dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał martag
    rafalg - mogę polecić brukarza - wczoraj u mnie skończyli i jestem zadowolona. To wspominany na forum pan Krauze 607 68 97 99- bierze 20 zł za m2 plus dolicza sobie za taras, osadzenie rynny itp
    Co do kominka to Art-kom Artur Chrzanowski w Gdańsku na Trakcie Św. Wojciecha - dobrze ale drogo
    martag - ile wychodzi za maeriał - m2 bruku?
  2. elmer FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    elmer Zarejestrowany: 21.10.2004 Posty: 119
    martag:mogę polecić brukarza - wczoraj u mnie skończyli i jestem zadowolona. To wspominany na forum pan Krauze 607 68 97 99- bierze 20 zł za m2 plus dolicza sobie za taras, osadzenie rynny itp
    Marta, widzieliśmy efekty pracy Twojego brukarza - no, no... Taras też pozwoliliśmy sobie obejrzeć
    Ale projekt, wybór kostki i KOLORÓW to raczej Wasza koncepcja - pomysłowo! Szczególnie ta kolorystyka.
  3. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Pomocy!
    Umówiłam sie niesięc temu z polecanym przez Markusa panem kafelkarzem, dzwonię taraz coby się spotkać i dograć szczegóły, a tu okazuje się, że...mieszkam za daleko! Ciężko byłoby mu dojeżdżać (ok. 70 km w jedna stronę). Czy ktoś może polecić naprawdę porządnego kafelkarza z okolic Pruszcza, i oczywiście przystępnego cenowo? Proszę, jesienią chcemy się wprowadzić...
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Gwizdki
    Pomocy!
    Umówiłam sie niesięc temu z polecanym przez Markusa panem kafelkarzem, dzwonię taraz coby się spotkać i dograć szczegóły, a tu okazuje się, że...mieszkam za daleko! Ciężko byłoby mu dojeżdżać (ok. 70 km w jedna stronę). Czy ktoś może polecić naprawdę porządnego kafelkarza z okolic Pruszcza, i oczywiście przystępnego cenowo? Proszę, jesienią chcemy się wprowadzić...
    o, cholera, to On sie nie zapytał ciezko bedzie z kafelkarzem, ja niestety nie mam namiarów
  5. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    RAFALG - odwiedź jeszcze salon kominków "KUR" prowadzony przez małżeństwo Damps. Salon mieści się po lewej stronie ulicy Morskiej w Gdyni (kierunek Rumia), jakieś 200-300 metrów po minięciu Estakady, tuz obok niewielkiego salonu mebli kuchennych SILAN. W adresie maja Działdowska 2. Telefony: 623-8304 lub 698-643-448. Mój kominek kosztował finalnie 8.000, w tym: wkład francuski 3.500, marmur 2.500. Zdjęcie kominka w moim albumie.

    ALUNEK - zapraszam z wizytą w moje skromne progi do Bojana. Zobaczysz pompę ciepła naocznie i namacalnie. Jest to pompa ciepła firmy Neuratherm z Austrii. W lutowym numerze Muratora z tego roku był duży artykuł o tej pompie. Jej instalacja i sprzedażą trudni się firma z Grudziądza. Ich strona www.climakomfort.pl
    Jeżeli planujesz pompę ciepła to w mojej prywatnej opinii nie ma sensu ekonomicznego i wykonawczego instalacja kominka z płaszczem wodnym. Sam kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza jako zapasowe źródło ogrzewania jak najbardziej, ale z płaszczem wodnym zdecydowanie nie.
  6. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    No właśnie nie
  7. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał joola
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
    Joola - Masz piękne drzwi. Gdzie kupowałaś ?
    U Urzedowskiego
    Potwierdzam, że u Urzędowskiego. Okna też mam od nich i jestem baaaardzo zadowolona.
  8. miła STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miła Zarejestrowany: 31.01.2003 Posty: 459
    dzień dobry wszystkim
    a propos bruku to kupiłam głazy w jakiejś żwirowni na Kaszubach a część dostałam z jakiejś rozbiórki kawałka ulicy wzięłam kamieniarza z cmentarza witomińskiego i trochę mi "pociął" te głazy. Nie wytrzymał za długo przy tym "cięciu" więc zostały mi jeszcze kliny. A z kamieni to część została na obramowanie oczka, z części same poukładałyśmy z siostrą podjazd.
    Ciężka robota, ale można się przynajmniej fizycznie wyżyć
    pozdr Ewa
  9. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Gwizdki
    Pomocy!
