dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Allanah SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Allanah Zarejestrowany: 30.01.2007 Posty: 86
    Mam do sprzedania 100 stempli o długości 270 - 300 cm. Odbiór własny w Gdańsku Kiełpinie Górnym, cena 4 zł/szt. Tel. 504 730 869
  2. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    Słyszał ktoś może o p. Grabowskim z Rumii,prowadzi nadzory budowlane??
  3. krzysiek72 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek72 Zarejestrowany: 31.03.2007 Posty: 7
    Witam,

    Dzięki MiA & Wojtek za odzew, ale juz ich sprawdziłem wcześniej. Mam zamówiony od nich wkład kominkowy ale termin realizacji zabudowy na styczeń to dla mnie trochę póżno.

    Przy okazji - co zrobiliście z doprowadzeniem powietrza - ile daliście rur ?
    W kominkowych mówią, że wystarczą dwie rury po 80 mm co daje 100 cm2 (albo jedna 100 mm - ale trudno ją ukryć w podłodze) a przepisy budowlane mówią 200 cm2. Mój kierownik i kominiarz nie podpiszą się jeżeli dam mniej.
    Jak Wy to rozwiązaliście ?

    Pozdrowienia
  4. MiA & Wojtek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MiA & Wojtek Zarejestrowany: 30.12.2006 Posty: 670
    Cytat Napisał krzysiek72
    Witam,

    Dzięki MiA & Wojtek za odzew, ale juz ich sprawdziłem wcześniej. Mam zamówiony od nich wkład kominkowy ale termin realizacji zabudowy na styczeń to dla mnie trochę póżno.
    a nie dalo sie wynegocjowac szybszego terminu realizacji?

    Cytat Napisał krzysiek72
    Przy okazji - co zrobiliście z doprowadzeniem powietrza - ile daliście rur ?
    W kominkowych mówią, że wystarczą dwie rury po 80 mm co daje 100 cm2 (albo jedna 100 mm - ale trudno ją ukryć w podłodze) a przepisy budowlane mówią 200 cm2. Mój kierownik i kominiarz nie podpiszą się jeżeli dam mniej.
    Jak Wy to rozwiązaliście ?
    My mamy 100 ktora zakryla wylewka i oprocz wystajacej z podlogi koncowki nic nie bylo widac..powiem szczerze,ze nie wnikalismy w temat,liczac na kompetencje wykonawcow a nasi kominkarze nie wnosili zadnych sprzeciwow czy uwag..
    w naszym dzienniku budowy na samym koncu bodajze na 2 fotce z budowy kominka widac wystajaca z podlogi koncowke rury..
    a wylewkarze,kiedy rozmawialam na tremat wylewek wprawdzie wtracili uwage,ze nasza okragla rure mozna bylo zastapic taka splaszczona,kotra bylaby latwiejsza do schowania..dzieki bogom jednak udalo sie ja zabudowac bez problemu...
    Problematyczna za to mamy wyczystke,do ktorej po obudowie nie ma dostepu wiec za kilka/nascie lat trzeba bedzie rozebrac obudowe,aby wyczyscic komin wrrrr no coz w naszym przypadku innego sposobu niestety nie bylo...
  5. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    W związku ze zmianą "floty telefonicznej" (jak to fajnie brzmi) w naszej firmie chciałwem tylko poinformować, że zmianie uległy nr telefonów komórkowych do nas (stacjonarny bez zmian) na 0605-848-430 (Tomek) oraz 0607-42-00-00 (Adam).
    Dlatego też niektórzy z Was mogą mieć kłopoty z dodzwonieniem się na stare numery (696-403-853 czy 602-570-465).
    Pozdrawiam z gorącego Pomorza.
  6. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Czy ktoś miał do czynienia z panem koparkowym, który potrafi wyrywać drzewka z korzeniami? Nie chodzi mi o podkopywanie a chwycenie rozsuwaną łyżką za obcięty pień i wyrwanie. CAT'y mają taką umiejętność.
    Oczywiście gdzieś niedaleko od Kielna.
    NP.tak:

