dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. radon WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radon Zarejestrowany: 30.03.2003 Posty: 4
    Kodi, Jaca i Tito - dziękuję za odpowiedź. Strona oknonet.pl, którą polecił Kodi zawiera faktycznie ciekawe wskazówki dot. montażu okien. Jednak mam wrażenie, że praktyka "naszych rodzimych" firm montażowych rozmija się z teorią i sztuką montażu. Nikt, kogo pytałem z montażystów, po obcięciu pianki nie nanosi warstwy silikonu chroniącej przed wodą i nie wkłada taśm między ościeżnicę a węgarek. Co wybrać - czytać i być rozczarownym błędami montażu czy lepiej o tym nie myśleć w myśl zasady "jakoś to bedzie".
  2. Tito SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tito Zarejestrowany: 02.02.2003 Posty: 31
    Radon:
    Jako praktyk - uważam, że przy montażu okien należy trzymać się kilku najważniejszych zasad, które zna większość montażystów, a resztę "mądrych" porad "Muratora" trzeba olać.
    Pozdrawiam
  3. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Ruch na forum się zwiększył.
    Te brykiety służą do rozpałki i wspomagania palenia zwykłym drewnem, czy zastępują drewno - bo nie wiem jaka jest ich rola.

    W przyszłym tygodniu zaczynam kominy i ścianki działowe. Jeszcze przed świętami wchodzi elektryk i mam nadzieję że będzie prąd. Na koniec kwietnia tynki. Maj do instalacje i wylewki. Plan jest chytry.

    Docent - spotkałem się z elektrykiem. Miły dziadek. Za punkt 15zł a jak są np. 2 żaróweczki blisko siebie to 20zł. Pytam ile za pociągnięcie kabelka ze skrzynki w ogrodzeniu do rozdzielni w domciu /sam wykopie rów/ - dzidek mówi nic. To pana robocizna.
    Obawiam się tylko że wolny jest. Jeden mówi, że mozna zrobic w 3 dni a dziadek chce to robić w 2 tygodnie. Jeszcze pomyślę kogo wybrać.
    Pozdrawiam
  4. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam
    Po raz pierwszy odzywam się w wątku trójmiejskim.

    Do Domek: Również buduje (podobne jak Docent) w Baninie i pewnie na tym samym osiedlu, bo równiez kupiłem działkę od p. Witkowskiego. Nie robiłem badań gruntowych, ale przy wykopach (równo rok temu) nie miałem żadnych problemów z wysokim poziomem wód gruntowych. Żaden też z sąsiadów o tym nie wspominał (chociaz ich o to nie pytałem). Jedyny "trup w szafie" na tym osiedlu to chyba działki położone najniżej, a zwłaszcza na skrzyżowaniu (szumnie brzmi ) wewnątrz osiedla. W czasie robienia wodociągu został bowiem uszkodzony drenaż odprowadający wodę z pobliskiego pola i przy dużych roztopach wiosennych w zeszłym roku powstała olbrzymia kałuża. Właściwie było to małe jezioro o śrenicy dobrych 20 metrów.
    Podsumowując - miejsce polecam gorąco, chociaz napewno moja opinia jest mocno subiektywna - w końcu sam tam buduje.

    Do Docent: Która jest Twoja działka? Moja to 114/50, cecha charakterystyczna - biała brama garażowa do garażu dwustanowiskowa - chyba jedyna taka na osiedlu.

    Pozdrawiam B.
  5. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    DOMEK - jakby Ci to ladnie powiedziec. W lewobrzeznej czesci Banina (czytaj naszej) jest po prostu GLINA. W lato sucha i twarda jak kamien a na wiosne i jesien po kolana w blocie... Ale dopoki nie jestes kozakiem i nie budujesz piwnic to chyba zaden problem - w koncu nadwyzke wody odprowadzasz a gorna warstwe ziemi wymieniasz i sadzisz trawke. Dla mnie zaden problem.

    RADON - trzeba do wszystkiego podchodzic z pewna doza niesmialosci i wyczuciem. Nie ma co faszyzowac. Jak jest dobra firma montazowa to maja tez i swoje tradycje - skoro inni sa zadowoleni to i ty bedziesz.

    KODI - brykiety to taki DOPAŁ. Wsadzasz 2-3 sztuki i dokladasz drewna. Ono mokre ale piszczy, skwierczy i sie pali. Zdecydowanie brak mi teraz problemow z rozpalaniem - a o takich Wam nawet pisalem. Poza tym to mokre drewno wsadzam do kominka 19 wieczorem a rano o 8-9 dokladam (bo jest jeszcze dosc zaru) i jade z koksem dalej. Wczesniej nawet przymkniecie drzwi powodowalo zgasniecie w przeciagu 5 minut. Czyli: trzymaja dlugo zar, podnosza temp. dajac sie wysuszyc drewnu, dodatkowo spaliny sa goretsze i nie wytracaja tyle swinstwa na szybach i w kominie. Oczywiscie jak sie ma 2letnie dobre drewno to se je mozna w ... wsadzic

