów. Kto wam to robił, czy jedna firma czy każda rzecz robiona przez kogo innego, kogo polecicie a kogo odradzacie. Szeroki temat i nie wiem czy to dobre miejsce ale praktycznie jedyne z naszego regionu gdzie mogę zapytać o to co mnie teraz interesuje.
  12. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Witam. Poszukuję dobrego elektryka znającego się na nowoczesnym oświetleniu typu Led do podłączenia takich lamp i zlokalizowania błędu poprzedniego elektryka. Instalacja bardzo rozbudowana, moja wiedza na ten temat znikoma i słabo opisana skrzynka. Bardziej jakiś kumaty pasjonat, bo jak firma to mnie doprowadzi do ruiny a wcześniej do zawału, jak zresztą cała ta instalacja. Dodatkowo podzielcie się proszę informacją na temat waszych ogrodów, ogrodzeń, tarasów. Kto wam to robił, czy jedna firma czy każda rzecz robiona przez kogo innego, kogo polecicie a kogo odradzacie. Szeroki temat i nie wiem czy to dobre miejsce ale praktycznie jedyne z naszego regionu gdzie mogę zapytać o to co mnie teraz interesuje.
  13. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Ups, sorki za dubla. Widzę że tu raczej sie zrobiła tablica.pl niż forum. Szkoda ...
  14. mazdka48 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazdka48 Zarejestrowany: 16.12.2013 Posty: 2
    Przymierzam się do postawienia kilkunastu garaży i zainteresowała mnie technologia gotowych garaży betonowych. I czy posiada ktoś jakieś doświadczenia i spostrzeżenia na temat tej technologii ?
    Poza tym, mimo iż sporo firm oferujących takie garaże to niestety znajdują się one na południu kraju, a niestety koszt transportu jest dość wysoki. Czy zna ktoś firmę produkująca takie garaże z okolic trójmiasta lub chociaż z pomorskiego ?
  15. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał marsik32
    Witam. Poszukuję dobrego elektryka znającego się na nowoczesnym oświetleniu typu Led do podłączenia takich lamp i zlokalizowania błędu poprzedniego elektryka. Instalacja bardzo rozbudowana, moja wiedza na ten temat znikoma i słabo opisana skrzynka. Bardziej jakiś kumaty pasjonat, bo jak firma to mnie doprowadzi do ruiny a wcześniej do zawału, jak zresztą cała ta instalacja. Dodatkowo podzielcie się proszę informacją na temat waszych ogrodów, ogrodzeń, tarasów. Kto wam to robił, czy jedna firma czy każda rzecz robiona przez kogo innego, kogo polecicie a kogo odradzacie. Szeroki temat i nie wiem czy to dobre miejsce ale praktycznie jedyne z naszego regionu gdzie mogę zapytać o to co mnie teraz interesuje.
    No i wyszło jak zwykle
    Pierwszym który miał wykonać Twoją instalację Szanowny Kolego Marsik byłem chyba ja. Miałem wykonać wszystko (od alarmu, dość rozbudowanej instalacji elektrycznej, odgromowej, odkurzacza centralnego ... już nie pamiętam co tam jeszcze) ale ... powiedziałeś prawie na sam koniec konsultacji, że albo bez faktury albo ... dziękuję bardzo. Zamiast jednego wykonawcy - mnie z bardzo szczegółową ofertą i umową weszło chyba z pięciu innych a jeszcze tego nie jest koniec. Tylko gratulować rozsądnych i trafnych decyzji. Dla mnie podpisana umowa i oferta to rzecz najważniejsza.

