dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Tom@sz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tom@sz Zarejestrowany: 19.02.2011 Posty: 4
    Chcialbym przywitac sie z Trojmiejska spolecznoscia...
    Dopiero zaczalem "przekopywac" zasoby forum i nie idzie mi to tak jakbym sobie tego zyczyl....
    W najblizszym czasie bede przymiezal sie do zanabycia napedow do przesuwanej bramy wjazdowej i bramy garazowej.
    Na lato bede szukal ekipy do zrobienia elewacji +polozenie waty...
    Z gory dzieki za ewentualne namiary na firmy/wykonawce.... moga byc na priva...

    Tomek
  2. Dorota_N FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorota_N Zarejestrowany: 13.08.2004 Posty: 254
    Witaj, my mieliśmy napędy robione z KM Elektronik 604319652. Napęd Came. U nas wykonane bardzo szybko, czysto i można dogadać się co do ceny.
  3. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Witam po dłuższej przerwie.
    wszystko wskazuje na to że zdecyduje się na projekt indywidualny. Moje pytanie brzmi ile zapłacę za zrobienie projektów instalacji wod-kan i elektryki. Planuję pompę ciepła i podłogówka po całości. Najlepiej jak by taki projekt wykonała i zrealizowała jedna firma. Czy to możliwe i jakie to są koszty? Znacie jakieś namiary ? Budowa w Borkowie k/Gdańska a dom ok 140m z poddaszem mieszkalnym.
  4. FinesseGrant SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FinesseGrant Zarejestrowany: 25.12.2007 Posty: 77
    Cytat Napisał marsik32
    Witam po dłuższej przerwie.
    wszystko wskazuje na to że zdecyduje się na projekt indywidualny. Moje pytanie brzmi ile zapłacę za zrobienie projektów instalacji wod-kan i elektryki. Planuję pompę ciepła i podłogówka po całości. Najlepiej jak by taki projekt wykonała i zrealizowała jedna firma. Czy to możliwe i jakie to są koszty? Znacie jakieś namiary ? Budowa w Borkowie k/Gdańska a dom ok 140m z poddaszem mieszkalnym.
    Witam
    Myślę ze dobry wykonawca instalacji sam ma uprawnienia do projektowania lub ma projektanta instalacji. Sam mam firmę ale ogólno budowlaną. Sam robię projekty domów oraz wykończenia wnętrz. Pomaga to w wykonaniu danego zlecenia. Gdzieś miałem namiary na dobrą firmę instalacyjna , właściciel jest inż z uprawnieniami. Jak znajdę to podeślę . Jeśli chodzi o cenę projektu to mniej wiecej 500-800 zł kosztuje .

    pozdrawiam
  5. Majonez SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majonez Zarejestrowany: 07.11.2008 Posty: 56
    Czy ktoś testował, ma, widział, wie kto robi OGRODZENIA GABIONOWE w Trójmiescie i okolicach? Baaardzo mi sięspodobała idea kamiennego płotu w koszu z siatki. Ile to kosztuje? Mam 23 metry od frontu.... Prosze o wszelkie możliwe informacje w temacie GABION.
    Z góry dzięki
  6. ramon73 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ramon73 Zarejestrowany: 01.11.2006 Posty: 13
    Witam. Dawno się nie pojawiałem, ale już przyszedł czas, żeby formalnie zakończyć budowanie. Proszę o namiary taniego geodety do wykonania pomiarów powykonawczych instalacji na działce. Jakie jeszcze dokumenty są potrzebne do odbioru domu dla nadzoru budowlanego w Kartuzach?
  7. sanowi_ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sanowi_ Zarejestrowany: 01.03.2008 Posty: 65
    czy ktoś zlecał wykonanie hyrdauliki firmie Ciepłoserwis i może podzielić się opiniami?
  8. Tom@sz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tom@sz Zarejestrowany: 19.02.2011 Posty: 4
    Dorota_N Dzieki za namiary...przedzwonie...
  9. KOBRA28 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KOBRA28 Zarejestrowany: 08.05.2010 Posty: 9
    Dzien dobry...Prosze o namiary na jakas firme budowlana z przyzwoitymi cenami i wiedzaca co robia... Budowa bedzie w okolicach Gniewina
  10. FinesseGrant SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FinesseGrant Zarejestrowany: 25.12.2007 Posty: 77
    Cytat Napisał KOBRA28
    Dzien dobry...Prosze o namiary na jakas firme budowlana z przyzwoitymi cenami i wiedzaca co robia... Budowa bedzie w okolicach Gniewina
    Witam
    Proszę o przesłanie projektu do wyceny. Na pewno cena będzie przyzwoita. Wiemy co robimy i przy czym pracujemy. Sam kończę architekturę ,a moj ojciec z kturym prowadzę firmę od 20 lat zajmuje sie budownictwem. Trudnimy sie budowaniem od podstaw , dachami a także wykończeniówką
    Zawsze w ramach sprawdzenia naszej fachowości istnieje obejrzenia poprzednich budynków, rozmowy z inwestorami
    zapraszam do współpracy

    pozdrawiam
    Mateusz Gałka
    [email protected] tel.516282763
  11. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał marsik32
    ... wszystko wskazuje na to że zdecyduje się na projekt indywidualny. Moje pytanie brzmi ile zapłacę za zrobienie projektów instalacji wod-kan i elektryki. Planuję pompę ciepła i podłogówka po całości. Najlepiej jak by taki projekt wykonała i zrealizowała jedna firma. Czy to możliwe i jakie to są koszty? Znacie jakieś namiary ? ...