    KODI - powodzenia z budowa! Widze ze dzielnie walczysz.
  6. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    Zrobiłem ja kazał facet z schidla. Załadowałem do kominka drewna i paliłem z pełnym dostępem powietrza. Zrobiło się gorąco
    I SIĘ ZAŁAMAŁEM.
    U mnie widać jeszcze kamionkę wychodzącą z komina. Okazało się, że na tej kamionce (od wewnątrz) pojawiły się czarne kropki smoły. Widocznie po ostatnim paleniu pozostał jakiś osad na kamionce a teraz pod wpływem temperatury wyszło to na zewnątrz jak przez gąbkę. Tak więc zgłaszam reklamacje komina Schidel. Tak na marginesie: jakie
    są szanse wykryć coś takiego jeżeli od razu zabudujesz kominek ?
    Może nie jestem pierwszy ?
  7. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    Czasami sie ciesze, ze mam po prostu wymurowany komin... To co Ci sie SEBO przydazylo brzmi na niezly hardcore. Wydaje sie ze takie cos przy normalnym kominie nie powinno miec miejsca (zreszta przy ceramiaku tez). Dowal im!
  8. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Jaca, ale przy murowanym z cegly masz jeszcze wiecej "fug" przez ktore moze uciec teoretycznie dym. W kominach systemowych jest to ograniczone do minimum. Albo cos jest z kamionka albo cos powstalo w momencie samego stawiania komina. Nie wiem, ale juz sie boje. W koncu w przyszlym tygodniu bede stawial taki komin tylko ze Schreyer - ale co za roznica.
    Pozdrawiam i wspolczuje
  9. domek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domek Zarejestrowany: 26.02.2003 Posty: 43
    Benicio i Jaca dzięki za informacje. Banino to chyba najliczniej reprezentowana grupa na forum.

    Jaca - jeszcze dodatkowe pytanko. Możesz rozrzerzyć info o odprowadzaniu wody (drenaż czy co innego) oraz podać ile tej ziemi wymieniłeś i ile to kosztowało ?

    Pozdrawiam
  10. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    KODI/DOMEK - z racji interaktywnosci przenosze sie na forum listowe 3citty_building_club. Bedzie nam sie szybciej gadalo.

    Ciao...
  11. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Domek - je[li chodzi o dzialke - to jak widzisz wczesniej sie wypowiedzieli.
    Benicio - moja dzialka to 114/12 za p. Pajewskim , który wyszedl juz z ziemi ze swoja budowa. Chetnie bym sie spotkal na naszym terenie - jesli jestes zainteresowany to daj znac - wczesniej podawalem moj nr. Trzymaj sie.
  12. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Benicio - wlasnie spojrzalem na plany i wiem, ktora to Twoja budowa - nawiasem mowiac w sobote chyba Cie tam widzialem, bo byl ruch u Ciebie. Ja takze chce budowac z gazobetonu - skad go brales?
  13. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Producent gazobetonu: Prefabet - Osława.
    W sobote to mogłem być ja, znak rozpoznawczy - niebieski Megane.
    Ja bez planów też nie umiem powiedziec, która działka nosi jaki numer. Dzis zerkne i będe mądrzejszy
    Pozdrawiam B.
  14. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    BANINO I OKOLICE:: Odezwa do mieszkancow i terazniejszych i przyszlych. Jak kto ma male dziatki to jest teraz organizowana sprawa przedszkola w Baninie (+ okolice - Miszewo/Miszewko/Rebiechowo). Zonka bierze w tym aktywny udzial i popycha sprawe od strony mieszkancow. Przedszkole powstanie jak beda w ogole chetni na impreze wiec osoby zaiteresowane niech podskocza do Soltysa/Dyrektorki Szkoly/Sklepu na petli, i wpisza swoje dzieci na liste (wiek 0-4). Jak bedzie zainteresowanie to sprawa nabierze pedu. Burmistrz dorzuci kaske, soltys pobiega za tematem, moze ktos sie skusi i zalozy przedszkole.

    To ja tyle. Wiem ze jest nas tu sporo - sprawdze na liscie! Oczywiscie ta deklaracja nie jest w zaden sposob wiazaca...

    Pozdrawiam
    Jaca
  15. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Jaca = no sam nie wiem co z tym przedszkolem. Co prawda od października będziemy większą rodziną ,ale czy chcemy mieć przedszkole - tego nie wiem.

    Walczę na budowie - są już prawie skończone ścoanki na poddaszu. Sympatycznie to wygląda i okazuje się że murarką mogę się zająć.
    Od poniedziałku ma wejść elektryk, okna i drzwi tak więc przed swiętami powinno być wszystko przygotowane pod tynki. Zobaczymy.

    Wczoraj był u mnie koleś od gazu /butlowego/ pokazałem mu warunki zabudowy na dom i stwierdził że warunki sa wystawione na budynek mieszkalny wraz z przyłączami i nie potrzebuję nowej dezycji. Jeśli tak będzie to piep... całą tą kwestię z planami zagospodarowania. Zobaczymy jak się do tego ustosunkują w gminie.

