dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Gwizdki ja zaczynam malowanie więc rolowanie farby jest u mnie tematem na czasie.
    A macie podłogi?? co najpierw podłoga czy malowanie i czy się wszystko nie zapaćkało??
    Ile po malowaniu czekaliście z przeprowadzką??
  2. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    ja też mam pytanko trochę z innej beczki: czy można wstawiać drzwi, bramę garażową i np okna balkonowe jak nie ma zrobionych wylewek?
  3. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Gwizdki
    A ja nieco z innej beczki. Temat: malowanie ścian; tynki gipsowe; wykonawca: Lademan.
    ...
    hmmm ... pan Lademan wchodzi do mnie w środę
    U mnie było tak: tynki Lademan, ścianki działowe i sufity z g-k Zbyszek Szyca. Tynki nie szpachlowane i nie szlifowane. Płyty - szpachlowane tylko złączenia płyt. Całość zagruntowane raz gruntem Optiva Grunt Tikkurila. Sufity malowane 3x Tikkurila Pure White. Ściany zależy gdzie Tikkurila Optiva 5, Optiva 20 i Optiva Super Mat malowane 2x. Żadnego rolowania, złuszczania i innych tego typu problemów.

    Jak na mój gust unikać należy kombinowania z różnymi farbami (zwłaszcza tanimi). Przypomnijcie sobie ze szkoły zabawę z różnymi odczynnikami chemicznymi - efekty mogą byc zadziwiające.
  4. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Jeszcze parę słów komentarza, bo nie dodałem.

    Jak na mój gust tynki i ich rodzaj, a zwłaszcza sposób kładzenia nie mają żadnego znaczenia do malowania. Ważne jest zagruntowanie (i to nie zwykłą farbą rozcieńczoną a farbą gruntującą) śrdodkiem od tego samego producenta co farby końcowe.
  5. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Cytat Napisał anekri
    Gwizdki ja zaczynam malowanie więc rolowanie farby jest u mnie tematem na czasie.
    A macie podłogi?? co najpierw podłoga czy malowanie i czy się wszystko nie zapaćkało??
    Ile po malowaniu czekaliście z przeprowadzką??
    1. zagruntować GRUNTEM
    2. gres już mamy, ale panele położymy po pomalowaniu
    3. przeprowadzka w weekend, a jeszcze nie wszystkie ściany są pomalowane; Dulux szybko schnie i nawet nie śmierdzi specjalnie. Zresztą i tak nie mamy wyjścia: po prostu musimy wynieść się już z mieszkania.

    Powodzenia!
  6. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Cytat Napisał MarcinU
    Jeszcze parę słów komentarza, bo nie dodałem.

    Jak na mój gust tynki i ich rodzaj, a zwłaszcza sposób kładzenia nie mają żadnego znaczenia do malowania. Ważne jest zagruntowanie (i to nie zwykłą farbą rozcieńczoną a farbą gruntującą) śrdodkiem od tego samego producenta co farby końcowe.
    Właśnie - jestem strasznie zawiedziona, bo na forum "wszyscy pisali" o taniej farbie jako gruncie. Oczywiście dopytywałam się czy tak można, czy tania farba nie zepsuje mi ścian itp. Przekonywano (i to ludzie, kórych znam, nie "10-cio postowcy" ), że będzie dobrze.... Szkoda, że na Ciebie nie trafiłam
  7. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    u mnie gres też już jest położony, łazienki gotowe, a panele leżą na przedpokoju i też czekają na "po" malowaniu
    Zdążycie z położeniem paneli ?? my chcieliśmy sami kłaść panele więc trochę nam to zajmnie.
    Malowaliście sami czy mieliście speca od malowania??
  8. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Sami I jedno i drugie. Ale paneli mamy niedużo: 33 m kw. Na razie wykańczamy tylko dół, bo juz brak kasiury na poddasze. Musimy zdążyć. Grunt, że już na swoje , nawet partyzantka nam nie straszna
  9. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Anekri, a Wy kiedy planujecie wprowadzkę?
  10. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Cytat Napisał Ados
    ja też mam pytanko trochę z innej beczki: czy można wstawiać drzwi, bramę garażową i np okna balkonowe jak nie ma zrobionych wylewek?
    U mnie tak było , za wyjątkiem bramy garażowej, którą zamontowaliśmy na samym końcu: po tynkach i wylewkach. Chodzi o to, żeby to całe ustrojstwo się nie pobrudziło, bo później nie doczyścisz. Aha, ale okna mam plastikowe.
  11. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Cytat Napisał Ados
    hmmm ... pan Lademan wchodzi do mnie w środę
    Spox! Wszyscy chwalili moje tynki To ewidentnie wina tej nieszczęsnej taniej farby
  12. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał Gwizdki
    Anekri, a Wy kiedy planujecie wprowadzkę?
    właśnie się lekko ociągam bo wolę mieć już wszystko w środku - choć na zewnątrz brak blachodachówki i tynków, no i niestety garażu, ogrodzenia, piwnicy (tylko zrobiona kotłownia)

