dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał VanGelerth
    O! to do tego trzeba mieć jakiś projekt?
    Pan w PEWIKU twierdzi że tak !!!
    Czy chodzi o odprowadzenie deszczówki do kanalizacji burzowej, czy rozprowadzenie jej po działce ?
  2. la_mancha FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    la_mancha Zarejestrowany: 21.07.2004 Posty: 104
    Cytat Napisał anekri
    OOOO MATKO jaki projekcik deszczówki??... ja nie mam nic takiego ... kolejny przegapiony koszt wpędzi mnie do grobu

    odnośnie zwrotu VAT czy wkład kominkowy podlega pod zwrot VAT? bo na fakturze nie mam żadnego numeru PKWiU a gość od komików twierdzi, że przed 1 maja było 7% ...
    Wysłałem na Twój email wykaz pozycji objętych zwrotem vat.
  3. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał anekri
    nie jestem pewna czy to ta firma bo trochę mi się już pogubiło namiarów a kupowałam "z usługą"
    Aquarius ul.Matemblewska 128/130 tel 347-79-22
    Dzięki, już zapisałam
  4. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Czy znacie kogoś, kto mógłby zbić mi stare tynki i wylewkę w piwnicy?
  5. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał la_mancha
    Cytat Napisał anekri
    OOOO MATKO jaki projekcik deszczówki??... ja nie mam nic takiego ... kolejny przegapiony koszt wpędzi mnie do grobu

    odnośnie zwrotu VAT czy wkład kominkowy podlega pod zwrot VAT? bo na fakturze nie mam żadnego numeru PKWiU a gość od komików twierdzi, że przed 1 maja było 7% ...
    Wysłałem na Twój email wykaz pozycji objętych zwrotem vat.
    dzięki ale wykaz mam ściągnięty z strony ministerstwa - nic to mi nie daje bo na fakturze nie mam numeru PKWiU a nie wiem czy wkład kominkowy podchodzi do zwrotu

    jeżeli ktoś wpisał do odliczenia to dajcie znać ...
  6. beti555 Lider FORUM (min. 2800)
    beti555 Zarejestrowany: 06.01.2006 Posty: 3792
    Cytat Napisał Gaba73
    Dzieki za głosy w dyskusji. Mamy świadomość, że to kwestia ceny: porządna praca kosztuje, zarówno ekipy jak i kierownika budowy. Wiemy też, ze trzeba być na budowie i patrzeć na rece, inaczej nic się nie zdziała, ale mamy też ograniczone zaufanie do swojej wiedzy budowlanej - niby próbujemy szybko nadrabiać zaległości, czytać, ile się da, dopytywać, ale czy to wystarczy, żeby wyłapać błędy na budowie? No cóż, trzeba mieć nadzieję, że dobrze się wybierze i ekipę i osoby nadzorujące i że będzie dobrze - w końcu nie my pierwsi porywamy się z motyką na słońce.

    Gaba


    Budujesz się w Kowalach? W którym miejscu? Pytam, bo kupiliśmy z mężem tam działkę. Może będziemy sąsiadami

    Pozdrawiam
  7. Wioleta WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zarejestrowany: 23.08.2005 Posty: 3
    Czy ktoś wie gdzie mozna kupic metalowy zbiornik na szambo w okolicach Wejherowa?
  8. Gaba73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gaba73 Zarejestrowany: 17.10.2004 Posty: 119
    beti555, my z Kowal uciekamy - mieszkamy od 5 lat, a domek będzie w Juszkowie (między Straszynem a Pruszczem). A Wy gdzie w Kowalach?
    Gaba
  9. kamaej WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamaej Zarejestrowany: 31.01.2006 Posty: 5
    Dla Anekri - do wkładu kominkowego mam PKWiU 29.72.12-70.10 na fakturze.
  10. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Gaba73
    Dzieki za głosy w dyskusji. Mamy świadomość, że to kwestia ceny: porządna praca kosztuje, zarówno ekipy jak i kierownika budowy. Wiemy też, ze trzeba być na budowie i patrzeć na rece, inaczej nic się nie zdziała, ale mamy też ograniczone zaufanie do swojej wiedzy budowlanej - niby próbujemy szybko nadrabiać zaległości, czytać, ile się da, dopytywać, ale czy to wystarczy, żeby wyłapać błędy na budowie? No cóż, trzeba mieć nadzieję, że dobrze się wybierze i ekipę i osoby nadzorujące i że będzie dobrze - w końcu nie my pierwsi porywamy się z motyką na słońce.

