dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Barti FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti Zarejestrowany: 20.10.2003 Posty: 210
    Witam wszystkich serdecznie po długiej nieobecności spowodowanej ciagłymi kłótniami z żoną - z powodu wyboru projektu oczywiście.
    Oficjalna (i chyba ostateczna) wersja to Huragan 2, do którego link poniżej szanownym forumowiczom załączam.

    http://www.domywstylu.com.pl/projekt.asp?id=389

    Proszę wszystkich o opinię.

    Benicio - jak głęboko fundamenty w naszym mroźnym, Banińskim klimacie?

    Kupiłem mapke do celów projektowych, 3 egz. + matryca = 450 zł.
    Czy to dobra cena? Czy potrzebny będzie mi rachunek?

    Pozdrawiam

    Barti
  2. Gierga ELITA FORUM (min. 1000)
    Gierga Zarejestrowany: 11.01.2004 Posty: 1109


    Hejka Wszystkim!!!

    Przepraszam, że długo nie skrobałam, ale odcieli mi net ;(....i myślałam, że ze zgryztoty pogryzę tapetę....albo lepiej monitor

    MarcinU - w sumie nie wiem jaka to ulica, bo działkę kupiliśmy nie dawno i nawet nie spojrzałam...ale zajrze potem w papierzyska to Ci powiem

    Kodi_gdynia - tak tak bardzo mi się podoba Bojano...taki spokój i piękny krajobraz...coś dla mnie

    wlowik - żadnej autostrady ))


    Buziaki

    Gierga
  3. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Cytat Napisał Barti
    Benicio - jak głęboko fundamenty w naszym mroźnym, Banińskim klimacie?
    Nie pamiętam. Sorry. Zerkne i napisze po weekendzie.
    Pamiętam tylko, że przyłącze wodociągowe jest na głębokości 1,5 metra.

    Co do projektu. Czy przypadkiem nie masz za wąskiej działki na taki dom? Coś mi się kołacze, że pisałeś mi, że to jest wąskie gardło. Ale pewnie się myle.

    Pozdrowienia B.
  4. Klimas_gdynia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Klimas_gdynia Zarejestrowany: 27.05.2003 Posty: 90
    Greg98

    Też myślę o M&S - tytanowych . Na dzień dzisiejszy mają duże upusty.
  5. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał Klimas_gdynia
    Greg98

    Też myślę o M&S - tytanowych . Na dzień dzisiejszy mają duże upusty.
    Wiesz upusty, to jedno, a ceny drugie. Ceny moga być tak wyśrubowane, że upust może sie wydawać duży. Ja jestem i tak zadowolony i naprawdę moge polecić.
    Ztcp. to na każdej listwie miedzy szybami jest numer zlecenia przypisany konkretnemu klientowi. Podobno w razie kradzieży jest to pomocne. Niby mały szczegół, a cieszy.
    Zamawiając okna, o ile decydujesz się na nawiewniki, to trzeba zaznaczyć. Wtedy fabrycznie przychodzą ze szczeliną w ramie. Koszt nieduży,a jakie nowoczesne rozwiązanie
  6. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Również mam M&S - tytanowe 4 komorowe veka - ok.

    a cena za całość 11 sztuk - 4900zł

    Pomyśl na co wydasz zaoszczędzone 20tys.

    Pozdrawiam
  7. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Gierga - w UG w Szemudzie kupisz mapkę gminy - są tam dokładne nazwy ulic również w Bojanie.

    Reszta - please - co to są szyby P4?
  8. Barti FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti Zarejestrowany: 20.10.2003 Posty: 210
    Cieszę się że tak liczne grono odpowiedziało na moją prośbę.
    Tylko Benicio wykazał zainteresowanie.
    Rety może moje posty są niewidzialne.

    Przyjemnego weekendu drogie koleżanki i koledzy.


