dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Docent... - Dzięki już skorzsystałem z namiarów MarcinaU.
  2. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Jakie koszta za elewację - co wchodzi w stan robót i za ile.

    Pozdrawiam
  3. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Witam all!

    KODI - przypominam się o namiary na kominkowca.
    ps. przypomniło mi się - chodziło o deskę barlinecką, że do du...!

    Pozdrawiam
    Groszek
  4. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam

    Docent - serdecznie zapraszam, wdepnij po mnie jak będziesz dopiero jechał do siebie. Z chęcią popatrze z bliska na Twoje postepy, a po cudzych budowach wole z gospodarzem chodzić.
    No i napisz co za dachówke wybrałeś. Nie wstydź się

    Groszek - skąd u Ciebie taka opinia o desce barlinieckiej? Ja mślałem, że to swego rodzaju Mercedes wśród pokryc podłogowych.

    Kodi - nie bardzo kumam o co pytasz. Jeśli o koszt robocizny to ja płaciłem 30 zł/m2 - za całość: klej, wełna, kołkowanie, klej, siatka, grunt, tynk, malowanie. Mogłem coś pokiełbasić teraz z kolejnością.

    Pozdrowienia B.
  5. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Benicio - jeden pan który ma ją u siebie - bardzo ale to bardzo mi ją odradzał, droga a bardzo nietrwała. Taką opinie usłyszałam!

    Pozdrawiam
    Groszek
  6. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    No to ja się wtrącę bo mamy deskę barlinecką w mieszkaniu i w domku planujemy to samo (o ile pieniążków starczy ) Leży na razie prawie 3 lata i wygląda super, tylko ciężko się niestety ją kładzie...
  7. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Widzicie tak to już jest : ile ludzi tyle opinii!
    Hmmm....i jak tu coś wybierać?
  8. bea3 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bea3 Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 233
    Kodiw naszej okolicy za ocieplenie z tynkiem strukturalnym chcą ok.25-27 od metra(robocizna).Wchodzi w to :.przyklejenie styropianu,kołkowanie,zaciągnięcie klejem,wtopienie siatki,gruntowanie i tynkowanie.Bez tynkowania ok.13-15m2.
  9. Klimas_gdynia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Klimas_gdynia Zarejestrowany: 27.05.2003 Posty: 90
    Czołem i jeszcze jedna prośba.
    Jestem na etapie zamawiania okien drewnianych.
    Różnorodność jest ogromna ( cenowa też! ).
    Czy możecie wskazać dobrego producenta za przyzwitą cenę?
    Czy jest uzasadnione stosowanie szyby P4 , jeżeli są/będą rolety zewnętrzne?
  10. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał martag
    Teraz to ja nie rozumiem, chyba mówimy o różnych rzeczach. Zamierzamy kupić projekt gotowy. W informacji biura napisane jest, że zawiera on również projekty wszelkich instalacji i konsrukcyjny. W opisie ogólnym jest też informacja o materiałach, z których mają być zbudowane ściany konstrukcyjne, działowe, stropy etc.

    Moje pytanie brzmi: Czy taki projekt, po adaptacji u miejscowego architekta to jest projekt wykonawczy?
    Czy to wystarczy do pozwolenia na budowę? Czy też czekają mnie jeszcze dodatkowe koszty związane z projektem?
    Odpowiadając na pytanie. Tak, to jest projekt "wykonawczy", który po adaptacji powinien wystarczyć do pozowlenia. Napisałem powinien, bo co urząd, to inne wymagania.
    Dziwią mnie tylko próby wprowadzenia terminu "wykonawczy". Przeciez projekty są z założenia opracowaniami, na podstawie których można wykonać dany budynek. Można powiedzieć, że są projekty mniej lub bardziej szczegółowe (niektóre detale narysowane są na osobnych arkuszach w celu pokazania co konkretnie autor miał na myśli).
    Ztcmw, to każdy projekt budowlany powinien zawierać projekt konstrukcji budynku, a przynajmniej obliczenia wytrzymałościowe. Inaczej jest to "lukier na ciastku", czyli nic. co powinno wchodzić w skład projektu dołączonego do wniosku o pozwolenie na budowę reguluje PB.
    Być może rózne starostwa mają rózne wymagania ? Ja niczemu się już nie dziwię.
    Mam dla Ciebie tylko jedną radę. Jak będziesz się umawiać z wykonawcą na wycenę, to Twoją mantrą pwinno być "jak w projekcie". Umowa powinna byc tak sformułowana, żeby nie było wątpliwości i nie było od wykonawcy tekstów w stylu "tego nie liczyłem". Wszelkie wątpliwości co do szczegółów wykonania elementów powinien rozwiewać kierownik budowy (z nim też powinno się umówić w podobny sposób).
    Eee...tam. Co Ci będę pisał. Budowa, to szkoła zycia-człowiek robi się bardziej twardy, ba jak nie, to go zjedzą.
  11. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał Klimas_gdynia
    Czołem i jeszcze jedna prośba.
    Jestem na etapie zamawiania okien drewnianych.
    Różnorodność jest ogromna ( cenowa też! ).
    Czy możecie wskazać dobrego producenta za przyzwitą cenę?
    Czy jest uzasadnione stosowanie szyby P4 , jeżeli są/będą rolety zewnętrzne?
    Proponuję bez rolet, szyby P4. Rolety (te prawdziwe antywłamaniowe), mają jedną poważną wadę. Widać, kiedy nas nie ma w domu . Z drugiej strony cena rolet jest zdaje się wyższa od szyb. Rolety mają natomiast tę zaletę, że widać że ktoś się włamał. Po P4 zresztą też
  12. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    To ja może uściślę - mam już styriopian i klej z siatka. Interesuje mnie sam tynk. Albo w wersji białej do malowania, albo juz kolorowy.

