dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. andrzej100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    andrzej100 Zarejestrowany: 06.01.2004 Posty: 643
    Cytat Napisał AMC29
    Cytat Napisał worekgdynia
    Cytat Napisał AMC29
    Witam Wszystkich,
    Szkoda, że wcześniej tu nie zaglądnęłam, dużo fajnych namiarów. Może ktoś ma namiar na fachowców od ukladania kostki brukowej? Ja buduję się koło Koleczkowa.
    Pozdrawiam
    W lipcu będę kładł (no nie ja tylko fachowcy) kostkę, dużo dobrych namiarów na brukarzy dostaniesz w firmach brukarskich. Ja dostałem namiary z KostBet'u z Miszewka. Brukarz dobry (oglądaliśmy kilkanaście wykonanych prac), no i ma duży rabat przy zakupie kostki. Nie mniej jednak proszę też przeszukać ten post i Białą Listę Wykonawców Trójmiasto, może tam coś znajdziesz.
    Pozdrawiam
    A mozesz powiedzieć ile biorą za metr ułożenia?
    Ostatnio zaczepiłem brygadę na jakiejś budowie i pytałem o cenę - 35zł za metr ułożenia + rabacik przy kupnie kostki
  2. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Jakie ceny sa za uslugi kierownika budowy? Ile Wy placicie
  3. mooon123 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mooon123 Zarejestrowany: 31.03.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał daro31ie
    Jakie ceny sa za uslugi kierownika budowy? Ile Wy placicie
    2000
  4. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał mooon123
    Cytat Napisał daro31ie
    Jakie ceny sa za uslugi kierownika budowy? Ile Wy placicie
    2000
    sporo prawda
  5. mooon123 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mooon123 Zarejestrowany: 31.03.2007 Posty: 515
    No niestety, ciężko jest znaleźć kogoś godnego zaufania. Stwierdzilismy, że może warto więcej zapłacić i mieć zaufanego człowieka, który wspierałby nas w kontaktach z majstrami. Niestety teraz okazuje się, że czasami ciężko się z nim skontaktować......
  6. Karolinka 29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karolinka 29 Zarejestrowany: 26.08.2007 Posty: 138
    My płacimy 1500 zł kierownikowi, ale ten facet to jakaś pomyłka.
  7. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Zochna
    naprawde Markus ?? A skad takie wiesci ?
    Z wywiadu z dyrektorem gdańskieg ooddziału GDDKiA. Wraca pierwotny pomysł Wielkiej Obwodnicy Trójmiasta i jej wyprowadzenia w Straszynie od Południowej Obwodnicy Gdańska.

    Sukces możesz przypisać również własnej osobie. Jak to stwierdził dyrektor: ciągle musieli coś uzgadniać, ciągle było to oprotestowywane przez mieszkańców, itd, itp
  8. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał muzykant
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Ważne dla mieszkańców Bojana, Dobrzewina i Karczemek - zawieszone zostały prace odnośnie Trasy Kaszubskiej (droga S6). Najprawdopodobniej cały pomysł upadł już definitywnie.
    Cytat Napisał Zochna
    naprawde Markus ?? A skad takie wiesci ?
    wiemy coś więcej??
    markus_gdynia - napisz coś więcej
    jestem (myślę, że nie tylko ja) "żywo zainteresowany"
    Planując zakup działki w okolicach Trójmiasta koniecznie odwiedź stronę www.nowedrogikrajowe.pl
    zorientujesz się gdzie mniej więcej nie powinieneś planować budowy domu

    koło mnie, czyli w Bojanie, są dwie działki na sprzedaż, każda po 1450 m2, płaskie, przy "ulicy"Majora Bojana, u zbiegu z Chrobrego. Bez problemu znajdziesz na GoogleEarth, na tabliczce jest numer telefonu 601-661-155. Próbuj. Trzecia działka również przy Majora Bojana, ale nie pamiętam numeru telefonu na tabliczce.
  9. krysiagdy FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy Zarejestrowany: 08.02.2006 Posty: 157
    witam, My umowilismy sie z kierownikiem na 2500zl ale to chyba jedne z lepiej wydanych pieniedzy w tej budowie. Jest na miejscu zawsze kiedy potrzeba- czasem i po 2 razy dziennie. Doradza w sprawach wyboru materialów, negocjacji cenowych z wykonawcami, pomaga zalatwiac materialy, sprawdza oczywiscie zgodnosc prac z projektem. Zawsze dostępny pod telefonem. Jak na razie nie mamy zastrzezen.
  10. kordzik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kordzik Zarejestrowany: 11.03.2008 Posty: 46
    Cytat Napisał Izulek
    Zaczęliśmy zbierać oferty na wykończeniówkę.
    Powiedzcie mi czy:
    - 125 zł netto z materiałem za ocieplenie poddasza (wełna 15+5, karton gips, folia, przygotowanie do malowania)
    - 23,50 zł netto za tynki cementowo-wapienne z materiałem
    - 135 zł netto za ocieplenie zewnętrzne (15 cm styropianu plus tynk sylikatowy 2 mm baranek) z materiałem i montażem parapetów zewnętrznych
    - 50 zł netto za standardowe (cokolwiek to znaczy ) położenie kafli

    to są dobre ceny??