    Dobre firmy zajmujące się instalacjami elektrycznymi zawsze robią instalację pod klienta a nie pod projekt a na koniec wykonują pomiary po wykonawcze potrzebne do zgłoszenia do użytkowania budynku. Robienie teraz projektu jest niepotrzebną stratą pieniędzy bo wykonawca i tak i tak zaproponuje dziesiątki ciekawych rozwiązań (lub sami na coś ciekawego wpadniecie). Na tym etapie skupiłbym sie lepiej nad wyborem projektu budowlanego, jego kształtem i charakterem.
  12. FinesseGrant SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FinesseGrant Zarejestrowany: 25.12.2007 Posty: 77
    Cytat Napisał Wakmen
    Dobre firmy zajmujące się instalacjami elektrycznymi zawsze robią instalację pod klienta a nie pod projekt a na koniec wykonują pomiary po wykonawcze potrzebne do zgłoszenia do użytkowania budynku. Robienie teraz projektu jest niepotrzebną stratą pieniędzy bo wykonawca i tak i tak zaproponuje dziesiątki ciekawych rozwiązań (lub sami na coś ciekawego wpadniecie). Na tym etapie skupiłbym sie lepiej nad wyborem projektu budowlanego, jego kształtem i charakterem.
    Wszystko zależy od podejścia do tematu. . Elektrycy mogą robić instalację pod klienta lecz bardzo często klient nie wie gdzie co chce mieć wiec często jest lepiej by zajął sie tym ktoś profesjonalnie(najlepiej projektant wnętrz by dobrze dobrać oświetlenie do wnętrza). Po 2 z do doświadczenia wiem ze projekty instalacji (sam projektuje domy oraz robię aranżacje ponadto mam firmę wykonawczą) znajdujące sie w projektach budowlanych sa po prostu wyrzucane i robi sie instalacje tak jak powinna wyglądać i nikt nigdy nie robi kolejnego projektu do odbioru. Urzednicy az tak bardzo nie sprawdzają czy gniazdka sa rozmieszczone tak jak w projekcie.
    Zgadzam sie ze na tym etapie lepiej skupić sie nad wyborem projektu , architekt musi załączyć projekt instalacji elektrycznej oraz wod-kan ktury później będzie można modyfikować
  13. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Cytat Napisał Wakmen
    Dobre firmy zajmujące się instalacjami elektrycznymi zawsze robią instalację pod klienta a nie pod projekt a na koniec wykonują pomiary po wykonawcze potrzebne do zgłoszenia do użytkowania budynku. Robienie teraz projektu jest niepotrzebną stratą pieniędzy bo wykonawca i tak i tak zaproponuje dziesiątki ciekawych rozwiązań (lub sami na coś ciekawego wpadniecie). Na tym etapie skupiłbym sie lepiej nad wyborem projektu budowlanego, jego kształtem i charakterem.
    Czy w związku z tym nie potrzebuję projektów tzw. branżowych do otrzymania pozwolenia na budowę? Wyczytałem na tym forum że w gminie Pruszcz Gd. wymagają projektu wod- kanw wersji elektronicznej. Jak mam wstępnie wycenić te etapy budowy czyli realizację elektryki i hydrauliki? Dzięki za pomoc.
  14. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Kolejne moje pytanie dotyczy elewacji wentylowanej. Czy ktoś wykorzystał coś takiego w swoim domu? Wybór płyt jest ogromny i bardzo ciekawe kolory i wzory. Absolutnie nie wiem ile to kosztuje i jak mocno skomplikowany jest montaż? Dużo pytań ale efekt końcowy może być wprost niesamowity. Proszę i jakieś słówko tych co mają coś do powiedzenia w tym temacie,
  15. FinesseGrant SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FinesseGrant Zarejestrowany: 25.12.2007 Posty: 77
    Cytat Napisał marsik32
    Czy w związku z tym nie potrzebuję projektów tzw. branżowych do otrzymania pozwolenia na budowę? Wyczytałem na tym forum że w gminie Pruszcz Gd. wymagają projektu wod- kanw wersji elektronicznej. Jak mam wstępnie wycenić te etapy budowy czyli realizację elektryki i hydrauliki? Dzięki za pomoc.

