dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Nie wiem czy to dla mnie nie za daleko, do obu mam ponad 50 km
  2. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Ireneusz, a gdzie jest ta hurtwonia w Kolbudach ?
  3. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Drugi post i już pytanie poszukuje desek szalunkowych w rejonie Banina i okolic jak narazie znalazłem tartak w Pępowie gdzie facet chce 470zł (dł2-2,5m) za m3 + transport i w Żukowie przy trasie z chwaszczyna 470zł +własny transport. Czy jest realna szansa znalezienia gdzieś taniej. Bardzo bym był wdzięczy na jakieś namiary.
  4. ewa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa Zarejestrowany: 08.03.2002 Posty: 958
    Czy znacie jakiegoś godnego polecenie tynkarza który podjąłby się otynkowania komina wewnątrz domu? Taka drobna robótka.
    A gdyby przy okazji potrafił obudować kominek byłoby idealnie.
  5. kkj WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkj Zarejestrowany: 17.08.2005 Posty: 3
    Witam Wszystkich.

    Niefortunnie się złożyło, że puściłem post na głównym forum a nie w trójmieście. W związku z tym za radą jednego z zarejestrowanych użytkowników (któremu dziękuję) ponawiam moje pytanie lecz teraz mam nadzieje już w odpowiednim miejscu. Pytanie zatem brzmi – Czy ktoś z szanownego grona zamieszkuje na terenach miejscowości o nazwie Banino i w zawiązku z tym czy znajdujące się niedaleko lotnisko zwane lotniskiem LECHA WALEZY nie jest zbyt natrętne w swej naturze. Czy startujące Airbusy nie zakłócają Wam sielankowego spokoju i ciszy nocnej ).

    Reasumując czy da się żyć z latającymi nad waszymi poddaszami samolotami różnej maści i wielkości. Niebawem najprawdopodobniej stanę się właścicielem działki w tejże miejscowości i chciałbym wiedzieć co mnie czeka (muszę się psychiczni nastawić).

    Bardzo będę wdzięczy za informacje.

    Pozdrawiam
  6. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    witam kkj ja właśnie zakupiłem w Baninie działeczke i będe tam sie budował. Ale przebywam tam od 4 lat. Co do samolotów kwestia przyzwyczajenia ja nawet nie wiem kiedy one przelatują. W zależności od wiatru to różnie je puszczają także raz są raz ich nie ma. Co do chałasu to lepszy taki niż odgłos samochodów przejażdzających po ruchliwej drodze. A propo mieszkam też na Morenie i szczeże mówią latają one tam niżej niż nad samym Baninem także gdzie kolwiek sie usadowisz w rejonie Rębiechowa to myśle że i tak bedziesz je podziwiał. Dla mnie one nie przeszkadzają. A Banino super miejscowość jak narazie cisza spokój!! Że tak sie spytam w którym miejsca Banina to moge coś powiedzieć o działkach bo niektóre wyglądają teraz pięknie ale po zimie robią się tam jeziora. A sprzedawane są teraz po okazyjnej cenie 35-45 zł za m2
  7. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał Vondraczek
    Drugi post i już pytanie poszukuje desek szalunkowych w rejonie Banina i okolic jak narazie znalazłem tartak w Pępowie gdzie facet chce 470zł (dł2-2,5m) za m3 + transport i w Żukowie przy trasie z chwaszczyna 470zł +własny transport. Czy jest realna szansa znalezienia gdzieś taniej. Bardzo bym był wdzięczy na jakieś namiary.
    Chyba ciężko będzie bo podobne ceny były rok temu.
  8. Ireneusz M. SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ireneusz M. Zarejestrowany: 05.05.2004 Posty: 29
    Ad. OLA.J. Kolbudy ul. Przemysłowa 3, po lewej stronie jak jedziesz w kierunku Łapina,
  9. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Vondraczek
    Drugi post i już pytanie poszukuje desek szalunkowych w rejonie Banina i okolic jak narazie znalazłem tartak w Pępowie gdzie facet chce 470zł (dł2-2,5m) za m3 + transport i w Żukowie przy trasie z chwaszczyna 470zł +własny transport. Czy jest realna szansa znalezienia gdzieś taniej. Bardzo bym był wdzięczy na jakieś namiary.
    Nie wiem jak z szalunkowymi, bo interesowały mnie na dach, ale w Bytoni mają po 370 zł (netto) impregnowane ciśnieniowo. Do szalunków impregnacja Ci nie potrzebna, więc powinno być taniej. To jest cena bez transportu. Najlepiej jak sam zadzwonisz i się dowiesz tel. 560-90-41. Kierownik Piotr Skalski.
  10. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    sluchajcie, jakie rozwiązanie byście doradzali w kwestii więźby i desek, dawać deski z papą? czy bez desek tylko folia bezpośrednio na więźbę?
  11. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Dzieki Ireneusz, to juz chyba wiem gdzie ta hurtownia się znajduje, zajże tam przy okazji.
  12. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Ados
    sluchajcie, jakie rozwiązanie byście doradzali w kwestii więźby i desek, dawać deski z papą? czy bez desek tylko folia bezpośrednio na więźbę?
    Nie dawaj papy jeżeli będziesz kładł pokrycie od razu. Ja dałem tylko folię. Natomiast folia sama jednak jest delikatna i wszystko zależy od dekarza. Następnym razem chyba dałbym mix deski i na to folia.
  13. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał "MarcinU
    Nie dawaj papy jeżeli będziesz kładł pokrycie od razu. Ja dałem tylko folię. Natomiast folia sama jednak jest delikatna i wszystko zależy od dekarza. Następnym razem chyba dałbym mix deski i na to folia.
    no właśnie, na folii to łatwiej podziurawić, niby to już broszka dekarza żeby poprawił ale wiadomo jak z tym poprawianiem jest, w sumie pokrycie będzie od razu więc niby możnaby zrezygnować z papy, zawsze to jakaś oszczędność, mi się tylko jakoś wydaje dach z deskami solidniejszy, ale może to tylko takie gusła z mojej strony
  14. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał MarcinU
    Nie dawaj papy jeżeli będziesz kładł pokrycie od razu. Ja dałem tylko folię. Natomiast folia sama jednak jest delikatna i wszystko zależy od dekarza. Następnym razem chyba dałbym mix deski i na to folia.
    no właśnie, na folii to łatwiej podziurawić, niby to już broszka dekarza żeby poprawił ale wiadomo jak z tym poprawianiem jest, w sumie pokrycie będzie od razu więc niby możnaby zrezygnować z papy, zawsze to jakaś oszczędność, mi się tylko jakoś wydaje dach z deskami solidniejszy, ale może to tylko takie gusła z mojej strony
    Dobrze Ci się wydaje. Deski i folia to jest chyba to.
  15. kkj WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkj Zarejestrowany: 17.08.2005 Posty: 3
    Hej Vondraczek
    Dzięki za odpowiedź.
    Właśnie zamierzam kupić działkę na ulicy wrzosowej. Być morze orientujesz się jakie są tam warunki jesienno-wiosnne. Prawdę powiedziawszy to rzeczywiście latem to wygląda ta działka ok. ale może wiosną będzie jeziorko- to bym wtedy miał zabawę w Pawła i Gawła. A jeśli można spytać Ty w której części Banina się „rozbijasz” ze swoim projektem?
    Pozdrawiam
  16. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Ados
    sluchajcie, jakie rozwiązanie byście doradzali w kwestii więźby i desek, dawać deski z papą? czy bez desek tylko folia bezpośrednio na więźbę?
    U mnie będą deski i papa, bo nie wiem czy zdążą przed zima położyć dachówkę.