    Pozdrawiam

    groszek - w weekend będę przeglądał papiery.
  13. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Kodi, mam pierwsze zdjęcia i co nieco o budowie mogę naskrobać. Gdzie to przesłać aby było podpiętę pod naszą mapkę?
    Pzdr
  14. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    kodi - teraz musisz dać farbę podkładową a potem kornik.
    Zadzwoń wieczorem pod ten numer i powołaj się na mnie
    Farbę można samemu ale z kornikiem to ciężko.

    Mirek Rakowski
    621-07-25
  15. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Klimas: co do drewnianych okien to brałem pod uwagę Okland z Tczewa, Dziadka, Braci Bertrand. Niestety po wycenach - ciagle biore pod uwage na parterze szyby P4 i okucia antywlamaniowe przejdziemy chyba na okna pvc z gdanskiej fabryki okien.

    Pozdrawiam
    Adamski
  16. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Hej wszystkim,
    kodi-dawno kupowałeś styropian? może masz jakieś namiary na tani skład. Też będę potrzebował do ocieplenia budynku (10 z frezem?)
    czy może lepiej wełną?

    Kto ostatnio kupował okna PCV i gdzie?
    Przymierzam się do zamknięcia budynku w marcu (po jego przeschnięciu)
    Grody
  17. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Sebo - dzięki za namiary. Przedzwonię. Temat co prawda interesuje mnie na lato, ale dogadać się można. Mam inne oferty i chcę porównać ceny. Nie podejmuję się juz roboty z tynkiem - nie mam ręki a chcę żeby to jakoś wyglądało.

    Ewusia - skrobnij maila do Bolka. On się tym zajmuje. Po co mam byc pośrednikiem.

    Grody - oczywiście kupowałem w Pępowie w hurtowni. Wiem że cena styropianu ciągle ewouluje. Było drożej, taniej teraz nie wiem jak jest. Też chciałem 10cm, ale namawiali mnie na 12cm i nie załuję. Pomyśl o tym.

    Pozdrawiam
  18. Klimas_gdynia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Klimas_gdynia Zarejestrowany: 27.05.2003 Posty: 90
    Adamski & Greg98 - dzięki za wszystkie sugestie.
    Dzisiaj kolejny raz przymierzałem się do podpisania umowy dotyczącej okien drewnianych. Niestety nie mogę przełknąć ceny (26.000,00 ) i mam podobne odczucia. Wróciłem do domu i muszę to wszystko przemyśleć.
    Moje obawy to:
    - w razie włamanie koszty wymiany uszkodzonego okna drewnianego jest b.wysoki.
    - za tą cenę myślę , że będę miał dwa komplety PCV.
    A więc PCV. Możę COŚ polecicie?
  19. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Klimas: miałem ceny z Bertranda, Oklandu, Dziadka. Wszystkie oscylowały w granicach 23-28tys. Z Gdanskiej Fabryki Okien cena ~17tys. Propnuje wiec sprawdz GFO
  20. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał Klimas_gdynia
    Adamski & Greg98 - dzięki za wszystkie sugestie.
    Dzisiaj kolejny raz przymierzałem się do podpisania umowy dotyczącej okien drewnianych. Niestety nie mogę przełknąć ceny (26.000,00 ) i mam podobne odczucia. Wróciłem do domu i muszę to wszystko przemyśleć.
    Moje obawy to:
    - w razie włamanie koszty wymiany uszkodzonego okna drewnianego jest b.wysoki.
    - za tą cenę myślę , że będę miał dwa komplety PCV.
    A więc PCV. Możę COŚ polecicie?
    Ja kupowałem w M&S, w cenie miałem jedną regulację (właśnie niedawno się odbyła )
    Jak dla mnie -super, nie trzeszczą, nie zacinają się, nie tracą bieli
    Polecam.
Pokaż wyniki od 2801 do 2820 z 21872