dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Witam Szanowne Grono !
    Wypełniam właśnie wniosek do ZE na przyłacze. Możecie mi powiedzieć, ile mniej więcej będę musiał czekać na uzyskanie? Jakieś sprawdzone metody przespieszenia ?
  2. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    Rafalg - ZE musi w ciągu 14 dni od złożenia wniosku wydać ci warunki przyłączenia do sieci, jak je będziesz miał to będzie cokolwiek wiadomo. Następnie powinieneś dostać projekt umowy w której powinno być określone w jakim terminie muszą cię podłączyć. A jak to wygląda w praktyce to jeszcze nie wiem - czekamy w tej chwili na warunki...
  3. Barti FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti Zarejestrowany: 20.10.2003 Posty: 210
    wlowik - dzięki za szczerość, właśnie poszukuję architekta, który wprowadzi zmiany, o których piszesz.

    Pozostałych namawiam do podjęcia próby wyprowadzenia mnie z równowagi rozpoczętej przez wlowika. Bardzo to lubię.


    Przypominam o moim największym problemie:

    BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje). Robię przeróbki konstrukcyjne w projekcie albo projekt na zamówienie + wnętrze. Sprawa bardzo pilna.

    Pozdrawiam

    Barti
  4. Gierga ELITA FORUM (min. 1000)
    Gierga Zarejestrowany: 11.01.2004 Posty: 1109
    Cytat Napisał markus_gdynia
    GIERGA - jeżeli zjeżdżasz z asfaltu na łuku drogi w lewo /przy pojedynczym samotnym drzewie/ to wjeżdżasz w "ulicę" nomen omen majora Bojana. Przejeżdża się ten lasek i druga w prawo nosi nazwę Bolka Krzywoustego i to jest mój rejon.
    Można tam dojechać też inną drogą /mniej wyboistą/. Jedziesz asfaltówką dalej i skrecasz w lewo bezpośrednio za AUSPOLEM, prawie vis a vis kościoła w Bojanie.

    A może kupiłaś działkę od niejakiego Dawidowskiego ?
    Markus tak jak mówisz do mojej działki się jedzie tą "ulicą" majora Bojana, przejezdżam ten lasek i za laskiem po prawej stronie jest puste pole i dalej lasek, a po lewej 2 domki na górze. A ja skręcam zaraz jak sie kończy ten lasek w pierwszą uliczkę w lewo (nie jadę dalej tą :uliczką do góry dalej),

    Jak będe znała ulice, to pewnie będziesz wiedział gdzie to jest )

    HIhi ale fajnie, że poznałam kogoś kto mieszka tak blisko

    NIe kupowałam u Dawidowskiego
  5. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Kingaa - dzięki za info. W tym tygodniu będę składał wniosek do ZE.
    All - Słyszałem,że teraz ZE przygotowuje projekt przyłacza a nie branżysta. To prawda ?
  6. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    Cytat Napisał Barti

    Przypominam o moim największym problemie:

    BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O NAMIARY NA MĄDREGO, NIEPIJĄCEGO, SZYBKIEGO i TANIEGO ARCHITEKTA. (jeżeli taki istnieje). Robię przeróbki konstrukcyjne w projekcie albo projekt na zamówienie + wnętrze. Sprawa bardzo pilna.

    No przecież udzieliłam Ci odpowiedzi, dlaczego mi nie podziękowałeś ? Nie spodobały Ci się moje namiary ? OK, OK, wiem, że chcesz więcej
  7. Barti FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti Zarejestrowany: 20.10.2003 Posty: 210
    Wlowikowa - Dziękuję !!!!!

    Przepraszam, że tak późno ale trochę się zagubiłem w "gąszczu" Wlowików

    Pozdrawiam

    Barti
  8. amys FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    amys Zarejestrowany: 16.12.2003 Posty: 102
    prosze o podanie namiarów na kierownika budowy spełniającego wymogi takie jak ma architekt poszukiwany przez Barti'ego

    rafalg - w każdym ZE znajdzie się gość który chętnie wykona projekt przyłącza (wiem z praktyki), wystarczy zapytać przy odbiorze warunków, można wtedy liczyć na szybkie załatwienie (pchnięcie) sprawy w razie komplikacji i w ogóle, pamiętaj o targowaniu o cenę za projekt

    pozdrawiam
  9. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Cytat Napisał Barti
    Benicio - jaki masz szeroki garaż (w środku) i jakie wymiary bramy garażowej?, jak tam sprawa posadowienia fundamentów w Baninie?
    Hej tam

    Barti - brama garażowa jest o gabarytach 2x4,5 metra. Sam garaż ma natomiast szerokość bodajże 4,88 metra (pisze z pamięci). Uprzedze teraz Twoje pytanie o ustawność samochodów w tym garażu Parkować można spokojnie dwoma samochodami. Oczywiście nie ma mowy o otwieraniu drzwi na oścież z dwóch stron (przy zaparkowanych dwóch samochodach), ale ja przy dużych gabarytach (190 cm, ~100 kg) wychodze z samochodu LUŹNO.
    Co do posadowienia fundamentów - rety zapomniałem. Jutro będzie - przysięgam.

    Kingaa +1 - jeszcze raz serdecznie dziękuje za wizyte. Kwiatek śliczny.

    Pozdrowienia B.
  10. maciunio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciunio Zarejestrowany: 30.11.2003 Posty: 182
    Czołem Wszystkim!

    Polecam mojego geodete - mapka do celow projektowych 1:500 na rachunek i bardzo szybko 300zl - Ludwik Neugebauer 629 01 14.

