dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Witam wszyskich,

    Mam zagwozdkę, byłem w Pruszczu w Marbudzie omówić zakup blachy ale...gość mi przedstawił koncepcję położenia dachówki cementowej IBF podobno dobra) zrobił mi wyliczenia dla jednego i drugiego i wyszło że różnica jest niecałe 1,5 tys. ze wszystkim poza robocizną. CO ROBIĆ???

    Grody
  2. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Bolek - nie wołaj archeologów - sam kop. Jak znajdziesz to puścisz to na aukcji . Będzie na dom.

    Grody - to już kwestia gustu. Co wolisz blachę, czy dachówkę. Porównaj koszty robocizny. Nie był bym pewien czy są takie same. Co do IBF nie mam niestety zdania. Z tego co pamiętam to dachówka betonowa.

    Pozdrawiam
  3. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Dzięki kodi,
    Muszę przede wszystkim myśleć o kieszeni.
    Jeszcze górka prac przede mną.
    grody
  4. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam

    Kodi ma racje. Cena robocizny za położenie dachówki i blachodachówki to różnica około 20-25% (bazuje na dwóch znanych mi przykładach).

    Bolek, czemu ty nam życzysz pracowitego weekendu? Nie lubisz nas czy jak?

    pozdrowienia B.
  5. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Grody może inni również /generalnie dla tych co nie zbudowali/ - jak się ma trochę kasy to jest pokusa typu: co to jest 1zł więcej na to czy tamto. Tutaj dachówka tylko droższa o 1,5 kafla + robocizna i daje nam to w sumie 3tys. Tylko 3 i aż 3. Z jednej strony robi się na całe życie, z drugiej te pieniądze mogą być Ci bardzo potrzebne, jeśli nie ma się ich za dużo.
    Trzeba uważać z tymi pokusami. My kupiliśmy sprzętu do kuchni za niecale 4 tys. Moze trochę za wcześnie. Miałbym już skończone schody i inne duperele. Przecież bez zmywarki i dodatkowej zamrażarki można się oprzeć, ale była pokusa. Poszliśmy na całość. Teraz tak się zastanawiam czy był to do końca przemyślany strzał. Życie toczy się dalej. Uważajcie na to. Bo jak zabraknie na szklanki, listwę wykańczającą to pies to drapał. Jak zabraknie na grzejniki, opierzenia to już gorzej.

    Pozdrawiam
    niech pogoda będzie piękna w ten weekend.
  6. Bolek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolek Zarejestrowany: 06.08.2003 Posty: 75
    No ale podobno to musze miec zaswiadczenie Muzeum Gdanska, ze nic u mnie nie siedzi w ziemi. - sasiedzi cos takiego musieli zalatwiac (wg WZiZT)

    A co do pracowitego weekendu, to zakladam, ze w ten czas uda sie wam cos zrobic dla Domow. Wiec raczej powinno to byc mile i dajace dodatkowa satysfakcje

    pzdr.


    poprawka po czasie:
    okazalo sie, ze Gdanskie Muzeum Archeologiczne wypowiedzialo sie juz w trakcie dzielenia dzialek na budowlane, wiec rozumiem, ze przez dwa lata nie pojawilo sie tam duzo jakis kilkutysiecznoletnich zabytkow - czyli chyba nie musze nic zalatwiac...
  7. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Kodi, Benicio - skończyłem dzisiaj kopanie i pociąłem drut fi 6 na strzemiona - niestety moja praca zatrzymała się ok. godz. 15.00 z powodu braku giętarki do stali, a szkoda, bo pogoda była dzisiaj przednia - w sobotę prace zbrojarskie i szalunek, a pewnie w poniedziałek zalewanie ławy, jak inspektor nie będzie miał zastrzeżeń do mojej pracy
  8. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam z rana

    Widziałem ławy Docenta. Wymuskane, dopieszczone, równiutkie. same ochy i achy. Jeśli dalej tak pójdzie, to Docent będzie miał dom modelowy .

    Pozdrowienia B.
  9. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Witam po weekendzie.

    Zawitał do mnie Bolek /pozdrawiam/ - "pogadalimy, zjedlimy" pyszną czekoladę i cukiereczki /dzięki za prezenciki/. Poza tym byłem u Beaty. Jak nic się nie wydarzy /a powinno/ to dzisiaj ją wypuszczą do domu.

    Wczoraj tylko giełda samochodowa i długi spacer z psem a bym zapomniał: z teściową robiłem weki, tzw. sałatki szwedzkie. Zagrycha musi być .

    Docent - żałuję, że nie odwiedziłem Cię. Z drugiej strony na gadulstwo nie ma czasu. W wolnej chwili podskoczę do Ciebie.

