dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Franciszek
    Mam zamiar zająć się negocjacjami jutro. Muszę też podjąć decyzje z czego wykonać izolacje poziomą na ławach i pionową na ścianach fundamentowych.
    Pozima na ławy:
    tradycyjnie - dwa razy papa asfaltowa na lepiku asfaltowym, ale tak chyba nikt już nie robi
    nowocześnie - jedna warstwa papy na osnowie z włókna szkalnego lub folia.
    Większość hurtowni oferowała mi firmę ICOPAL, jest też IZOLMAT na ul. sandomierskiej 38 tel. 301 51 81, oni sami produkuja papy dlatego moga mieć konkurencyjne ceny, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Co do foli to bardzo dobre są folie Delta, cena w cenniku producenta (do negocjacji) 4,27 za m2(brutto).
    Ja bede miala pape termozgrzewalna podwójnie kładziona wierzchniego krycia, typ 200, tylko cena jakas taka niezachwycajaca po upuscie 12,54 mb?a moze to dobra cena, hmmm, podpowiedzcie
    Cześć!
    Z Twojego opisu wynika, że Twoje warunki gruntowe są fatalne i potrzebujesz ciężkich izolacji przeciwwodnych na fundamenty - masz możliwość wystapienia wody w obrębie fundamentów?
    Ja podjąłem decyzję - moje grunty wokół ław są łatwo przepuszczalne dla wody, śladów wody gruntowej nie ma więc na ławę fundamentowa idzie raz zbrojona folia w cenie 3,70zł/m2, na sciany natomiast daje tynk firmy IZOHAN zbrojony siatką na styropianie, na ten tynk zaś dam jakieś smarowidło np. zaprawe izolującą IZOHAN IZOBUD WM.
    Na papę o której piszesz (ułoże ją w warstwach posadzki na gruncie) wynegocjowałem cene 12,40zł/m2 - Bat w Kokoszkach, dodam, że nie naciskałem na nich za mocno.
    Nie woda jest , a wlasciwie byla, mzona powiedziec za obrebem domu, pod tarasem,a tak tylko piasek.Inspektor kazał taka izolacje dac
  2. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Ja znam jednego Falka...ale w Szwecji
  3. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Franciszek
    Mam zamiar zająć się negocjacjami jutro. Muszę też podjąć decyzje z czego wykonać izolacje poziomą na ławach i pionową na ścianach fundamentowych.
    Pozima na ławy:
    tradycyjnie - dwa razy papa asfaltowa na lepiku asfaltowym, ale tak chyba nikt już nie robi
    nowocześnie - jedna warstwa papy na osnowie z włókna szkalnego lub folia.
    Większość hurtowni oferowała mi firmę ICOPAL, jest też IZOLMAT na ul. sandomierskiej 38 tel. 301 51 81, oni sami produkuja papy dlatego moga mieć konkurencyjne ceny, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Co do foli to bardzo dobre są folie Delta, cena w cenniku producenta (do negocjacji) 4,27 za m2(brutto).
    Ja bede miala pape termozgrzewalnapodwójnie kładziona wierzchniego krycia, typ 200, tylko cena jakas taka niezachwycajaca po upuscie 12,54 mb?a moze to dobra cena, hmmm, podpowiedzcie
    Cześć!
    Z Twojego opisu wynika, że Twoje warunki gruntowe są fatalne i potrzebujesz ciężkich izolacji przeciwwodnych na fundamenty - masz możliwość wystapienia wody w obrębie fundamentów?
    Ja podjąłem decyzję - moje grunty wokół ław są łatwo przepuszczalne dla wody, śladów wody gruntowej nie ma więc na ławę fundamentowa idzie raz zbrojona folia w cenie 3,70zł/m2, na sciany natomiast daje tynk firmy IZOHAN zbrojony siatką na styropianie, na ten tynk zaś dam jakieś smarowidło np. zaprawe izolującą IZOHAN IZOBUD WM.
    Na papę o której piszesz (ułoże ją w warstwach posadzki na gruncie) wynegocjowałem cene 12,40zł/m2 - Bat w Kokoszkach, dodam, że nie naciskałem na nich za mocno.
    Nie woda jest , a wlasciwie byla, mzona powiedziec za obrebem domu, pod tarasem,a tak tylko piasek.Inspektor kazał taka izolacje dac
    Gosiu
    Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Franciszek
    Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?
    Pozioma, oczywiscie, ze poziomado pionowej jeszcze mi troche zostało
  5. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Teraz Ty zajrzyj...
  6. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Franciszek
    Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?
    Pozioma, oczywiscie, ze poziomado pionowej jeszcze mi troche zostało
    No cóż, inspektor to inspektor, nie śmiem dyskutować z autorytetem, ale nawiasem mówiąc Twoja działka jest bardzo tajemnicza - wędrujące słupy, tarasy w wodzie...
    Kiedyś będę musiał zajechać do Koleczkowa i zobaczyć to cudo