    Umówiłam sie niesięc temu z polecanym przez Markusa panem kafelkarzem, dzwonię taraz coby się spotkać i dograć szczegóły, a tu okazuje się, że...mieszkam za daleko! Ciężko byłoby mu dojeżdżać (ok. 70 km w jedna stronę). Czy ktoś może polecić naprawdę porządnego kafelkarza z okolic Pruszcza, i oczywiście przystępnego cenowo? Proszę, jesienią chcemy się wprowadzić...
    o, cholera, to On sie nie zapytał ciezko bedzie z kafelkarzem, ja niestety nie mam namiarów
    Pan kafelkarz sie tłumaczyl, ze skoro kontakt od Mirka, to rejon Bojana
  10. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał markus_gdynia
    RAFALG - odwiedź jeszcze salon kominków "KUR" prowadzony przez małżeństwo Damps. Salon mieści się po lewej stronie ulicy Morskiej w Gdyni (kierunek Rumia), jakieś 200-300 metrów po minięciu Estakady, tuz obok niewielkiego salonu mebli kuchennych SILAN. W adresie maja Działdowska 2. Telefony: 623-8304 lub 698-643-448. Mój kominek kosztował finalnie 8.000, w tym: wkład francuski 3.500, marmur 2.500. Zdjęcie kominka w moim albumie.
    Dzięki Markus. Jutro sprawdzę. na razie czekam na ofertę w trzech salonach. ten będzie 4-ty. Zobaczymy, co finalnie z tego wyjdzie.
  11. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Gwizdki
    No właśnie nie
    Przykro mi Faceta polecałem z czystym sumieniem. Sprawdził się u mnie i u sąsiadów. Szkoda że zazgrzytało.
  12. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Ja mam wciąż nadzieję, że jednak... Coś mówił o ew. nocowaniu na działce i robocie co drugi dzień.. Wszystko byleby zrobił przed jesienią. Wcale nie mam tego tak dużo: na razie tylko ok. 50 m kw "prostej" podłogi i mała łazienka na dole. Muszę Go ubłagać Ale jeśli coś usłyszycie o jakichś innych mistrzach świata to bardzo proszę o namiary, bo muszę mieć jakąś alternatywę
  13. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Gwizdki
    Pomocy!
    Umówiłam sie niesięc temu z polecanym przez Markusa panem kafelkarzem, dzwonię taraz coby się spotkać i dograć szczegóły, a tu okazuje się, że...mieszkam za daleko! Ciężko byłoby mu dojeżdżać (ok. 70 km w jedna stronę). Czy ktoś może polecić naprawdę porządnego kafelkarza z okolic Pruszcza, i oczywiście przystępnego cenowo? Proszę, jesienią chcemy się wprowadzić...
    o, cholera, to On sie nie zapytał ciezko bedzie z kafelkarzem, ja niestety nie mam namiarów
    Pan kafelkarz sie tłumaczyl, ze skoro kontakt od Mirka, to rejon Bojana
    Gosia, skąd wiesz? Rozmawiałaś z Nim?
  14. Mirosław STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Mirosław Zarejestrowany: 20.02.2004 Posty: 318
    Cytat Napisał BORAS
    Kochani potrzebuję namiary na ekipę do tynków cem-wap. Jestem juz zdesperowany jedna ekipa umawiała się i się nie pokazała, a następna przyjechała i się jej agregat rozsypał. Z góry dziękuję za pomoc
    Witam
    Podaję namiary na wykonawcę wylewek (super mistrzostwo galaktyczne ) 9zł netto za m2 robocizna + materiał oraz tynków 12zł za m2 netto-z materiałem Kazimierz Wicki 693379089 . Gość ma kilka ekip a i tak trudno o bliski termin.
    Pozdrówka
  15. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał markus_gdynia
    RAFALG - odwiedź jeszcze salon kominków "KUR" prowadzony przez małżeństwo Damps. Salon mieści się po lewej stronie ulicy Morskiej w Gdyni (kierunek Rumia), jakieś 200-300 metrów po minięciu Estakady, tuz obok niewielkiego salonu mebli kuchennych SILAN. W adresie maja Działdowska 2. Telefony: 623-8304 lub 698-643-448. Mój kominek kosztował finalnie 8.000, w tym: wkład francuski 3.500, marmur 2.500. Zdjęcie kominka w moim albumie.

    ALUNEK - zapraszam z wizytą w moje skromne progi do Bojana. Zobaczysz pompę ciepła naocznie i namacalnie. Jest to pompa ciepła firmy Neuratherm z Austrii. W lutowym numerze Muratora z tego roku był duży artykuł o tej pompie. Jej instalacja i sprzedażą trudni się firma z Grudziądza. Ich strona www.climakomfort.pl
    Jeżeli planujesz pompę ciepła to w mojej prywatnej opinii nie ma sensu ekonomicznego i wykonawczego instalacja kominka z płaszczem wodnym. Sam kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza jako zapasowe źródło ogrzewania jak najbardziej, ale z płaszczem wodnym zdecydowanie nie.