    Ten co kiedyś u mnie był ma teraz prawie 30 km.
    Dziękuję za odpowiedz.
  7. ankamienna FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna Zarejestrowany: 09.05.2007 Posty: 150
    Moge prosic o namiar na solidenego kafelkarza, ktory rowno i dobrze kladzie kafle. bede naprawde bardzo wdzieczna, bo jedna ekipa mnie wlasnie wystawila.... chodzi mi o kogos z rejonu Wejherowa, Koleczkowa, czy Szemuda etc. kafelkarza ktory kladzie w tym rejonie. Z gory dziekuje z POMOC
  8. darada SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darada Zarejestrowany: 23.10.2006 Posty: 14
    No tak, jeszcze nie zacząłem a już musiałem się pozbyć pani kierownik budowy.
    Jakby ktoś chciał wybrać panią Krystynę Stark na kierownika budowy to stanowczo odradzam. Bardzo niemiła osoba, niesłowna i nieobowiązkowa!!! Umówiła się ze mną na środę na przygotowanie planu BiOZ. Zadzwoniłem w czwartek rano, nawet nie wiedziała z kim rozmawia i że miała cokolwiek załatwić. Po wyjaśnieniach i wielkiej łasce ze strony pani kierownik stwierdziła że mogę przyjechać o 20 to mi przygotuje ten plan. O 20 jak przyjechałem do Żukowa okazało się że pani nie ma!!! Jak zadzwoniłem to powiedziała że jak mi się nie podoba to mogę jej nie brać na kierownika. Z tej rady oczywiście skorzystałem. No oczywiście musiałem zaczekać jeszcze na swoje dokumenty które przez tydzień u niej leżały.
  9. sevage&ivi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi Zarejestrowany: 25.07.2007 Posty: 582
    Witamy wszystkich gorąco
    Zakupiliśmy budowę domku jednorodzinnego w Leśniewie (k. Pucka). Dom jest obecnie w stanie surowym otwartym.
    Jesteśmy na etapie przepisywania pozwolenia na budowę, energii, wody itd ze starych właścicieli na nas, oraz.. koszenia chaszczy wokół domu Wyceniamy już także okna bo chcemy jak najszybciej zamknąć budowę, żeby dzieciaki tam nie chodziły
    Z wykończeniówką ruszamy jak tylko uporamy się z papierkami

    pozdrawiamy wszystkich budujących
    Ivi i Sevage
    PS: może jest tu ktoś z okolicy Leśniewa ?
  10. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    Hey

    Ja ropozczynam budowe w Lesniewie.W jakich okolicach kupiliscie domek??
    Ja mam dzialke za Glinnym Polem
    pozdrawiam
  11. sevage&ivi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi Zarejestrowany: 25.07.2007 Posty: 582
    kupiliśmy domek stojący w Leśniewie na dużej działce "narożnej", przy głównej do Pucka, za zakrętem (jadąc w stronę Pucka), ul. zdaje się północna..
    Stoi tam od dawna więc na pewno go widziałeś
    A już zaczęliście budowę czy na razie przygotowania?
  12. Śliwka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Śliwka Zarejestrowany: 25.08.2005 Posty: 257
    Iza,

    jeśli jeszcze nie znalazłaś "wylewkarzy" to podaję namiary na tych co robili u nas

    601-831-484 Serafin (wiele razy wcześniej polecany na forum i podtrzymuję dobrą opinię)
  13. Beatka35 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beatka35 Zarejestrowany: 04.08.2007 Posty: 49
    Dzięki nie znalazłam ponieważ wszyscy z tych namiarów są zajęci spróbuję dzieki ja jeśli byś ktoś chciał rownież mogę dać namiar na tanie i solidne ocieplenie budynku sama jestem z nim umówina na wiosne ale robił u mojej mamy wyszło oki no i tani chyba 20 zł. za styropian siatkę klej jeśli sie nie myle to jakby ktoś chcial
    dzięki za namiar
  14. Rak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rak Zarejestrowany: 29.08.2003 Posty: 109
    Witam,,

    od niedawna jestem mieszkańcem Jankowa Gdańskiego i chętnie poznam forumowiczów z tej części 'Trójki'.