    A paneli mamy 100 metrów bo całe poddasze 88m i salon 14 metrów a reszta już jest.

    Ale święta muszą być już na swoim - bo nie pozwolę zmarnować się gwiazdkom specjalnie zakupionym na ten cel
  13. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Arco
    Ja mam juz dach ocieplony, ale z zewnatzr nie zdazyłam mam nadzieje ze sie ociepli jeszcze
    A mi kładą styropian na zewnątrz - w dzień jest ok plus 5 a w nocy temp spada do 0/+1 wiec według kierownika budowy spokojnie mozna kłaść - ale tynk zewnętrzny na pewno juz w przyszłym roku - w domu w środku jest jakieś +7 - ale przyjda tynkarze zaczną grzać w śrdoku to się podniesie no i trzeba bedzie ta temp wtedy utrzymywac.


    planuje swieta 2006 w wykonczonym domku.
    My też
    ja też, ale Wielkanoc
    A, mam nadzieje w lutym
  14. Gwizdki FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gwizdki Zarejestrowany: 27.04.2004 Posty: 296
    Cytat Napisał anekri
    Ale święta muszą być już na swoim - bo nie pozwolę zmarnować się gwiazdkom specjalnie zakupionym na ten cel
    Otóż to
    Jeśli nie musicie przeprowadzać się na gwałtu-rety to pewnie, że lepiej wykończyć, posprzątać, powiesić papier toaletowy i wnieść walizy
  15. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał Gwizdki
    Otóż to
    Jeśli nie musicie przeprowadzać się na gwałtu-rety to pewnie, że lepiej wykończyć, posprzątać, powiesić papier toaletowy i wnieść walizy
    no no ... papieru toaletowego to zabraknąć nie może
  16. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    ja też mam pytanko trochę z innej beczki: czy można wstawiać drzwi, bramę garażową i np okna balkonowe jak nie ma zrobionych wylewek?
    Tynki będę miał w grudniu, wylewki w styczniu - na tę chwilę okna balkonowe mam, drzwi jeszcze nie (te główne do domu - prowizorka, a z garażu zabite dechami) - nie wiem czy je wstawiac przed wylewkami - chyba jednak po, a brama garażowa będzie na końcu po wylewkach i tynkach
  17. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Gwizdki
    A ja nieco z innej beczki. Temat: malowanie ścian; tynki gipsowe; wykonawca: Lademan.
    Po lekturze forum stwierdziliśmy, że przeszlifujemy ściany, ale po spróbowaniu na malutkim kawałeczku zauważyliśmy, że zaczęła się robić bardzo chropowata powierzchnia z "kamyczkami" więc doszliśmy do wniosku, że nie ma co: pomalowaliśmy najtańszą białą, zaszpachlowaliśmy tylko miejscowo, starliśmy 240-tką. I na tym etapie pojawił się JAKIŚ (bo nie wiemy jaki ), błąd który do tej pory kosztuje nas kupę nerwów, straconego czasu (zwłaszcza!) i pieniędzy Przy malowaniu Duluxem roluje się farba i tak do końca nto ie wiadomo czy szpachla, czy tynk czy jedno i drugie. Żeby nie było wątpliwości: po tych cyrkach stwierdziliśmy, że zagruntujemy ściany, kórych rzekomo nie trzeba było gruntować po pomalowaniu taką tanią farbą. Najpierw grunt Atlasa i nic. No to ktoś nam podpowiedział, że Dulux może musi mieć swój grunt. Kupiony. I już wszystko zrobiliśmy "po bożemu" i od nowa: przeszlifowane (delikatnie 240), zmyte wodą, zagruntowanie i malowanie.... Jest o niebo lepiej, ale są oczywiście miejsca, w krórych sie roluje, a nawet po zapaćkaniu farba jest OK tylko do następnego dnia. Po wyschnięciu łuszczy się i ścainy i sufit wygladaja jak po oparzeniu słonecznym: z płackami łuszczącej się skóry MASAKRA! A miało być tak pięknie i idealnie. Już nam sił i czasu nie starcza (w weekend przeprowadzka ), będzie po łebkach. Aha, tynki robione były na początku lata.