    Na razie to tyle. Będę wpadął co jakiś czas i pisął o postępach na budowie.

    Pozdrawiam - wiecie gdzie mnie szukać.
  16. domek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domek Zarejestrowany: 26.02.2003 Posty: 43
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie.

    Benicio - Mam znowu pytanko. Mam ofertę kupna działki, która znajduje sie trzy działki poniżej twojej (w kierunku Algidy). Jest to działka narożna nr 114/56. Masz może jakieś informacje lub słyszałeś o ewentualnych felerach tej lokalizacji. Może to rejon gdzie jak pisałeś poprzednio po większych roztopach tworzy sie jeziorko ?
    Docent - może ty również coś wiesz lub słyszałeś (chociaż to troche dalej od Ciebie) ?
    Za wszelkie informacje i wskazówki będę wdzięczny.

    Docent i Benicio jeszcze jedne pytanko. Czy na waszym osiedlu (a może wkrótce na moim) jest gaz ziemny. Facet, który sprzedaje działkę twierdzi, że nie ma ale będąc na miejscu zauważyłem żółte słupki z napisem GAZ. Więc jak to jest ?
    Nawiasem mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony dojazdem do osiedla po wczorajszych opadach śniegu. Bez problemu objechałem całe osiedle a mój samochód to nie terenówka .

    Jaca - ile tych dzieci musi się zapisać aby otworzyli to przedszkole ?. Bo jak kupię ziemię to będę również zainteresowany.

    Pozdrawiam wszystkich
  17. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    Witam
    Po wielkich bojach US uznał nam rachunek za wykonanie przyłącza energetycznego. Na początku nie chcieli o tym nic słyszeć. Mówili, że to rachunek a nie faktura. Przytoczyliśmy artykuł z muratora 02/2003. Wypowiedział się radca prawny z US i uznali ))
  18. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam.

    Domek

    ad. jeziorko/kałuża
    Wspomniane przeze mnie jeziorko napewno nie sięgało do działki 114/56. Napewno "zahaczało" o działkę, która jest niejako za plecami działki 114/56 tj. jesli dobrze pamiętam 114/55. Kiepsko też będą mieli ludzie, którzy kupią domy od dewelopera Armiński-Michalczyk (nie te, które stoją przy wjeździe na osiedle, ale te które są w głębii).
    ad. gaz
    Na części osiedla są już położone rury gazowe i do części działek są nawet zrobione przyłącza. Napełnienie sieci gazowej przewidywane jest do końca kwietnia bieżącego roku. Dodam, że przy działce 114/56 rura gazowa jest.
    Jesli sprzedający działkę nie wie, że tam jest gaz, to chyba tym lepiej. Jeszcze by mu przyszło do głowy, żeby podwyższać cenę z tej okazji. Musisz wiedzieć, że na doprowadzenie gazu do osiedla wydał on 0 (słownie: zero) złotych - to może być Twój argument, jeśli nagle zacznie z Tego powodu windować cenę.

    Pozdrowienia B.
  19. domek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domek Zarejestrowany: 26.02.2003 Posty: 43
    Benicio
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Jak zrozumiałem nic specjalnie niepokojącego nie zauważyłeś na działce o którą mi chodzi ani też nie masz innych negatywnych informacji na ten temat.
    Skoro gość nie wie o gazie to myślę, że chyba rzadko bywa na działce. Jeśli możesz wyjaśnij mi kto zapłacił za uzbrojenie w gaz. Będzie to istotna informacja gdyby facet nagle chciał podnieść z tego powodu cenę.
    Przy okazji czy coś słychać nt kanalizy i telefonów w okolicy oraz czy wiadomo Ci jakie są plany dot. okolicy osiedla bo na razie dookoła pola.

    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: domek dnia 2003-04-10 08:55 ]</font>
  20. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Jeszcze raz, coś mi się samo kliknęło

    Domek

    Za zgazyfikowanie osiedla płaci Zakład Gazowniczy. Inwestor uiszcza tylko tzw. opłatę przyłączeniową (obecnie 920 zł, nie wiem czy jej wysokośc może się w przyszlości zmienić), ale to dopiero po wykonaniu przyłącza.
    Telefony - sam jestem obecnie na etapie załatwiania przyłącza, ale temat jest w bardzo wstępnej fazie załatwiania, więc nie mam własnych doświadczeń ze sprawnością lokalnej (Kartuzy) Telekokomuny. Wiem natomiast, że jeden z sąsiadów telefon ma napewno i wg Niego problemów nie było żadnych.
    Kanaliza - w zeszłym roku zawiązał się komitet mieszkańców w tym temacie, do którego napewno będzie można przystąpić. Horyzont czasowy skanalizowania osiedla pozostaje jednak wielka niewiadomą. Ja licze na na co najmniej 5 lat eksploatacji szamba. Jeśli kanaliza będzie szybciej, to będe bardzo zadowolony.

    Pozdrowienia B.
Pokaż wyniki od 1001 do 1020 z 21872