dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał kolia
    Mam kolejne pytanko, drzwi zewnetrzne to gdzie kupowaliście?
    Ja drzwi zewnętrzne kupiłem w firmie Bat, Euronord, blacha z pianką w środku, cena ok. 1300zł. Tanie, trwałe i ciepłe. Poza tym zależało mi na białych drzwiach zewnętrznych - takie mam w kolorystyce budynku i okazało się że to duży problem jeżeli chodzi o zewnętrzne drzwi drewniane.
  2. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał OLA.J.
    Mam wybudowany dom - szkielet drewnainy, pozdrawiam Ola.
    Ola, tak przez ciekawość, nie miałaś problemu z wykonawcami, z dobrym drewnem, czy znalazłaś kierownika który znał się na technologi (wiedział kiedy paroizolacja a kiedy wiatroizolacja ), instalatorzy nie podziurawili Ci w przypadkowy sposób konstrukcji rurkami, czy nie słychać osób chodzących po poddaszu itp. itd? Skrobnij z czego jesteś zadowolona a z czego nie.
  3. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    [quote="stanek"][quote="Franciszek"]
    Cytat Napisał stanek
    Witam serdecznie to jest mój pierwszy post i mam nadzieje że nie ostatni
    W tym roku mam zamiar wraz z żoną postawić dom z drewna gdzieś w okolicy Trójmiasta w związku z tym w przyszłą niedzielę jestem umówiony na oglądanie działki koło Chwaszczyna i prawdę mówiąc nie wiem o co się pytać nie mam zielonego pojęcia na temat kupowania ziemi .Bardzo bym poprosił o jakiekolwiek informacje które mi będą pomocne podczas wybierania działki jak i zarówno szukam kontaktu z ludźmi którzy maja jakiekolwiek informacje na temat domów drewnianych .

    Z góry dziękuję stanek
    _________________
    stanek
    Franciszek pisałeś o doradcach czy agentach ds. nieruchomości brzmi to bardzo rozsądnie ale gdzie można kogoś takiego znaleźć i wiem że będę musiał mieć jeszcze kierownika budowy ?


    Agentów nieruchomości i architektów jest jak psów, znaczy się wielu.

    Dziś rano byłem na spotkaniu u inwestora, który kupił działkę nie sprawdzając warunków zabudowy, uzbrojenia w media, warunków gruntowych itp.itd. Działka jest ładnie połozona i nie była droga, więc to wystarczył do podjecia decyzji. Niestety, w wyniku przeprowadzonego dochodzenia stwierdziłem, że działka nie nadaje się pod zabudowę W pobliżu działki nie ma kanalizacji, rozwiązaniem jest szambo albo oczyszczalnia ścieków, ale....no właśnie w pobliżu działki jest ujęcie wody i w strefie ochrony ujęcia nie wolno wykonywać szamba i oczyszczalni ścieków!! Jedyne rozwiązanie to czekać kiedy gmina wykona kanalizacje a to jest planowane w 2010 roku, ups...i po planach szybkiej budowy.
    Nikomu nie życzę takich problemów już na samym początku inwestycji
  4. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Nie miałam problemów, mialam jedną dobrą ekipe która wiedziła w czym rzecz, jak co i kiedy robic , polecana prze inspektora nadzoru (znajomego), drewno mialam dobre czterostronnie strugane i suszone komorowo takie jak powinno być, a instalatorzy a i oweszem podziurawili ale tyl;ko tyle ile trzeba i gdzie trzeba, a czy nie słycha tupania jescze nei wiem, bo jestem w trakcie wykańczania, teraz kłada kartongipsy a potem podłogi i kafle, ale podobno maty aku zapobiegaja chałasom
  5. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał kolia
    Dzięki Markus
    A Twoje drzwi zewnetrzne, wiem że robił stolarz i pewnie nawet mam gdzieś namiary, ale pamietam że nie byłeś z nich do końca zadowolony, można wiedzieć dlaczego? Czy to znaczy że nie polecałbyś jego usług?[/i]
    Nie mam zarzutów co do jakości pracy stolarza. Mam zarzuty co do jakości drewna (a precyzyjnie ujmując jego wilgotności). Niestety gdy konstruktor siedząc nad moim projektem proponował mi zamiast drewnianej, więźbę stalową i argumentował to tym, że w Polsce nie idzie dostać porządnie wysuszonego drewna to go wtedy wyśmiałem. Niestety facet miał rację. W Polsce wszyscy rżną klientów na suszeniu drewna, gdyz drewna jest za mało i wszyscy gonią terminy więc suszenie odbywa się byle jak. Potem wszystko wyłazi, a raczej rozłazi się.
  6. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał kolia
    Dzięki Markus
    A Twoje drzwi zewnetrzne, wiem że robił stolarz i pewnie nawet mam gdzieś namiary, ale pamietam że nie byłeś z nich do końca zadowolony, można wiedzieć dlaczego? Czy to znaczy że nie polecałbyś jego usług?[/i]
    Nie mam zarzutów co do jakości pracy stolarza. Mam zarzuty co do jakości drewna (a precyzyjnie ujmując jego wilgotności). Niestety gdy konstruktor siedząc nad moim projektem proponował mi zamiast drewnianej, więźbę stalową i argumentował to tym, że w Polsce nie idzie dostać porządnie wysuszonego drewna to go wtedy wyśmiałem. Niestety facet miał rację. W Polsce wszyscy rżną klientów na suszeniu drewna, gdyz drewna jest za mało i wszyscy gonią terminy więc suszenie odbywa się byle jak. Potem wszystko wyłazi, a raczej rozłazi się.

