dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał valdizet
    Ja mam pytanie z innej beczki. Budowa juz w sumie rozpoczeta, jutro zalewanie ław, jestem w trakcie zalatwiania kredytu (najwazniejsze, ze decyzja juz jest, teraz kilka szczegółów). Bank nie wymaga zadnych faktur, wystarczy im tylko postęp prac. W związku tym moglbym kupowac wszystkie materialy bez VAT. Czy jednak np Urząd Skarbowy lub jakaś inna instytucja nie bedzie sie "przyczepiac" skad mialem materialy? Czy macie w tych sprawach jakies doswiadczenia?
    ja bym się nie przejmował, nie masz obowiązku brać faktur, a jeśli chodzi o sprzedaż bez faktury to VAT zobowiązany jest odprowadzić sprzedawca
  2. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, 800 M KW., W DZIERŻĄŻNIE NA KASZUBACH (25 KM OD
    GDAŃSKA, 4 KM DO KARTUZ).
    DZIAŁKA JEST W PEŁNI UZBROJONA(NORMALNA KANALIZACJA, WSZYSTKIE PODŁĄCZENIA)
    I PIĘKNIE POŁOŻONA, TUŻ PRZY LESIE (OKOLICE LEŚNICZÓWKI).
    CENA 40 000 ZŁ.
    NA PYTANIA ODPOWIEM DROGĄ MAILOWĄ ([email protected] ) lub telefonicznie:
    58/550 23 97 albo: 505 139 409
    MAŁGOSIA DOMAŃSKA


    Tak wklejam, bo moze ktos akurat bedzie zainteresowany
  3. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał gosia@
    SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, 800 M KW., W DZIERŻĄŻNIE NA KASZUBACH (25 KM OD
    GDAŃSKA, 4 KM DO KARTUZ).
    DZIAŁKA JEST W PEŁNI UZBROJONA(NORMALNA KANALIZACJA, WSZYSTKIE PODŁĄCZENIA)
    I PIĘKNIE POŁOŻONA, TUŻ PRZY LESIE (OKOLICE LEŚNICZÓWKI).
    CENA 40 000 ZŁ.
    NA PYTANIA ODPOWIEM DROGĄ MAILOWĄ ([email protected] ) lub telefonicznie:
    58/550 23 97 albo: 505 139 409
    MAŁGOSIA DOMAŃSKA


    Tak wklejam, bo moze ktos akurat bedzie zainteresowany
    jak blisko to jest drogi na Kartuzy? tak z ciekawości pytam
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał gosia@
    SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, 800 M KW., W DZIERŻĄŻNIE NA KASZUBACH (25 KM OD
    GDAŃSKA, 4 KM DO KARTUZ).
    DZIAŁKA JEST W PEŁNI UZBROJONA(NORMALNA KANALIZACJA, WSZYSTKIE PODŁĄCZENIA)
    I PIĘKNIE POŁOŻONA, TUŻ PRZY LESIE (OKOLICE LEŚNICZÓWKI).
    CENA 40 000 ZŁ.
    NA PYTANIA ODPOWIEM DROGĄ MAILOWĄ ([email protected] ) lub telefonicznie:
    58/550 23 97 albo: 505 139 409
    MAŁGOSIA DOMAŃSKA


    Tak wklejam, bo moze ktos akurat bedzie zainteresowany
    jak blisko to jest drogi na Kartuzy? tak z ciekawości pytam
    Ja niestety nic wiecej nie wiem, zadzwon do niej
  5. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał gosia@
    SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, 800 M KW., W DZIERŻĄŻNIE NA KASZUBACH (25 KM OD
    GDAŃSKA, 4 KM DO KARTUZ).
    DZIAŁKA JEST W PEŁNI UZBROJONA(NORMALNA KANALIZACJA, WSZYSTKIE PODŁĄCZENIA)
    I PIĘKNIE POŁOŻONA, TUŻ PRZY LESIE (OKOLICE LEŚNICZÓWKI).
    CENA 40 000 ZŁ.
    NA PYTANIA ODPOWIEM DROGĄ MAILOWĄ ([email protected] ) lub telefonicznie:
    58/550 23 97 albo: 505 139 409
    MAŁGOSIA DOMAŃSKA