    U mnie jutro ruszają ze ścianami fundamentowymi.
    Narazie nie mam większych problemów co oznacza, że niedługo się zaczną
  7. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Mały
    Teraz Ty zajrzyj...
    Dzieki, poczytam wieczorkiem
  8. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Franciszek
    Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?
    Pozioma, oczywiscie, ze poziomado pionowej jeszcze mi troche zostało
    No cóż, inspektor to inspektor, nie śmiem dyskutować z autorytetem, ale nawiasem mówiąc Twoja działka jest bardzo tajemnicza - wędrujące słupy, tarasy w wodzie...
    Kiedyś będę musiał zajechać do Koleczkowa i zobaczyć to cudo

    U mnie jutro ruszają ze ścianami fundamentowymi.
    Narazie nie mam większych problemów co oznacza, że niedługo się zaczną
    Zapraszam serdecznie Markus, help, a Ty jaka miałes izolacje, czy tylko ja mam jakas dziwna?A, taras, to swoja droga, bedzie prawie w wodzie, bo obok bede miała staw
  9. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Franciszek
    Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?
    Pozioma, oczywiscie, ze poziomado pionowej jeszcze mi troche zostało
    O ile mogę sie wtrącić to pozioma miałem z folii klejonej na "izobud coś tam"(niebieski) - horror za dnia jak było ciepło to sie dobrze robiło,w nocy jak przyszedł chłód wszystkie narożniki "pouciekały".Co do pionowej to też "izobud jakies inne coś tam" na gładki beton. I na razie (8 lat jest ok).
  10. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Gosiu

    Przepraszam, nie chciałem w Tobie wzbudzić takiego niepokoju.

    Twoim pierwszym i najważniejszym autorytetem powinien być Twój inspektor nadzoru albo projektant, im płacisz, im powinnaś ufać.

    Kiedyś zwyczjowo na ławy fundamentowe dawało się tzw. "dwa razy papa asfaltowa na lepiku asfaltowym". Papy z tamtych czasów były na osnowie z tektury (po dziś dzień są takie w sprzedaży) i łatwo ulegały uszkodzeniu. Współczesne papy są wykonywane na osnowie z włókien szklanych i mają w sobie modyfikowane asfalty więc są o wiele bardziej trwałe i o wiele bardziej skuteczne, poza tym są termozgrzewalne więc lepiej trzymaja się podłoża, dlatego obecnie nie stosuje sie zazwyczaj dwóch warstw powyższej izolacji lecz jedną (dwie warstwy to np. izolacja na dachu a nie na ławie fundamentowej).
    Nowoczesnym i skutecznym materiałem w przypadku ław fundamentowych jest również folia, o której pisałem wcześniej.
    W przypadku budynków bez podpiwniczenia izolacja pozima na ławach ma stosunkowo nie wielkie znaczenie - chroni ściany fundamentowe przed kapilarnym podciąganiem wilgoci - nie wolno jej pominąć, ale według mnie nie stanowi ona tak krytycznego miejsca aby wykonywać ją z dwóch warstw papy termozgrzewalnej. O wiele wazniejsza wydaje mi się izolacja w warstwach podłogi na gruncie i pod ścianami nadziemia - tam rozumiem, że można zastosować odpowiednią papę termozgrzewalną.
    Na koniec dodam, że nie znam Twojego projektu, nie znam warunków gruntowych i dlatego powtarzam, że najważniejsza jest opinia Twojego inspektora, który widzi Twój projekt i Twoją działkę. Jeżeli masz jakieś wątpliwości zapytaj go czy na fundamentach nie wystarczy położyć foli, jeżeli powie że nie to napewno ma racje.
    Jeszcze raz przepraszam za zasianie niepewności
  11. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Franciszek
    Przepraszam, nie chciałem w Tobie wzbudzić takiego niepokoju.
    alez nie szkodzi zapytałam Markusa, bo mamy tego samego Inspektora i dlatego jestem ciekawa, co On ma.A, ja mam juz po prostu taka nature, ufac i kontrolowac
  12. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Na izolację poziomą mam położoną folię PCV. Tyle że folią ona jest z nazwy. Kupuje sie ją w rolkach, ale ma 5 mm grubości.
  13. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Na izolację poziomą mam położoną folię PCV. Tyle że folią ona jest z nazwy. Kupuje sie ją w rolkach, ale ma 5 mm grubości.
    No, to wszystko jasne.Wyglada ze u mnie obawiali sie tego torfu
  14. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Na izolację poziomą mam położoną folię PCV. Tyle że folią ona jest z nazwy. Kupuje sie ją w rolkach, ale ma 5 mm grubości.
    No, to wszystko jasne.Wyglada ze u mnie obawiali sie tego torfu
    Skoro już jestem takim mistrzem zamieszania to zapytam jeszcze:
    torf oczywiście był poza obrysem fundamentu?
    Pytam gdyz niebezpieczeństwo torfu nie tkwi w tym że jest wilgotny i może zawilgocić ściany ale w tym że nie jest gruntem nośnym (jest gruntem organicznym) i nigdy nie wolno na nim posadawiać budynków.
    Tak więc upewnij się tylko czy torf był obok czy w obrysie fundamentów.
    Kończe bo jeszcze pare postów i Gosia zejdzie nam na zawał
  15. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał Wojtekkkk
    Czy ktoś się podzieli adresami,gdzie można kupić silikaty w okolicach Wejherowa???