    Biorąc pod uwagę, że jest dzisiaj wigilia życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku by był taki jak ten lub jeszcze bardziej obfitujący w sukcesy.
  16. monikarumia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monikarumia Zarejestrowany: 27.12.2013 Posty: 14
    Hej, szukam solidnej ekipy budowlanej do budowy domu - w Rumi. Chcę ruszyć na wiosnę. Ktoś może polecić dobrych, sprawdzonych fachowców? Stan surowy otwarty.
  17. Artur_3Miasto WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Artur_3Miasto Zarejestrowany: 07.08.2013 Posty: 8
    Cytat Napisał monikarumia
    Hej, szukam solidnej ekipy budowlanej do budowy domu - w Rumi. Chcę ruszyć na wiosnę. Ktoś może polecić dobrych, sprawdzonych fachowców? Stan surowy otwarty.
    Cześć Monika,

    Jestem w identycznej sytuacji, nawet też z Rumii jestem - polecam wątek "Biała Lista wykonawców" choć jest długi i ciężko tam cokolwiek znaleźć. Przez ostatnie 3 tygodnie byłem w sumie na 6 - 8 budowach, rozmawiałem w wykonawcami, inwestorami itd. Na tą chwilę mój ranking jest następujący (cena wprost proporcjonalna do miejsca w rankingu )

    1. http://tadbud.gda.pl/
    2. http://www.dom-bud.afr2.pl/
    3. Jarbud - Jarosław Pranczk (kontakt znajdziesz w google)

    Pzdr
    Artur
  18. Magdalena w Groszku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magdalena w Groszku Zarejestrowany: 10.01.2014 Posty: 38
    Witam wszystkich serdecznie,
    w tym roku zaczynamy budowę w Kolbudach Zapraszam wszystkich tegorocznych do małej wymiany przeżyć... Czy ktoś z Trójmiasta też porwał się wyczynowy sport ekstremalny jakim jest na postawienie wymarzonego domku????
    M
  19. SkalistyBrzeg WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SkalistyBrzeg Zarejestrowany: 28.04.2013 Posty: 5
    Cytat Napisał Magdalena w Groszku
    Witam wszystkich serdecznie,
    w tym roku zaczynamy budowę w Kolbudach Zapraszam wszystkich tegorocznych do małej wymiany przeżyć... Czy ktoś z Trójmiasta też porwał się wyczynowy sport ekstremalny jakim jest na postawienie wymarzonego domku????
    M
    Witam serdecznie "Magdalenę" i Wszystkich Forumowiczów.

    Też planujemy w tym roku zacząć budowę wymarzonego domku. Planujemy, ale czy się uda tego nie wiem jeszcze. Jesteśmy na etapie projektu, uzgodnień i przyłączy. Jednak twardo planujemy zacząć w tym roku i do zimy postawić stan surowy. Budujemy w Kiełpinie Górnym.
    Pozdrawiam.
  20. aga_mala_1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga_mala_1 Zarejestrowany: 23.01.2014 Posty: 1
    Cytat Napisał Magdalena w Groszku
    Witam wszystkich serdecznie,
    w tym roku zaczynamy budowę w Kolbudach Zapraszam wszystkich tegorocznych do małej wymiany przeżyć... Czy ktoś z Trójmiasta też porwał się wyczynowy sport ekstremalny jakim jest na postawienie wymarzonego domku????
    M
    Zmierzam już właściwie ku końcowi budowy. Początki były trudne, jednak z perspektywy 4 lat budowy mogę powiedzieć, że z drugą budową byłoby już całkiem prosto

    Początek budowy - to właściwie formalności. Wbrew wyobrażeniom - nie warto zlecać wszystko jednej osobie/firmie. Może i będzie szybciej, ale na pewno nie będzie taniej.
    Popełniłam ten błąd, dlatego nie polecam człowieka.
    Projektant / kierownik budowy - polecam pana Grzegorza Stanglewicza z Przywidza, tel. 506125895.
    Geodeta - mogę śmiało polecić pana Mirka, działającego na terenie powiatu gdańskiego, tel. 662218301.
    Fachowo, rzetelnie, starannie. W dodatku przyjemny kontakt.
Pokaż wyniki od 21681 do 21700 z 21872