    Pozdrawiam i powodzenia dla tych co na froncie
  10. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Również witam wszystkich i pozdrawiam wszystkich szczęśliwców już mieszkających w swoich domkach.

    Jestem szczęsliwa, bo pogoda mi sprzyja i może skończą kłaść deskowanie i papę i kominy wykończą przed zimą.... oby tak dalej, aż żyć się chce. Już nie mogę się doczekać, jak będziemy się z rodzinką ganiać po domku..... i jeść przy wielkim stole.
    A i wczoraj rozrysowywaliśmy ścianki działowe na pietrze, wyszło super, chyba we wtorek zaczną je stawiać!

    Szczęśliwa.........bardzo!!!!!!!!!
  11. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Hej tam

    Własnie przed chwilą ustaliłem sobie ważną rzecz. Chce się przeprowadzić do 20.11.2003. Nikt jeszcze o tym nie wie (znaczy rozmawiamy z żoną, że to będzie listopad, ale nie tak konkretnie jeszcze).
    Wiecie co, budowy to nijak do przodu nie pchnęło, ale od razu lepiej się czuje

    Pozdrowienia B.
  12. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Kurczę pada.... po co chwaliłam.

    Ja niestety jeszcze nie wiem kiedy się wprowdzę, ale gdy już patrzę na mój domek, to wydaje mi się że musi byc to jak najszybciej, nie wytrzmam długo w tym blokowisku............... beeeeeeeeee

    pozdr....G
  13. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    No misie kolorowe. Wracam po nieduzej przerwie. Gratuluje nowym dolaczenia do stracencow myslacych jedynie o domach Reszcie postepow!

    ADAMSKI - jesli chodzi o cegle klinkierowa to u mnie jest AKA CERG. Kolor nieco wpadajacy w braz.
    GROSZEK - ja uwazam ze na dach to tylko i wylacznie dachowka ceramiczna. Ale to zalezy od wielu czynnikow (m.in. cena). W tych sprawach to ja jestem tradycjonalista. Jesli chodzi o cene, to najlepiej dac ten sam dach do kilku firm w basze i dachowce. Zobaczysz roznice to i latwiej podejmiesz decyzje.
    DACHOWKOWCY - przypominam o dosc konrektnych znizkach jakie dostalem w SeegerDachu. Dali jeszcze wiecej upustow niz bardzo wyzylowany AMBIT. Polecam choc sprawdzic.
    BEA3 - popieram z ta dachowka. Niech sie nieco postaraja z tym kolorem. Jak dzis Cie wkurza to co bedzie za kilka miesiecy. rok, dwa? Bedzie klulo jeszcze bardziej
    DOCENT - ja tez bralem beton z UNIKON'u - popieram Kodiego - super i fachowo. Wiem ze kolega bral z RNC (czy jakos tak i mial nieco taniej). Wiem tez ze czasami taniej polega na tym ze nie jest dokladnie tyle samo. Nie mowie ze w kwestii akurat RNC, ale UNIKON nigdy nie mial takich casusow (a EKOBET i owszem ). A tak w ogole to gratuluje postepow!
    KODI - z tym tyczeniem to nie zawsze jest tak prosto - widzialem geodete co machnal 4 punkty i ni w cholere nie byl to kwadrat, i nie wiedziec czemu poziom zero w rogach tez sie nie zgadzal Warto wiec potem pomierzyc samemu....
    BENICIO - dodaje tez sklep AGD - "Promocja" na Zabiance (koniec deptaka liczac od dworca SKM). Super ceny i wszystko do zalatwienia i stargowania! Za kazdy element AGD zaplacilismy kilka stowek mniej niz w MediaMarkt (nawet ten w promocji).
    GRODY - nie wiem jak to liczysz, ale roznica inwestycji/kosztow wzgledem gazu (z sieci) zwraca mi sie przy pompie ciepla po niecalych 5 latach. Mysle, ze niekoniecznie dobrze liczysz, albo masz jakies strasznie dziwne warunki brzegowe. Zawsze moge sluzyc przemysleniami/liczbami
    BOLEK - a propos obszarow zagrozonych archeologicznie - ostatnio kopali mi kanalize i 5m od mojej dzialki natrafili na niewybuch. Prace przerwano, Policja, Saperzy - ogolnie zabawa na calego....
    DOCENT - gietarka do fi6?? Toz mowisz o 2-3 gwozdziach wbitych w stojaca na nogach palete i rurka. Widzialem jak to u mnie robili (bral kolo na raz 2 druty). O dziwo kazde strzemionko wygladalo identycznie. Kaszubi, Panie....