    Pozdrawiam urlopowo

    R.
  15. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    Cytat Napisał sevage&ivi
    kupiliśmy domek stojący w Leśniewie na dużej działce "narożnej", przy głównej do Pucka, za zakrętem (jadąc w stronę Pucka), ul. zdaje się północna..
    Stoi tam od dawna więc na pewno go widziałeś
    A już zaczęliście budowę czy na razie przygotowania?

    Pewnie tak,ale teraz nie kojarze zbytnio,aby dojechac do nas,musisz skrecic w prawo do wsi przy sklepie(jadac w strone pucka),a nastepnie na skrzyzowaniu znowu w prawo i pod las.Działke mamy juz 2.5 roku,a budowe rozpoczynamy dosłownie na dniach.
    pozdrawiam
  16. MaWi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MaWi Zarejestrowany: 10.08.2007 Posty: 119
    Witam bardzo serdecznie Grupę Trójmiejską! Już dłuższy czas śledzę forum Muratora (od prawie roku), ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Jesteśmy na etapie "papierkologii". Od wielu już lat nosimy się z zamiarem budowy, ale zawsze brakowało nam odwagi.Mamy zamiar budować Truskawki 2 z Archonu z poddaszem Truskawek 1(trzy pokoje na górze) i garażem dwustanowiskowym. Warunki zabudowy już mamy,a prąd powinien być za kilka miesięcy.Projekt musi być ze zmianami, bo żaden "gotowiec" nie pasuje.W Truskawkach będzie chyba najmniej zmian.Właśnie szukamy jakiegoś sensownego architekta,który nam zrobi te zmiany i adaptację, a nie "zedrze skóry".Zna ktoś może takiego?
  17. Rak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rak Zarejestrowany: 29.08.2003 Posty: 109
    Cytat Napisał Beatka35
    Dzięki nie znalazłam ponieważ wszyscy z tych namiarów są zajęci spróbuję dzieki ja jeśli byś ktoś chciał rownież mogę dać namiar na tanie i solidne ocieplenie budynku sama jestem z nim umówina na wiosne ale robił u mojej mamy wyszło oki no i tani chyba 20 zł. za styropian siatkę klej jeśli sie nie myle to jakby ktoś chcial
    dzięki za namiar
    witam,

    we wrzesniu bede potrzebowal ekipe do elewacji, a konkretnie:
    ponowne zatarcie klejem i akryl lub jakiś mundry tynk w domu 200m2. jaką cenę orientacyjnie znasz?

    R.
  18. ankamienna FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna Zarejestrowany: 09.05.2007 Posty: 150
    Poszukuje malarza, ktory najpierw sie zajmie szpachlowaniem scian karton - gips a pozniej pomaluje kilka scian. Z okolic Gdyni lub Wejherowa, lub Szemuda

    Dziekuje z gory za namiary
  19. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cześć, jak rozwiązaliście problem odprowadzenia deszczówki z dachu ? Domek stoi na mocno gliniastym terenie, teren płaski, w przeciągu kilku lat nie ma żadnych perspektyw na kanalizę deszczową. Myślałem żeby zrobić jakiś zbiornik z kręgów betonowych i tam odprowadzać ? Robił ktoś z Was coś takiego lub może znacie firmę która się czymś takim zajmuje ?

    Dzięki za odpowiedź !
  20. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Cytat Napisał hub75
    Cześć, jak rozwiązaliście problem odprowadzenia deszczówki z dachu ? Domek stoi na mocno gliniastym terenie, teren płaski, w przeciągu kilku lat nie ma żadnych perspektyw na kanalizę deszczową. Myślałem żeby zrobić jakiś zbiornik z kręgów betonowych i tam odprowadzać ? Robił ktoś z Was coś takiego lub może znacie firmę która się czymś takim zajmuje ?

    Dzięki za odpowiedź !
    A jak głęboko sięga glina?
    Wiem,że stosuje się studnie odsiąkowe, ale grunt musi być przepuszczalny.
    Wydaje mi się, że taka studnia na podłożu gliniastym musiałaby być dość głeboka, by zmieścić całą wodę z dachu.
Pokaż wyniki od 16601 do 16620 z 21872