    Pytanie za 100 punktow:
    Ile kosztuje zrobienie projektu przyłacza: wodno-kan i pradowego?
    Czy po takiej usludze potrzebny mi jest rachunek?
    Pozdrowienia
  11. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Wakmen - znam tylko firmę - która wypozycza takie sprzęty. Firma mieści się w Miszewie. Z tego co pamiętam /mogę się mylić/ to cena 600zł wraz z operatorem - pewnie za dobę, choć nie przypuszczam, aby koleś przez 24h pracował non-stop.

    Pozdrawiam
  12. Koral1 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koral1 Zarejestrowany: 22.10.2003 Posty: 36
    rafalg, Kingaa- jeżeli uda wam się otrzymać warunki w ciągu 14 dni to oczywiście gratuluję. Bądźcie jednak przygotowani, że to może trwać znacznie dłużej.
    Ja złożyłem wniosek za pośrednictwem poczty do RE Tczew i już po 4 dniach dostałem poleconym wezwanie do zapłaty 120 zł . Zapłaty natychmiast dokonałem i ... kiedy po ponad miesiącu nic się nie działo zadzwoniłem do rejonu. Miła pani z rozbrajającą szczerością poinformowała, że co prawda moją wpłatę otrzymali już miesiąc wcześniej ale nie zajęli sie jeszcze sprawą. Od tego momentu dzwoniłem do nich co kilka dni i w końcu po prawie 2 miesiącach od złożenia wniosku dostałem warunki.
    Jezeli zatem zależy Wam na czasie to dzwońcie i monitujcie od samego początku. Jeżeli nie to tak jak ja będziecie mieli się okazję przekonać się, jak energetyka robi sobie kpiny z prawa.
  13. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Wakmen - znam gościa w Bojanie, który trudni się takimi pracami - tel. 603 642 014 p. Grablowski.

    Markus - tak z Twojego opisu to coś mi się wydaje, że jesteś blisko mnie. Ja mam działkę na Ziołowej - za Auspolem w lewo w ulicę Hebla, potem przez lasek i zaraz w lewo (przed ul. Majora Bojana).

    Greg98 - thanks za linki. Wiem więcej. Czy orientujecie się jak typ szyby rzutuje na cenę (np. o ile P4 droższa od P3 itp.). No i kto w naszej okolicy robi dobre (czytaj solidne i niedrogie) okna PCV?
  14. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Rafalg - ja złożyłem wniosek do ZE w Wejherowie i po około 3 tygodniach przysłali mi warunki i umowę.
  15. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    Słuchajcie, taki ładny śnieg co powiecie na kulig w najbliższy weekend? Czy Gabi tu bywa, albo czy ktoś ma z nią kontakt?

    Benicio - było nam bardzo miło i masz śliczny domek!

    Koral, ja się niestety spodziewam, że może nie być tak różowo Wniosek składaliśmy osobiście i od razu w rozmowie z panem u którego składaliśmy wyszło, że tak właściwie to oni mają gdzieś te ustawowe 14 dni Tylko szczerze mówiąc miałam nadzieję, że pan tylko tak sobie gada...
  16. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Witam wszystkich:

    BARTI
    Twój domek wizulanie wygląda bardzo ładnie. Garaż super. Dodatkowy pokój na parterze - duży +!
    Podoba mi się parter. Pewne zmiany zawsze można wprowadzić, łazienka jak dla mnie nie jest za mała na parterze (w końcu docelowa jest na piętrze).
    Piętro - fajny układ. Duża łazienka z miejscem na mini-pralnię. Osobiście nie lubię wąskich korytarzy, bo czuję się w nich jak w bloku. Przynajmniej nikt się nie będzie przeciskał. Widziałam kiedyś wąski korytarz ....a feee...jak w klatce się czułam.

    ps. Osobiście wolę swój ale twój też jest b.ładny!

    Kingaa - popieram pomysł kuligu....tylko że mój staruszek zapomniał zapytać się o ceny....może Gabi sie odezwie......

    PA
  17. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Kingaa
    A pokój burdelowo-hardcorowo-wisniowy też ładny?
    Kulig kuligiem, ale dobrze, że przestało padać, bo my (wieśniaki) chcemy jakoś do domów dojechać .

    Pozdrowienia B.
  18. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    Cytat Napisał Barti
    Wlowikowa - Dziękuję !!!!!

    Przepraszam, że tak późno ale trochę się zagubiłem w "gąszczu" Wlowików

    Barti
    E, przecież nas tylko dwoje jest, Wiktor się na razie nie udziela
  19. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    Benicio - wiesz, tak szczerze, to reszta domu mi się bardziej podoba Ale ja jestem dość konserwatywna i boję się odważnych kolorów Za to kolorek sypialni to chyba od Was zgapimy
    Pozdrów żonę
  20. martag FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    martag Zarejestrowany: 02.01.2004 Posty: 171
    Barti - całkiem nowa tu jestem, za dużo o projektach powiedzieć nie mogę, poza tym, że zdążyłam się zorientować, co w budowaniu jest drogie a co trochę mniej drogie .
    Huragan bardzo mi się podoba.
    Sama bardzo lubię wielospadowe dachy, duże przestrzenie, osobne pomieszczenie na pralnię, garderoby, duże przestronne sypialnie, duże okna, wykusz, lukarna...
    Ale w kategorii "tani w budowie" - zero punktów.
    Bierzesz to pod uwagę?
Pokaż wyniki od 2841 do 2860 z 21872