dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Jeszcze jedno mi się przypomniało, jako że wcześniej umawiany gość od tynków zewnętrznych stwierdził, że w tym roku nie ma szans żeby się za to zabrał to szukaliśmy innych wykonawców i znaleźliśmy, tylko nie wiemy czy dobry - nazywa się Wojtek Hebel - czy ktoś z Was może miał z nim do czynienia i może coś powiedzieć o jego pracy?
  2. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał kolia
    Gdzie kupowaliście bramy wjazdowe? Interesuje mnie taka na szynie.
    Ponawiam pytanie, kochani nie wierzę, że mieszkacie cały czas bez bram, powiedzcie gdzie warto zajrzeć.

    A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie - ile kosztuje zrobienie 1 trepa drewnianego? Nie bardzo wiem jak kształtują się ceny.
    Ja mam Hormanna i kupowałam w gdynskiej fabryce Okien, nie polecam, niestety
  3. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał ewusia
    Hej, szukam jakiś wskazówek jak zmobilizować gminę Szemud do wybudowania drogi gminnej. W Szemudzie przyjaciele mają dom, dojeżdżają do niego drogą polną wyjeżdżoną przez traktory. Na planach jest wytyczona droga gminna do tego domu, fizycznie jednak jest to łąka nie do przejechania samochodem osobowym. Właściciele bujają się z gminą już piąty rok i nie ma widoku na jakieś sensowne rozwiązanie sprawy. Może coś podpowiecie?
    Markus ma rację Niestety........marne szanse na dogadanie. U mnie podobno gmina dała ustna zgode na niwelacje drogi i sąsiedzi mi własnie rury odkopuja z woda i zerwali kabel telefoniczny Wolnosć "Tomku....
    nie brzmi to zachęcająco, kłopot w tym że oni jeszcze przebywają poza granicami kraju, każdą wolną chwilą budują na ojcowiźnie i nie bardzo mają czas pilnować i nachodzić gminę. Podobno któryś z urzędników podpowiedział żeby założyć sprawę w sądzie, może wójt sie przestraszy.... ale jak znam życie to na nic się nie zda a będzie kosztowało krocie... paranoja.....
  4. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał kolia
    Gdzie kupowaliście bramy wjazdowe? Interesuje mnie taka na szynie.
    Ponawiam pytanie, kochani nie wierzę, że mieszkacie cały czas bez bram, powiedzcie gdzie warto zajrzeć.

    A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie - ile kosztuje zrobienie 1 trepa drewnianego? Nie bardzo wiem jak kształtują się ceny.
    Ja mam Hormanna kupioną w Sraszynie w firmie Parkan tel 058 6820013. Montaz bez zarzutow
  5. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Bramę wjazdową (nie mylić z garażową) kupowałem w Siatexie, Reda, ul: Obwodowa
  6. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał kolia
    Gdzie kupowaliście bramy wjazdowe? Interesuje mnie taka na szynie.
    Aaaa, pomylilam się. Wjazdową robił mnie Pan Z Osowy, ten sam co u Jooli. MOntaz bez zarzutu, brama też
  7. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał kolia

    Ponawiam pytanie, kochani nie wierzę, że mieszkacie cały czas bez bram, powiedzcie gdzie warto zajrzeć.
    No to uwierz. Ja mam wciąż bramę w postaci rolowanego kawałka płotu Sprawdza się całkiem dobrze, tylko automatu otwierającego nie da się zamontować.
  8. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał kolia

    Ponawiam pytanie, kochani nie wierzę, że mieszkacie cały czas bez bram, powiedzcie gdzie warto zajrzeć.
    No to uwierz. Ja mam wciąż bramę w postaci rolowanego kawałka płotu Sprawdza się całkiem dobrze, tylko automatu otwierającego nie da się zamontować.
    Automat otwierający - dwunożny - kroczący
  9. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał kolia

    Ponawiam pytanie, kochani nie wierzę, że mieszkacie cały czas bez bram, powiedzcie gdzie warto zajrzeć.
    No to uwierz. Ja mam wciąż bramę w postaci rolowanego kawałka płotu Sprawdza się całkiem dobrze, tylko automatu otwierającego nie da się zamontować.
    Automat otwierający - dwunożny - kroczący
    O, to identycznie jak u mnie
  10. joozva WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joozva Zarejestrowany: 02.04.2007 Posty: 9
    Potrzebuję namiary na zrobienie przyłącza gazowego.
    Proszę o namiary.

    Pzdr
  11. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kolia
    Gdzie kupowaliście bramy wjazdowe? Interesuje mnie taka na szynie.
    Aaaa, pomylilam się. Wjazdową robił mnie Pan Z Osowy, ten sam co u Jooli. MOntaz bez zarzutu, brama też
    A jakieś namiary na tego pan masz?
  12. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał joozva
    Potrzebuję namiary na zrobienie przyłącza gazowego.
    Proszę o namiary.

    Pzdr
    U mnie robił Atom, ale ostatnio ma popsuła im się opinia więc nie wiem czy polecać.
  13. MiA & Wojtek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MiA & Wojtek Zarejestrowany: 30.12.2006 Posty: 670
    Cytat Napisał joozva
    Potrzebuję namiary na zrobienie przyłącza gazowego.
    Proszę o namiary.