    To tyle. Ten cały mój wywód niech będzie ku przestrodze. Teraz na pewno nie malowalibyśmy żadną tanią farbą (wydaje nam się, że od tego wszystko się zaczęło) tylko od razu grunt Duluxa, i to nawet 2 warstwy.
    Ech...
    Ten sam wykonawca robił tynki u mnie. Jako podkładu pod kolory wszędzie używałem białej Jedynki, żadnych gruntów. Nic mi się nie rolowało.
  18. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Cytat Napisał Gwizdki
    A ja nieco z innej beczki. Temat: malowanie ścian; ...........Teraz na pewno nie malowalibyśmy żadną tanią farbą (wydaje nam się, że od tego wszystko się zaczęło) tylko od razu grunt Duluxa, i to nawet 2 warstwy.
    Ech...
    Miałem dokładnie to samo co piszesz ale z Duluxem Once (do jdnokrotnego malowania). Mam tynk gipsowy Knaufa. Widząc, że guntowanie rozcieńczoną farbą emulsyjną za bardzo sie nie sprawdza, kupiłem grunt Duluxa i generalnie nie miałem większych problemów z farbą Duluxa ale tylko z serii Kolory Świata. Natomiast gdy pomalowałem farbą Once to anstepnego dnia w wielu miejscach farba łuszczyła sie lub odchodziła całymi płatami. Złożyem reklamację do Duluxa, przyjechali, obejrzeli i pojechali a potem przysłali pismo, że niewłaściwei zagruntowałem ściany tj za słabo i dlatego tak się działo. Co ja się namęczyłem aby wymalować przedpokój to głowa boli. Miałem do wyboru albo zdrapać cała farbę albo uzupełniać tam gdzie farba się łuszczyła. Niestey nie pomagało w wielu miescjach zagruntować podwójnie i pomalować. Dalej odłaziło. Ostatecznie pomalowałem to w następujący sposób: grunt, na to biała farba Duluxa, na to rozcieńczona farba Dulux Once i dopiero na to właściwa farba Once. Póki co nie odłazi ale przez to warstwę farby to mam pancerną.
    Moja rada: unikać farb Once, są one po prostu za ciężkie na tynki gipsowe i koniecznie uzywać gruntu, najlepiej zalecanego przez producenta (grunt Duluxa jest znacznie lepszy od Atlasa, daję bardzo klejącą powierzchnię).
    I jeszcze jeno, do ubytków w tynku polecam specjalną pastę Duluxa w tubkach, jest chropowata i dobrze klei sie do ściany. Zastosanie gipsu powoduje że jeśli ubytek jest płytki to nie wiąże on dobrzez z tynkiem i łatwo sie ściera lub tez co gorsza odłazi z farbą.
    Generalnie malowanie na tynkach gipsowych okazało się nie lada sztuką i coś co liczyłem że zajmie mi 3-4 dni zajęło mi prawie 2 tygodnie
  19. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał MarcinU
    Jeszcze parę słów komentarza, bo nie dodałem.

    Jak na mój gust tynki i ich rodzaj, a zwłaszcza sposób kładzenia nie mają żadnego znaczenia do malowania. Ważne jest zagruntowanie (i to nie zwykłą farbą rozcieńczoną a farbą gruntującą) śrdodkiem od tego samego producenta co farby końcowe.
    Marcin - wyrabiasz jeszcze ???
  20. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Marcin - wyrabiasz jeszcze ???
    Daj spokój. Trzyma mnie tylko wizja końca.
Pokaż wyniki od 11041 do 11060 z 21872