dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Sebo - D24 jest nieco inny (wygląda mi na większy). Moje zmiany będą jednak bliższe D12.

    Podziwiam wszystkich odśnieżających. Dla poprawy humoru historyjka o odśnieżaniu. Zastanawiam się czy za rok nie będę miał takiego nastawienia do domu z dala od miasta ...

    Dziennik z Beskidów nap: Sylwester Szablewski

    12 sierpnia.
    Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu, Boże jak tu pęknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

    14 października
    Beskidy są najpiękniejszym miejscem na ziemi! Wszystkie liście zmieniły
    kolory - tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po
    okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie wspaniale! Jestem pewien, że to
    najpiękniejsze zwierzęta na ziemi. Tutaj jest jak w raju. Boże, jak mi się tu podoba.

    11 listopada.
    Wkrótce zaczyna się sezon polowań. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś może chcieć zabić cos tak wspaniałego, jak jeleń. Mam nadzieje, że wreszcie zacznie padać śnieg.

    2 grudnia
    Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się i wszystko było przykryte białą kołdrą. Widok jak pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy na zewnątrz, odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy drogę dojazdowa. Zrobiliśmy sobie świetna bitwę śnieżną (wygrałem) a potem przyjechał pług śnieżny i znowu musieliśmy odśnieżyć drogę dojazdowa. Kocham Beskidy.

    12 grudnia.
    Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Pług śnieżny znowu powtórzył dowcip z droga dojazdowa. Po prostu kocham to miejsce.

    19 grudnia
    Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdna drogę dojazdowa nie dojechałem do pracy. Jestem kompletnie wykończony odśnieżaniem. Pieprzony pług śnieżny.

    22 grudnia
    Zeszłej nocy napadało jeszcze więcej tych białych gówien. Cale dłonie mam w pęcherzach od łopaty. Jestem przekonany, ze pług śnieżny czeka tuż za rogiem, dopóki nie odśnieżę drogi dojazdowej. S.....syn!

    25 grudnia
    Wesołych P...... Świat! Jeszcze więcej gównianego śniegu. Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten s.....syn od pługu śnieżnego...przysięgam - zabije. Nie rozumiem, dlaczego nie posypia drogi solą, żeby rozpuściła to cholerstwo.

    27 grudnia
    Znowu to białe gówno napadało w nocy. Przez trzy dni nie wytknąłem nosa, z wyjątkiem odśnieżania drogi dojazdowej za każdym razem, kiedy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód jest pogrzebany pod górą białego gówna. Meteorolog znowu zapowiadał dwadzieścia piec centymetrów tej nocy. Możecie sobie wyobrazić, ile to oznacza łopat pełnych śniegu?

    28 grudnia
    Meteorolog się mylił! Tym razem napadało osiemdziesiąt piec centymetrów tego białego cholerstwa. Teraz to nie odtają nawet do lata. Pług śnieżny ugrzązł w zaspie a ten łajdak przyszedł pożyczyć ode mnie łopatę! Powiedziałem mu, ze sześć już połamałem kiedy odgarniałem to gówno z mojej drogi dojazdowej, a potem ostatnią rozwaliłem o jego zakuty łeb.

    4 stycznia
    Wreszcie wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić cos do jedzenia i kiedy wracałem, pod samochód wpadł mi cholerny jeleń i całkiem go rozwalił. Narobił szkód na trzy tysiące. Powinni powystrzelać te pieprzone zwierzaki. Ze tez myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie!

    3 maja
    Zawiozłem samochód do warsztatu w mieście. Nie uwierzycie, jak zardzewiał od tej pieprzonej soli, którą posypują drogi.

    18 maja
    Przeprowadziłem się z powrotem nad morze. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś kto ma odrobinę zdrowego rozsądku, może mieszkać na jakimś zadupiu w Beskidach.



