dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. raffran ELITA FORUM (min. 1000)
    raffran Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 2666
    Cytat Napisał inspektor 0642
    Witam wszystkich.
    Mamy zamiar budować się w Borkowie k/Straszyna.
    Proszę wszystkich o rady i podpowiedzi ( mam mętlik od czytania forum ).
    Mamy pozwolenie i wielkie problemy z ekipą. (jest gdzieś biała lista ale chyba nie umiem jej znaleźć).
    Poradzcie co dalej już geodeta czy najpierw kier. budowy"""ratunku tonę"""
    Pozdrawiam wszystkich.
    Biala lista dla Trojmiasta

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...774&highlight=
  2. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    Cytat Napisał inspektor 0642
    Witam wszystkich.
    Mamy zamiar budować się w Borkowie k/Straszyna.
    Proszę wszystkich o rady i podpowiedzi ( mam mętlik od czytania forum ).
    Mamy pozwolenie i wielkie problemy z ekipą. (jest gdzieś biała lista ale chyba nie umiem jej znaleźć).
    Poradzcie co dalej już geodeta czy najpierw kier. budowy"""ratunku tonę"""
    Pozdrawiam wszystkich.
    Troche szkoda bo ekipe raczej umawia sie co najmniej pol roku wczesniej raczej nie dostaniesz jej tak od reki. Moja (ktora wykonywala stan surowy) jest zamowiona az do lipca 2008 i reszta ma tak samo duzo pracy. Musisz miec nieprawdopodobne szczescie aby komus zwolnil sie termin (przynajmniej 3 miesiace). nie bierz ludzi z przypadku bo jak cos zwala inni nie beda chcieli tego poprawiac.
    CMyK
  3. inspektor 0642 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inspektor 0642 Zarejestrowany: 21.08.2007 Posty: 4
    Witam.
    Jak mam szczęście to może nawet ruszę.
    czy ktoś słyszał o P. Marku Kołodziejskim ( teraz prowadzi budowy w Cedrach i w Jagatowie).
    Oraz kierowniku budowy p.Włodarz( o ile nie przekręciłem nazwiska - jak tak to przepraszam).

    pozdrawiam i proszę o dalsze bezcenne porady.
    [/quote]
  4. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Gdzie kupiliscie daszki na komin. Nie moge ich nigdzie kupic Dzieki za info. Pozdrawiam
  5. Basia Z. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Basia Z. Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 634
    Zapytaj w www.raabkarcher.pl. Kiedyś tam mieli, ale nie kupiwałam, gdyż wykonawca sam mi wykona na budowie taki daszek.
  6. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Cytat Napisał Basia Z.
    Zapytaj w www.raabkarcher.pl. Kiedyś tam mieli, ale nie kupiwałam, gdyż wykonawca sam mi wykona na budowie taki daszek.
    Dzieki , dzwonilam.... niestety samych daszkow nie sprzedaja tylko cale kominy
  7. Basia Z. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Basia Z. Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 634
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Basia Z.
    Na "pokazowy" profesjonalizm ostatniej pani architekt dala się zlapać również moja znajoma, która uczestniczyła w moim pierwszym spotkaniu z tą panią. Ja robilam u niej tylko adaptację, ale koleżanka cały projekt i to dopiero była skucha.

    Kiedyś znalazłam namiar od Markusa na p. Annę Fiałek. Wydaje się ona bardzo rzeczową osobą. Niestety z niej nie skorzystałam i do dzisiaj żałuję. Nie dysponuję już do niej telefonem, ale na forum tutaj gdzieś był podawany.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałosci w poszukiwaniach
    Basiu Z uwazam ze powinnas napisac jezeli mialas zastrzezenia do polecanych architektów. Niech inni się nie daja nabrac, oczywiscie jezeli Twoje zastrzezenia były uzasadnione. Nie wiem, czy dobrze pamietam, to Ty rozmawiałąs z Pania Makander?bo ja juz mieszkam ponad rok w domu zaprojektowanym przez nia i do dzisiaj nie mam zadnych, ale to zadnych zastrzezen i akurat ją bym polecała w ciemno.