    Gaba

    "...ale mamy też ograniczone zaufanie do swojej wiedzy budowlanej..." i bardzo słusznie, że macie ograniczone zaufanie, niestety budowanie to nie łatwa sprawa. Ja mimo wykształcenia budowlanego też popełniam błędy (naszczęście drobne ).
    Życze Wam trzech rzeczy:
    - dobrego wykonawcy (wykonawców) czyli takich których robotę obejrzeliście u innych i którzy są polecani przez innych
    - dobrego fachowca (zwany kierownikiem, a pełniocy faktycznie role inspektora), który przyjedzie w ważnych momentach budowy i sprawdzi czy wszystko jest o.k. (tylko z polecenia)
    - dobrego kosztorysu, który umożliwi Wam bez zawału serca przebrnąć do końca[/list]
  11. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał VanGelerth
    Witam !

    Mam pytanie. Ile może kosztować projekt odprowadzenia deszczówki ? Sczerze mówiąc zapomniałem o tym "drobnym szczególe" i właśnie się okazało że za projekcik odprowadzenia deszczówki Pan woła sobie 500 zł. Co o tym sądzicie ? dużo ? mało ? w sam raz ?

    Michał, Gdynia
    Jak rozumiem odprowadzasz wodę do deszczówki, taki projekt powinien kosztować ok. 500zł, ale możesz popytać, może ktoś, okazyjnie zrobi go za 300zł. Kwestia w tym w jakim urzędzie trzeba go uzgadniać i jak zawiła jest ta sieć.
    Uspokajam resztę, że jeżeli w decyzji lub w planie nie ma obowiązku to wodę deszczową można odprowadzić na grunt bez robienia projektów.
  12. beti555 Lider FORUM (min. 2800)
    beti555 Zarejestrowany: 06.01.2006 Posty: 3792
    Cytat Napisał Gaba73
    beti555, my z Kowal uciekamy - mieszkamy od 5 lat, a domek będzie w Juszkowie (między Straszynem a Pruszczem). A Wy gdzie w Kowalach?
    Gaba


    Nasza działka jest położona po przeciwnej stronie Olimpu, w miejscu dawnych sadów. Poniżej jest widok na Osiedle Miłe. A dlaczego stąd uciekacie?

    Beata
  13. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał kamaej
    Dla Anekri - do wkładu kominkowego mam PKWiU 29.72.12-70.10 na fakturze.
    Dzięki sprawdzę
  14. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał anekri
    Cytat Napisał kolia
    Anekri - jak się skończyła Twoja sprawa z szambem gdzie w końcu kupowałaś i za ile?
    Kupiłam 4000l za 2500,- gdzieś w firmie koło Straszyna- nazwy firmy nie pamiętam ale jeżeli potrzebujesz to poszukam
    Tak poproszę namiary A nie jest trochę małe? Plastikowe czy betonowe?
    kolia a u Ciebie nie ma kanalizy, a jesli nie ma to nie bedzie w najblizszym czasie??? Ponoc maja Dead Line na pazdziernik tego roku aby cale Juszkowo oddac. U mnie juz linia jest, jeszcze maja stawiac studzienki na dzialkach. Z tego co wiem, rozmawialem z robotnikami maja , zakonczyc do polowy roku.
  15. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Nadal poszukuję kierownika budowy. Kto jeszcze może podzielić się namiarami na naprawdę dobrego fachowca? ?
  16. KrzysztofJ_76 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysztofJ_76 Zarejestrowany: 28.12.2005 Posty: 33
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał VanGelerth
    Witam !