    No comments
  2. rlochowski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rlochowski Zarejestrowany: 23.10.2003 Posty: 2
    Witam i pozdrawiam wszystkich budujacych z okolicy Trójmiasta. Planuję wybudować wymarzona chatkę. Projekt już wybrany - "Limba" z prac. Bieńkowskich z niewielkimi modyfikacjami. Jestem na etapie poszukiwania działki. Czy ktoś może polecić niedużą - ok1000m2, tanią (w miarę) do 12k$, ładnie położoną - najchetniej Bojano, dzialeczkę.
  3. kores FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kores Zarejestrowany: 23.09.2003 Posty: 120
    Witam wszystkich po dluzszej przerwie spowodowanej urlopem w gorach.
    Widze, ze przybylo nowych forumowiczow!!!

    adamski - sorry za opoznienie w odp (powod jw) Mam pytanie: Czy masz juz wybudowane zlacze kablowe w granicy dzialki?? Jesli tak to tera uprawniony elektryk musi poprowadzic wlz ze zlacza do garazu, a nastepnie musisz podpisac umowe na dostawe energi el., wniesc stosowne oplaty, a wowczas brygada zamontuje licznik w zlaczu i bedziesz mial prad!!!

    Benicio - odwazne kolorki wybrales na sciany

    Pozdrawiam i biore sie do czytania wczesniejszych postow...
  4. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Kores: Po pobycie w gorach teraz ostro za łopatę i na budowę
    Co do prądu to od niedawno stoi sobie skrzyneczka na granicy działki. Na garnicy sąsiedniej działki stoi słup z podłączeniem do linii napowietrznej, na słupie ma być podobno jakiś transformator i stąd do skrzynek. Transformatora jeszcze nie ma. Dzieki za informacje.

    Pozdrawiam
    Adamski
  5. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Benicio: kolorek fajny. Jak zobaczyłem Twój opis koloru przypomniały mi się czasy technikum elektrycznego w Wejherowie. Ktoś wpadł na pomysł i pomalował w przerwie zimowej ściany na różowy kolor. Dodam jeszcze że była to wówczas szkoła typowo męska i wrażenie jakiego doświadczyliśmy po powrocie z ferii było jakby to powiedzieć przytłaczające
  6. Gierga ELITA FORUM (min. 1000)
    Gierga Zarejestrowany: 11.01.2004 Posty: 1109
    Hej !!!

    Przeżyliście dzisiejszy atak zimy ???????????? Bo mnie zasypało i wyglądałam jak bałwan )) Jeszcze trochę a zamiast budowania domków porponuje budowę iglo

    Ja czekam na stopnienie tego śniegu, bo muszę się wybrać na moją działeczkę i powycinać sosny samosiejki (pełno tego). Może4 jak dobrze pójdzie to budowa ruszy na wiosnę ))))))))))) Byłoby Super!!!!!!!!!!!!!!!! Ale wszystko jak zawsze zależy od szamlu

    MarcinU - masz bardzo ładny projekt domku. Rozumiem, że w fazie planów budowy???

    A teraz dowiedziałam się , że podłączenie wody kosztuje 2000 i prądu również 2000...łojej

    Nie dajcie się zimie


    Gierga
  7. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Ja niestety poleglem dzisiaj w boju z zima. Niestety moj samochodzik stwierdzil ze lepiej mu pod blokiem i odmowil otwarcia drzwiczek Pozostalo mi pojechac do pracy (z Tczewa do Gdanska) pociagiem. Pocieszeniem byl widok kolegow ktorzy przyjechali swoimi autkami do pracy i nie wygladali na zbytnio zadowolonych z losu (czytaj: ilosci sniegu) [/list]
  8. Barti FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti Zarejestrowany: 20.10.2003 Posty: 210
    Moi drodzy,

    W tym tygodniu podpisujemy umowę z panią architekt na wykonanie projektu.
    Prosze o uwagi jakie rzeczy wymagane są w takiej umowie.
    Na co zwrócić uwagę? Jakich zapisów unikać?
    Może macie takie umowy w swoich zbiorach?
    Jeżeli tak, to proszę o przesłanie na mojego maila.

    Pozdrawiam

    Barti
  9. KRZYCHUfromGDYNIA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KRZYCHUfromGDYNIA Zarejestrowany: 19.01.2004 Posty: 13
    Witam Wszystkich serdecznie

    To moze na poczatek cos o sobie ... Urodzilem sie w Gdyni, w sierpniu..., w pierwszej polowie sierpnia... To moze tyle o sobie.