    Projekty branżowe są ci potrzebne aby uzyskać pozwolenie na budowę. Każdy projekt je zawiera, czy kupny czy też indywidualny. Jednakże najczęściej sa one tylko po to by zadowolić urzędnika. Jeśli chodzi o wycenę budowy no to trochę trudniej. Ja bym po prostu przemyślał ile punktów będę chciał w każdym pomieszczeniu i przemnożył przez kwotę punktu elektrycznego. Jeśli chodzi o wod -kan i co to jest tego trochę. Musisz wiedzieć jaki kocioł i na co. Jakie rury czy miedziane czy plastikowe Jakie ogrzewanie czy podłogowe, tradycyjne czy mieszane. Czy chcesz solary , filtry,zmiękczacze wody i resztę tego ustrojstwa .A kwota i tak będzie szacunkowa. Myślę zę jesli potrzebujesz kwoty orientacyjnej to najlepiej zapytać na forum kto ile zapłacił za instalacje w podobnym domu . Będziesz miał pogląd z progiem powiedzmy 20% pomyłki.
    Nie wiem dlaczego i po co gminie jest potrzebna wersja elektroniczna projektu wod-kan. Może to chodziło o przyłącze? Tak szczerze mówiąc to urzędnik przy udzielaniu pozwolenia na budowę nie ma prawa przeglądać projektu budowlanego , tzn musi tylko sprawdzić czy projekt jest zgodny z warunkami zabudowy. A wiec wysokość kalenicy, spady dach i całą reszta. Co innego to te wszystkie świstki o przyłącza i inne. Nie powinna go interesować rysunki instalacji wew. Znajomy architekt mówił mi nawet ze prawo budowlane pozwala na brak projektów instalacji elektrycznej i hydrauliki(hydrauliki nie jestem pewien) przy budynkach jednorodzinnych. Pracuje ona na południu polski koło Radomia i nie daje tam ich
  16. FinesseGrant SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FinesseGrant Zarejestrowany: 25.12.2007 Posty: 77
    Cytat Napisał marsik32
    Kolejne moje pytanie dotyczy elewacji wentylowanej. Czy ktoś wykorzystał coś takiego w swoim domu? Wybór płyt jest ogromny i bardzo ciekawe kolory i wzory. Absolutnie nie wiem ile to kosztuje i jak mocno skomplikowany jest montaż? Dużo pytań ale efekt końcowy może być wprost niesamowity. Proszę i jakieś słówko tych co mają coś do powiedzenia w tym temacie,

    Stosuje sie to często na galeriach handlowych albo budynkach użyteczności publicznej, biurowcach.
    Spowodowane jest to bardzo wysoką ceną . Nie wiem dokładnie ile ponieważ to zależy od rodzaju okładziny , wzoru koloru i wogule. Z tego co wiem to dobre panele można kupić za 600-800zł za m2. Jestem wykonawca i myśle że nie jest to zbytnio skomplikowane. Jeśli będziesz zainteresowany to moge załatwić ci namiary na firmę która robi takie rzeczy.
  17. marsik32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marsik32 Zarejestrowany: 24.11.2008 Posty: 160
    Cytat Napisał FinesseGrant
    Projekty branżowe są ci potrzebne aby uzyskać pozwolenie na budowę. Każdy projekt je zawiera, czy kupny czy też indywidualny. Jednakże najczęściej sa one tylko po to by zadowolić urzędnika. Jeśli chodzi o wycenę budowy no to trochę trudniej. Ja bym po prostu przemyślał ile punktów będę chciał w każdym pomieszczeniu i przemnożył przez kwotę punktu elektrycznego. Jeśli chodzi o wod -kan i co to jest tego trochę. Musisz wiedzieć jaki kocioł i na co. Jakie rury czy miedziane czy plastikowe Jakie ogrzewanie czy podłogowe, tradycyjne czy mieszane. Czy chcesz solary , filtry,zmiękczacze wody i resztę tego ustrojstwa .A kwota i tak będzie szacunkowa. Myślę zę jesli potrzebujesz kwoty orientacyjnej to najlepiej zapytać na forum kto ile zapłacił za instalacje w podobnym domu . Będziesz miał pogląd z progiem powiedzmy 20% pomyłki.