    Pozdrawiam
    Wg mnie bardzo wysokie
  11. kordzik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kordzik Zarejestrowany: 11.03.2008 Posty: 46
    Cytat Napisał daro31ie
    Jakie ceny sa za uslugi kierownika budowy? Ile Wy placicie
    2500
  12. Izulek ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek Zarejestrowany: 04.07.2007 Posty: 1291
    Cytat Napisał kordzik
    Cytat Napisał Izulek
    Zaczęliśmy zbierać oferty na wykończeniówkę.
    Powiedzcie mi czy:
    - 125 zł netto z materiałem za ocieplenie poddasza (wełna 15+5, karton gips, folia, przygotowanie do malowania)
    - 23,50 zł netto za tynki cementowo-wapienne z materiałem
    - 135 zł netto za ocieplenie zewnętrzne (15 cm styropianu plus tynk sylikatowy 2 mm baranek) z materiałem i montażem parapetów zewnętrznych
    - 50 zł netto za standardowe (cokolwiek to znaczy ) położenie kafli

    to są dobre ceny??

    Pozdrawiam
    Wg mnie bardzo wysokie
    Na razie nie mam porównania, ani na samą robociznę, ani na usługę z materiałem (jak wyżej)
    Szukam dalej
  13. Siula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Siula Zarejestrowany: 15.01.2006 Posty: 64
    Witojcie

    My na spokojnie ocieplanie poddasza w toku i inne drobne prace i wybory już mniej drobne

    Mamy natomiast parę drobiazgów do sprzedania:
    1. Drenaż ceramiczny - 700 sztuk, cena do uzgodnienia

    2. Szyby termiczne od drzwi na taras sztuk 4, zostały nam po zmianie wymiarów okien w ostatniej chwili, parametry i wymiary:
    4/16/4LOW, U=1,1
    3 szt. 742x2072
    1 szt. 672x2092
    Pilkington, kupione w Bertrandzie.
    Cena do zugodnienia

    3. Kabel miedziany 5x16 długość 100m, kupiliśmy dwa razy ... buuuu/
    Sprzedamy w po kosztach zakupu, bez VAT !!

    Jeśli kogoś coś interesuje, please kontakt na priv.

    Gorąco pozdrawiamy,

    Asia
  14. benik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    benik Zarejestrowany: 01.11.2007 Posty: 168
    WItam wszystkicyh jako ze zaczynam budowe (sierpien)musze sie zorientowac w cenach i poradach : prosze napiszcie i doradzcie w temacie :

    1- Kierownik budowy - dzisiaj po rozmowie starszy Pan zazyczyl sobie 2000 jak powiedzial 1000od kondygnacji po konsulatcji moze bedzie za 1500 czy to drogo i na co zwrocic uwage w rozmowach z nim itd

    2-Ogolnie gdzie polecacie hurtownie w tym rejonie slyszalem o BAT w Bojanie

    3- Ceny bloczkow findamentowych 14" B20 w okolicach trojmiasta Bojano,Koleczkowo itd -pytalem w Głazicy(Kowalewski) maja po 3,90 z faktura i transportem ale niwiem czy netto czy brutto chyba netto......

    4-Cena Gazobeton -biały - podobno chodza po 8,50-10,50 brutto

    5-Jeszcze moze mam prosbe gdzie mozna kupic uzywana siatke na prowizoryczne ogrodzenie dzialki - kupilem troszke na zlomowcu w chcwaszczynie ale jeszcze potrzbuje.

    Mam pytanie o atesty podobno przy odbiorze domu inspektorzy moga poprosic o atesty np dla bloczkow i gazobetonu itd - czy mieliscie takie doswiadczenia w tym temacie?
  15. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    Witaj

    ad.1 Przedział 1500-2000 jest jak najbardziej ok,tylko żeby to był "prawdziwy" kierownik.

    ad.2 Na pewno w porządku jest Almares Wejherowo,wiem rownież ze maja jakiś oddział w Szemudzie
    84-2117 Szemud
    ul. Wejherowska 11
    tel/fax. (05 676-11-21

    ad.3 Bloczki Polbet Połomski-polecany na Białej liscie

    ad.5 na prowizorke kup siatke leśną(duze oczka) w Castoramie była chyba po 250 zł 50 mb.