    Tak Gosiu, rozmawiałam z Panią Makander. Nie miałam z nią dużo kontaktów, ale z tych które miałam uważam, że traktuje swoją pracę profesjonalnie. Nie zdecydowałam się na nią tylko ze wzgledu na cenę. Widziała wiele błędów w naszym projekcie i proponowała wykonanie indywidualnego.
  8. e.kala ELITA FORUM (min. 1000)
    e.kala Zarejestrowany: 31.10.2005 Posty: 1440
    Cytat Napisał inspektor 0642
    Witam wszystkich.
    Mamy zamiar budować się w Borkowie k/Straszyna.
    Proszę wszystkich o rady i podpowiedzi ( mam mętlik od czytania forum ).
    Mamy pozwolenie i wielkie problemy z ekipą. (jest gdzieś biała lista ale chyba nie umiem jej znaleźć).
    Poradzcie co dalej już geodeta czy najpierw kier. budowy"""ratunku tonę"""
    Pozdrawiam wszystkich.
    Witam sąsiada . My budujemy dom w Borkowie na Kwiatowej. Jestesmy juz na etapie wykańczania siebie i domu. A gdzie wy budujecie?
    Trochę niedobrze, że dopiero teraz szukacie ekipy. Tak jak pisano możecie różnie trafić, były i takie ekipy, które umawiały się z kilkoma inwestorami, u każdego cos tam porobili, pobrali spore zaliczki i tyle ich widziano. Od razu rada: płacicie dopiero po wykonaniu jakiegoś etapu a nie przed nawet jak żona choruje, dziecko nie ma na książki i juz nie starcza na benzynę
    W obecnej sytuacji gdy brak jest fachowców łatwiej jest wyciągać pieniądze od inwestora.
  9. Basia Z. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Basia Z. Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 634
    Cytat Napisał majcia
    Cytat Napisał Basia Z.
    Zapytaj w www.raabkarcher.pl. Kiedyś tam mieli, ale nie kupiwałam, gdyż wykonawca sam mi wykona na budowie taki daszek.
    Dzieki , dzwonilam.... niestety samych daszkow nie sprzedaja tylko cale kominy

    Serio??? Kurcze pytałam ich o sam daszek i nie było problemu. Przecież oni to sprzedają jako osobny element za chyba ~150 zł. Dziwne rzeczy.

    To może zadzwoń do Brokera w Gdańsku 058 5245600
  10. inspektor 0642 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inspektor 0642 Zarejestrowany: 21.08.2007 Posty: 4
    [Witam sąsiada . My budujemy dom w Borkowie na Kwiatowej. Jestesmy juz na etapie wykańczania siebie i domu. A gdzie wy budujecie?
    Trochę niedobrze, że dopiero teraz szukacie ekipy. Tak jak pisano możecie różnie trafić, były i takie ekipy, które umawiały się z kilkoma inwestorami, u każdego cos tam porobili, pobrali spore zaliczki i tyle ich widziano. Od razu rada: płacicie dopiero po wykonaniu jakiegoś etapu a nie przed nawet jak żona choruje, dziecko nie ma na książki i juz nie starcza na benzynę
    W obecnej sytuacji gdy brak jest fachowców łatwiej jest wyciągać pieniądze od inwestora.
    ]

    Witam. Witam serdecznie.
    Przepraszam że niezbyt frasobliwie podchodzę do tematu ale mam nadzieję że szybko dogonię stawkę.
    Mamy działkę na Jaśminowej a dokładnie zaraz za bramką boiska(dawno tam nikt nie grał).W kolo wszyscy sie budują nie chcemy zostać sami z bałaganem.
    Właśnie skończyłem czytać wasz dziennik ( mam czarne myśli - kiedy ja będę na tym etapie) gratulacje.
    Zdjęcia rewelacyjne. Ja dysponuję kilkoma zdjęciami jak jeszcze nic tam nie było.( nie bardzo wiem jak je wcisnąć na forum)
    pozdrawiam[/quote]
  11. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    Cytat Napisał majcia
    Gdzie kupiliscie daszki na komin. Nie moge ich nigdzie kupic Dzieki za info. Pozdrawiam
    ja swoj daszek zrobilem w nastepujacy sposob
    wymierzylem komin poszedlem do pobliskiego przedstawiciela od dachowek spytalem sie czy maja gietarke blachy na półokraglo - mieli, wiec dalem wymiary wygieli kapelusz z bocznymi dodatkowymi zagieciami kupilem w metalowym 20 cm kolki rozporowe z dodatkowym gwintem gornym sztuk 4 (takie do mocowania rur i obejm) nawiercilem otwory na kominie wczesniej w blasze daszka i przykrecilem-koszt calosci 40 zl
    Obecnie uwazam ze moglem zrobic wiekszy daszek na caly komin ale balem sie ze dym nie bedzie uciekal, na razie moze byc.
    Mozna zamiast tych kolkow zrobic stopki z blachy w tymze samej hurtowni dachowek i przykrecic moze wygladaloby to profesjonalniej ale z dolu i tak nie widac.


    CMyK
  12. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Cytat Napisał adamski
    Sprzedam około 180 sztuk cegły klinkier Wienerberger Pomerania (czerwona). Cena 1,50zł /szt. Odbiór w Tczewie.
    Proszę o kontakt na priva lub tel. 515297167.

