dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał waldun
    czy jest gdzieś dostepna jakas mapka Bojana z nazwami ulic?

    a dokładnie szukam ulic:
    Bojana
    CZARNA GÓRA
    CZYNU TYSIĄCLECIA
    GRYFA POMORSKIEGO
    KLONOWA
    WYBICKIEGO

    mam jakieś oferty działek od pośredniaka ale nie mam pojęcia w jakich rejonach Bojana sa te ulice.
    Te ulice są w moim niedalekim sąsiedztwie, czyli tzw. Bojano-Osada. Przy Czarnej Górze buduje się Gierga. Fajne miejsce i ładne domy tam się budują.
    Wybickiego to ścisłe "centrum", blisko szkoły. Czynu Tysiąclecia chyba też w tamtym rejonie. W kioskach i sklepikach gminy Szemud powinny byc jeszcze w sprzedaży mapy naszej gminy.
    Gryfa Pomorskiego kojarzę raczej z Koleczkowem. Jeżeli to faktycznie Koleczkowo to radzę tam nawet nie zaglądać. Niesprzedawalna od lat działka. Wygląda atrakcyjnie bo jest w samym środku zabudowy - i to właśnie jest podejrzane. Działaka powstała po zasypaniu oczka wodnego, na dodatek za sąsiadkę miałbyś jazgoczącą babę, przeklinającą tego co zasypał oczko, bo ma teraz wodę w piwnicy.
  2. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Bruce Lee
    Witam wszystkich .....

    Pomocy pocieszcie nas .......jeszcze nie zaczelismy budowy a na starcie jestesmy juz w plecy kolo 15-20 tys.

    Pojechalem dzis do firmy ktora prowadzi wszystkie sprawy zwiazane z przyszla budowa , po mapke sytuacyjno-wysokosciowa i kupno projektu adriany.

    Fakt mapke dostalem i projekt zamowilem .....mialem przez chwile usmiech od ucha do ucha ale szybko mnie humor opuscil......okazalo sie ze bede na wlasny koszt kladl , wode , kanalize ponad 60m (wykopy) jak sie dowiedzialem to koszty od 15 do 20 tys. a i jeszcze chyba gaz dojdzie to kolejna kasa.

    wiec od godziny 14 w domu jest zaloba zwiazana z kosztami na starcie.

    tak mnie nerwy dzis nosza ze zastanawialem sie czy nie taniej wyjdzie sprzedac dzialke i kupic nowa ...ale moja 2-polowa raczej obstaje aby dzalke zostawic..... pech jest taki ze mam ciagnac wszystko dla innych jest 5 dzialek lecz nikt sie nie chce budowac wiec koszty spadaja tylko na mnie ....a jesli wszystko bedzie w drodze to moi przyszli sasiedzi bez duzych kosztow beda sie mogli przylaczyc....i co gorsza nie bede mial opcji pobrania kasy lub zakazania przylaczy .....mam dola tak duzego jak wykopy pod adrane z podpiwniczeniem
    Rozumiem ....... że nie zapytaliście o przebieg mediów, gdy kupowaliście działkę. No to teraz trzeba płacić podatek od ignorancji. A jak będziecie kupować następną działkę to najpierw wydajcie 500 zł na mapkę. Wychodzi znacznie taniej.
  3. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    witam wszystkich nowych i życzę powodzenia na nowej drodze budowania
    nie było mnie 3 dni a tu takie zmiany

    Do Walkmena to jak z tymi drzwiami WX20 z Gerdy bo nie dostałam odpowiedzi U mnie byli instalatorzy i stwierdzili, że montaż jest ok a to drzwi są wadliwe, a wogóle to nie wiedzą o co mi chodzi bo to jest infiltracja powietrza. Ale jakbym chciała żeby mi wiało to bym drzwi nie wstawiała albo okno otworzyła. Beszczelnie chcieli jeszcze 20 zł za przyjazd i powiedzieli że mam się do firmy odwoływać w sprawie drzwi.
  4. fikol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fikol Zarejestrowany: 22.07.2004 Posty: 17
    Cytat Napisał Bruce Lee
    Witam wszystkich .....

    Pomocy pocieszcie nas .......jeszcze nie zaczelismy budowy a na starcie jestesmy juz w plecy kolo 15-20 tys.