    Pozdrawiam
  16. Karolinka 29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karolinka 29 Zarejestrowany: 26.08.2007 Posty: 138
    Cytat Napisał benik
    WItam wszystkicyh jako ze zaczynam budowe (sierpien)musze sie zorientowac w cenach i poradach : prosze napiszcie i doradzcie w temacie :

    1- Kierownik budowy - dzisiaj po rozmowie starszy Pan zazyczyl sobie 2000 jak powiedzial 1000od kondygnacji po konsulatcji moze bedzie za 1500 czy to drogo i na co zwrocic uwage w rozmowach z nim itd

    2-Ogolnie gdzie polecacie hurtownie w tym rejonie slyszalem o BAT w Bojanie

    3- Ceny bloczkow findamentowych 14" B20 w okolicach trojmiasta Bojano,Koleczkowo itd -pytalem w Głazicy(Kowalewski) maja po 3,90 z faktura i transportem ale niwiem czy netto czy brutto chyba netto......

    4-Cena Gazobeton -biały - podobno chodza po 8,50-10,50 brutto

    5-Jeszcze moze mam prosbe gdzie mozna kupic uzywana siatke na prowizoryczne ogrodzenie dzialki - kupilem troszke na zlomowcu w chcwaszczynie ale jeszcze potrzbuje.

    Mam pytanie o atesty podobno przy odbiorze domu inspektorzy moga poprosic o atesty np dla bloczkow i gazobetonu itd - czy mieliscie takie doswiadczenia w tym temacie?
    Ja polecam hurtownie BLADOWSKI w Pępowie, BAT jest droższy, bloczki tylko w Miszewie, można bez faktury, siatkę kupiliśmy w Lero&Merlin na całe ogrodzenie wyszła jakieś 800 zł. Atesty podobno warto brać na beton.
  17. Karolinka 29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karolinka 29 Zarejestrowany: 26.08.2007 Posty: 138
    Gdzie kupujecie styropian na posadzki i ocieplenie zewnętrzne? Macie jakieś dobre ceny?
  18. wrk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrk Zarejestrowany: 20.12.2007 Posty: 250
    >1- Kierownik budowy - dzisiaj po rozmowie starszy Pan zazyczyl sobie 2000

    Ja z kierownikiem budowy umówiłem się na 2500 i również uważam to za najlepiej wydane pieniądze na budowie.

    >na co zwrocic uwage w rozmowach z nim itd

    Sam nie wiedziałem czym się kierować... to była trochę loteria, umówiłem się po prostu że będzie zawsze pod telefonem i będzie przyjeżdżał, kiedy trzeba (formalnie wg umowy - 3 razy w tygodniu podczas pracy ekipy)

    >2-Ogolnie gdzie polecacie hurtownie w tym rejonie slyszalem o BAT w Bojanie

    Zrobiłem sobie listę wszystkich hurtowni w promieniu 10km i przed każdymi zakupami dzwonię po kolei do wszystkich. W BAT jeszcze nic nie wyszło najtaniej. Sporo kupuję w hurtowni Wroński.

    > 3- Ceny bloczkow findamentowych 14" B20 w okolicach trojmiasta

    Dwa tygodnie temu kupiłem u Połomskiego z Białej Listy. Z fakturą, transportem i atestem po 3.60zł. Niestety niemal na pewno nie są one B20 tylko B15 a i idealnymi rozmiarami nie grzeszyły... różnica na grubości dochodziła do dwóch cm - to chyba dużo.
  19. katii SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katii Zarejestrowany: 30.08.2006 Posty: 10
    Witajcie

    My właśnie w trakcie wykańczania domu jesteśmy Chcielibyśmy w środku zrobić takie lekkie schody metalowo-drewniane. Myślelismy, że Entra coś takiego zrobi, ale okazuje się że raczej nie bo oni to tylko pełne drewniane, a w sumie to kobieta nawet nie wie
    Czy ktoś z was ma może namiary na jakąś solidną firmę która takie rzeczy robi??

    I druga prośba. Poszukuję fachowców od elewacji. Kontaktowałam się z paroma z białej listy ale niestety terminy mają jak dla nas niestety za odległe.

    Pozdrawiam,

    katii
  20. izi7 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    izi7 Zarejestrowany: 28.08.2006 Posty: 629
    Cytat Napisał Karolinka 29
    Gdzie kupujecie styropian na posadzki i ocieplenie zewnętrzne? Macie jakieś dobre ceny?
    my cały styropian (na posadzki i na elewację) kupowaliśmy w Justyrze w Przyjaźni - mieli dobre ceny, nie było żadnych problemów z dowozem itp. Ale to było rok temu, więc nie wiem jak to wygląda w tym roku
Pokaż wyniki od 18041 do 18060 z 21872