    Zawiedziony Barti
  9. Klimas_gdynia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Klimas_gdynia Zarejestrowany: 27.05.2003 Posty: 90
    Kodi & Greg98
    Zrobiłem wyceny okien u różnych producentów - dzisiaj też.
    Są one mocno zbliżone.
    Moja cena wynika z:
    - szprosów zewnętrznych ( w wypadku okien drewnianych również
    konstrukcyjnych )
    - okien fix z imitacją podwójnej ramy i okien balkonowych z łukami
    - bardzo dużych otworów tarasowych ( 2 x drzwi - 245 x 180 )
    Niestety to wszystko robi cenę!!!
    Czy KTOŚ ma opinię na temat okien firmy JOCZ!!!! Bardzo proszę o pomoc.
    Miłego weekend-u dla wszystkich z Grupy 3-miasto!!!
  10. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał MarcinU
    Reszta - please - co to są szyby P4?
    Trochę jest tutaj http://siudalski.republika.pl/okn-mech.htm
    I tutaj http://www.press-glas.com.pl/polish/...ieczenstwo.htm
    Ten drugi adres jest zdaje się lepszy
  11. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    Barti, przestań się dąsać i przypadkiem stąd nie uciekaj
    Mi też się nieraz zdarzyło na forum, że nikt mi nie odpowiedział - uznałam, że widocznie nikt nie miał nic do powiedzenia na dany temat, zdarza się też, że jakiś post umknie uwadze, czasem warto ponowić pytanie... Zresztą, jak pewnie zauważyłeś mało osób tu było od czasu Twojego pytania o projekt, poza tym to trzeba mieć dłuższą chwilę, żeby się przyjrzeć i zastanowić i nie pisać byle czego Więc poczekaj cierpliwie...
    Ja Ci niestety wiele nie powiem z prostego powodu: nie znam się na tym za bardzo - nas ominęły "męki" wyboru projektu. To co mi się rzuca w oczy to: salon trochę za bardzo otwarty na hol i jedna z sypialni na poddaszu to tak wąska "kiszka"... Ale to wszystko rzecz gustu i odpowiedniego urządzenia, ogólnie jest chyba dość funkcjonalny
    Pozdrawiam.
    Kinga
  12. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    GIERGA - witam sąsiada .
    Czy możesz podać na jakiej ulicy lub w którym rejonie masz działkę.
  13. Gierga ELITA FORUM (min. 1000)
    Gierga Zarejestrowany: 11.01.2004 Posty: 1109
    HEj

    MarcinU - dziękuję za informację, w przyszłym tygodniu wybieram się do Szemuda, także dowiem się wszystkiego co i jak

    markus_gdynia - jeszcze nie znam ulicy...będe musiała pojechać do Szemudu i się dowiedzieć. A w którym miejscu to jest hmmm jak byś jechał z koleczkowa to zaraz przy tablicy Bojano po lewej stronie....wjeżdża się w taki lasek - zagajnik i tam są takie domki - W tym rejonie znajduje się moja działeczka (

    Na razie jestem na etapie oswajania się z myślą i czytania wszystkiego co przydatne

    pozdrawiam

    Gierga
  14. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Tak dla wszystkich wiadomości namiary na mojego geodetę:
    Waldemar Nowicki z Gdańska
    tel.: 348-57-62
    Można powołać się na Grzegorza z Rumii.

    Mnie skasował 450zł (wstępnie chciał 500zł ale bez fakturki bo i po co mi ona) ale miał dużo jeżdzenia a za wytyczenie budynku na działce (gdzieś w czerwcu, bo inaczej mi nie pasuje) weźmie 200 zł (mam 6 punktów).

    A teraz prośba dla mnie.
    Czy ktoś ma namiary na taką małą koparkę do wykopania przyłącza kablowego w okolicach Kielna. Jestem ciekaw ile gość z takim urządzeniem zarzyczy sobie za wykopanie 200m rowu.
  15. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał Barti
    Oficjalna (i chyba ostateczna) wersja to Huragan 2, do którego link poniżej szanownym forumowiczom załączam.

    http://www.domywstylu.com.pl/projekt.asp?id=389

    Proszę wszystkich o opinię.