    ...
    Hej,
    My tez bedziemy musieli ciagnac wode i kanalize ok 60m. Ale wiedzielismy o tym przed kupnem dzialki. Dlaczego piszesz, ze nie bedziesz mogl pobierac kasy od przyszlych uzytkonikow za przylaczenie? Slyszalem o takich rozwianiach (chyba musi to byc zaznacozne w umowie z wodociagami) - ale sam dopiero bede to przerabial.
    Na pocieszenie: w Pruszczu gmina robi dofinansowanie do 50% takiej inwestycji, sprawdz moze u Ciebie tez.
    Co do gazu - wczoraj dostalem warunki przylaczenia. Koszt 104 tys. Ale ponosi gazownia .
  5. VanGelerth SYMPATYK FORUM (min. 10)
    VanGelerth Zarejestrowany: 16.01.2006 Posty: 22
    Co do gazu - wczoraj dostalem warunki przylaczenia. Koszt 104 tys. Ale ponosi gazownia
    I gazownia tak z uśmiechem na ustach wyłoży te 104 tyś ?
  6. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Tym razem ja po prośbie

    Poszukuję solidnego i oczywiście rozsądnego cenowo wykonawcę podbitki.
  7. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał VanGelerth
    Co do gazu - wczoraj dostalem warunki przylaczenia. Koszt 104 tys. Ale ponosi gazownia
    I gazownia tak z uśmiechem na ustach wyłoży te 104 tyś ?
    Tak wykona z uśmiechem. Podobna inwestycja z doprowadzeniem gazu była opracowana dla Tuchmia. I gaz już mam
    Koszt po stronie użytkownka (u mnie) to ok 1 tyś złotych za zawarcie umowy. Koszt inwestycji - 80tyś.

    Czas jej wykonanai się wydłużył, bo dokumenty musiały "poleżeć w UG Żukowo
  8. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    No ta ja wracam do tematu hurtowni, jak pisałam wcześniej polecam hurtownie Patoka w Lublewie, panie bardzo miłe ceny dobre, dowóz na telefon, zapłata poźniej przelewem (po bliższym poznaniu się )

    A jeśli chodzi o GB to teraz ten z Redy już jest dużo lepszy niż był kiedyś, wprawdzie sama brałam z Osławy, bo wszyscy na forum psioczyli na Redę, ale oglądałam i jeden i drugi i w zasadzie nie widziałam różnicy, ja budowlańcem nie jestem, więc to mało wiarygodne, ale mój murarz też twierdził, że Reda się zdecydowanie poprawiła ostatnimi czasy. Poza tym w którymś momencie zabrakło nam trochę tych bloczków, a akurat nie mieli Osławy, więc przywieźli te z Redy i były dobre. To tyle moich wynurzeń
  9. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Kochani forumowicze Dostalam namiary do firmy budowlanej Pana Zyśk ( nie pamietam imienia). Czy mozecie cos na temat tej firmy powiedziec? Czy są godni uwagi ?? Dziekuje
  10. dana531 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dana531 Zarejestrowany: 05.11.2005 Posty: 201
    Jezeli chodzi o Pana Zyśk to wiem ze jest swiadkiem Jehowy i jest czlowiekiem bardzo uczciwym i dobrym fachowcem.Chyba chodzi o tego Pana z Redy
  11. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Tym razem ja po prośbie

    Poszukuję solidnego i oczywiście rozsądnego cenowo wykonawcę podbitki.
    Na wiosnę będę się dogadywal z moim cieślą na podbitkę. Może będzie chętny tez na robotę obok.
  12. waldun FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waldun Zarejestrowany: 04.07.2005 Posty: 105
    Cytat Napisał markus_gdynia
    markus dzięki w sprawie ulic w Bojanie
  13. elmer FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    elmer Zarejestrowany: 21.10.2004 Posty: 119
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Tym razem ja po prośbie

    Poszukuję solidnego i oczywiście rozsądnego cenowo wykonawcę podbitki.
    Joola kiedyś polecała pana Krzysztofa Hinca 509 836 578 - elewacje, podbitka, ocieplenie, karton-gipsy, malowanie.
  14. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Cytat Napisał dana531
    jezeli chodzi o pana zyśk to wiem ze jest swiadkiem jehowy i jest czlowiekiem bardzo uczciwym i dobrym fachowcem.chyba chodzi o tego pana z redy
    bardzo dziekuje za odpowiedz
  15. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał la_mancha
    Cytat Napisał anekri
    OOOO MATKO jaki projekcik deszczówki??... ja nie mam nic takiego ... kolejny przegapiony koszt wpędzi mnie do grobu

