dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. kasia64 Lider FORUM (min. 2800)
    kasia64 Zarejestrowany: 09.08.2005 Posty: 4166
    Hej !Mieszkańcy Gdańska szukam ulicy Jaśminowy Stok,koło Kalinowej,podobno tam zbudowane są c33 z muratora?
  2. kasia64 Lider FORUM (min. 2800)
    kasia64 Zarejestrowany: 09.08.2005 Posty: 4166
    Ulcia- powodzenia na placu boju(budowy)
    niech moc będzie z Tobą
  3. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Wakmen
    Teoretycznie to włączniki od zapalania światła powinny być na wysokości 1,4 m a puszki z gniazdkami na wysokości 0,3m ale teoria teorią i na jakiej wysokości Wy zrobiliście?
    Gniazda 0,3m, wyłączniki 1,3m.
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Słuchajcie, szukam gliny, tzn ziemi gliniastej, czy jak to tam sie zwie.Nie wiecie skad ja moge wziac?
  5. kasia64 Lider FORUM (min. 2800)
    kasia64 Zarejestrowany: 09.08.2005 Posty: 4166
    Gosia,rozejrzyj się gdzie poszerzają ulice,oni muszą wywieżć ziemię nie robi im różnicy gdzie
  6. bratki ELITA FORUM (min. 1000)
    bratki Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 2512
    Cytat Napisał Wakmen
    Teoretycznie to włączniki od zapalania światła powinny być na wysokości 1,4 m a puszki z gniazdkami na wysokości 0,3m ale teoria teorią i na jakiej wysokości Wy zrobiliście?
    Wyłączniki światła najlepiej jak są na wysokości łokcia lub klamki (co czesto na jedno wychodzi) - nawet jesli masz ręce zajęte np. herbatą czy czymkolwiek innym to korzystasz bez problemu. Tak mam od lat w kolejnych mieszkaniach, i juz nigdy wyzej nie zrobie.

    Natomiast gniazda to chyba zalezy do czego. (Pomijam kuchnie, gdzie wszystkie są nad blatem). Jeśli do wpiecia czegoś prawie na stałe, to mogą być tak nisko, ale np. to gniazdo, do którego najczęściej wtykasz odkurzacz, albo ładujesz komórke - to lepiej tak, zeby sie nie schylac. Niektóre mam zespolone w jednej ramce pod wlącznikiem światla (kuchnia, lazienka).
  7. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał kasia64
    Gosia,rozejrzyj się gdzie poszerzają ulice,oni muszą wywieżć ziemię nie robi im różnicy gdzie
    Nigdzie nie poszerzaja przynajmniej w mojej okolicy.A, ja niestety potrzebuje szybko, bo ogród zaczynam robic
  8. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kasia64
    Gosia,rozejrzyj się gdzie poszerzają ulice,oni muszą wywieżć ziemię nie robi im różnicy gdzie
    Nigdzie nie poszerzaja przynajmniej w mojej okolicy.A, ja niestety potrzebuje szybko, bo ogród zaczynam robic
    Jak to nigdzie w okolicy? A na trasie z Koleczkowa do Wejherowa?
  9. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kasia64
    Gosia,rozejrzyj się gdzie poszerzają ulice,oni muszą wywieżć ziemię nie robi im różnicy gdzie
    Nigdzie nie poszerzaja przynajmniej w mojej okolicy.A, ja niestety potrzebuje szybko, bo ogród zaczynam robic
    Jak to nigdzie w okolicy? A na trasie z Koleczkowa do Wejherowa?
    no ale tam juz asfaltuja, a gliny, to ja nigdzie nie widziałam
  10. ulcia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ulcia Zarejestrowany: 08.05.2005 Posty: 157
    Jak to jest?
    Mam działkę wśród 48 działek o przeznaczeniu budowlanym wg pzpm.
    Z tego jedna zasiedlona, dwie budowy w toku, sześć kupionych ale nic się nie dzieje. W odległości 100 m przebiega linia energ. A Energa straszy, że nie podpiszą umowy a zatem nie dostaniemy pozwolenia na budowę.
    Jakiś czas temu jakiś Pan-Fachowiec, który przyjmował wniosek o warunki techniczne powiedział: "spoko, jak nie przyłącze stałe to prowizorka, spoko". No i łyknęliśmy. Nie rozumiem! Czy to prawda, że słup, z którego można ciągnąć musi mieć 4 nitki? Jak to jest z tymi warunkami i umowami - co jest konieczne do pozwolenia na budowę i kiedy? Co robić i z kim rozmawiać - poradźcie!
  11. JarL STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JarL Zarejestrowany: 24.02.2004 Posty: 312
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał JarL
    Uszanowanko

    Gdzie w okolicy można się przyjrzeć jakimś panelom prysznicowym?
    Hydraulicy naciskają, żeby się zdecydować bo robią podejście.

    Pozdrawiam
    W samej Rumii:
    - Harimex Bis
    - Wema
    - Castorama
    wymieniłem w kolejności jazdy od Redy do Rumia PKP. Wszystkie po tej samej stronie.
    Tego harimexu jeszcze nie namierzyłem. (A jeżdże prawie codziennie,
    tylko się człowiek na boki nie gapi )
    Wemę oglądałem. Właściwie jeden producent - Gemy. (?)
    Cena OK tylko wybór niezaduży.
    Castoramy pod tym kątem jeszcze nie sprawdzałem.