    Barti
    Witam,
    Pierwsze, co mi się narzuca, to fajna bryła. Podobają mi się takie bryły. Dach wydaje mi się tylko lekko skomplikowany (kosze). Trochę Cię będą kosztować gąsiory. Dobrze, że ma garaż dwustanowiskowy. Okien dużo to fajnie, ale kosztuje też trochę... No i wszystkie są ze szprosami. Bez nich budyne straciłby swój szyk.Sporo okien dachowych. Ciężko będzie z nich zrezygnować ze względu na doświetlenie pomieszczeń.Dwa kominy. To dobrze, ale martwi mnie wentylacja aneksu kuchennego- tylko rurka wentylacyjna wyprowadzona lekko ponad dach (widać tylko na rzutach elewacji), nie będzie lub będzie mały ciąg. W kuchni, ja osobiście wykombinowałbym coś lepszego (może wentylacje z kształtek ceramicznych zadkozkonych normalnym kominem ?).
    Wnętrze- parter.
    Garaż- jak napisałem, dobrze, że dwa pojazdy.Przy garażu kotłownia. Raczej zrezygnowałbym z drzwi na zewnątrz (oczywiście, gdy nie planujesz wnoszenia opału. Inaczej drzwi będziesz musiał wstawić dobre- antywłamaniowe (koszt). Przejście do małego pokoju i łazieneczki- nieco wąskie gardło, dwie osoby raczej się nie miną...Salon z oknami wykuszowymi, b. mi się podoba. Jedno co mi nie leży, to kuchnia ( z jej wentylacją) jako aneks. Nie gustuję w takich rozwiązaniach. Spróbowałbym w jakiś sposób bardziej oddzielić ją od salonu (może jakaś ścianka działowa?).
    Poddasze.
    Do rozkładu pomieszczeń nie można się przyczepić.Pokoje są z wnękami, lub garderobami (super ) W korytarzu jest nawet wspólna garderoba.
    Łazienka. Tu bym uważał na wentylację, bo nie zauważyłem jakiegoś kanału bezpośrednio z nią związanego.
    Jedna ważna rzecz. Wysokość ścianki kolankowej. Im wyższa, tym więcej miejsca pod skosami, tym lepiej można zaplanować wnętrze. Nie wiem jaka jest tam wysokość, ale zwróć na to uwagę.
    Podsumowując moje lanie wody
    Jakbym miał budować jeszcze raz, to z dużym prawdopodobieństwem wybrałbym takiiego typu projekt.
  16. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Witam,
    Co do okien to GFO daje ostatnio niezłe upusty.
    Dobre są też podobno Stamir.
  17. Barti FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti Zarejestrowany: 20.10.2003 Posty: 210
    Kingaa, greg98 - bardzo dziękuję za reakcję.
    Innych proszę o swoją opinię na temat domku HURAGAN2.

    Benicio - jaki masz szeroki garaż (w środku) i jakie wymiary bramy garażowej?, jak tam sprawa posadowienia fundamentów w Baninie?

    BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje).
    Robie przeróbki konstrukcyjne w projekcie albo projekt na zamówienie + wnętrze. Sprawa bardzo pilna.

    Pozdrawiam

    Barti (jeszcze zawiedziony)
  18. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje).

    To ja mogę polecić swojego architekta od przeróbek - nie wiem czy tani czy drogi (1000 zł wraz z błyskawicznym pozwoleniem na budowę), ale na pewno bardzo dobry i konkretny : Mariusz Manowiecki Gdynia Orłowo, tel.668-01-43 kom. 602 631 301 - zadzwoń popytaj
  19. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    GIERGA - jeżeli zjeżdżasz z asfaltu na łuku drogi w lewo /przy pojedynczym samotnym drzewie/ to wjeżdżasz w "ulicę" nomen omen majora Bojana. Przejeżdża się ten lasek i druga w prawo nosi nazwę Bolka Krzywoustego i to jest mój rejon.
    Można tam dojechać też inną drogą /mniej wyboistą/. Jedziesz asfaltówką dalej i skrecasz w lewo bezpośrednio za AUSPOLEM, prawie vis a vis kościoła w Bojanie.

    A może kupiłaś działkę od niejakiego Dawidowskiego ?
  20. wlowik DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wlowik Zarejestrowany: 29.09.2003 Posty: 502
    Howk! Witam wszystkich.
    Barti- jak już tak chcesz, to trochę skrytykuję Twój wybór...
    Bryła domu przyjemna dla oka, nowoczesna, nawiązująca do typowych niemieckich domków. Garaż na 2 samochody jak najbardziej, ale życie na dwóch poziomach - jak najmniej... Wykusz w salonie przyjemny i użyteczny, ale wykonanie skomplikowane, na piętrze zmarnowane 20 m2 na korytarz, garderoby itp... Na dole nie lepiej... Ponad 20 m2 holu, przedsionka, korytarzyka i pustki pod schodami. A łazienka tylko 3 m2... Aneks kuchenny bez wentylacji, to nieporozumienie, bo każdy schabowy będzie pachniał w garażu. No i składzik na szczotki w salonie... Wolałbym tam wchodzić z przedsionka.
    ... Projekt diametralnie inny niż mój, nie znaczy, że gorszy. Ja stawiam na funkcjonalność. Z doświadczenia wiem, że życie towarzyskie toczy się zwykle najintensywniej w holu, tam więc rzeczywiście powinna być przestrzeń. Ale na górze, to przesada. Skomplikowany dach, nie wiem po co, bo mógł być zwyczajnie kopertowy, bez tego wcięcia nad kotłownią (byłby daszek nad drewnem do kominka). Tak więc, podsumowując, podoba mi się w nim podwójny garaż...
Pokaż wyniki od 2821 do 2840 z 21872