    Chcialem wziac kredyt na mieszkanie, ale pomyslalem, ze lepiej zaciagnac troche wiekszy i miec 80-100m2 zamiast 50 i do tego kawalek trawnika i dlatego poszukuje nieduzej dzialki za nieduze pieniadze w okolicach Gdyni. Moze ktos z was buduje sie w okolicy gdzie sa jeszcze jakies wolne??? JESLI MOZECIE POMOZCIE, PROSZE!!!

    Pomysl budowy jest swiezy, takze wybaczcie jesli bede was zameczal pytaniami w sprawach, dla was oczywistych

    To tyle na poczatek, czekam na wasz odzew.
  10. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam

    rlochowski, KRZYCHUfromGDYNIA - witamy na forum. Działek nie umiem polecić. Anonse, jeżdżenie po wsi i szukanie tabliczek, spytanie w sklepie we wsi, na poczcie etc., forum, itepe. Powodzenia.

    Jesli ktoś lubi jazde na nartach i jest początkujący to polecam ulice Słowackiego (od obwodnicy do Niedźwiednika) . Łagodny, długi zjazd - palce lizać.

    Pozdrowienia B.
  11. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Metodę na szukanie działki polecam podobną jak Benicio - najpierw pojeździć po okolicy i poszukać wioski, która Wam pasuje. Potem już zostaje dokładny, kilkukrotny objazd w poszukiwaniu tabliczek "Sprzedam działkę", popytanie ludzi no i oczywiście Anonse. Nie polecam agencji bo guzik mają w ofercie i kroja kasę za nic.
  12. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    rlochowski - w Dobrzewinie ( tuż przed Bojanem) są działki siedliskowe.
    Myślę, że cena za metr to około 9 $.
  13. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Gierga - generalnie projekt "sie adaptuje". A opłat to jeszcze trochę znajdziesz (za wodę to 2000 do gminy ale jeszcze 1200 facetowi co zakłada przyłacze), a z prądem to jescze za każdy kilowat do ZE ...
  14. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    dzięki kodi, dzwoniłem do Zielińskiego i wstawiają jakieś
    inne okna;
    Byłem też w M&S i dziś odbiorę kalkulację-takiej jak twoje; za montaż biorą 30zl za metr po obwodzie;
    Problem w tym, że będę brał typowe i muszę trochę podburować, ale zlecę to chyba mojemu majstrowi.
    Nie zasypało cię zbytnio?
    Czy jeździsz jakimś 4x4?
    grody
  15. nowaczka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowaczka Zarejestrowany: 29.12.2003 Posty: 298
    Ale śniegu.Wczoraj z Gdańska Wrzeszcza do Oliwy wracałam 2 godziny-środkami komunikacji miejskiej.
    rlochowski-działki szukaliśmy w anonsach i ogłoszeniach,trochę jeździliśmy po okolicy ale w końcu kupiliśmy na przetargu od gminy.Była nieuzbrojona ale w krótkim czasie doprowadzono prąd i gminną wodę.Niestety skazani jesteśmy na szambo.
    Zima zza okna wygląda cudownie.
  16. rlochowski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rlochowski Zarejestrowany: 23.10.2003 Posty: 2
    Dzięki za wszystkie info. Właśnie jeżdżę po Bojanie i okolicach, anonse oczywiście też przeglądam, i znajomych pytam. Na razie idealnej nie trafiłem.
    Sebo co to za dzialki? Jeśli mozesz, jakiś bliższy namiar.
    Nowaczka czy informacje o przetargu uzyskałaś w urzędzie gminy czy z inne go źródła?
    P.S. Pozdrawiam wszystkich walczących dzielnie z zimą i tych korzystających z jej uroków również.
  17. nowaczka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowaczka Zarejestrowany: 29.12.2003 Posty: 298
    O przetargach można przeczytać w lokalnych gazetach,ale jeździliśmy też po urzędach gminnych.Tam były informacje na tablicach ogłoszeń.Zawsze też spotykaliśmy się z miłą obsługą pań udzielajacych informacje,czy to osobiście czy telefonicznie.
  18. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Witam, Prosze o Info.
    Jutro ide złożyć wnioske o przyłącze (Podobno Tuchom przynależy do ZE Kartuzy ? Wcześniej sżłyszałem, że ZE Wejherowo). Dzwoniłem do Zakładu Energetycznego z pytaniem o procedurę. Gośc sugeruje złożyć wniosek o przyłacze tymczasowe, bo na docelowe trzeba czekać ok pół roku - muszą zrobić projekt, etc. Jak to jest ?. Ktoś z Was boprykał się z tym w tym ZE?