    Tak wklejam, bo moze ktos akurat bedzie zainteresowany
    jak blisko to jest drogi na Kartuzy? tak z ciekawości pytam
    Ja niestety nic wiecej nie wiem, zadzwon do niej
    ja, jak napisałem, tylko z ciekawości pytałem, bo nie jestem zainteresowany, tylko mi cena się dość wysoka wydaje, chyba że działka byłaby właśnie blisko tej drogi
  6. kasia.lampka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia.lampka Zarejestrowany: 24.04.2006 Posty: 4
    Cześć wszystkim.Czytam Was już od jakiegoś czasu i postanowiłam zasięgnąć Waszej opinii,jako znawców:co możecie powiedzieć o firmie Komers,która sprzedaje działki w Straszynie?Czy ktoś z Was kupił od nich kawałek swojego poletka?
  7. Krzyzak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Krzyzak Zarejestrowany: 14.04.2005 Posty: 128
    Cytat Napisał Ziemba
    Witam pomorskie
    Czy ktos sam zaprojektowal sobie domek. Chcialabym sie zorientowac ile to kosztuje. Nie moge znalezc takiego tematu na forum, jesli znacie to prosze o link. Juz mielismy wybrany projekt (prawie) i zawsze jest cos nie tak, wiec przyszla mysl zeby samemu zaprojektowac.co o tym myslicie ??
    Ja sam zaprojektowałem. Użyłem w tym celu programu Wymarzony Dom 3.0 (f-my Arcon). Niestety nie wszystko da się tam tak zrobić jak np. w AutoCAD, dlatego potem musiałem zanieść to do architekta, który w porozumieniu z konstruktorem i mną narysował i wyliczył jak nalezy.
    Za tą ostatnią usługę można wziąć różnie, dlatego nie piszę ile zapłaciłem. W każdym razie warto samemu zaprojektować, bo wtedy ma się DOKŁADNIE to, co się chce - każde pomieszczenie jest gdzie być powinno, dom jest tańszy w budowie, bez niepotrzebnych wodotrysków i gargameli itd.
  8. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Krzyzak
    Cytat Napisał Ziemba
    Witam pomorskie
    Czy ktos sam zaprojektowal sobie domek. Chcialabym sie zorientowac ile to kosztuje. Nie moge znalezc takiego tematu na forum, jesli znacie to prosze o link. Juz mielismy wybrany projekt (prawie) i zawsze jest cos nie tak, wiec przyszla mysl zeby samemu zaprojektowac.co o tym myslicie ??
    Ja sam zaprojektowałem. Użyłem w tym celu programu Wymarzony Dom 3.0 (f-my Arcon). Niestety nie wszystko da się tam tak zrobić jak np. w AutoCAD, dlatego potem musiałem zanieść to do architekta, który w porozumieniu z konstruktorem i mną narysował i wyliczył jak nalezy.
    Za tą ostatnią usługę można wziąć różnie, dlatego nie piszę ile zapłaciłem. W każdym razie warto samemu zaprojektować, bo wtedy ma się DOKŁADNIE to, co się chce - każde pomieszczenie jest gdzie być powinno, dom jest tańszy w budowie, bez niepotrzebnych wodotrysków i gargameli itd.
    Ostrzegam też przed jednym - zmiany w projekcie gotowego domu są o tyle problematyczne, że dom jest wielowarstwowy (fundamenty, parter, poddasze, dach) i czasem zmiana na jednej warstwie rzutuje na inną. Jak ma się projekt gotowy te zmiany nanosi się na papierze i łatwo cos przeoczyć. W projekcie indywidualnym zmiany architekt widzi w progamie na wszystkich warstwach i o pomyłkę znacznie trudniej.
  9. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    Cytat Napisał Gaba73
    Cytat Napisał Ania i Piotr

    cmyk budujemy niedaleko i jestesmy na podobnym etapie, od poniedzialku jade szukac dachowki, jak znajdziesz cos dobrego i jakiegos negocjacyjnego czlowieka to mozesz dorzucic moje 250 m.kw. przy twoim zamowieniu 220*2 + moje 250 = 690 to juz niezle zamowienie, mozna negocjowac.
    Moj dekarz mi polecal swojego znajomego ktory jak treba to nie wie co to Vat, ale jeszcze nie dzwonilem, musze wziac od niego b=namiar.
    Na kiedy potrzebujesz material???

    Pozdrawiam Piotr
    My mamy 310 m2 do pokrycia . W zależności od tego z jaką ekpią podpiszemy umowę być może dołączymy się do tego zamówienia...