    Pzdr
    my zlecilismy Desto
    wprawdzie jeszcze nie zrobione ale..nie przewiduje klopotow
  14. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Automat otwierający - dwunożny - kroczący
    A taki! Taki to udaje się czasami zastosować - starsza córka chętna jest do takiej roboty. Niestety - nie zawsze ten automat ze mną podróżuje , a na stałe do bramy zamontować to jakoś nie mam serca
  15. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kolia
    Gdzie kupowaliście bramy wjazdowe? Interesuje mnie taka na szynie.
    Aaaa, pomylilam się. Wjazdową robił mnie Pan Z Osowy, ten sam co u Jooli. MOntaz bez zarzutu, brama też
    A jakieś namiary na tego pan masz?
    Brama wjazdowa pan Litwin tel. 607-075-168, montaż napędu tel. 601-677-894 (nie pamiętam nazwiska, ale obaj panowie ze sobą współpracują i są z Osowy)-polecam.
    Brama garażowa Beditom Gdynia ul. Północna p.Bednarczyk- brama po niewielkich udoskonaleniach z męża strony działa ok. ale montaż i obsługa firmy z Gdyni do bani na pewno nie polecam.
  16. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Cytat Napisał joozva
    Potrzebuję namiary na zrobienie przyłącza gazowego.
    Proszę o namiary.

    Pzdr
    "AMET" p. Edward Kubawski Gdańsk-Oliwa ul. Doroszyńskiego 27/28 tel. 554-93-23 kom.501-031-930, ja byłam bardzo zadowolona z obsługi tej firmy.
  17. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    MIESZKAŃCY KOLECZKOWA, BOJANA, KARCZEMEK, DOBRZEWINA

    Chciałem Was poinformować że wczoraj odbyło się drugie zebranie organizacyjne mające na celu powołanie do życia "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Szemud" (nazwa może ciut odbiegać od tego co tu napisałem).
    Wczoraj dopracowaliśmy treść statutu, a najbliższe dni zostaną poświęcone na dopracowanie pozostałych dokumentów niezbędnych do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz przygotowanie zebrania założycielskiego.

    Głównym motorem napędowym powstania Stowarzyszenia jest oczywiście kwestia sławetnej drogi S-6 znanej pod nazwą Trasy Kaszubskiej, ale docelowo celem Stowarzyszenia będzie podejmowanie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi naszej Gminy (może nie w opozycji ale napewno równolegle do Wójta), włącznie z pozyskiwanie środków unijnych.
    Przedstawiciele grupy założycielskiej w najbliższych dniach jadą z wizytą do GDDKiA zapoznać się z dotychczasową dokumentacją odnośnie planowanych przebiegów drogi oraz zdobyć kopie tejże dokumentacji.

    Dlaczego Stowarzyszenie ??? Ponieważ będzie ono miało osobowość prawną i jako takie będzie stroną w procesie opiniowania przebiegu Trasy jak również będzie stroną dla decyzji podejmowanych przez Wójta i Radę Gminy.

    Pomimo, że grupę inicjatywną stanowią mieszkańcy Bojana + 1 przedstawiciel Koleczkowa zdecydowaliśmy że drzwi Stowarzyszenia będą otwarte dla wszystkich mieszkańców Gminy chociaż nie ukrywamy że najbardziej zależy nam na osobach mieszkających w wymienionych przeze mnie w tytule wioskach.

    Zachęcam wszystkich do członkostwa w Stowarzyszeniu oraz wsparcia przy jego powstaniu. Szczególnie przydatna będzie pomoc prawna (porady).

    Prace możecie śledzić na stronie Rady Sołeckiej Bojana - www.rsbojano.szemud.pl
  18. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał markus_gdynia
    [
    Pomimo, że grupę inicjatywną stanowią mieszkańcy Bojana + 1 przedstawiciel Koleczkowa zdecydowaliśmy że drzwi Stowarzyszenia będą otwarte dla wszystkich mieszkańców Gminy chociaż nie ukrywamy że najbardziej zależy nam na osobach mieszkających w wymienionych przeze mnie w tytule wioskach.

    Zachęcam wszystkich do członkostwa w Stowarzyszeniu oraz wsparcia przy jego powstaniu. Szczególnie przydatna będzie pomoc prawna (porady).

    Prace możecie śledzić na stronie Rady Sołeckiej Bojana - www.rsbojano.szemud.pl
    Super, ja ze swojej strony jetsem chętna do pomocy, również mam koleżanke mocno zainteresowaną tym tematem. Jakbysmy mogły w jakis sposób pomóc, to daj znać
  19. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Markus zaglądałem na te strony i nic nie było o planowanym spotkaniu. Proponuję, aby na forum Szemudu założyć odpowiedni wątek i pisać o planach i wynikach.

    Chyba, że wiesz kto aktualizuje stronę rsbojano.szemud.pl i można jakoś wpłynąć na jej odpowiednią aktualizację.
  20. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał MarcinU
    Markus zaglądałem na te strony i nic nie było o planowanym spotkaniu. Proponuję, aby na forum Szemudu założyć odpowiedni wątek i pisać o planach i wynikach.

    Chyba, że wiesz kto aktualizuje stronę rsbojano.szemud.pl i można jakoś wpłynąć na jej odpowiednią aktualizację.
    Wszystko odbywa się na zasadzie wkładu własnego i najzwyczajniej nie ma czasu. Dwa wieczory zostały poświęcone na samo przygotowanie projektu treści statutu. Wczoraj pośiwięciliśmy wieczór na jego sfinalizowanie. Strona internetowa Rady Sołeckiej to wkład własny właściciela sklepu komputerowego.
    Jak tylko zdobędziemy plany przebiegów Trasy Kaszubskiej to mają zostać umieszczone na stronie RS.
Pokaż wyniki od 16421 do 16440 z 21872