    Pytanie, jakich silikatów szukasz. Większość buduje z Silki. Ja zbudowałem z z Silikatów Ostrołęka. BArdzo dobra cena, lepsza od Silki. Jakość taka sama. W gdyni jest facet, który wszystko Ci załatwi, dobrą cenę też.Jak będziesz zainteresowany, daj znać.
  16. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał hos
    mogłabym go wpasować ale okoliczne domy nie podobają mi się z podwyższonym fundamentem z jednej strony, chce mieć dom na płasko bez żadnych schodów od strony wejścia
    Proponuje abyś nie robiła niczego zanim nie skontaktujesz się z Twoim architektem, który będzie projektował Ci dom, lub adoptował projekt typowy. Architekt powinien pojechać z Tobą na działkę, wysłuchać Twoich życzeń i oczekiwań, a potem udzielić ci odpowiednich rad i oczywiście zrobić wymarzony projekt.
    Zgadzam się z Franciszkiem. Ja mam dom na pochyłej działce. Znaczące odchylenia od stanu pierwotnego (typu podniesienie gruntu poprzez obsypanie wybudowanego domu musi być uwzględnione w projekcie budowlanym)
  17. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Witam - Jaky to powiedzieć; "Przyszła kryska na matyska". Muszę Muszę powiększyć kwotę kredytu - a kredyt mam w PKOBP. Mam przedstawić między innymi kosztorys. Czy mam pokazać powiększenie kwot pozycji przedstawionych w poprzednim kosztorysie (pomyślą, że wtedy ściemniłem), czy też pokazać dodatkowe pozycje które mnie kosztują kwotę, o którą chcę rozszerzyć kredyt? Proszę o sugestie.
  18. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał rafalg
    Witam - Jaky to powiedzieć; "Przyszła kryska na matyska". Muszę Muszę powiększyć kwotę kredytu - a kredyt mam w PKOBP. Mam przedstawić między innymi kosztorys. Czy mam pokazać powiększenie kwot pozycji przedstawionych w poprzednim kosztorysie (pomyślą, że wtedy ściemniłem), czy też pokazać dodatkowe pozycje które mnie kosztują kwotę, o którą chcę rozszerzyć kredyt? Proszę o sugestie.
    Miałem bardzo pozytywne doświadczenia z PKO BP. To znaczy: obsługe klienta maja do d..., ale nie czepiają się drobiazgów. Sugeruję, abyś powiększył kwote własną o nowe pozycje. Przeszacowanie starych będzie czuć ściemą na odległość.
  19. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Na izolację poziomą mam położoną folię PCV. Tyle że folią ona jest z nazwy. Kupuje sie ją w rolkach, ale ma 5 mm grubości.
    No, to wszystko jasne.Wyglada ze u mnie obawiali sie tego torfu
    Skoro już jestem takim mistrzem zamieszania to zapytam jeszcze:
    torf oczywiście był poza obrysem fundamentu?
    Pytam gdyz niebezpieczeństwo torfu nie tkwi w tym że jest wilgotny i może zawilgocić ściany ale w tym że nie jest gruntem nośnym (jest gruntem organicznym) i nigdy nie wolno na nim posadawiać budynków.
    Tak więc upewnij się tylko czy torf był obok czy w obrysie fundamentów.
    Kończe bo jeszcze pare postów i Gosia zejdzie nam na zawał
    Spoko, spoko Gosia jest młodą dziewczyną...
  20. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał rafalg
    Witam - Jaky to powiedzieć; "Przyszła kryska na matyska". Muszę Muszę powiększyć kwotę kredytu - a kredyt mam w PKOBP. Mam przedstawić między innymi kosztorys. Czy mam pokazać powiększenie kwot pozycji przedstawionych w poprzednim kosztorysie (pomyślą, że wtedy ściemniłem), czy też pokazać dodatkowe pozycje które mnie kosztują kwotę, o którą chcę rozszerzyć kredyt? Proszę o sugestie.
    Zajdź proszę do agencji pko (sam ją mam) i popytaj o zmiane kredytu (jest promocja do końca czerwca),możesz tez zmienić % za przyznanie...
Pokaż wyniki od 8381 do 8400 z 21872