    Jeszcze jakieś miejsca? Byłem też w Królestwie Łazienek nad Media Marktem ale ceny kapkę wysokie.
  12. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    JarL Harimex jest za Toyotą w kierunku Gdyni po prawej (nieduży budynek).Mniej więcej tam gdzie misie z suszarką często stoją .
    Gosia duuuużo gliny jest w Kąpinie koło Wejherowa (naprzerzucałem sie u brata - a on se domek sprzedał...) . Trzeba by znaleźć tam kogos z budujących ,bo dla nich jest to kłopot z tym materiałem.
  13. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał JarL
    Tego harimexu jeszcze nie namierzyłem. (A jeżdże prawie codziennie,
    tylko się człowiek na boki nie gapi )
    Wemę oglądałem. Właściwie jeden producent - Gemy. (?)
    Cena OK tylko wybór niezaduży.
    Castoramy pod tym kątem jeszcze nie sprawdzałem.

    Jeszcze jakieś miejsca? Byłem też w Królestwie Łazienek nad Media Marktem ale ceny kapkę wysokie.
    Na samej Hutniczej jest kilka:
    - kolejny salon Harimex Bis
    - Damar
    - na Półocnej: zarówno Raab Karcher jak i w stronę torów (nie pamietam nazwy)
  14. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał ulcia
    Jak to jest?
    Mam działkę wśród 48 działek o przeznaczeniu budowlanym wg pzpm.
    Z tego jedna zasiedlona, dwie budowy w toku, sześć kupionych ale nic się nie dzieje. W odległości 100 m przebiega linia energ. A Energa straszy, że nie podpiszą umowy a zatem nie dostaniemy pozwolenia na budowę.
    Jakiś czas temu jakiś Pan-Fachowiec, który przyjmował wniosek o warunki techniczne powiedział: "spoko, jak nie przyłącze stałe to prowizorka, spoko". No i łyknęliśmy. Nie rozumiem! Czy to prawda, że słup, z którego można ciągnąć musi mieć 4 nitki? Jak to jest z tymi warunkami i umowami - co jest konieczne do pozwolenia na budowę i kiedy? Co robić i z kim rozmawiać - poradźcie!
    Do uzyskania pozwolenia na budowę potrzebna jest decyzja o warynkach zabudowy lub aktualny plan miejscowy I właśnie aby uzyskać decyzje o warunkach zabudowy potrzebne są pozytywne warynki o włączeniu do sieci wodociągowej i energetycznej. Jeżeli macie takowe to pozwolenia na budowe może obejmować sam dom (bez przyłączy). Przyłacza nie wymagają pozwolenia na budowę a jedynie zawiadomienia urzędu. Poza przyłączem gazowym oczywiście.
  15. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał markus_gdynia

    Na samej Hutniczej jest kilka:
    - kolejny salon Harimex Bis
    - Damar
    - na Półocnej: zarówno Raab Karcher jak i w stronę torów (nie pamietam nazwy)
    W stronę torów jest Bims Plus.
  16. MALINKA ELITA FORUM (min. 1000)
    MALINKA Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 1229
    Witajcie

    Pozdrawiam z Gorzowa Wlkp. i prosze o pomoc. Córcia moja w przedszkolu ma organizowaną imprezę pt "Kulinarny Atlas Polski" Cała rzecz polega na tym że rodzice muszą przygotować potrawy regionalne. Padło na KASZUBY a ja nie mam zielonego pojęcia co mozna by zrobić. Znalazłam co prawda strony internetowe z przepisami kaszubskimi ale tego jest dość dużo.

    Czy znacie może jakieś sprawdzone przepisy typowych dań kaszubskich? Chodzi mi o coś smacznego i sprawdzonego. Chciałabym też wiedzieć jakie potrawy najbardziej odzwierciedlają kaszubską kulturę czy tradycje. Aby nie zaśmiecać Wam wątku można pisać na priv. Z góry dziękuję.

    ps. po przejrzeniu stron internetowych o Waszych okolicach nabrałam ochoty na wakacje w tych rejonach

    Pozdrawiam
    MALINKA
  17. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał markus_gdynia

    Na samej Hutniczej jest kilka:
    - kolejny salon Harimex Bis
    - Damar
    - na Półocnej: zarówno Raab Karcher jak i w stronę torów (nie pamietam nazwy)
    W stronę torów jest Bims Plus.
    Prawdę mówi
  18. giedol WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    giedol Zarejestrowany: 16.09.2005 Posty: 3
    Czy ktoś z ego forum miał do czynienia z firmą Mar-Czer z Mostów (www.dobrystyropian.com.pl). Znalazłem reklamę w skrzynce :"Styropian najtaniej". Faktycznie cena jest dobra, ale czy styropian jest dobry tego nie wiem. Może ktoś już od nich kupił i mółby się podzielić wrażeniami?
  19. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    dostałem cenę od wykonawcy na docieplenie domu:
    25 zł/m2 styropian, klej, siatka
    10zł/m2 tynk+malowanie

    razem 35 zł/m2

    czy to drogo? jakie są wasze doświadczenia
  20. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Ireneusz
    dzięki za informacje
Pokaż wyniki od 10001 do 10020 z 21872