    Czytając różne opinie na forum jednak większość ma zaufanie do pełnego deskowania niż do samej folii.
  17. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    kkj dobrze znam tą cześć banina. Na Jodłowej mieszka szwagier obok wrzosowej. Wiem o które działki Ci chodzi są tam z tego co wiem trzy do sprzedania i powiem tak po tegorocznej zimie niezbyt tam było miło. Nie polecam. Wręcz mówie kategorycznie NIE. Jeżeli Ci chodzi o tą po prawej jadą od Jodłowej to jeszcze ujdzie ale te po lewej one po zimie toną pozatym, jak jeszcze wyleje ten stawek co jest troche wyżej u rolinka - brrrr. Ja kupiłem działeczke u pana Witosa (rolnika) a dokładnie na końcu księżycowej przecinam przenną, żużlóweczką przez podwórko (tak na skruty) i jestem u siebie. Jak chcesz to moge ci namiary dać na tego pana z tego co wiem ma jeszcze kilka do sprzedania - nieuzbrojone sprzedawał za 45zł za metr ale mocno zjechał . A co do reszt działek sprzedawanych po tej części Banina też moge sie wypowiedzieć 2 lata chodziłem tam i szukałem swojego miejsca moge dużoooo powiedzieć. O sezonowych jeziorach i stawach też. Pozdrawiam wybór zostawiam tobie. JAk by co w sobote będe na działeczce - pan koparka przyjedzie i mi będzie humus zdzierał. Pozdrowienia
  18. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    sluchajcie, jakie rozwiązanie byście doradzali w kwestii więźby i desek, dawać deski z papą? czy bez desek tylko folia bezpośrednio na więźbę?
    Ja mam deskowania plus filia delta max, tzn najpierw folia, a potem deski, z tym ze ja bede miała wiór osikowy.Temat wałkowany wielokrotnie, mnie tez spedzał sen z powiek, ale co dechy, to dechy i o włamanie trudniej
  19. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał martag
    Cytat Napisał kolia
    Czy ktoś z Was brał beton z Patoki?
    Ja brałam, mają z B-compleksu. Ale ceny nie pamiętam
    Ja brałam z Thomasa i Uniconu, Thomas ma lepsza cene i nie robi takiej łaski jak Unicon
  20. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Ireneusz M.
    Franciszek napisał
    A tak nawiasem mówiąc podejrzewam, że wiele osób czytuje forum i nigdy się nie ujawniają, korzystając więc z okazji wszystkich "tajnych" forumowiczów pozdrawiam

    Słusznie podejrzewasz, witam grupę 3miejską, własnie od 4 dni jestem posiadaczem pozwolenia na budowę, i myślę niedługo zaczynąć budowę. Na razie szukam cen i dostawcę materiałów ( chciałbym aby to był jeden- co daje mi atut w negocjacjach), ekipy itd, szczerze mówić to czerpię całymi garściami z tego co piszecie, śledzę wasze postępy od roku, bardzo cenię sobie informacje na temat cen i wykonawców, z tego co widzę i zaczynam doświadczać na własnej skórze, a potwierdza się to w Waszych doświadczeniach to wiedza na temat "co ile kosztuje" jest bezcenna i pomaga rozsądnie wydawać w końcu niemałe pieniądze. Działkę mamy w Pręgowie dolnym, pozdrawiam moją przyszłą sąsiadkę Matrag, będę budował "dom pod jarząbem" Archonu.
    Pozdrawiam
    WITAM IRENEUSZ!

    Fajnie, że się zdecydowałeś odezwać. Moja ekipa kończy w pierwszym tygodniu września. Co do ich pracy to najlepiej abyśmy spotkali się na mojej budowie to wszystko Ci pokaże (plusy i niestety minusy). Będziesz miał pełną informacje.
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 9421 do 9440 z 21872