    A my w sobote sie przeprowadzilismy i juz tydzien w domku. Roboty jeszcze sporo, ale teraz to juz przyjemnosc. Nie ma kanalizy, wiec wode lu na ulice ( w koncu to wies) a na podwyrku Toi-Toi. Jestesmy szczesliwi jak gwizdki. Dzieciaki tez. Zapraszamy tez goraco forumowiczow.

    Pozdrawiam serdecznie - juz w pracy i na nasluchu
    Jaca
  14. miła STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miła Zarejestrowany: 31.01.2003 Posty: 459
    Pozdrawiam po dłuższej nieobecności.
    Gratuluję tym co sie wprowadzili i tym co dalej się zmagają.
    Ja niestety dalej walczę z urzędnikami i moje planu budowlane chyba niestety odłożą sie na drugi rok. Ale czytam Was i pozdrawiam Ewa
    )
  15. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Witam wszystkich serdecznie! Gratuluje przeprowadzek - u mnie jeszcze malowanie i ... drzwi wewnętrzne. Plan jest taki żeby się do końca października przeprowadzić - zakładam, że mały poślizg może być.
    Tylko, właśnie te drzwi - poszukuję ościeżnić do drzwi Porta regulowanych - skrzydła już mam. Cały problem polega na czasie - byłem w 4 czy 5 sklepach i wszędzie czas oczekiwania to około 3 tygodnie - może znacie jakieś miejsce gdzie dałoby się szybciej to załatwić?
    No i żeby o rabacie można było pogadać .
    Poza tym gdyby ktoś potrzebował mam sporo drutu fi 6 do sprzedania - na strzemionka idealny .
    Kodi trzymamy kciuki.
    Co do dachówki - jestem zwolennikiem ceramicznej - ale cena jest wyższa, więc trzeba mierzyć zamiary na siły .. finansowe. Ostatecznie brałem w Brokerze i sobie chwalę.
    Na sam koniec ciekawostka - mój dach i komin stają już ponad rok, niedawno byłem na dachu i ... na kominie znalazłem poziome pęknięcie! Pęknięcie wygląda tak jak by ostatnia warstwa pustaków (system Leier) po prostu została postawiona a nie murowana. Rysa przeszła na wylot przez pustak, tynk i tynk silikonowy. No i może ktoś mi powie skąd to się wzięło?
    Rozumiem rysa pionowa - bo coś tam pracuje , osiada ale pozioma? i to ostatni szereg pustaków? (Na szczęście rury z kamionki nie pękły)
    I tym akcentem na dziś kończę - pora do pracy ...
  16. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Witam wszystkich z rana, pogoda nam nie sprzyja ale może jeszcze wrócą słoneczne dni?
    Kodi, jak się czuje Beata? Trzymam kciuki i pozdrawiam
  17. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Jaca - witamy wśród żywych. To Ty już mieszkasz ponad tydzień i dopiero teraz nam o tym mówisz. Popraw się chłopie

    Zachar - co do komina to nie mam pojęcia. Może zbyt słabo związany. Wiatry i te sprawy. Nie mam pojęcia.
    Co do porty to obawiam, się że nic nie zdziałasz w temacie terminów. Ja czekałem miesiąc. Jaby tego było mało to z jedną ościeżnicą się pomyliłem i oddałem ją i czekam już na nia ponad miesiąc a jest to wc na parterze.

    Ewusia - Beata żyje, ale w temacie dziecka na razie cisza. Jest już dość nerwowa. Chodzi po schodach i nic. Trzeba czekać. Powiadowmie was o efektach.

    Pozdrawiam

    Docent - jak tam na froncie?
  18. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    KODI - sorry, ale wiesz jak to jest - budowa, przeprowadzka, wykanczanie, a ja po dluuuugiej nieobecnosci i do tego na urlopie, wiec wykanczalismy na potege nie majac w glowie sieci i komputerow. Trzymamy kciuki za pocieche!

    Pozdrawiam wszystkich
    Jaca
  19. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    jaca- słyszałem ze przy pompie ogrzewanie powinno być niskotemperaturowe czyli np. podłogowe a to nie jest najlepsze w pokojach dziennych, koszty kopania studni na moim terenie plus dodatkowe ocieplenie i itd. powodują ze nie biorę tego pod uwagę. Pewne znaczenie ma też to że jest to dla mnie coś nowego, a nie mam dość czasu na dokładne przestudiowanie wszystkich informacji.
    Pozostaję przy tradycji tzn. gazie, zwłaszcza że go mam.
    grody
  20. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Hmm.........mam wrażenie, że tworzycie strasznie zamkniętą BRAĆ!!!


    Pozdrawiam Groszek
Pokaż wyniki od 1861 do 1880 z 21872