dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... i co ja mam teraz zrobić
    Słuchac zony
  2. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał ados
    Cytat Napisał alunek
    czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    będę wdzięczna za pomoc :d :d :d
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... I co ja mam teraz zrobić
    słuchac zony
    :d :d :d
  3. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
    jak się okazuje to chyba nie aż taka duża, ale konkretnie to nie wiem
    Temat wałkowany miliony razy Róznica jest jezeli chodzi o dobre okna drewniane, jezeli okna słabej firmy, to lepsze sa plastiki.Wazne sa profile i okucia.Duzo info jest w watku 'szukam dobrych okien"Chociaz jareko uwaza ze dobre sa tylko plastiki
    no i to mnie zastanawia w tym "autorytecie"
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
    jak się okazuje to chyba nie aż taka duża, ale konkretnie to nie wiem
    Temat wałkowany miliony razy Róznica jest jezeli chodzi o dobre okna drewniane, jezeli okna słabej firmy, to lepsze sa plastiki.Wazne sa profile i okucia.Duzo info jest w watku 'szukam dobrych okien"Chociaz jareko uwaza ze dobre sa tylko plastiki
    no i to mnie zastanawia w tym "autorytecie"
    Rozmawialismy na ten temat.W skrócie mu chodzi o to, ze plastiki mozna wykonac dokładniej niz drewniane, a drewniane trudno zrobic dobrze, o no i ze plastki sa duzo trwalsze.
  5. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
    jak się okazuje to chyba nie aż taka duża, ale konkretnie to nie wiem
    Temat wałkowany miliony razy Róznica jest jezeli chodzi o dobre okna drewniane, jezeli okna słabej firmy, to lepsze sa plastiki.Wazne sa profile i okucia.Duzo info jest w watku 'szukam dobrych okien"Chociaz jareko uwaza ze dobre sa tylko plastiki
    no i to mnie zastanawia w tym "autorytecie"
    Rozmawialismy na ten temat.W skrócie mu chodzi o to, ze plastiki mozna wykonac dokładniej niz drewniane, a drewniane trudno zrobic dobrze, o no i ze plastki sa duzo trwalsze.
    z tą trwałością plastików to ciekawa teoria, ale ... co ja tam wiem
  6. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    no i to mnie zastanawia w tym "autorytecie"
    z tą trwałością plastików to ciekawa teoria, ale ... co ja tam wiem[/quote]Ja zamówiłam drewniane i mam problem z glowy, nie zastanawiam sie
  7. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    no i to mnie zastanawia w tym "autorytecie"
    z tą trwałością plastików to ciekawa teoria, ale ... co ja tam wiem
    Ja zamówiłam drewniane i mam problem z glowy, nie zastanawiam sie [/quote]


    ja też
  8. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    a mnie do drewnianych zniechęca ich konserwacja, a poza tym nie mam nic przeciwko drewnianym
  9. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    ja też mam plastiki - o drewnianych wogóle nie myślałam- po pierwsze konserwacja, po drugie cena
  10. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    Mi okna wstawiają juz w poniedziałek a tynki na początku grudnia - okna plastikowe.
  11. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    Poprawki to z taką łachom robili (i tak wszyskiego nie poprawili)
    Ja bym nie zapłacił do momentu aż wszystko będzie poprawione.

    Jeszcze mam pytanie.

    Mam zadeskowany i zapapowany dach. W przyszłym tygodniu wstawią okna. Czy są jkieś przeciwskazania (poza atmosferycznymi) co do tego by po oknach zrobili mi ocieplenie budynku - tylko styropian klej siatka i klej - a tynk w przyszłym roku??? Czy to ze nie ma dachówki (będzie w przyszłym roku) ma jakieś znaczenie?
  12. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Arco
    Poprawki to z taką łachom robili (i tak wszyskiego nie poprawili)
    Ja bym nie zapłacił do momentu aż wszystko będzie poprawione.

    Jeszcze mam pytanie.

    Mam zadeskowany i zapapowany dach. W przyszłym tygodniu wstawią okna. Czy są jkieś przeciwskazania (poza atmosferycznymi) co do tego by po oknach zrobili mi ocieplenie budynku - tylko styropian klej siatka i klej - a tynk w przyszłym roku??? Czy to ze nie ma dachówki (będzie w przyszłym roku) ma jakieś znaczenie?
    wg mnie bez problemu
  13. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Arco
    Mi okna wstawiają juz w poniedziałek a tynki na początku grudnia - okna plastikowe.
    a będziesz ogrzewał zimą?
  14. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    Arco napisał:
    Mi okna wstawiają juz w poniedziałek a tynki na początku grudnia - okna plastikowe.


    a będziesz ogrzewał zimą?
    Bedę grzał jakimiś piecykami, dmuchawami itp. i wietrzył
  15. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Arku - proponowałem Ci zwykłą castoramowską kozę - pozbędziesz się w ten sposób odpadów drewnianych z budowy. A na dogrzewanie grzejniczek konwekcyjny elektryczny ustawiony na niskie parametry(żeby było +5-10stC) lub olejak elektryczny.
  16. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Arco
    Poprawki to z taką łachom robili (i tak wszyskiego nie poprawili)
    Ja bym nie zapłacił do momentu aż wszystko będzie poprawione.

    Jeszcze mam pytanie.

    Mam zadeskowany i zapapowany dach. W przyszłym tygodniu wstawią okna. Czy są jkieś przeciwskazania (poza atmosferycznymi) co do tego by po oknach zrobili mi ocieplenie budynku - tylko styropian klej siatka i klej - a tynk w przyszłym roku??? Czy to ze nie ma dachówki (będzie w przyszłym roku) ma jakieś znaczenie?
    Nie, nawet wskazane by zrobili, to przed mrozami
  17. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji na temat okien.Miałam dzisiaj małą naradę z kierownikiem na budowie i jemu rownież zadałam pytanie , kiedy wstawić okna. Dodam,że aktualnie brygada kończy szalunki wieńca. Strop, dach z dachówką mamy w planie skończyć przed świętami. No i ten "mój" kierownik twierdzi, że jeżeli chcemy kontynuować w zimie prace wewnątrz, to można wstawić okna (plastikowe) równolegle z dachowymi. Należy jednak często przewietrzać. Wszystko fajnie, ale skoro okna mają być często otwarte, to tak jakby ich wcale nie było. W środku będzie cholernie zimno... i już współczuję tym co tam będą pracować.
    Tak na prawdę to nadal mam mętlik w głowie.
  18. maciunio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciunio Zarejestrowany: 30.11.2003 Posty: 182
    Cześć!

    Robię przymiarki do zakupu okien plastikowych i mam małe pytaneczko do tych co już zakupili lub bedą kupować. Ile procent można w tej chwili utargowac i od kogo kupowaliście ?

    Pozdrówka
  19. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    Ja mam (raczej będe miał w poniedziałek) okna z Windows 2000. Co do upustów to nie mozesz patrzec na upusty bo np. w Windows dostałem spory upust ale co z tego skoro cena wyjściowa byla wysoka. U innego producenta dostawałem mniejszy upust ale cena wyjsciowa była niższa więc wielkościa rabatu nie ma sie co sugerować. ważna jest cena końcowa.
  20. maciunio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciunio Zarejestrowany: 30.11.2003 Posty: 182
    Arco - dzieki za odpowiedz.
    Wydaje mi sie, ze ten okres czasu z uwagi na upusty jest bardzo dobry na zakup okien. Zwykle w zimie robia sie przestoje na produkcji.
Pokaż wyniki od 10661 do 10680 z 21872