    Pozdrawiam
    Adamski

    Witam
    Ponieważ zależy mi na sprzedaży cegły - to do końca tego miesiąca obowiązuje cena 1,20zł / za sztukę.
    Obniżam cenę bo musiałem wynieść cegły z garażu, leżą teraz poukładane na palecie koło domu okryte folią, a nie chcę z nimi zostać na zawsze...

    Pozdrawiam
    Adamski

    tel. 515297167
  13. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi. Udalo mi sie zamowic ten daszek w Euro-Went w Gdańsku . Na wtorek ma byc Nawet nie przypuszczalam, ze tak ciezko zdobyc takie male cuś Pozdrawiam
  14. Basia Z. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Basia Z. Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 634
    Pomocy!!! Proszę podpowiedzcie jak kształtują się ceny deskowania dachu? Ustaliłam z cieślą cenę za samą konstrukcję, ale w międzyczasie "urodziło się' deskowanie i ne wiem jakie są ceny za robociznę, a cieśla mowi, że "się doogadamy". Ja niestety muszę znać cenę przed rozpoczęciem pracy, a nie po.
  15. Beatka35 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beatka35 Zarejestrowany: 04.08.2007 Posty: 49
    5-10 zł. za metr kwadratowy
  16. Beatka35 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beatka35 Zarejestrowany: 04.08.2007 Posty: 49
    Mam pytanie do wszystkich bobów budowniczych napiszcie mi prosze czy zabezpieczacie sie jakoś umowami z wykonawcami tzn. np. dzwonię i ustalamy termin roboty no i czy wtedy piszecie jakąś umowę aby was fachowiec nie wykiwał a może dajecie mu zaliczkę na zachętę ..bo jeśli się tak człowiek umawia na gębe to potem może się okazać np. na wiosnę że fachowca już nie ma a drugiego trudno znaleźć jak to jest z tym zaklepywanie terminów jak wy rozwiązujecie ten problem
  17. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Poszukuję na tani żwir w okolicach Pruszcza Gdańskiego.
    Będę go dużo potrzebował, bo około 250 ton, więc każdy grosz ważny.
    Pozdrawiam
  18. VivaLaVida SYMPATYK FORUM (min. 10)
    VivaLaVida Zarejestrowany: 06.01.2007 Posty: 23
    A my czekamy na pozwolenie na budowe, ktore ma byc podobno lada dzien i szukamy ciagle ekipy, ktora postawilaby nam dom "pod klucz", albo chociaz prawie
    Na prawde nie znacie nikogo kto tak budowal dom i bylby zadowolony z firmy?
    Jak na razie spotkalismy sie z jedna, ale mamy sporo zastrzezen do ich podejscia do tematu juz na samym poczatku...

    A dla zainteresowanych, tak ma wygladac nasze miejsce na ziemi
    http://vivalavida.pl/index.php?akt=f...&id=72&lang=pl

    Pozdrawiam
  19. dorbie Lider FORUM (min. 2800)
    dorbie Zarejestrowany: 21.09.2006 Posty: 4018
    Cytat Napisał VivaLaVida
    A my czekamy na pozwolenie na budowe, ktore ma byc podobno lada dzien i szukamy ciagle ekipy, ktora postawilaby nam dom "pod klucz", albo chociaz prawie
    Na prawde nie znacie nikogo kto tak budowal dom i bylby zadowolony z firmy?
    Jak na razie spotkalismy sie z jedna, ale mamy sporo zastrzezen do ich podejscia do tematu juz na samym poczatku...

    A dla zainteresowanych, tak ma wygladac nasze miejsce na ziemi
    http://vivalavida.pl/index.php?akt=f...&id=72&lang=pl

    Pozdrawiam
    Ladny domek, taki inny niz najczesciej budowane
  20. Basia Z. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Basia Z. Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 634
    Cytat Napisał Beatka35
    Mam pytanie do wszystkich bobów budowniczych napiszcie mi prosze czy zabezpieczacie sie jakoś umowami z wykonawcami tzn. np. dzwonię i ustalamy termin roboty no i czy wtedy piszecie jakąś umowę aby was fachowiec nie wykiwał a może dajecie mu zaliczkę na zachętę ..bo jeśli się tak człowiek umawia na gębe to potem może się okazać np. na wiosnę że fachowca już nie ma a drugiego trudno znaleźć jak to jest z tym zaklepywanie terminów jak wy rozwiązujecie ten problem
    Ja podpisałam umowę z murarzem w czerwcu ubiegłego roku na kwiecień tego roku. Bałam się, że jak nie podpiszę jej, wykonawca mi ucieknie. Dałam zaliczkę 3 tys. zł. Było warto. Zapewnilam sobie cenę, a poza tym bylam pewna, że mam już wykonawcę i mogłam spać spokojnie (przynajmniej przy tym wykonawcy. Wiedziałam, że umowę traktuje poważnie).
Pokaż wyniki od 16641 do 16660 z 21872