    Z Mapki sytuacyjnej wynika, ze musze dociągnąć ok 30-50 m kabla. Już mnie boli koszt tej imprezy! Czym tak na prawdę różni się przyzłącze docelowe od tymczasowego (oprócz ceny prądu)? Tylko skrzynką? Bo kabel i tak na działkę musi być dociągnięty. Ile wziąc kW na czas budowy (bezpiecznie)?
  19. mawo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mawo Zarejestrowany: 02.01.2004 Posty: 22
    Witajcie rlochowski oraz KRZYCHUfromGDYNIA

    Temat szukania działki jest mi bliski bo swojej szukałem jeden rok! Cóż chyba byłem zbyt wymagający. W końcu i tak musiałem wybrać najlepszy kompromis.
    Chyba to nie jest najlepsza pora na poszukiwania śnieg po pas więc trudno dojechać i coś zobaczyć.
    Ale dobrze, że myślicie o działce już teraz. Największy ruch na rynku jest zawsze wczesną wiosną potem przybywa już mało nowych ofert, a stare są mocno przebrane więc albo bardzo drogie albo mają jakieś wady. Muszę was ostrzec, przekonałem się, że na nszym rynku nie ma okazji. Jeśli działka jest dobra to musi kosztować i trzeba się z tym pogodzić.
    Warto dodać, że cena gwałtownie spada im dalej od miasta. Jako najlepszą metodę poszukiwań polecam również objazd okolicy i pytanie miejscowych lub np. w wiejskim sklepie. Pośredników nie polecam, gdyż miałem z nimi wiele do czynienia , ale w ostateczności każdy sposób pozyskania ofert jest dobry.
    Życzę Wam krótkich, owocnych poszukiwań i powodzenia w negocjacjach cenowych
  20. wlowik DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wlowik Zarejestrowany: 29.09.2003 Posty: 502
    ... Witam Rlochowski i Krzychufromtown...
    Fakt... działki im dalej od miasta, tym tańsze. Ale teraz to niewiele można zobaczyć, ba można nawet kupić "w ciemno" jezioro , albo bagienko... . Najlepiej szukać jak jest mróz, ale nie ma śniegu... Wjechać można wszędzie....
    ... My szukaliśmy działki przez 2 tygodnie. Fakt, że okolice objeżdzaliśmy już od dwóch lat, systematycznie i precyzyjnie, pchając się autem, rowerem i pieszo, wszędzie tam, gdzie cośkolwiek nas ciągnęło. Nie były to nigdy wyprawy celowe, ale dające pogląd na okolicę, zostawiające "wrażenia". Stąd potem ograniczenie do trójkąta Karczemki - Koleczkowo - Kielno... Kiedy mieliśmy projekt i kasę w kieszeni, pojechałem do kilku agencji z życzeniem przygotowania propozycji spełniających nasze wymagania : powierzchnia 1-2 tys m2, droga od Pn strony, uzbrojenie na działce w prąd i wodę, szerokość działki 25m, blisko asfalt, w miarę płaska... Po 3-5 dniach jechałem wybierać... Zwykle firma oferowała kilkanaście działek, ale mało która spełniała wymagania. Tylko w firmie "Tanus" gość zmierzył mnie wzrokiem, popytał o pier...ły i stwierdził, że ma coś, co na pewno kupię... Oczywiście zaoferował kilkanaście, w różnych miejscach, nie mówiąc która jest to "coś". Nie mylił się...O cenę zawsze pytałem po obejrzeniu.
Pokaż wyniki od 2881 do 2900 z 21872