    Dawajcie znać jak coś będzie wiadomo

    pzdr,
    Piotr
    Na jakiej kwocie chcecie sie zamknac ja ze swoim dachem 220 m2 4 spadowym dosc skomplikowanym, planuje zamknac sie w kwocie max 35 tys z krokwiami dachowka i robocizna. Wstepne obliczenia mam na dachowke koramic L15 angoba czerwona na ta kwote jezeli biora swoja robocizne czyli 22% vat. A obecnie mam tez wycene na fajna dachowke sporo drozsza i o wiele lepsza, kolor do wyboru czarny, czerwony angoba z full serwisem czyli o nic sie nie martwie ciesla+dekarz+dachowka za 35 tys czyli z 7% vatem. I nie wiem co lepsze zdac sie calkowicie na firme i podpisac umowe na calosc z 3 letnia gwarancje na robocizne czy samemu negocjowac oddzielnie z ciesla i dekarzem. Wychodzi o wiele taniej w porozumieniu z firma, trace na robociznie bo jest droga ale zyskuje na dachowce, im drozsza dachowka tym wiecej zyskuje.
    Nie wiem jakby poszlo z 3 czy czterema dachami moze o wiele lepiej.
    Ja potrzebuje swoj na poczatek czerwca.
    CMyK
  10. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cmyk, nie musi to być jedna firma, jak zagadasz z dekarzem to w zamian za fakturę na niego on Cię policzy mniej - o ten VAT właśnie. Wśród wszystkich z którymi my rozmawialiśmy żaden nie robił problemów
  11. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    ja na razie tak dokladnie nie rozmawialem z dekarzem na razie szukam dachowki musze ja znalezs w ciagu 1,5 tygodnia bo szybko musze umowic ciesle i dekarza bo powoli terminy sie kurcza. Jak znajde dachowke to dam znac wy tez piszcie.
    CMyK
  12. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    Cytat Napisał CMYK
    ja na razie tak dokladnie nie rozmawialem z dekarzem na razie szukam dachowki musze ja znalezs w ciagu 1,5 tygodnia bo szybko musze umowic ciesle i dekarza bo powoli terminy sie kurcza. Jak znajde dachowke to dam znac wy tez piszcie.
    CMyK
    jak na razie
    moj dach CMyK 220 m2
    moj sasiad 220 m2
    Ania i Piotr 250 m2
    Gaba 310 m2

    Jutro lece z samego rana to zobacze o ile ceny zejda dla takiej powierzchni popytam sie o kilka rodzai dachowek mam rozumiec ze ma byc ceramika w razie czego prosze wyslac kontakt na maila + plany dachu
    Jak bedziecie cos mieli dajcie tez znac!!!
    Jak bedziecie mieli fajnego dekarza ktory wezmie vat na siebie to tez prosze o namiary i oczywiecie drewno tez trzeba szukac na konstrukcje.
    CMyK
  13. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    Cytat Napisał wlowik
    Cytat Napisał kolia


    No i pupa, pewnie mnie ominie, bo wracam dopiero o 20
    EEEE... co Ty ? O 20 to dopiero się rozkręci ! Jak znam życie to dopiero po zmroku będzie prawdziwy ubaw. Dzieci padną gdzieś po kątach (zbierze się je na taczkę i zawiezie do chaty), towarzystwo się odpowiednio podchmieli a steki przypalą... Łatwiej się wtedy gada o psach, kotach i dzieciach, budowach, fachowcach i takich tam...

    Zapraszamy tak czy siak !
    W sumie chetnie rowniez bym sie dolaczyl, ale moja druga polowka mowi ze z dziecmi nie ma co zrobic i ze nikogo nie znamy. Nie bardzo wiem jak ja przekonac, bo jakby nie bylo ma troche racji.

    Piotr
  14. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    Cytat Napisał CMYK
    Cytat Napisał CMYK
    ja na razie tak dokladnie nie rozmawialem z dekarzem na razie szukam dachowki musze ja znalezs w ciagu 1,5 tygodnia bo szybko musze umowic ciesle i dekarza bo powoli terminy sie kurcza. Jak znajde dachowke to dam znac wy tez piszcie.
    CMyK
    jak na razie
    moj dach CMyK 220 m2
    moj sasiad 220 m2
    Ania i Piotr 250 m2
    Gaba 310 m2