    Mam pytanie. Ile może kosztować projekt odprowadzenia deszczówki ? Sczerze mówiąc zapomniałem o tym "drobnym szczególe" i właśnie się okazało że za projekcik odprowadzenia deszczówki Pan woła sobie 500 zł. Co o tym sądzicie ? dużo ? mało ? w sam raz ?

    Michał, Gdynia
    Jak rozumiem odprowadzasz wodę do deszczówki, taki projekt powinien kosztować ok. 500zł, ale możesz popytać, może ktoś, okazyjnie zrobi go za 300zł. Kwestia w tym w jakim urzędzie trzeba go uzgadniać i jak zawiła jest ta sieć.
    Uspokajam resztę, że jeżeli w decyzji lub w planie nie ma obowiązku to wodę deszczową można odprowadzić na grunt bez robienia projektów.

    W ZUK w Glinczu poinformowali mnie, że w przypadku odprowadzenia deszczówki na terenie Chwaszczyna wystarczy wkopać kręgi betonowe do 2 m, dno wysypać piaskiem i podłączyć odpływy z rynnien do tej studzienki. Typowo umieszcza się taką studzienkę w narożniku działki. Projekt nie jest potrzebny.
  17. KrzysztofJ_76 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysztofJ_76 Zarejestrowany: 28.12.2005 Posty: 33
    Cytat Napisał anSi
    Nadal poszukuję kierownika budowy. Kto jeszcze może podzielić się namiarami na naprawdę dobrego fachowca? ?

    AnSi,

    ja dopiero zacząłem przygodę z budowaniem, ale kierownika mam z polecenia. Po dotychczasowych kontaktach jestem z niego bardzo zadowolony. Pan Mirosław Mazgajczyk, tel. 601 631964.

    Pozdrawiam,
    Krzysztof
  18. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    a dopiero zacząłem przygodę z budowaniem, ale kierownika mam z polecenia. Po dotychczasowych kontaktach jestem z niego bardzo zadowolony. Pan Mirosław Mazgajczyk, tel. 601 631964.
    Pozdrawiam,
    Krzysztof
    Wielkie dzięki dobry człowieku
  19. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Ania i Piotr
    kolia a u Ciebie nie ma kanalizy, a jesli nie ma to nie bedzie w najblizszym czasie??? Ponoc maja Dead Line na pazdziernik tego roku aby cale Juszkowo oddac. U mnie juz linia jest, jeszcze maja stawiac studzienki na dzialkach. Z tego co wiem, rozmawialem z robotnikami maja , zakonczyc do polowy roku.
    No niestety u mnie nie ma, a pomimo że w adresie będę miała Juszkowo, to kanalizę będą ciągnać od strony Straszyna i moja działka nie jest uwzględniona w planie kanalizacji Juszkowa, tym który zaczęli realizować w ubiegłym roku. Wprawdzie wójt powiedział, że może zanim się wprowadzimy to coś się zmieni, ale na razie jest jak było i jak się nic nie wyklaruje do połowy roku to będziemy musieli jednak zamontować szambo.[/img]
  20. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał la_mancha
    Witajcie
    - Czy ktoś z Was dysponuje gotowymi wzorami umów związanych z wykończeniem tzn. elekt., c.o., tynki itd. Będę zobowiązany.
    - Czy ktoś z Bojanowiczów wie coś więcej na temat kanalizaji a w szcególności terminu w jakim miałaby się pojawić ?
    Pozdrawiam
    W tym roku rusza kanalizacja Szemudu. Gdy Szemud skończy przyjdzie pora na plebs. 2010 ???
Pokaż wyniki od 11701 do 11720 z 21872