    odnośnie zwrotu VAT czy wkład kominkowy podlega pod zwrot VAT? bo na fakturze nie mam żadnego numeru PKWiU a gość od komików twierdzi, że przed 1 maja było 7% ...
    Wysłałem na Twój email wykaz pozycji objętych zwrotem vat.
    Czy mogę prosić Cię o wysłanie tego wykazu rownież do mnie? BĘDĘ DZWIĘCZNA
  16. valdizet SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdizet Zarejestrowany: 27.11.2005 Posty: 77
    No to i ja poprosze taki wykaz
  17. Metro WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Metro Zarejestrowany: 25.01.2006 Posty: 7
    A ja ponawiam pytanie. Czy ktoś zamierza budować może z Porotherm 44? I czy macie może wiedzę gdzie go można tanio nabyć?
    Pozdrawiam
  18. valdizet SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdizet Zarejestrowany: 27.11.2005 Posty: 77
    Cytat Napisał Metro
    A ja ponawiam pytanie. Czy ktoś zamierza budować może z Porotherm 44? I czy macie może wiedzę gdzie go można tanio nabyć?
    Pozdrawiam
    Najprawdopodobniej ja
    Podobno tanie materialy sa w hurtowni w Kartuzach(nazwy nie znam) - ja bede budowal w Zukowie, wiec blisko. Ale jeszcze bede sie rozgladal.
  19. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Cytat Napisał Bruce Lee
    Witam wszystkich .....

    Pomocy pocieszcie nas .......jeszcze nie zaczelismy budowy a na starcie jestesmy juz w plecy kolo 15-20 tys.

    Pojechalem dzis do firmy ktora prowadzi wszystkie sprawy zwiazane z przyszla budowa , po mapke sytuacyjno-wysokosciowa i kupno projektu adriany.

    Fakt mapke dostalem i projekt zamowilem .....mialem przez chwile usmiech od ucha do ucha ale szybko mnie humor opuscil......okazalo sie ze bede na wlasny koszt kladl , wode , kanalize ponad 60m (wykopy) jak sie dowiedzialem to koszty od 15 do 20 tys. a i jeszcze chyba gaz dojdzie to kolejna kasa.

    wiec od godziny 14 w domu jest zaloba zwiazana z kosztami na starcie.

    tak mnie nerwy dzis nosza ze zastanawialem sie czy nie taniej wyjdzie sprzedac dzialke i kupic nowa ...ale moja 2-polowa raczej obstaje aby dzalke zostawic..... pech jest taki ze mam ciagnac wszystko dla innych jest 5 dzialek lecz nikt sie nie chce budowac wiec koszty spadaja tylko na mnie ....a jesli wszystko bedzie w drodze to moi przyszli sasiedzi bez duzych kosztow beda sie mogli przylaczyc....i co gorsza nie bede mial opcji pobrania kasy lub zakazania przylaczy .....mam dola tak duzego jak wykopy pod adrane z podpiwniczeniem
    Gdzie dokładnie budujecie w Baninie bo ja też rok temu zaczełem - byłem prawie jako pierwszy do podłaczenia mam 250 metrów. Moja działka jest ostatnia a buduje jako pierwszy. Też byłem tego zdania że tyle zapłace - ale..
    Zakłady energetyczne podzieliły koszta na wszystkie działki które będą omijały aby pociągnąć do mnie elektryke i płace za wszystko ok 1500zł
    wode i kanalize będziemy mogli dopiero jak zbierze sie komitet mieszkańców (czy cuś w tym rodzaju ) i on wystąpi o przyłącza do owych mediów. JAk kupowałem dzialke rok temu naokoło pustki nic nie sprzedane - w ciągu pół roku wszystkie działki poszły myśle że na ten sezon zacznie sie dopiero dziać.
    Głowa do góry dopuki nie przedstawią rachunku za przyłącze nie ma co rozpaczać.
  20. Bruce Lee SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bruce Lee Zarejestrowany: 06.02.2006 Posty: 35
    Vondraczek budowac bedziemy w rejonach za kosciolem , to jest wysokosc jak jest petla autobusowa po prawej stronie jak wjazd z Gdanska..... dokladnie ulica Debowa....
    dzis bylem na wstepnych rozmowach zobaczymy moze cos wyjdzie z UG lub jakis komitet sie zrobi ...ale cos mam czarne mysli....mialem zamiar juz w tym roku stan surowy otwarty lub zamkniety ale jak dojda takie koszty to kto wie ......a Ty gdzie budujesz rejon za Gazownia te dzialki jak na Miszewo droga ??? czy kolo Algidy ????
Pokaż wyniki od 11821 do 11840 z 21872