    Jutro lece z samego rana to zobacze o ile ceny zejda dla takiej powierzchni popytam sie o kilka rodzai dachowek mam rozumiec ze ma byc ceramika w razie czego prosze wyslac kontakt na maila + plany dachu
    Jak bedziecie cos mieli dajcie tez znac!!!
    Jak bedziecie mieli fajnego dekarza ktory wezmie vat na siebie to tez prosze o namiary i oczywiecie drewno tez trzeba szukac na konstrukcje.
    CMyK
    Ja w sumie cisle i dekarza juz mam zaklepanego, wiezbe zamowiona. Osobiscie wole wziac poleconego dekarza i ciesle niz sie lasic na mniejsze pieniadze i miec spieprz... dach. Dlaczego osobno ciesla i osobno dekarz, bo ciesla to stolarz i wg mojego majstra jest tak samo dokladny przy ciesielce jak przy stolarce. Zalerzy mi na tym bo zostawiam widoczne krokwie, ktore maja byc strugane i zamiast podbitki daje nadbitke, a cisle podobno to henerelnie siekierami pracuja
  15. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    CMYK

    Skad brales beton, bo mi wychodzi lanie pojutrze i zaczynam szukac.

    A co do dachowki to chyba zdecyduje sie na cementowa, bo taniej, ale trudno mi teraz powiedziec bo jeszcze nic nie ogladalem, gdzie polecasz szukac i ogladac.

    Pozdrawiam
  16. Śliwka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Śliwka Zarejestrowany: 25.08.2005 Posty: 257
    Cytat Napisał CMYK
    Cytat Napisał CMYK
    ja na razie tak dokladnie nie rozmawialem z dekarzem na razie szukam dachowki musze ja znalezs w ciagu 1,5 tygodnia bo szybko musze umowic ciesle i dekarza bo powoli terminy sie kurcza. Jak znajde dachowke to dam znac wy tez piszcie.
    CMyK
    jak na razie
    moj dach CMyK 220 m2
    moj sasiad 220 m2
    Ania i Piotr 250 m2
    Gaba 310 m2

    Jutro lece z samego rana to zobacze o ile ceny zejda dla takiej powierzchni popytam sie o kilka rodzai dachowek mam rozumiec ze ma byc ceramika w razie czego prosze wyslac kontakt na maila + plany dachu
    Jak bedziecie cos mieli dajcie tez znac!!!
    Jak bedziecie mieli fajnego dekarza ktory wezmie vat na siebie to tez prosze o namiary i oczywiecie drewno tez trzeba szukac na konstrukcje.
    CMyK
    Możesz doliczyć moje 220 m2. Planuję BRAAS-a betonową
    Pozdrawiam
  17. Marios SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marios Zarejestrowany: 07.11.2004 Posty: 16
    Witam po pierwszy na Trójmieście, prosze o informację gdzie mozna kupić w Trómieście podbitke (plastik) czy jest ona lepsza, praktyczniejsza od drewnianej
  18. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Witam

    Mam pytanie o styropian FS15 lub 12 do ocieplenia budynku 100mm. W wyszukiwarce nie mogę znaleźć nic sensownego... może ktoś może dać namiar..

    do tej pory ceny kształtowały się w przedziale 112-119/m3
  19. fikol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fikol Zarejestrowany: 22.07.2004 Posty: 17
    Cytat Napisał e.kala
    Widzę, że jesteście na podobnym etapie jak my. Ja jeszcze zastanawiam się, czy nie zrobić studni kopanej. Ale tego jeszcze nie wiem. I też trzeba zrobić przyłącze wodne (ciekawe ile to kosztuje). ...
    Ja tez interesowalem sie zrobieniem studni kopanej (budowa w Borkowie). Niestety jeden geolog powiedzial mi, ze tam jest bardzo duzo gliny (chyba paredziesiat metrow) i szanse na dokopanie sie do wody sa male. On mowil generalnie o calym Borkowie, ale wiadomo, ze sytuacja moze byc rozna w roznych miejscach. Dla mnie studnia byla by o tyle dobra, ze na razie nie mam skad wziac wody do budowania.
    Czy widzialas gdzies studnie u sasiadow? Jezeli tak to moze jednak da sie to zrobic.
  20. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał anekri
    Witam

    Mam pytanie o styropian FS15 lub 12 do ocieplenia budynku 100mm. W wyszukiwarce nie mogę znaleźć nic sensownego... może ktoś może dać namiar..

    do tej pory ceny kształtowały się w przedziale 112-119/m3
    ... ale nie wiesz gdzie kupić?
Pokaż wyniki od 12661 do 12680 z 21872