    Markus,
    dzięki za zaproszenie! Chętnie skorzystamy.Co do terminu to jeszcze umówimy się. A wracając do ogrzewania, to czy ja dobrze zrozumiałam, że u Ciebie pompa ogrzewa zarówno dom , jak i wodę?Kominek masz z DGP? Pamiętasz może całościowy koszt pompy?
    Alunek
  16. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Martag, pamiętasz o mnie, gdybyś mogla się spytać swojego fachowca czy ma czas jak skończy u Ciebie była bym wdzięczna, albo podrzuć jakiś namiar, z góry dzieki
  17. miła STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miła Zarejestrowany: 31.01.2003 Posty: 459
    Cytat Napisał Gwizdki
    Ja mam wciąż nadzieję, że jednak... Coś mówił o ew. nocowaniu na działce i robocie co drugi dzień.. Wszystko byleby zrobił przed jesienią. Wcale nie mam tego tak dużo: na razie tylko ok. 50 m kw "prostej" podłogi i mała łazienka na dole. Muszę Go ubłagać Ale jeśli coś usłyszycie o jakichś innych mistrzach świata to bardzo proszę o namiary, bo muszę mieć jakąś alternatywę
    Nie bardzo śledziłam kogo szukasz ? może murarza? u mnie wreszcie kończą - w przyszłym tygodniu kładą tynk - mam nadzieję - a więc murarz chyba byłby wolny.
    Jak widzisz też piszę , że mam nadzieję, że skończy, a więc ja też z murarzami nie mam wesoło . Mogę podać tel. komórkowy, jeżeli będziesz chciał/a pozdr Ewa
  18. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Gwizdki
    Ja mam wciąż nadzieję, że jednak... Coś mówił o ew. nocowaniu na działce i robocie co drugi dzień.. Wszystko byleby zrobił przed jesienią. Wcale nie mam tego tak dużo: na razie tylko ok. 50 m kw "prostej" podłogi i mała łazienka na dole. Muszę Go ubłagać Ale jeśli coś usłyszycie o jakichś innych mistrzach świata to bardzo proszę o namiary, bo muszę mieć jakąś alternatywę
    Wjedź mu na ambicję. Że polecany, że teges, a tu taka plama. W jego przypadku powinno zadziałać. To naprawdę prosty, uczciwy chłopina.
    Z tego co wiem to mieszka gdzieś za Wejherowem, chyba w Gościcinie, więc jak sobie dokładnie nie wyjaśniliście gdzie mają być te kafelki robione, to chłop przeżył szok. Zwłaszcza przy obecnych cenach benzyny Tym bardziej że facet ma normalną etatową pracę i u mnie bywało tak, że z mojego tarasu jechał prosto do pracy na nockę.
  19. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Alunek
    Markus,
    dzięki za zaproszenie! Chętnie skorzystamy.Co do terminu to jeszcze umówimy się. A wracając do ogrzewania, to czy ja dobrze zrozumiałam, że u Ciebie pompa ogrzewa zarówno dom , jak i wodę?Kominek masz z DGP? Pamiętasz może całościowy koszt pompy?
    Alunek
    W szczegółach wyglada to tak, że pompa ciepła ogrzewa dom. Natomiast do wody mam oddzielny podgrzewacz CWU który posiada własną wbudowaną pompę ciepła pracującą na powietrzu otoczenia.
    Kominek mam ozdobno-rekreacyjny czyli bez DGP. Ze względu na podciąg w salonie, droga przebiegu rur byłaby zbyt wydłużona, a turbinka i i tak by nie pomogła, wobec czego idea DGP legła w gruzy.
  20. ulcia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ulcia Zarejestrowany: 08.05.2005 Posty: 157
    Franciszek, Fikol, Mały, Rafalg, Markus, Matys

    Wielkie dzięki za wszystkie Wasze namiary i informacje. Baaaardzo to miłe kiedy dostaje się odpowiedzi od nieznanych a życzliwych osób.
    Poczułam ducha wspólnoty wirtualnej! Pozwolę sobie jeszcze, co jakiś czas, ponękać Was pytaniami jako "starych wyjadaczy forumowych" i doświadczonych budowniczych - jeśli oczywiście pozwolicie.
    Mam jeszcze takie spostrzeżenie - dla mnie standard Obi jest wystarczający i na więcej sobie nie pozwolę. To co w środku na wyposażeniu, to można wymienić. Nie pozwolę sobię jednak na fuszerkę elementów stałych takich jak konstrukcja, stropy, instalacje.
    I oczywiście bardzo się boję podstępnych deweloperów, którym postaram się utrudnić wciśnięcie mi tandety.


    Trójmiejscy forumowicze
    Jeśli znacie jakieś inne warte polecenia firmy budujące "pod klucz" - dajcie znać.
    Kasting trwa!
    O przebiegu poinformuję.
Pokaż wyniki od 9641 do 9660 z 21872