    Nie wiem dlaczego i po co gminie jest potrzebna wersja elektroniczna projektu wod-kan. Może to chodziło o przyłącze? Tak szczerze mówiąc to urzędnik przy udzielaniu pozwolenia na budowę nie ma prawa przeglądać projektu budowlanego , tzn musi tylko sprawdzić czy projekt jest zgodny z warunkami zabudowy. A wiec wysokość kalenicy, spady dach i całą reszta. Co innego to te wszystkie świstki o przyłącza i inne. Nie powinna go interesować rysunki instalacji wew. Znajomy architekt mówił mi nawet ze prawo budowlane pozwala na brak projektów instalacji elektrycznej i hydrauliki(hydrauliki nie jestem pewien) przy budynkach jednorodzinnych. Pracuje ona na południu polski koło Radomia i nie daje tam ich
    Niestety nie każdy projekt zawiera te branżowe. Rozmawiam z kilkoma architektami równocześnie i każdy podaje mi cenę za sam projekt , dopiero jak dopytam to informują o dodatkowych kosztach za zrobienie branżówki. Jeśli chodzi o to co bym chciał to wiem doskonale. Dom ok 140 m2 z poddaszem mieszkalnym, podłogówka po całości, ogrzewanie pompą ciepła, wentylacja mechaniczna z odzyskiem, instalacja plastik . Jeśli chodzi o elektrykę to myślę że będzie ok 200 wszystkich urządzeń czyli włączniki , gniazdka i punkty świetlne. I tu jest problem bo już wyczytałem że dla każdego ten punkt to coś innego. Kurcze jeszcze nie ma budowy a już tyle dylematów...
  18. FinesseGrant SYMPATYK FORUM (min. 10)
    FinesseGrant Zarejestrowany: 25.12.2007 Posty: 77
    Cytat Napisał marsik32
    Niestety nie każdy projekt zawiera te branżowe. Rozmawiam z kilkoma architektami równocześnie i każdy podaje mi cenę za sam projekt , dopiero jak dopytam to informują o dodatkowych kosztach za zrobienie branżówki. Jeśli chodzi o to co bym chciał to wiem doskonale. Dom ok 140 m2 z poddaszem mieszkalnym, podłogówka po całości, ogrzewanie pompą ciepła, wentylacja mechaniczna z odzyskiem, instalacja plastik . Jeśli chodzi o elektrykę to myślę że będzie ok 200 wszystkich urządzeń czyli włączniki , gniazdka i punkty świetlne. I tu jest problem bo już wyczytałem że dla każdego ten punkt to coś innego. Kurcze jeszcze nie ma budowy a już tyle dylematów...
    Powiem szczerze jestem trochę zaskoczony. W ramach projektu architekt jest zobowiązany zrobić elektrykę i hydraulikę. Ja nigdy nikomu nie proponowałem ceny za projekt domu bez tego. Jeśli chodzi o pompę ciepła i wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepła (Gwc) to się zgadzam . Sa to dodatkowe projekty. Ale nimi sie nie przejmuj ponieważ zrobią ci je firmy wykonawcze. Firmy od pompy ciepła zawsze sami robią projekty tak samo od wentylacji. Nie wiem jak inni ale dla mnie punkt to punk , kosztuje tyle samo niezależnie czy to włącznik czy gniazdko.Tak przynajmniej rozliczam sie z elektrykami z którymi współpracuje . Dylematy maja niestety wszyscy ale nie przejmuj sie nie jesteś sam
  19. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał marsik32
    Czy w związku z tym nie potrzebuję projektów tzw. branżowych do otrzymania pozwolenia na budowę? Wyczytałem na tym forum że w gminie Pruszcz Gd. wymagają projektu wod- kanw wersji elektronicznej. Jak mam wstępnie wycenić te etapy budowy czyli realizację elektryki i hydrauliki? Dzięki za pomoc.
    Ja zajmuję się instalacjami elektrycznymi i ... na pewno projektu instalacji elektrycznej nie potrzebujesz. Po zrobieniu instalacji i zamontowaniu osprzętu potrzebujesz na pewno protokół z pomiarów po wykonawczych.
    Co do hydrauliki to nie chcę wprowadzać w błąd. Nie moja dziedzina wiedzy więc się nie wypowiem.
  20. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał FinesseGrant
    Powiem szczerze jestem trochę zaskoczony. W ramach projektu architekt jest zobowiązany zrobić elektrykę i hydraulikę. Ja nigdy nikomu nie proponowałem ceny za projekt domu bez tego...
    A ja uważam, że to był tylko stracony czas projektanta i niepotrzebnie wyrzucone pieniążki inwestora. Ja jeszcze nigdy nie widziałem projektu instalacji elektrycznej nawet w 80% dopasowanego do potrzeb przyszłego inwestora. Mówię tu oczywiście o projektach powtarzalnych a nie tych robionych na zmówienie od zera. Dopiero gdy przychodzi etap instalacji elektrycznych, inwestor zaczyna się zastanawiać jakie chce mieć oświetlenia, gdzie mają być gniazda a o innych instalacjach medialnych czy nietypowych rozwiązaniach z automatyki domowej to już w ogóle nie wspomnę.
Pokaż wyniki od 21041 do 21060 z 21872