    Ja miałem odewrotny przypadek: zakupiłem podbitkę w firmie Complex ul. Szeroka 4 83-333 Borkowo tel. 685 88 00. Zamówiłem dreno wysuszone strugane, ostrzegli mnie, że to drewno jest za suche (ok. 12% wilgotności), ale tak bardzo podobał mi się rysunek słoi tego drewna, że nie zważając na ostrzeżenia kupiłem je. Dzisiaj mam wypaczoną podbitkę, którą po zimie trzeba będzie przełożyć.
    Tak więc w dobrym tartaku można kupić drewno za suche.
    W firmie Complex kupiłem takze więźbę dachową z drewna struganego, suszonego, zrobili mi również projekt i zajeli się wykonastwem - bardzo dobre drewno, profesjonalna obsługa, polecam.
  7. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał OLA.J.
    Nie miałam problemów, mialam jedną dobrą ekipe która wiedziła w czym rzecz, jak co i kiedy robic , polecana prze inspektora nadzoru (znajomego), drewno mialam dobre czterostronnie strugane i suszone komorowo takie jak powinno być, a instalatorzy a i oweszem podziurawili ale tyl;ko tyle ile trzeba i gdzie trzeba, a czy nie słycha tupania jescze nei wiem, bo jestem w trakcie wykańczania, teraz kłada kartongipsy a potem podłogi i kafle, ale podobno maty aku zapobiegaja chałasom
    Olu, a może dałabyśnamiary na tych dobrych fachowców, będę wdzięczny
  8. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    Cytat Napisał primi
    Chyba faktycznie blisko siebie mieszkamy.
    Przy jakiejś okazji można by się spotkać w realu - nasi synowie sa prawie rówieśnikami, Bartek kończy w tym roku 5 lat.
    No, nawet ja wiem, gdzie to jest , bo naprawdę blisko toto jest. dobrze na mapie zobaczyłeś. A jeśli Bartek kończy w tym roku 5 lat, to niestety bardzo dużo młodszy od WIktora, bo on za niecały miesiąc kończy 6 A jeśli Bartek chodzi do przedszkola to może tam gdzie Wiktor, czyli do Karczemek ? jeśli tak to się już znamy A co do spotkania - my zawsze chętni jesteśmy,ale teraz to ja mam zapalenie oskrzeli
  9. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał wlowikowa
    Cytat Napisał primi
    Chyba faktycznie blisko siebie mieszkamy.
    Przy jakiejś okazji można by się spotkać w realu - nasi synowie sa prawie rówieśnikami, Bartek kończy w tym roku 5 lat.
    No, nawet ja wiem, gdzie to jest , bo naprawdę blisko toto jest. dobrze na mapie zobaczyłeś. A jeśli Bartek kończy w tym roku 5 lat, to niestety bardzo dużo młodszy od WIktora, bo on za niecały miesiąc kończy 6 A jeśli Bartek chodzi do przedszkola to może tam gdzie Wiktor, czyli do Karczemek ? jeśli tak to się już znamy A co do spotkania - my zawsze chętni jesteśmy,ale teraz to ja mam zapalenie oskrzeli
    Życzę powrotu do zdrowia - szybkiego!
    Pozdrawiam
  10. valdizet SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdizet Zarejestrowany: 27.11.2005 Posty: 77
    Dzis rozmawialem wstepnie z ekipami:

    Witam
    Moj dom (obrys 12mx11m) ekipy wyceniły nastepujaco:

    firma (ta ktora ma dom modelowy w Miszewku)- stan surowy otwarty (dach z papą) - 80tys z materialem
    1.ekipa - sama rabocizna - od wykopania fundamentów do przykrycia dachem z papą - 25 tys
    2.ekipa - j.w - 15 tys - gratis dobudowa garazu Obiecał, ze taki stan postawi w 3 miesiące.

    Czy taka cena jest dobra, czy mozna jeszcze taniej?

    Wylewki - 10 pln/m2 +material
    Tynki (natrysk) 13pln/m2 +material

    PS. Jakie sa koszty po zakupie projektu? Trzeba go chyba "dostosowac" do warunków?
  11. Śliwka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Śliwka Zarejestrowany: 25.08.2005 Posty: 257
    Franciszek
    napisałam na priva w temacie marmuru.
    Lidka
  12. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał kolia
    Mam kolejne pytanko, drzwi zewnetrzne to gdzie kupowaliście?
    Ja mam Gerdy WX20 (cena poniżej 2k)a kupić w Trójmieście to można w wielu miejscach (Chyloni, Rumi, Redzie ....)
  13. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Chciałbym dołączyć do towarzystwa . Planuję rozpoczęcie budowy w Kiełpinie Górnym na wiosnę. Od dłuższego czasu śledziłem wasze działania ale jako nie praktykujący pozostawałem w ukryciu. Ponieważ godzina zero zbliża się wielkimi krokami, czas już chyba się ujawnić. Pozdrawiam wszystkich!
    inzynier.mamon
  14. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Witaj i powodzenia.
  15. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    ... Planuję rozpoczęcie budowy w Kiełpinie Górnym na wiosnę...
    O , to tak jak my, witam sąsiada, czy zdradzisz w której częsci Kiełpina Górnego stanie Twój dom
  16. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    anSi: Okolice bajorka przy końcu Kiełpina w kierunku Smęgorzyno.

    PS. czy gdzieś jest instrukcja obsługi tych wszystkich guziczków przy postowaniu? Jak wstawić cytat itp.
  17. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    anSi: Okolice bajorka przy końcu Kiełpina w kierunku Smęgorzyno.

    PS. czy gdzieś jest instrukcja obsługi tych wszystkich guziczków przy postowaniu? Jak wstawić cytat itp.
    aha. cytowanie już znalazłem
  18. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    anSi: Okolice bajorka przy końcu Kiełpina w kierunku Smęgorzyno.

    PS. czy gdzieś jest instrukcja obsługi tych wszystkich guziczków przy postowaniu? Jak wstawić cytat itp.
    Metoda prób i błędów i życzliwi ludzie wokół
    My w starej części Kiełpina, masz już wybrany projekt, technologię, na jakim w ogóle jesteś etapie? No i oczywiście życzę powodzenia
  19. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym.

    Za:
    - prace ziemne
    - fundamenty monolityczne wylewane z gruchy do wykopu wyłożonego folią
    - podkład betonowy podłogi na gruncie
    - instalacja kanalizacyjna
    - montaż i podłączenie szamba betonowego
    - ściany zewnętrzne
    - wieńce
    - ściany działowe

    dostałem oferte na 63tys. zł za samą robociznę. Moje materiały (za wyjątkiem żwiru na podłogę i obsypanie fundamentów, które dostarcza wykonawca), sprzęt wykonawcy. Oferta nie uwzględnia więźby i pokrycia dachu.

    Przekopując się przez "listę płac" na forum dochodzę do wniosku, że to bardzo drogo. Ile waszym zdaniem to powinno kosztować?

    Dzięki i pozdrawiam,
    inzynier.mamon
  20. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    To drogo...ja mam wprawdzie mniejszy dom (patrz w podpisie) + wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym (całość na fundamencie), wykopy we własnym zakresie, ściany silka, bez podłączania szamba - ekipa wyceniła mi robociznę na trochę mniej niż jedną trzecią twojej kwoty....
Pokaż wyniki od 11641 do 11660 z 21872